Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171423 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #795 Dátum: 2018. Január 27. - 18:13:25 »

  Üdv az uraknak!
  Egy igazi vadászfegyvert találtam a román fegyver oldalon!
  https://www.earme.ro/arma-lunga-de-vanatoare-colectie-sadu-calibru-7-62x39mm/ant-5824/
  Ha valakit érdekel, szívesen segítek a vásárlásban. Nyihi Nyihi Nyihi
     Lehel
Nosztalgiázok , mert nekem is volt ilyen! Ördög Szinte mint most! Akkor is zöldben csak nem a kamarához kellet tagdíjat fizetni! Röhög
Naplózva
Szilvassy
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #796 Dátum: 2018. április 13. - 11:31:45 »

Tisztelt forumozók!

Újdonsült vadász vagyok vadászvizsga után, friss ropogós fegyvertartási engedélyel, és rengeteg kérdőjellel a témában, melyeket remélhetőleg az idő eloszlat. Tagság egyelőre nincs kilátásban, és nem tudom merre fogok vadászni, így egy igazán univerzális puskát szeretnék, amivel bátran elkezdhetek vadászni. Golyós puskából egy Sauer 100ast néztem ki, Minox zx5i 3-15x56-os céltávcsővel szerelve, ár érték arányban nagyon meggyőzőtt, és tapasztalat hiányában nincs más támpontom, ha valaki rendelkezik tapasztalattal erről a fegyverről vagy a céltávcsőről kérem ossza meg velem. Kaliberből .308win és 8x57js közt dilemmázok, nehéz döntés tekintve hogy nem tudom milyen terepen fogok legtöbbet vadászni, ez ügyben is szívesen veszem a jó tanácsokat a tapasztaltabb vadásztársaktól. Sörétes terén nagyobb a dilemmám Browning B525, FAIR Premier one, Rizzini BR110 került a kezembe és nem igazán éreztem mi alapján kéne döntenem, ez esetben is szívesen veszem a hasznos tanácsokat. Sokan óvaintettek a “modern” golyós puskáktól a hanyatló anyagminőség miatt, nem tudom ez mennyire igaz, másik oldal bátorított a Sauer 100 kapcsán, nem könnyítették meg a döntésem. Nem kevés pénzről van szó, tehát szeretnék egy megbízható tartós puskát, amivel élmény lesz a vadászat, és a hibázás csak rajtam múlik! Előre is köszönöm a válaszokat! Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 672


« Új üzenet #797 Dátum: 2018. április 13. - 11:44:31 »

Tisztelt forumozók!

Újdonsült vadász vagyok vadászvizsga után, friss ropogós fegyvertartási engedélyel, és rengeteg kérdőjellel a témában, melyeket remélhetőleg az idő eloszlat. Tagság egyelőre nincs kilátásban, és nem tudom merre fogok vadászni, így egy igazán univerzális puskát szeretnék, amivel bátran elkezdhetek vadászni. Golyós puskából egy Sauer 100ast néztem ki, Minox zx5i 3-15x56-os céltávcsővel szerelve, ár érték arányban nagyon meggyőzőtt, és tapasztalat hiányában nincs más támpontom, ha valaki rendelkezik tapasztalattal erről a fegyverről vagy a céltávcsőről kérem ossza meg velem. Kaliberből .308win és 8x57js közt dilemmázok, nehéz döntés tekintve hogy nem tudom milyen terepen fogok legtöbbet vadászni, ez ügyben is szívesen veszem a jó tanácsokat a tapasztaltabb vadásztársaktól. Sörétes terén nagyobb a dilemmám Browning B525, FAIR Premier one, Rizzini BR110 került a kezembe és nem igazán éreztem mi alapján kéne döntenem, ez esetben is szívesen veszem a hasznos tanácsokat. Sokan óvaintettek a “modern” golyós puskáktól a hanyatló anyagminőség miatt, nem tudom ez mennyire igaz, másik oldal bátorított a Sauer 100 kapcsán, nem könnyítették meg a döntésem. Nem kevés pénzről van szó, tehát szeretnék egy megbízható tartós puskát, amivel élmény lesz a vadászat, és a hibázás csak rajtam múlik! Előre is köszönöm a válaszokat! Emelem

Ezekre a kérdésekre szerintem nincs üdvözítő válasz, ezért kérdezi meg valaki ugyanezt havonta, de mindenkinek van véleménye. Íme az enyém: használt fegyvert akkor vegyél, ha van aki tud benne segíteni komoly tapasztalattal. Sajnos sok a hiéna aki mindent rádsóz aranyáron ha nem vagy tapasztalt. Kaliber ügyben szerintem mindkettő megfelel a célnak, amikor megunod, eladni TALÁN majd a 308-ast lesz könnyebb, az nagyon népszerű. Sörétesben én tavaly vettem egy Browning 525-öt, nem bántam meg, ha belefér a keretbe te sem fogod. Próbáld ki a boltban, mennyire kerül jó helyre ha felkapod, és ha nagyon nem jó válassz mást, vagy számold bele az árba az újra agyazást.

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #798 Dátum: 2018. április 13. - 12:29:17 »

Kaliberből .308win és 8x57js közt dilemmázok, nehéz döntés tekintve hogy nem tudom milyen terepen fogok legtöbbet vadászni, ez ügyben is szívesen veszem a jó tanácsokat a tapasztaltabb vadásztársaktól.

Szerintem ezen aztán végképp ne akadj el. Nincs vízválasztó nagyságú különbség a két kaliber között teljesítményben, hogy amire az egyik még "rossz" lenne, arra a másik viszont már jó. Azt persze majd szépen kitapasztalod, milyen jellegű maggal akarod használni, keményebbel, vagy puhábbal. Emlékeim szerint a .308-ashoz valamivel talán gazdagabb a lőszerválaszték, de lehet, hogy ezt megcáfolják majd a 8x57-es tulajok.

Nem hiszem, hogy minőségre mellényúlnál a Sauer 100-assal, az ára viszont meglepett, ahhoz képest, hogy mintha belépő szintként pozicionálta volna anno a Sauer. Én 420e Ft-os árat találtam, amennyiért szerintem lehet venni más (jobb?) tipust is, de lehet, hogy én ülök háttal a moziban. Én ui. utoljára épp 15 éve vettem golyós puskát, és mivel kezdettől fogva teljesen meg vagyok vele elégedve, inkább vadászom azzal az eggyel, és sose izgatott az életvitelszerű puskagyűjtőgetés v. -nepperkedés. Szóval a napi árfolyamokkal nem vagyok tisztában.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #799 Dátum: 2018. április 13. - 16:53:14 »

Szerintem ezen aztán végképp ne akadj el. Nincs vízválasztó nagyságú különbség a két kaliber között teljesítményben, hogy amire az egyik még "rossz" lenne, arra a másik viszont már jó. Azt persze majd szépen kitapasztalod, milyen jellegű maggal akarod használni, keményebbel, vagy puhábbal. Emlékeim szerint a .308-ashoz valamivel talán gazdagabb a lőszerválaszték, de lehet, hogy ezt megcáfolják majd a 8x57-es tulajok.

Nem hiszem, hogy minőségre mellényúlnál a Sauer 100-assal, az ára viszont meglepett, ahhoz képest, hogy mintha belépő szintként pozicionálta volna anno a Sauer. Én 420e Ft-os árat találtam, amennyiért szerintem lehet venni más (jobb?) tipust is, de lehet, hogy én ülök háttal a moziban. Én ui. utoljára épp 15 éve vettem golyós puskát, és mivel kezdettől fogva teljesen meg vagyok vele elégedve, inkább vadászom azzal az eggyel, és sose izgatott az életvitelszerű puskagyűjtőgetés v. -nepperkedés. Szóval a napi árfolyamokkal nem vagyok tisztában.

Jó irányba álltál be.  Ördög Aligha fel nem lendíted a topikot. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #800 Dátum: 2018. április 13. - 17:02:24 »

Tisztelt forumozók!

Újdonsült vadász vagyok vadászvizsga után, friss ropogós fegyvertartási engedélyel, és rengeteg kérdőjellel a témában, melyeket remélhetőleg az idő eloszlat. Tagság egyelőre nincs kilátásban, és nem tudom merre fogok vadászni, így egy igazán univerzális puskát szeretnék, amivel bátran elkezdhetek vadászni. Golyós puskából egy Sauer 100ast néztem ki, Minox zx5i 3-15x56-os céltávcsővel szerelve, ár érték arányban nagyon meggyőzőtt, és tapasztalat hiányában nincs más támpontom, ha valaki rendelkezik tapasztalattal erről a fegyverről vagy a céltávcsőről kérem ossza meg velem. Kaliberből .308win és 8x57js közt dilemmázok, nehéz döntés tekintve hogy nem tudom milyen terepen fogok legtöbbet vadászni, ez ügyben is szívesen veszem a jó tanácsokat a tapasztaltabb vadásztársaktól. Sörétes terén nagyobb a dilemmám Browning B525, FAIR Premier one, Rizzini BR110 került a kezembe és nem igazán éreztem mi alapján kéne döntenem, ez esetben is szívesen veszem a hasznos tanácsokat. Sokan óvaintettek a “modern” golyós puskáktól a hanyatló anyagminőség miatt, nem tudom ez mennyire igaz, másik oldal bátorított a Sauer 100 kapcsán, nem könnyítették meg a döntésem. Nem kevés pénzről van szó, tehát szeretnék egy megbízható tartós puskát, amivel élmény lesz a vadászat, és a hibázás csak rajtam múlik! Előre is köszönöm a válaszokat! Emelem

Szia!
Csak új vas játszik?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #801 Dátum: 2018. április 13. - 17:08:58 »

Amúgy az a 420 ezer igazából 399 ( Oryx vadászbolt stb ...)  Csak azt az " olajozott bükkfa " tust tudnám feledni. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #802 Dátum: 2018. április 13. - 17:58:41 »

Amúgy az a 420 ezer igazából 399 ( Oryx vadászbolt stb ...)  Csak azt az " olajozott bükkfa " tust tudnám feledni. Vállat von

Legyen 399e  Mosolyog . A 420-at első blikkre találtam válaszolás előtt, nem reprezentatív minta alapján. Ha most engem csiklandozna a dolog, biztos körbenéznék a neten, mi mindent lehet kapni még manapság kb. ennyiért, amin a név maga nem feltétlenül kerül ilyen sokba. Azt viszont (mindig) külön örömtelinek tartom, ha manapság valaki nem rögvest magnummal akar mindenáron nekiállni jágerkodni...  Kacsint
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #803 Dátum: 2018. április 13. - 20:06:53 »

Nosztalgiázok , mert nekem is volt ilyen! Ördög Szinte mint most! Akkor is zöldben csak nem a kamarához kellet tagdíjat fizetni! Röhög

 Emelem
A ruha színe megfelelő volt, de a "vassal" már akadtak problémák.
Csörgött-csattogott mindene, meg jobb vállon kellett hordani... Ördög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #804 Dátum: 2018. április 13. - 20:26:30 »

Amúgy az a 420 ezer igazából 399 ( Oryx vadászbolt stb ...)  Csak azt az " olajozott bükkfa " tust tudnám feledni. Vállat von

Mi vaaan!!??
Direktrom, oszt mi a baj azzal bükkfával? OOO
Te sem látsz tovább az orrod hegyénél?
Hát a Karaván sajtra mi van írva?? : "Eredeti bükkfával füstölve"
És, ha ebben a nagybüdös változó világban egyszer otthon kell jóféle füstölt sajtot csinálni? A bükkfa legalább nem hibádzik majd!! Piál Angyal
 Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #805 Dátum: 2018. április 13. - 21:13:04 »

Mi vaaan!!??
Direktrom, oszt mi a baj azzal bükkfával? OOO
Te sem látsz tovább az orrod hegyénél?
Hát a Karaván sajtra mi van írva?? : "Eredeti bükkfával füstölve"
És, ha ebben a nagybüdös változó világban egyszer otthon kell jóféle füstölt sajtot csinálni? A bükkfa legalább nem hibádzik majd!! Piál Angyal
 Wave

Ammá igaz. Hát még ha valami jóféle bakelit tussal kéne füstölni.  Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #806 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 14:35:41 »

Tisztelt forumozók!

Újdonsült vadász vagyok vadászvizsga után, friss ropogós fegyvertartási engedélyel, és rengeteg kérdőjellel a témában, melyeket remélhetőleg az idő eloszlat. Tagság egyelőre nincs kilátásban, és nem tudom merre fogok vadászni, így egy igazán univerzális puskát szeretnék, amivel bátran elkezdhetek vadászni. Golyós puskából egy Sauer 100ast néztem ki, Minox zx5i 3-15x56-os céltávcsővel szerelve, ár érték arányban nagyon meggyőzőtt, és tapasztalat hiányában nincs más támpontom, ha valaki rendelkezik tapasztalattal erről a fegyverről vagy a céltávcsőről kérem ossza meg velem. Kaliberből .308win és 8x57js közt dilemmázok, nehéz döntés tekintve hogy nem tudom milyen terepen fogok legtöbbet vadászni, ez ügyben is szívesen veszem a jó tanácsokat a tapasztaltabb vadásztársaktól. Sörétes terén nagyobb a dilemmám Browning B525, FAIR Premier one, Rizzini BR110 került a kezembe és nem igazán éreztem mi alapján kéne döntenem, ez esetben is szívesen veszem a hasznos tanácsokat. Sokan óvaintettek a “modern” golyós puskáktól a hanyatló anyagminőség miatt, nem tudom ez mennyire igaz, másik oldal bátorított a Sauer 100 kapcsán, nem könnyítették meg a döntésem. Nem kevés pénzről van szó, tehát szeretnék egy megbízható tartós puskát, amivel élmény lesz a vadászat, és a hibázás csak rajtam múlik! Előre is köszönöm a válaszokat! Emelem

Nem tudom menyit szánsz rá, de érdemes picivel tovább nyujtózkodni. Ha egy golyóst szeretnél, én a 30-06-ost javasolnám inkább, de a 308-as is remek kaliber. Távcsőnek a schmidt bender 3-12×56 vagy ×50-est, most akciós a megfelelő helyen 420 ról van akcióba 300-ért. Ebben a hónapban. Ennyiért ajándék. Fegyvernek én inkább egy Sakot ajánlanék.
Sörétesből csak a Browning! Ha megteheted akkor inkább a B725. De az B525 is kiszolgálja még az unokádat is.
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #807 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 15:11:33 »

Nem tudom menyit szánsz rá, de érdemes picivel tovább nyujtózkodni. Ha egy golyóst szeretnél, én a 30-06-ost javasolnám inkább, de a 308-as is remek kaliber. Távcsőnek a schmidt bender 3-12×56 vagy ×50-est, most akciós a megfelelő helyen 420 ról van akcióba 300-ért. Ebben a hónapban. Ennyiért ajándék. Fegyvernek én inkább egy Sakot ajánlanék.
Sörétesből csak a Browning! Ha megteheted akkor inkább a B725. De az B525 is kiszolgálja még az unokádat is.

Lehet már megvette április óta .  Mosolyog
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #808 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 15:14:02 »

Üdv a Fórumon!

Felszerelés ügyben nem foglalnék állást, mindenki addig nyújtózkodik ameddig a takarója ér. Abban talán van valami, hogy a mostani konstukciók nem túl tartósak (műanyag alkatrészek stb.), a jók meg elérhetetlenek sokaknak árban. Én körülnéznék használt prémium kategóriában is (pl. Mannlicher) Kaliberben szerintem a 308win univerzálisabban használható, szélesebb a lőszerválaszték típusban és lövedéktömegben egyaránt. A 8×57 mellé idővel kelleni fog egy vékonyabb kaliber is (pl. őzre a 8×57 meggyőződésem szerint nem túl vadászias).
Perzse ez azé n véleméynem biztos lesz ,aki mást mond.

Üdv,
 Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #809 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 15:29:08 »

Nem tudom menyit szánsz rá, de érdemes picivel tovább nyujtózkodni. Ha egy golyóst szeretnél, én a 30-06-ost javasolnám inkább, de a 308-as is remek kaliber. Távcsőnek a schmidt bender 3-12×56 vagy ×50-est, most akciós a megfelelő helyen 420 ról van akcióba 300-ért. Ebben a hónapban. Ennyiért ajándék. Fegyvernek én inkább egy Sakot ajánlanék.
Sörétesből csak a Browning! Ha megteheted akkor inkább a B725. De az B525 is kiszolgálja még az unokádat is.

Elsőre nem értettem a hozzászólást az áprilisról, aztán leesett... Gondolom, néha végigmész minden topikon, nehogy elmaradjon valami jó régről... Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: