Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171551 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #915 Dátum: 2020. Május 11. - 18:20:41 »

Ha már úgyis megyek, hagytam volna ott?... :Mosolyog Piál Ördög
https://www.egun.de/market/item.php?id=7803732

Jól tetted! Ezt a Geschenk Preis kategóriában találtad?
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #916 Dátum: 2020. Május 12. - 11:26:20 »

Én is ezekre gyúrnék...
Krico, Anschütz, Weihrauch HW60 Jagdmatch-ok...

Vazze!!! 

Most vettem puskát, erre megint kezdi a bogár, hogy egy 22-es célbalőni…  Rííí Rííí

 Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #917 Dátum: 2020. Május 12. - 14:05:34 »

Vazze!!! 

Most vettem puskát, erre megint kezdi a bogár, hogy egy 22-es célbalőni…  Rííí Rííí

 Vigyorog

Nekem egy Toz 17 van 1970 óta.  Megjárta a hadak útját, hol vadászatra, hol céllövészetre, hol leginkább semmire nem volt engedélyezve.  Vadászni nem igen használtam, inkább céllövészetre.  Tavaly rákattantam vele a dúvadazásra, azóta mindég velem van a lesen a szarkák, szajkók bánatára.  Nem szól nagyot így a többi vadat nem zavarja.  Lőttem úgy szajkót, hogy 2 dám kint volt a tisztáson, felemelték a lövésre a fejüket, majd legeltek tovább!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #918 Dátum: 2020. Május 15. - 23:02:09 »

Lauf:spiegelblank
Erről jut eszembe egy többszörösen kitiltott fórumozó akinek anno segítettem pár tippel az egun használatában, oszt az első sikeres licit után már egun professzornak titulálta magát.
Szerencsétlen hülyéje kinézett magának valami ósdi westernpuskát és az akadályozta meg a vásárlásban, hogy a kereskedő spiegelblank szóval jellemezte a csövet. Ez indiánunk szerint azt jelentette, hogy simára van lőve a cső. Hiába győzködtem, hogy máshol is így jelzik a jó állapotú csöveket, nem hitte el. Fej a falba
De nem ezért tiltottuk ki... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #919 Dátum: 2020. Május 16. - 20:43:02 »

Ez tényleg jó állapotban van, átgondolom. Alapvetően 222-t szeretnék, sőt a bogár már ezer éve rág a stucni miatt.  Ördög

https://vadaszbazar.hu/vadaszhirdetes/steyr-manlicher-sl-stutzen-222-rem-217071

Ez elég formás, kézreálló kis szerszámnak tűnik.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #920 Dátum: 2020. Május 16. - 20:53:05 »

https://vadaszbazar.hu/vadaszhirdetes/steyr-manlicher-sl-stutzen-222-rem-217071

Ez elég formás, kézreálló kis szerszámnak tűnik.

Igen, néztem én is.  Igen
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #921 Dátum: 2020. Június 16. - 13:44:53 »

Üdvözletem,

Még csak elméleti síkon de megforult a fejemben,hogy egy könnyű stutzen kipplauf milyen jól mutatna a szekrényben a a 9,3-s Sauer mellett. Ehhez csak annyit kellene tennme, hogy a járványügyi előírásoknak megfelelően redukálni kellene a szekrényben tartózkodók számát és így biztosítható lenne a megfelelő távolság a két lakó között.

Szokás szerint a kaliber választásnál sikerült is megrekedni:) A nagy mellett csak nappali vadásztra lenne használva, ha egyszer bőgő bikára is vadászhatnék akkor pedig úgyis a Sauer jönne(már dámbikára is).
A következő kalibereket nézegetem: ( A gyári lőszerválaszték nem igazán érdekes így ez nem feltétlenül szempont)
6,5x57R
6,5x65R RWS
7x57R
7x65R

Eddig a 6,5x57R tűnik a legszimpatikusabbnak, de túl sok infót nem találtam róla. A 6,5x65 pedig az olvasottak alapján talán jobban igénylné a hosszabb csövet így az kevésbe tűnik jónak de hátha itt valaki rácáfol.(illetve nem sokan csöveznek, hozzá csak K95-t találtam eddig)

Ha a fenti 4 kaliberből kellene választani 50-52cm csőhoszhoz akkor ki melyik mellé tenné a voksát és miért?

Előre is köszönöm!
 Emelem



Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #922 Dátum: 2020. Június 16. - 22:14:27 »

Üdvözletem,

Még csak elméleti síkon de megforult a fejemben,hogy egy könnyű stutzen kipplauf milyen jól mutatna a szekrényben a a 9,3-s Sauer mellett. Ehhez csak annyit kellene tennme, hogy a járványügyi előírásoknak megfelelően redukálni kellene a szekrényben tartózkodók számát és így biztosítható lenne a megfelelő távolság a két lakó között.

Szokás szerint a kaliber választásnál sikerült is megrekedni:) A nagy mellett csak nappali vadásztra lenne használva, ha egyszer bőgő bikára is vadászhatnék akkor pedig úgyis a Sauer jönne(már dámbikára is).
A következő kalibereket nézegetem: ( A gyári lőszerválaszték nem igazán érdekes így ez nem feltétlenül szempont)
6,5x57R
6,5x65R RWS
7x57R
7x65R

Eddig a 6,5x57R tűnik a legszimpatikusabbnak, de túl sok infót nem találtam róla. A 6,5x65 pedig az olvasottak alapján talán jobban igénylné a hosszabb csövet így az kevésbe tűnik jónak de hátha itt valaki rácáfol.(illetve nem sokan csöveznek, hozzá csak K95-t találtam eddig)

Ha a fenti 4 kaliberből kellene választani 50-52cm csőhoszhoz akkor ki melyik mellé tenné a voksát és miért?

Előre is köszönöm!
 Emelem





Ha K95-ben gondolkodsz, akkor az importőr majd szépen eldönti a kérdést. Olyat veszel, ami éppen van az országban. Ha jól tévedek egynél többször nem hoznak be évente. Lehet ugyan rendelni, csak ki kell várni. Az enyém így lett 243 win a 6,5x57 helyett. Az előbbi volt, az utóbbi meg nem. Apámnak meg türelme nem volt kivárni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #923 Dátum: 2020. Június 16. - 22:47:02 »

Üdvözletem,

Még csak elméleti síkon de megforult a fejemben,hogy egy könnyű stutzen kipplauf milyen jól mutatna a szekrényben a a 9,3-s Sauer mellett. Ehhez csak annyit kellene tennme, hogy a járványügyi előírásoknak megfelelően redukálni kellene a szekrényben tartózkodók számát és így biztosítható lenne a megfelelő távolság a két lakó között.

Szokás szerint a kaliber választásnál sikerült is megrekedni:) A nagy mellett csak nappali vadásztra lenne használva, ha egyszer bőgő bikára is vadászhatnék akkor pedig úgyis a Sauer jönne(már dámbikára is).
A következő kalibereket nézegetem: ( A gyári lőszerválaszték nem igazán érdekes így ez nem feltétlenül szempont)
6,5x57R
6,5x65R RWS
7x57R
7x65R

Eddig a 6,5x57R tűnik a legszimpatikusabbnak, de túl sok infót nem találtam róla. A 6,5x65 pedig az olvasottak alapján talán jobban igénylné a hosszabb csövet így az kevésbe tűnik jónak de hátha itt valaki rácáfol.(illetve nem sokan csöveznek, hozzá csak K95-t találtam eddig)

Ha a fenti 4 kaliberből kellene választani 50-52cm csőhoszhoz akkor ki melyik mellé tenné a voksát és miért?

Előre is köszönöm!
 Emelem




Én a felsorolt 4 kaliber közül a 30R Blasert választottam.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #924 Dátum: 2020. Június 16. - 22:54:52 »

6,5x57R
6,5x65R RWS
7x57R
7x65R

Ha a fenti 4 kaliberből kellene választani 50-52cm csőhoszhoz akkor ki melyik mellé tenné a voksát és miért?

Ha  egy "stucnyik" a becsípődés, akkor oda nem is nagyon illik hosszabb cső, mint az 50-52 cm.
Pont azt a kecsességet rontaná el egy 60 centis, vagy még hosszabb cső, ami miatt egy ilyen vadászpuskát annyira lehet szeretni.
Viszont akkor a hüvelyhossz egyből eléggé be van lőve, mert az említett négyesből marad a két 57-es jószág.
A 6,5 és a 7 mm között nincsen egetverő különbség, a vastagabb kicsit talán inkább "mindenes" holmi, de a véknyabbal is bármit szépen terítékre lehet hozni.

A 6,5x65R egyébkéng egy hallatlan jól eltalált kaliber, jo hosszúakat lehet vele lőni, első osztályú őzes, téli tarvadas cserkelőpuska, de igenyli a hosszú csövet,
hogy rendesen kiadja ami benne van.

Aztán meg, csak hogy megkeverjelek, meg valaki trollkodjin már egy kicsit, én a fentieket szeles ívben megkerülve vennék egy 8x75RS stutzen-t, aztán a
9,3-as Sauer talán soha többet nem bújna elő a szekrényből, csak amikor jönne érte a következő gazdája  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #925 Dátum: 2020. Június 16. - 23:20:33 »

Ha  egy "stucnyik" a becsípődés, akkor oda nem is nagyon illik hosszabb cső, mint az 50-52 cm.
Pont azt a kecsességet rontaná el egy 60 centis, vagy még hosszabb cső, ami miatt egy ilyen vadászpuskát annyira lehet szeretni.
Viszont akkor a hüvelyhossz egyből eléggé be van lőve, mert az említett négyesből marad a két 57-es jószág.
A 6,5 és a 7 mm között nincsen egetverő különbség, a vastagabb kicsit talán inkább "mindenes" holmi, de a véknyabbal is bármit szépen terítékre lehet hozni.

A 6,5x65R egyébkéng egy hallatlan jól eltalált kaliber, jo hosszúakat lehet vele lőni, első osztályú őzes, téli tarvadas cserkelőpuska, de igenyli a hosszú csövet,
hogy rendesen kiadja ami benne van.

Aztán meg, csak hogy megkeverjelek, meg valaki trollkodjin már egy kicsit, én a fentieket szeles ívben megkerülve vennék egy 8x75RS stutzen-t, aztán a
9,3-as Sauer talán soha többet nem bújna elő a szekrényből, csak amikor jönne érte a következő gazdája  Ördög
Végül is a legrondább pasik és nők is találnak párt maguknak!
De, gavallérba,stucni?
 Macs
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #926 Dátum: 2020. Június 16. - 23:35:58 »

De, gavallérba,stucni?
 Macs

Ezen én is vakartam a fejemet, de ízlésről nem szabad vitatkozni...

Ha már stucni, akkor egy csigatáras kétbillentyűs steyr.
Mondjuk 5,6x57-ben  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #927 Dátum: 2020. Június 17. - 06:10:12 »

Ezen én is vakartam a fejemet, de ízlésről nem szabad vitatkozni...

Ha már stucni, akkor egy csigatáras kétbillentyűs steyr.
Mondjuk 5,6x57-ben  Vigyorog
😃Iggen mert az 5.6×57 nek is van értelme 51 cm es csövel.A 8×75 rs is nyilván stucninak a legjobb.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #928 Dátum: 2020. Június 17. - 09:22:26 »

Köszönöm mindenkinek, hogy segített csökkenteni a számba vehető kaliberek számát -2 -vel  Röhög

Ha K95-ben gondolkodsz, akkor az importőr majd szépen eldönti a kérdést. Olyat veszel, ami éppen van az országban. Ha jól tévedek egynél többször nem hoznak be évente. Lehet ugyan rendelni, csak ki kell várni. Az enyém így lett 243 win a 6,5x57 helyett. Az előbbi volt, az utóbbi meg nem. Apámnak meg türelme nem volt kivárni.

Még nagyon csak a gondolkodási fázisban vagyok, de nézegettem más típusokat is (fair,sabbatti), bár jelenleg tényleg a K95 lenne a befutó ha.....
Nálam a türelem nem kérdés, ha eljutok erre a szintre akkor nem igazán engedek az elgondolásból akkor sem ha erre egy évet kell várni, van másik amit tudnék használni és cserébe nem bosszankodnék, hogy miért nem vártam rá x hónapot és olyan lenne amit igazán szerettem volna.

Én a felsorolt 4 kaliber közül a 30R Blasert választottam.
 Röhög

Ezt én is nagyon nézegettem, de valamiért nekem a stutzen változatok tetszenek igazán és ahhoz meg nem illik. De magát a kalibert vitán felül az egyik legjobbak gondolom ha nincs mellette más. Bár a 9,3 mellett így is elférhetne.De sok minden változhat még addig.

Ha  egy "stucnyik" a becsípődés, akkor oda nem is nagyon illik hosszabb cső, mint az 50-52 cm.
Pont azt a kecsességet rontaná el egy 60 centis, vagy még hosszabb cső, ami miatt egy ilyen vadászpuskát annyira lehet szeretni.
Viszont akkor a hüvelyhossz egyből eléggé be van lőve, mert az említett négyesből marad a két 57-es jószág.
A 6,5 és a 7 mm között nincsen egetverő különbség, a vastagabb kicsit talán inkább "mindenes" holmi, de a véknyabbal is bármit szépen terítékre lehet hozni.

A 6,5x65R egyébkéng egy hallatlan jól eltalált kaliber, jo hosszúakat lehet vele lőni, első osztályú őzes, téli tarvadas cserkelőpuska, de igenyli a hosszú csövet,
hogy rendesen kiadja ami benne van.

Aztán meg, csak hogy megkeverjelek, meg valaki trollkodjin már egy kicsit, én a fentieket szeles ívben megkerülve vennék egy 8x75RS stutzen-t, aztán a
9,3-as Sauer talán soha többet nem bújna elő a szekrényből, csak amikor jönne érte a következő gazdája  Ördög

Benned nagyon bíztam  Röhög Nézegettem ezt a kalibert de szerencsére már nincs alap gyártási listán és így nem is foglalkoztam vele különösebben...... eddig.
Ha jól tudom ezt eleve a 9,3x74R-ből alakították ki a nyak szűkítésével és ha nem lenne 9,3-s akkor nem is nagyon gondolkodnék mert a az lenne a befutó de van Mosolyog szóval nem is rossz ötlet a 8-s.
Ha minden igaz hüvelyt lehet a 74-ből készíteni (azt még nem néztem, hogy simán nyak formázva is vagy kell mindenképpen a full lenght matrica ami elég húzás árban van). Valószínűleg ennek sem lenne ideális az 50 cm körüli csőhossz, de a 9,3-hoz sem eretnekség és lehet a megfelelő porral lehetne játszani de ennek még utána járok mennyire esik vissza az eredeti teljesítmény mert azért 8x57-t olcsóbban is lehet tölteni Nevet

De, gavallérba,stucni?
 Macs

Hát nekem egy K95 octogonal csővel mindent visz (az alap fekete kamrával vagy a baronesse változat ami már még álomba is sok Szomorú ) nem vagyunk egyformák de ezzel nincs is baj Mosolyog
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #929 Dátum: 2020. Június 17. - 10:13:55 »

😃Iggen mert az 5.6×57 nek is van értelme 51 cm es csövel.A 8×75 rs is nyilván stucninak a legjobb.

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog

  Tiszteleg

Igaz, de itt nem arról beszélgetünk, hogy minek van értelme...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: