Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171462 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #735 Dátum: 2016. December 13. - 13:57:47 »

Nagy dilemma előtt áll barátom a 223 as Rem fegyvere mellé szeretne venni egy nagygolyóst . A kérdés Merkel KR-1 (kalibere 9,3x62)  vagy Steyr Mannlicher CL műanyag tusás (30-06 vagy 8x57)
Leginkább a működés és beváltság tekintetében kérnék tanácsot ,főleg a Merkel vonatkozásában mert nem ismerem még senkinél nem láttam.
Érdekes tán a Mauser 66 ra hajazó a zárszerkezet ránézésre. Állítólag ezért van jelentősen jóárasítva mert sokan idegenkednek tőle, kb. azonos árak vannak.

Én kapásból a Steyr 8x57 est ajánlottam de mint írtam a Merkelt nem ismerem .    Emelem

Meg van a választás ! A Merkel tényleg könnyű volt és rúgós a 9,3x62 ben.

Ez lett : http://www.magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Steyr-Mannlicher_Mannlicher_CL_II_SX_8x57_irnelk_8x57IRS_9423/295
Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #736 Dátum: 2016. December 13. - 21:24:12 »

Meg van a választás ! A Merkel tényleg könnyű volt és rúgós a 9,3x62 ben.

Ez lett : http://www.magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Steyr-Mannlicher_Mannlicher_CL_II_SX_8x57_irnelk_8x57IRS_9423/295
Szerintem itt elírták a kaliber jelet,szerintem 8x57IS lesz az.
Naplózva
JDeer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #737 Dátum: 2017. Június 16. - 22:25:59 »

Hölgyeim, Uraim!

Gyors segítséget szeretnék kérni. Első golyós fegyver vásárlása előtt állok és a következő a dilemmám. Két kérdésben szeretném kérni a tapasztalatokat és véleményeket. Kinéztem egy CZ 550-et 308 Win. csővel, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Fix tár vagy kivehető? Sima cső vagy nyílt irányzék? Az is megérne egy misét, hogy melyiket válasszam Lux, Carbine, Sporter, stb.

Tudom, hogy nagyon alapvető kérdések, de "harctéri" tapasztalatokat szeretnék megismerni. A tár kiesős, nem kiesős? Ha fix a céltávcső, akkor van szükség egyáltalán a nyílt irányzékra? A céltüske nem túl beakadós, letörős?

Mentségemre legyen mondva, hogy végigolvastam a vonatkozó témákat, de ezekre nem találtam választ és más sem tud igazán ebben segíteni.

Munkám révén volt olyan ismerősöm, aki azért fújta ki a kávét, mert nem ürítette a fegyvert lesre való felmászáskor és hát elcsettent a technika... Gondolom a cserélhető tár ebből a szempontból praktikusabb. De mi van akkor, ha elhagyom, kiesik, stb.? Ennek mennyi a valószínűsége? Egyébkénként ki mennyire tartja be ezeket a szabályokat?


A sima cső meg egy kicsit "ámerikai". Illik ez egy magyar vadászfegyverhez? Vagy ha van rajta távcső, akkor már nincs is szükség a nyílt irányzékra?


Köszönettel:
JD
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #738 Dátum: 2017. Június 16. - 23:30:25 »

Hölgyeim, Uraim!

Gyors segítséget szeretnék kérni. Első golyós fegyver vásárlása előtt állok és a következő a dilemmám. Két kérdésben szeretném kérni a tapasztalatokat és véleményeket. Kinéztem egy CZ 550-et 308 Win. csővel, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Fix tár vagy kivehető? Sima cső vagy nyílt irányzék? Az is megérne egy misét, hogy melyiket válasszam Lux, Carbine, Sporter, stb.

Tudom, hogy nagyon alapvető kérdések, de "harctéri" tapasztalatokat szeretnék megismerni. A tár kiesős, nem kiesős? Ha fix a céltávcső, akkor van szükség egyáltalán a nyílt irányzékra? A céltüske nem túl beakadós, letörős?

Mentségemre legyen mondva, hogy végigolvastam a vonatkozó témákat, de ezekre nem találtam választ és más sem tud igazán ebben segíteni.

Munkám révén volt olyan ismerősöm, aki azért fújta ki a kávét, mert nem ürítette a fegyvert lesre való felmászáskor és hát elcsettent a technika... Gondolom a cserélhető tár ebből a szempontból praktikusabb. De mi van akkor, ha elhagyom, kiesik, stb.? Ennek mennyi a valószínűsége? Egyébkénként ki mennyire tartja be ezeket a szabályokat?


A sima cső meg egy kicsit "ámerikai". Illik ez egy magyar vadászfegyverhez? Vagy ha van rajta távcső, akkor már nincs is szükség a nyílt irányzékra?


Köszönettel:
JD


Jó kérdések de az elcsettent volna akkor is ha kivehető táras vagy nem , van rajta nyílt irányzék vagy nincs .
Én pl. nem tartom lényegesnek a kivehető tárat de a nyílt irányzékot igen . Majd jól megkritizálnak ezért de én már ezen nem változtatok .  Mondjuk én CZ 550 FS párti vagyok ami egyébként kivehető táras tudtommal a 308 Win kaliberben és nyílt irányzékos stucni .  Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #739 Dátum: 2017. Június 17. - 07:35:42 »

Szia!

Cz 550 Luxom van 308-ban, sosem esett ki a tár. Szerintem a Carbine, Sporter vagy Lux kérdés is gyorsan eldől majd, mert újonnan már 308-ban nem gyártják az 550-et (kivéve az ebonyt), használtan pedig a Lux vagy Standard ami kapható, szerintem. A Sporter és Carbine változatból nincs éppen túlkínálat. Én Luxot vennék, mert az agyazása sokkal szebb.
]

"A sima cső meg egy kicsit "ámerikai". Illik ez egy magyar vadászfegyverhez? "
 
Bocs, de magadnak veszed a fegyvert vagy másnak? Engem pl ez a kérdés egyáltalán nem foglalkoztatna.

Üdv

Jani
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #740 Dátum: 2017. Június 17. - 08:34:44 »

Hölgyeim, Uraim!

Gyors segítséget szeretnék kérni. Első golyós fegyver vásárlása előtt állok és a következő a dilemmám. Két kérdésben szeretném kérni a tapasztalatokat és véleményeket. Kinéztem egy CZ 550-et 308 Win. csővel, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Fix tár vagy kivehető? Sima cső vagy nyílt irányzék? Az is megérne egy misét, hogy melyiket válasszam Lux, Carbine, Sporter, stb.

Tudom, hogy nagyon alapvető kérdések, de "harctéri" tapasztalatokat szeretnék megismerni. A tár kiesős, nem kiesős? Ha fix a céltávcső, akkor van szükség egyáltalán a nyílt irányzékra? A céltüske nem túl beakadós, letörős?

Mentségemre legyen mondva, hogy végigolvastam a vonatkozó témákat, de ezekre nem találtam választ és más sem tud igazán ebben segíteni.

Munkám révén volt olyan ismerősöm, aki azért fújta ki a kávét, mert nem ürítette a fegyvert lesre való felmászáskor és hát elcsettent a technika... Gondolom a cserélhető tár ebből a szempontból praktikusabb. De mi van akkor, ha elhagyom, kiesik, stb.? Ennek mennyi a valószínűsége? Egyébkénként ki mennyire tartja be ezeket a szabályokat?


A sima cső meg egy kicsit "ámerikai". Illik ez egy magyar vadászfegyverhez? Vagy ha van rajta távcső, akkor már nincs is szükség a nyílt irányzékra?


Köszönettel:
JD


Hölgyeim, Uraim! Maradjunk annyiban, hogy Szia Mosolyog

Na most, hogy így megittuk a pertut Ördög Én CZ 550 Lux- ot használok (270 W.) nem kivehető táras, van rajta nyílt irányzék, fixnagyítású távcső van rajta, fix szerelékkel, semmilyen hátrányát nem látom semminek Ördög

ha betartasz minden rezsim szabályt, akkor semmi gond nem, lehet, ha megszokod a használatát(ha jól olvasom nincs referenciád ez az első vas) akkor nincs mire átszokni, a távcső és a szerelék az egy másik fing reszelés körébe  tartozik.  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
JDeer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #741 Dátum: 2017. Június 17. - 12:02:58 »

Köszönöm a gyors válaszokat.
Nem tudom, hogy a szóban forgó baleset szereplője milyen táras volt, de arra gondolok, hogy könnyebb és gyorsabb üríteni és újra betölteni egy kivehető táras fegyvert, mint egy fixet. Egy szituációban (les, árok, kerítés, kocsi, stb.) talán a lustaság miatt egyesek nem bajlódnak ezzel, és meg is van a baj. Arra lennék kíváncsi, hogy ez az előny valóban meg is van, vagy csak én gondolom úgy.

Janikafox észrevételét is köszönöm. Megnéztem a CZ honlapját és valóban nincs már az 550-es csak ebony-ban. Akkor lehet 557-est kéne nézni, nekem az is nagyon tetszik. A hivatalos forgalmazó honlapja meg valószínűleg régóta nem volt leporolva, mert egyetlenegy 557-est sem kínálnak.

Valóban a szerelék és a távcső is megér majd egy misét. Az eddigi kutatásaim jelenleg a Leupold lesz a befutó, a szerelék kiválasztását meg majd a vadászpuskaműves barátomra bízom.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #742 Dátum: 2017. Június 17. - 12:56:51 »

Köszönöm a gyors válaszokat.
Nem tudom, hogy a szóban forgó baleset szereplője milyen táras volt, de arra gondolok, hogy könnyebb és gyorsabb üríteni és újra betölteni egy kivehető táras fegyvert, mint egy fixet. Egy szituációban (les, árok, kerítés, kocsi, stb.) talán a lustaság miatt egyesek nem bajlódnak ezzel, és meg is van a baj. Arra lennék kíváncsi, hogy ez az előny valóban meg is van, vagy csak én gondolom úgy.

Janikafox észrevételét is köszönöm. Megnéztem a CZ honlapját és valóban nincs már az 550-es csak ebony-ban. Akkor lehet 557-est kéne nézni, nekem az is nagyon tetszik. A hivatalos forgalmazó honlapja meg valószínűleg régóta nem volt leporolva, mert egyetlenegy 557-est sem kínálnak.

Valóban a szerelék és a távcső is megér majd egy misét. Az eddigi kutatásaim jelenleg a Leupold lesz a befutó, a szerelék kiválasztását meg majd a vadászpuskaműves barátomra bízom.


Az a tuti egy akadály leküzdésekor ha nincs "csőre töltve" a fegyver , az viszont bármilyen táras fegyvernél ugyan olyan egyszerűen megoldható . A vadászpuskaműves barátod meg is tudja mutatni hogy hogyan. Vannak előnyei és hátrányai mindkét tármegoldásnak de azok olyan aprók hogy szerintem nem ennek kell főként befolyásolni a választást . A CZ -k jó és biztonságos fegyverek de messze nem a luxus kategória ( ez lényegtelen is ) . A kivehető tárak mellett még fel szokták sorolni hogy egy tartalék tárral milyen gyorsan lehet újratölteni a fegyvert hajtásban .  Fejvakarás
Szükség van e erre ? Neked kell tudni a lehetőségeket . Viszont mondok egy példát a Tikkámba  3+ 1 lőszer fért a fix táras CZ- be 5+1 . Melyik alkalmasabb hajtásra ?  Vállat von
Ha CZ-t veszel fontosabb hogy arra figyelj hogy a cső és az előagy között könnyedén el tudj húzni egy papírlapot mert ebben elég hanyagok (voltak) bár állítólag az 557 -nél nincs ilyen gond .  Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #743 Dátum: 2017. Június 17. - 13:13:08 »

Az a tuti egy akadály leküzdésekor ha nincs "csőre töltve" a fegyver , az viszont bármilyen táras fegyvernél ugyan olyan egyszerűen megoldható .

Szia JDeer!

Nekem fix táras az 550-es CZ-m. Akadályon való átkelésnél, lesre mászásnál stb. cső alá tett lőszer biztonságos megoldás, kb 3 másodpercedbe kerül. Sajnos, vagy nem sajnos, de még nem fordult velem elő, hogy szükség lett volna gyors újratöltésre. Üríteni meg ezt is egyszerű, tárfenék kinyit és kész. Szerintem ne a tár fajtája legyen a döntő a fegyverválasztásnál.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #744 Dátum: 2017. Június 17. - 17:03:38 »

hogy könnyebb és gyorsabb üríteni és újra betölteni egy kivehető táras fegyvert, mint egy fixet

 Vállat von szerintem nem  Vállat von

 Vállat von kb. semmi különbség nincs  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #745 Dátum: 2017. Június 17. - 17:11:22 »

Köszönöm a gyors válaszokat.

Szia!
Szerintem azt vedd meg, amelyik legjobban tetszik! Lehet ezt tudományos alapon is csinálni, de nem érdemes!  Wave

Egy másik fórumon kérdezte valaki, hogy melyik háztartási gépet vegye, az Indesit-et, vagy az LG-t. Természetesen az LG-t, válaszoltam, vita nem lehet, mert sokkal jobb.
Egy hét múlva rákérdeztem vettek-e, és melyiket? Az Indesitet, mert az asszonynak az tetszett!
 Vigyorog
Naplózva
JDeer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #746 Dátum: 2017. Június 17. - 22:19:46 »

„A CZ -k jó és biztonságos fegyverek de messze nem a luxus kategória ( ez lényegtelen is ) .”
Nem is akarok luxus fegyvert venni, mert azt nem lenne szívem kivenni a dzsumbujba. Egy CZ meg azért ár-érték arányban elég jónak tűnik.

„A kivehető tárak mellett még fel szokták sorolni hogy egy tartalék tárral milyen gyorsan lehet újratölteni a fegyvert hajtásban .”
Világos, hogy az 5+1 több mint a 3+1. Hajtásban egyelőre nem gondolkodom. Úgy gondolom, hogy túl nagy a sebzés valószínűsége. Jelenleg csak biztosra akarok menni. Alaposan elbírálni, majd célozni. De lehet idővel ez változni fog.

„Szerintem ne a tár fajtája legyen a döntő a fegyverválasztásnál.” OK. A segítségetek után ez kevésbé lesz döntő szempont.
„Egy hét múlva rákérdeztem vettek-e, és melyiket? Az Indesitet, mert az asszonynak az tetszett!” Na, szép, még a végén az lesz, hogy megkérdezem a zasszonyt, hogy melyiket válasszam…  Ördög
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #747 Dátum: 2017. Június 17. - 22:35:13 »

„A CZ -k jó és biztonságos fegyverek de messze nem a luxus kategória ( ez lényegtelen is ) .”
Nem is akarok luxus fegyvert venni, mert azt nem lenne szívem kivenni a dzsumbujba. Egy CZ meg azért ár-érték arányban elég jónak tűnik.

„A kivehető tárak mellett még fel szokták sorolni hogy egy tartalék tárral milyen gyorsan lehet újratölteni a fegyvert hajtásban .”
Világos, hogy az 5+1 több mint a 3+1. Hajtásban egyelőre nem gondolkodom. Úgy gondolom, hogy túl nagy a sebzés valószínűsége. Jelenleg csak biztosra akarok menni. Alaposan elbírálni, majd célozni. De lehet idővel ez változni fog.

„Szerintem ne a tár fajtája legyen a döntő a fegyverválasztásnál.” OK. A segítségetek után ez kevésbé lesz döntő szempont.
„Egy hét múlva rákérdeztem vettek-e, és melyiket? Az Indesitet, mert az asszonynak az tetszett!” Na, szép, még a végén az lesz, hogy megkérdezem a zasszonyt, hogy melyiket válasszam…  Ördög




Hmm, hát izé. Ne céltávcsővel akarjál bírálni!   Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #748 Dátum: 2017. Június 17. - 23:03:32 »

Hmm, hát izé. Ne céltávcsővel akarjál bírálni!   Fejvakarás
Nem írt ilyet.
De alapos bírálat után is lehet sebezni,nem csak hajtásban. (Sajnos tudom...)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #749 Dátum: 2017. Június 18. - 14:05:19 »

Köszönöm a gyors válaszokat.
Nem tudom, hogy a szóban forgó baleset szereplője milyen táras volt, de arra gondolok, hogy könnyebb és gyorsabb üríteni és újra betölteni egy kivehető táras fegyvert, mint egy fixet. Egy szituációban (les, árok, kerítés, kocsi, stb.) talán a lustaság miatt egyesek nem bajlódnak ezzel, és meg is van a baj. Arra lennék kíváncsi, hogy ez az előny valóban meg is van, vagy csak én gondolom úgy.

Janikafox észrevételét is köszönöm. Megnéztem a CZ honlapját és valóban nincs már az 550-es csak ebony-ban. Akkor lehet 557-est kéne nézni, nekem az is nagyon tetszik. A hivatalos forgalmazó honlapja meg valószínűleg régóta nem volt leporolva, mert egyetlenegy 557-est sem kínálnak.

Valóban a szerelék és a távcső is megér majd egy misét. Az eddigi kutatásaim jelenleg a Leupold lesz a befutó, a szerelék kiválasztását meg majd a vadászpuskaműves barátomra bízom.

Tisztelettel tudnám neked ajánlani a CZ Ranger típusú fegyverét.
 ezt a fegyvert a kanadai rangereknek fejlesztette ki a CZ.
 Ez egy 308-as keliber nyílt irányzékkal ,kivehető tárral, illetve azt hiszem Weaver sínnel is el van látva.
Magyarországon még eddig nem találtam forgalmazót, de a szlovákoknál van.
http://www.nepo.sk/hu/termekek/fegyverek/golyos/ceska_zbrojovka_cz/cz_557_ranger__308w__kiveheto_tarral_
Ez egy nagyszerű kezdő fegyver, sőt én is szemezgetek eggyel, bár én most egy billenő csövű ,egylövetű Bergara B13  Take Down-t rendeltem meg. ami meg is jött csak  már el kell mennem érte.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: