Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171502 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #810 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 15:43:58 »

Üdv a Fórumon!
 A 8×57 mellé idővel kelleni fog egy vékonyabb kaliber is (pl. őzre a 8×57 meggyőződésem szerint nem túl vadászias).


 Fejvakarás
 Fej a falba
Ja, igen. Nem vadászias, mert nem nem csinál három tenyérnyi bevérzést, minr egy .243-as vagy kéttenyérnyi lyukat mint egy .300-as magnum. Csak simán teszi a dolgát, jól öl. Igen
Vagy azért, mert nem lehet vele 450m-ről meglőni a gidát? (Egyébként is 150m-nél leesik...)
 OOO
 
A 8x57 mellé lehet, hogy kell egy kisebb vagy akár (több Ördög) nagyobb kaliber is, de az már csak a hülyebogár etetésére szolgál.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #811 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 15:53:25 »

Gondoltam, hogy ezzel beleszántok a nagykaliber mániások lelkivilágába.............ennek ellenére a 8mm-t továbbra sem legideálisabb, ha pl. a kérdező évente több őzet ejt el, mint disznót , szarvast. Tegye fel a kezét az aki nagy gyakorisággal 8-9 mm-es kaliberrel vadászik őzre. Részemről a dillema itt befejezve, nem kívánok erről többet értekezni, főleg ,hogy én is benéztem és valószínű a kérdező problémája már régen megoldódott.

Üdv,
  Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #812 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 16:01:44 »

Gondoltam, hogy ezzel beleszántok a nagykaliber mániások lelkivilágába.............ennek ellenére a 8mm-t továbbra sem legideálisabb, ha pl. a kérdező évente több őzet ejt el, mint disznót , szarvast. Tegye fel a kezét az aki nagy gyakorisággal 8-9 mm-es kaliberrel vadászik őzre. Részemről a dillema itt befejezve, nem kívánok erről többet értekezni, főleg ,hogy én is benéztem és valószínű a kérdező problémája már régen megoldódott.

Üdv,
  Viktor

Nemrég írta meg GálosCsabus, hogy a leghúskímélőbb kaliber amit használt őzre a 9,3x62 volt. Én hiszek neki!
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #813 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 16:17:21 »

Lehet már megvette április óta .  Mosolyog


 Stoel Vigyorog Ja egy kicsit vissza olvasgattam, mert egy időszak kimaradt nekem innen. Valószínüleg megoldotta, bár nem  mesélte el, hogy végűl is mit vett.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #814 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 16:33:41 »

... a 8mm-t továbbra sem legideálisabb, ha pl. a kérdező évente több őzet ejt el, mint disznót , szarvast. Tegye fel a kezét az aki nagy gyakorisággal 8-9 mm-es kaliberrel vadászik őzre...

Nem a mag átmérő csinálja a nagy kárt, hanem a sebesség meg a puha mag.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #815 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 17:28:50 »

Nemrég írta meg GálosCsabus, hogy a leghúskímélőbb kaliber amit használt őzre a 9,3x62 volt. Én hiszek neki!

Nagyon nagy dilemmám hogy ez jó lenne e őzre 400-500 méterről ?  Az ára q..a jó ! Csak a kaliber - de lehet hogy összefügg a kettő ! Kacsint

https://vadaszapro.net/reszletek/290446/sauer-200-300-weath-mag-30-as-szerelekkel
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #816 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 18:07:41 »

A 8×57 mellé idővel kelleni fog egy vékonyabb kaliber is (pl. őzre a 8×57 meggyőződésem szerint nem túl vadászias).
Perzse ez azé n véleméynem biztos lesz ,aki mást mond.

Üdv,
 Viktor
Azt gondolom, hogy aki első fegyvernek egy 8x57-es kaliberűt választ, az valószínűleg nem őzre szeretne sokat vadászni! Azt az egy bakot, meg a két sutát, gidát, amit egy átlag sportvadász évente elejt, azt nyugodtan megteheti a 8x57-essel is.
Ha egy nyári reggelen, mikor disznók után cserkelek a 9,3x62-essel és elém kerül valami jó kis bak, én bizony nem szaladok haza a 243-asért, hanem megpróbálom kihasználni a lehetőséget!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #817 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 21:25:27 »

Husibb kaliberben a 8x57, es a 9,3x62 kiváló választás.
Ha nincs valami dinka vadásztárs aki szerint ezek 150,0m után leesnek akkor örök vadásztárs lehet mindkettő.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #818 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 22:28:19 »

Gondoltam, hogy ezzel beleszántok a nagykaliber mániások lelkivilágába.............ennek ellenére a 8mm-t továbbra sem legideálisabb, ha pl. a kérdező évente több őzet ejt el, mint disznót , szarvast. Tegye fel a kezét az aki nagy gyakorisággal 8-9 mm-es kaliberrel vadászik őzre. Részemről a dillema itt befejezve, nem kívánok erről többet értekezni, főleg ,hogy én is benéztem és valószínű a kérdező problémája már régen megoldódott.

Üdv,
  Viktor

 S.Peti

Fogok tudni azért aludni... Kacsint
Csak azt nem fejtetted ki, hogy miért állítod ezt?
Én mondjuk nagy gyakorisággal vadászok 9,3-as kaliberrel őzre is. (Na, ezt biztos nem gondoltátok volna rólam.  Ördög)
Csak egy példa:
Egy kedves Barátom társaságánál - ahol gyakori vendég vagyok - évek óta dívik a közös őztarvad vadászat. Egy meghatározott napon, előre meghirdetve összegyűlik a csapat és a terület egészét elülve mindenki kihelyezkedik egy-egy lesre. (Egyedül nem nagyon fűlik a foga a tagsának tarvadat lőni, itt meg utána van kaja - pia. Kacsint Vigyorog)
Na, szóval általában este a terítéken fekszik 10-15 őz. Van ott mindenféle kaliberrel elejtett. És érdekes, hogy mindig az én 9,3-al meglőtt őzem néz ki a "legkultúráltabban". - Biztos csak véletlen... Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #819 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 22:32:07 »

. És érdekes, hogy mindig az én 9,3-al meglőtt őzem néz ki a "legkultúráltabban". - Biztos csak véletlen...
Mert te olyan " kultúrvadász" vagy 😁
(Most estem haza, mindjárt küldöm amit kértél)
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #820 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 22:33:57 »

Mert te olyan " kultúrvadász" vagy 😁
(Most estem haza, mindjárt küldöm amit kértél)
 Wave
Ölel Meghajol
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #821 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 05:05:40 »


Én mondjuk nagy gyakorisággal vadászok 9,3-as kaliberrel őzre is.


Amióta megvan én is. A szomszéd társaság (ahol sutázni szoktam) vadőre eleinte nagy szemekkel nézett, mi lesz ha ezzel az ágyúval megküldjük bambit, aztán még nagyobbakkal, mikor látta milyen szép a vadtest, rocsolás és bevérzés nélkül. Utánkeresni se kell túl gyakran.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #822 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 08:00:38 »

Amióta megvan én is. A szomszéd társaság (ahol sutázni szoktam) vadőre eleinte nagy szemekkel nézett, mi lesz ha ezzel az ágyúval megküldjük bambit, aztán még nagyobbakkal, mikor látta milyen szép a vadtest, rocsolás és bevérzés nélkül. Utánkeresni se kell túl gyakran.
Te sem vagy valami vadászias....szétvisz az mindent, őzet...dámot😁😉
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #823 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 08:58:39 »

Te sem vagy valami vadászias....szétvisz az mindent, őzet...dámot😁😉

Egyik cimborának kölcsön kellett kérnie egyszer egy puskát, mert ahova ment bakra vadászni nem engedték a 8x57-est...Neki meg akkor az volt csak.
Szerintem vicc, de hát bele lehet szaladni ilyenbe is.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #824 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 10:47:44 »

Egyik cimborának kölcsön kellett kérnie egyszer egy puskát, mert ahova ment bakra vadászni nem engedték a 8x57-est...Neki meg akkor az volt csak.
Szerintem vicc, de hát bele lehet szaladni ilyenbe is.
A 9,3x62 előtt 7x64-et használtam, attól is eldőlt minden, amit eltaláltam, de lényegesen csúnyább kimenetekkel. Van ahol egyszerűen nem ismerik ezeket a nagyobb kalibereket, és azt hiszik, minél nagyobb az átmérő annál csúnyább munkát végez. Ha nem engednek vadászni vele akkor ott a szekrényben a 7x64 meg a 223, lehet választani, de ha rajtam múlik nagyvadra inkább a 9,3x62-t viszem. A Lapua Megával etetve nagyon szépen dolgozik.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: