Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171534 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #750 Dátum: 2017. Június 18. - 16:56:18 »

Tisztelettel tudnám neked ajánlani a CZ Ranger típusú fegyverét.
 ezt a fegyvert a kanadai rangereknek fejlesztette ki a CZ.
 Ez egy 308-as keliber nyílt irányzékkal ,kivehető tárral, illetve azt hiszem Weaver sínnel is el van látva.
Magyarországon még eddig nem találtam forgalmazót, de a szlovákoknál van.
http://www.nepo.sk/hu/termekek/fegyverek/golyos/ceska_zbrojovka_cz/cz_557_ranger__308w__kiveheto_tarral_
Ez egy nagyszerű kezdő fegyver, sőt én is szemezgetek eggyel, bár én most egy billenő csövű ,egylövetű Bergara B13  Take Down-t rendeltem meg. ami meg is jött csak  már el kell mennem érte.

Nem tudom a "ranger " elnevezessel a kanadai rangerekre gondolt-e a CZ. A kanadai rangerek a 303 British Lee Enfieldjeiket most valtsak le ezekre

http://news.nationalpost.com/news/canada/meet-the-canadian-rangers-new-sako-rifle-built-to-defend-against-large-carnivores-extreme-temperatures   


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #751 Dátum: 2017. Június 18. - 17:11:19 »

Nem tudom a "ranger " elnevezessel a kanadai rangerekre gondolt-e a CZ. A kanadai rangerek a 303 British Lee Enfieldjeiket most valtsak le ezekre

http://news.nationalpost.com/news/canada/meet-the-canadian-rangers-new-sako-rifle-built-to-defend-against-large-carnivores-extreme-temperatures   



Igen!
Sajnos nem a CZ   nyerte a tendert!
Naplózva
JDeer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #752 Dátum: 2017. Június 18. - 17:22:58 »

Tisztelettel tudnám neked ajánlani a CZ Ranger típusú fegyverét.
 ezt a fegyvert a kanadai rangereknek fejlesztette ki a CZ.
 Ez egy 308-as keliber nyílt irányzékkal ,kivehető tárral, illetve azt hiszem Weaver sínnel is el van látva.
Magyarországon még eddig nem találtam forgalmazót, de a szlovákoknál van.
http://www.nepo.sk/hu/termekek/fegyverek/golyos/ceska_zbrojovka_cz/cz_557_ranger__308w__kiveheto_tarral_
Ez egy nagyszerű kezdő fegyver, sőt én is szemezgetek eggyel, bár én most egy billenő csövű ,egylövetű Bergara B13  Take Down-t rendeltem meg. ami meg is jött csak  már el kell mennem érte.

Köszönöm, megnézem.
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #753 Dátum: 2017. Június 18. - 17:43:13 »

Nem tudom, hogy a szóban forgó baleset szereplője milyen táras volt, de arra gondolok, hogy könnyebb és gyorsabb üríteni és újra betölteni egy kivehető táras fegyvert, mint egy fixet.

A gyorsabb üríteni és újratölteni egy mondatban nekem kevésbé érthető. Hajtásban max. az újratöltés sebessége jöhet szóba, hiszen az ürítést már megvalósítja az egyszeri vadász a "disznók libasorára történő kitárazással"  Vigyorog.
Azt pedig nem igazán értem soha, miért kell egyébként gyorsan üríteni a fegyvert? Rohanunk valahová? A csőben lévő lőszer "eltávolítása" pedig minden forgó - tolózáras fegyvernél pont ugyanannyi idő, nem? Egyébként pedig nem mindegy, hogy üres cső mellett hány lőszer pihen a fix vagy kivehető tárban?

Korábban kérdezted, ki mennyire tartja be ezeket a szabályokat. Pl. én és nagyon, mint általában a többi szabályt is. Ebben az esetben: a kocsinál mindig csőre töltök (ha csak a lesig sétálok akkor is), de fel és lemászásnál mindig hátrahúzom a závárt és a lőszert vissza-tárazom. Nem félek, de gigszer a rendszeresen használt lesnél is bármikor lehet.
 Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #754 Dátum: 2017. Június 18. - 19:31:45 »

Nem tudom a "ranger " elnevezessel a kanadai rangerekre gondolt-e a CZ. A kanadai rangerek a 303 British Lee Enfieldjeiket most valtsak le ezekre

http://news.nationalpost.com/news/canada/meet-the-canadian-rangers-new-sako-rifle-built-to-defend-against-large-carnivores-extreme-temperatures   




Ez a fegyver a Tikka Arctic
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #755 Dátum: 2017. Június 18. - 19:47:25 »

Ez a fegyver a Tikka Arctic

Igen az a civil verzioja.
A fegyver katonai verziojanak a neve Colt C19 a csovet es a tokot a Colt Canada gyartja Sako licence alatt, es vannak kis elteresek a ket verzio kozt. (Nagyobb satorvas kesztyus loveszethez pld)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #756 Dátum: 2017. Június 26. - 20:10:04 »



Kiemelném a helyes testtartást, a higgadtságot, valamint a folyamatos összpontosítást.  A Sauer 404 az Sauer 404.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #757 Dátum: 2017. Június 26. - 20:20:25 »



Kiemelném a helyes testtartást, a higgadtságot, valamint a folyamatos összpontosítást.  A Sauer 404 az Sauer 404.


Hogy a topik témánál maradjunk ,  szívesen látnám a szekrénybe,  de inkább   a   'Girl 
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #758 Dátum: 2017. Június 26. - 22:36:11 »

Nem tudom a "ranger " elnevezessel a kanadai rangerekre gondolt-e a CZ. A kanadai rangerek a 303 British Lee Enfieldjeiket most valtsak le ezekre

http://news.nationalpost.com/news/canada/meet-the-canadian-rangers-new-sako-rifle-built-to-defend-against-large-carnivores-extreme-temperatures   




Nem értem,mi a baj az Enfield-el? Nevet Én pl imádom, és  amire a Rangereknek kell, tökéletesen megfelel. Bibíí
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #759 Dátum: 2017. Június 27. - 12:56:56 »


Hogy a topik témánál maradjunk ,  szívesen látnám a szekrénybe,  de inkább   a   'Girl 
Ilyen hosszú combú, ízelt lábakkal könnyű így lőni!.  Kacsint
 Én ha így próbálnám, magam elé lőnék kb 8 méterre a földbe !    Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #760 Dátum: 2018. Január 02. - 12:45:06 »

http://vadaszujsag.hu/felszereles/rws-103x68-magnum-vadaszloszer-uj-univerzalis-kaliberben/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #761 Dátum: 2018. Január 02. - 12:57:22 »


"Az RWS gyorsan felismerte, hogy szükség van a teljesítmény növelésére." Erre miből következtettek?
No, majd megvárom Antit, hogy hamarosan beszámoljon a tapasztalatokról.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #762 Dátum: 2018. Január 02. - 13:22:24 »

Erre nagy szükség volt.  Ördög Eddig azon agyaltam, mivel lőjek mormotát, de végre megvan a megoldás. Hihetetlen mekkora baromságokat tudnak elfogadtatni az arra fogékonyakkal jó marketinggel.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #763 Dátum: 2018. Január 02. - 13:45:24 »

Nagyon tetszik!
Mit javasoltok, R8-at vagy 404-et vegyek hozzá?
Meggyőződésem, hogy a 810-el induló 18,5g, lágyabban simogat mind a langyos tavaszi szellő.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #764 Dátum: 2018. Január 02. - 15:42:59 »

Nagyon tetszik!
Mit javasoltok, R8-at vagy 404-et vegyek hozzá?
Meggyőződésem, hogy a 810-el induló 18,5g, lágyabban simogat mind a langyos tavaszi szellő.
 Röhög

Nyuszi vagy Mc'Fly  Ördög
Olyan lágy lehet ez a kaliber, mint az anyatej Angyal

Egykori cégemnél vadászik egy svájci fegyvermester.
Graubünden kantonból való, ahol a 10,3x60 az alap-kaliber, kisebb öbnagyság nagyvadra nem is használható.
Az egy nagyon kellemes kaliber, az öregnek egy maga által épített puskája van M98 alapon.
Ami disznót eltalált vele, azokat nem igen kellett keresgélni, de még huzigálni sem Igen
Egyetlen "hibája" a nagyon ívelt röppálya, mivel náluk 200 méter fölé lőni sem szabad, így nekik nem okoz gondot, 150-ig szépen elrepked az a kis lövedék Vigyorog
Ebből pumpálták fel ezt az RWS csodát, amit isten bizony szívesen kipróbálnék.
De persze akkor már inkább a 404-esből Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: