Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171533 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #765 Dátum: 2018. Január 02. - 15:45:47 »

"Az RWS gyorsan felismerte, hogy szükség van a teljesítmény növelésére." Erre miből következtettek?
No, majd megvárom Antit, hogy hamarosan beszámoljon a tapasztalatokról.  Ördög

 Emelem

Az egyetlen baj vele, hogy nem gyártanak hozzá normális puskát.   Vigyorog
- Kénytelen leszek építtetni egyet.  :Mosolyog Ördög

Egyébként arra nem találtam adatot, hogy tulajdonképpen milyen átmérőjű lövedék meg bele? .410-től  .416-ig négyféle standard átmérő is szóba jöhet? Fejvakarás

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #766 Dátum: 2018. Január 02. - 15:51:58 »

Nagyon tetszik!
Mit javasoltok, R8-at vagy 404-et vegyek hozzá?
Meggyőződésem, hogy a 810-el induló 18,5g, lágyabban simogat mind a langyos tavaszi szellő.
 Röhög


 Emelem

Én inkább csinálnék valami 20g fölöttit hozzá ~700m/s-os indulóval.  Kacsint
A 9,3x64-ből is így repül ki a .320gr Delsing kugli és bizony nagyon kellemes a hatása. Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #767 Dátum: 2018. Január 02. - 16:05:18 »

Engem az RWS szívtipró lőszere érdekelne. Más kaliberben nincs?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #768 Dátum: 2018. Január 02. - 16:57:35 »

Emelem

Én inkább csinálnék valami 20g fölöttit hozzá ~700m/s-os indulóval.  Kacsint
A 9,3x64-ből is így repül ki a .320gr Delsing kugli és bizony nagyon kellemes a hatása. Vigyorog

 Wave
Igazad van Anti!
Csak hogy arra már kitalálták a 416 Rigby-t.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #769 Dátum: 2018. Január 02. - 19:26:36 »

8x60S, vagy 8x64S. Ez utóbbi kettőt, vagy legalább egyiket felkarolhatták volna, mert ide Erópába igen jó nagyvadas kaliber lehetne, és szerintem sokan örülnének neki, lenne rá kereslet, és puskákat is lehetne csövezni bátran hozzájuk...de hát ezt csak én gondolom így...a 10,3x68 biztos fontosabb ide most...

Szerintem semmivel nem nehezebb 10,3x68 csövezni sem, és hidd el, lenne rá kereslet Európában is.  Minden új kaliber nagy üzlet a gyártóknak! Bár ez igazából csak egy meglévő kaliber "újragondolása" .
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #770 Dátum: 2018. Január 02. - 19:29:07 »

Nekem valahogy olyan erőlködés szaga van az egésznek. Hogymá miután a Blaser-Sauer-Mausert az USA-ban és Kanadában továbbra is nagy ívben lasz.rják (ahol jóval több vadászfegyvert adnak el mint egész Európában) kellett valami bohóckodás, hogy meglegyen a forgalom, így megkreálták ezt a hiánypótló kalibert. Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #771 Dátum: 2018. Január 02. - 19:44:26 »

...érdekes ez az RWS gondolkodásmód...
Teljesen jól gondolkoznak RWS-ék Kacsint
Graubünden kantonban nem használhatsz ennél kisebb űrméretű puskát nagyvadra.
Mindenki (na jó, kb. 99%) a 10,3x60-nal lő mindent, immár kb. 100 éve. A többieknek ott vannak a 416-től fölfelé található ágyúk.
Ideje volt valami újat odarakni nekik a polcra, aminek az előnyét, hogy messzebbre is el lehetne vele nyúlkálni, úgysem tudják kihasználni
a 200 méteres lőtáv korlát miatt, de legalább jóleső érzéssel nyúlnak zsebbe és adnak ki egy kis pénzt az újdonságért.
Mert az ember bizony gyarló....főleg ha megvan hozzá a kellő anyagi háttér Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #772 Dátum: 2018. Január 02. - 19:53:49 »

Teljesen jól gondolkoznak RWS-ék Kacsint
Graubünden kantonban nem használhatsz ennél kisebb űrméretű puskát nagyvadra.
Mindenki (na jó, kb. 99%) a 10,3x60-nal lő mindent, immár kb. 100 éve. A többieknek ott vannak a 416-től fölfelé található ágyúk.
Ideje volt valami újat odarakni nekik a polcra, aminek az előnyét, hogy messzebbre is el lehetne vele nyúlkálni, úgysem tudják kihasználni
a 200 méteres lőtáv korlát miatt, de legalább jóleső érzéssel nyúlnak zsebbe és adnak ki egy kis pénzt az újdonságért.
Mert az ember bizony gyarló....főleg ha megvan hozzá a kellő anyagi háttér Vigyorog

...és ha közel repül az a bizonyos bogár! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #773 Dátum: 2018. Január 02. - 20:07:02 »

Erre nagy szükség volt.  Ördög Eddig azon agyaltam, mivel lőjek mormotát, de végre megvan a megoldás. Hihetetlen mekkora baromságokat tudnak elfogadtatni az arra fogékonyakkal jó marketinggel.
Már meg van a promo videója is.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #774 Dátum: 2018. Január 02. - 20:11:12 »

Teljesen jól gondolkoznak RWS-ék Kacsint
Graubünden kantonban nem használhatsz ennél kisebb űrméretű puskát nagyvadra.
Mindenki (na jó, kb. 99%) a 10,3x60-nal lő mindent, immár kb. 100 éve. A többieknek ott vannak a 416-től fölfelé található ágyúk.
Ideje volt valami újat odarakni nekik a polcra, aminek az előnyét, hogy messzebbre is el lehetne vele nyúlkálni, úgysem tudják kihasználni
a 200 méteres lőtáv korlát miatt, de legalább jóleső érzéssel nyúlnak zsebbe és adnak ki egy kis pénzt az újdonságért.
Mert az ember bizony gyarló....főleg ha megvan hozzá a kellő anyagi háttér Vigyorog

Egyszerúbb lenne a  Köcsög doxáéknak megváltoztatni az ostoba és idejétmúlt törvényüket!  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #775 Dátum: 2018. Január 02. - 20:13:31 »

Vannak ilyen hülye rendeletek: Egyik USA államban mai napig hatályban van egy 150 éves rendelet, szeretkezés közben nem szabad hatlövetűvel lövöldözni!  Vigyorog Igazuk van!  Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #776 Dátum: 2018. Január 03. - 05:43:56 »

...és ha közel repül az a bizonyos bogár! Mosolyog

Pláne, ha leszáll....és nekiáll rágni.....és rág.....és rág..... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #777 Dátum: 2018. Január 03. - 20:04:03 »

Pláne, ha leszáll....és nekiáll rágni.....és rág.....és rág..... Ördög

Majd egy idő után elrágja az ember racionális gondolkodását, kirágja a fegyverszekrény ajtaját és a "fertőzött" pénztárcáját. Igen
Csak akkor pusztul el (lehet, hogy csak rövid időre Ördög), ha egy csekkszelvénnyel, tartásiddal meg két adásvételivel besétálsz a fegyverügyeshez.
Nagyon veszélyes parazita! Csak nehogy megfertőződjek megint... Ördög 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #778 Dátum: 2018. Január 04. - 10:11:02 »

Majd egy idő után elrágja az ember racionális gondolkodását, kirágja a fegyverszekrény ajtaját és a "fertőzött" pénztárcáját. Igen
Csak akkor pusztul el (lehet, hogy csak rövid időre Ördög), ha egy csekkszelvénnyel, tartásiddal meg két adásvételivel besétálsz a fegyverügyeshez.
Nagyon veszélyes parazita! Csak nehogy megfertőződjek megint... Ördög 

Egyáltalán nem pusztul el. Rövid időre nyugalmi állapotba kerül, hogy aztán kettőzött erővel támadjon. Jó egy hónapja cseréltem miatta céltávcsövet, majd keresőt. Gondoltam most már egy darabig nyugton hagy. Hagy a fenét! Azóta már basztatott vegyescsövűvel, mikor rettentő akaraterővel legyűrtem, visszatért 22 lr, vagy valami hasonló csöppség képében. Ne reménykedj, jön ez, mint az ítélet.  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #779 Dátum: 2018. Január 04. - 10:36:19 »

Inkább örök mint a nyomor.  Röhög
A hülyebogár sose múlik
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: