Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171317 alkalommal)
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #705 Dátum: 2016. április 23. - 19:41:07 »

Az átlagos 11,7grammos 30-06-os az 170-175m OBT 30-35cm, véletlen másik lőszert néztem
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #706 Dátum: 2016. április 23. - 19:45:52 »

Szia Stefi! Köszönöm a tanácsot! A Mauser-ről esetleg van valami tapasztalatod, akár neked akár másnak?
Igen, ezek miatt hajlanék én is a 8x57 felé. Bár idáig 308-assal vadásztam (11g-os Geco TM lövedékkel) és bőgő bikán kívül mindent sikerrel elejtettem vele, probléma nélkül. Egyszer volt olyan, hogy egy muflonkos rövid, kb 40 méteres halálvágtája során semmi vért nem adott blattlövés után, egyebekben ezzel sem volt probléma. De a 8x57 mégiscsak vastagabb valamivel...
Ha az utóbbi mellett döntök, és mondjuk alföldre mennék bakozni, tudom hogy nem ideális de 150 helyett nagyobb távra újra belőve a puskát alkalmas lenne ilyen célra? Esetleg, ha évek múltán egyszer az élet úgy hozná hogy eljutnék valamilyen antilopra vadászni, vagy hegyekbe zergére, szintén lőtéren történő újra belövés után alkalmas lenne erre? Vagy ezen szempontok figyelembevételével inkább 30-06 esetleg 308?
Nehéz döntés, sok éven át tervezgeti az ember hogy ha a pénz összejön, mit vesz majd, ilyenkor meg elbizonytalanodik...

Üdv !

Most a 8x57 ellen beszélek , pedig számomra az a favorit!

A 8x57 és a 308 is ,  150mre belőve, 200m ig teljesen jó!
De szerintem a 308  jobb hosszabb távon  , másrészt ha megnézed a lőszer  és lövedékválasztékot , a 308win- hez  sokkal ( de sokkal) többféle van, mint a másikhoz !  
Bár  a 308 se kimondottan zergelövő kaliber , de  van egy osztrák ismerősöm aki azt (is )  használ zerge vadászatra   ( igaz a puska egy  Steyr-M SSG69 , egy  NightForce távcsővel szerelve , 400m-e nullázva)    
 
Antilopra azért már nem mennék vele!    
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #707 Dátum: 2016. április 23. - 23:46:47 »

Kedves Vadásztársak, köszönöm a válaszokat, segítséget! Azt hiszem ezek után már nekem kell eldöntenem, mit is szeretnèk... végül is arra is gondoltam, ha egy életben egyszer-kétszer eljut az ember mondjuk antilopra vadászni, ott is bérelhet magának fegyvert, 99%-ban úgyis hazai vadfajokra fogok vele lőni....
Magukról a konkrét fegyvertípusokról mit gondoltok? A fórum keresőjét használva a Sako-ról kevés, a Mauser M12-ről szinte semmi infót nem találtam. Kedves vadászboltos ismerősöm szerint ( akit egyébként szakmailag nagyra becsülök), a Sako magasabb minőséget képvisel. Kézbe véve a 2 fegyvert, hajlamos vagyok hinni neki. Kár hogy gyerekkorom álma volt egy Mauser, mert most akkor nem lenne kérdéses a dolog  Wave
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #708 Dátum: 2016. április 24. - 00:20:24 »

Kedves Vadásztársak, köszönöm a válaszokat, segítséget! Azt hiszem ezek után már nekem kell eldöntenem, mit is szeretnèk... végül is arra is gondoltam, ha egy életben egyszer-kétszer eljut az ember mondjuk antilopra vadászni, ott is bérelhet magának fegyvert, 99%-ban úgyis hazai vadfajokra fogok vele lőni....
Magukról a konkrét fegyvertípusokról mit gondoltok? A fórum keresőjét használva a Sako-ról kevés, a Mauser M12-ről szinte semmi infót nem találtam. Kedves vadászboltos ismerősöm szerint ( akit egyébként szakmailag nagyra becsülök), a Sako magasabb minőséget képvisel. Kézbe véve a 2 fegyvert, hajlamos vagyok hinni neki. Kár hogy gyerekkorom álma volt egy Mauser, mert most akkor nem lenne kérdéses a dolog  Wave
Szubjektív vélemény következik saját tapasztalatok alapján!
Én Sako 85 hunter-t néztem és az m12-t. Hát tényleg nem egy ligában vannak, de nálam az m12 a nyerő.
Húzd hátra a zárdugattyút, tárazz és próbálj feszteleníteni, majd érzed a különbséget.
Szerintem maradj az álmaidnál, a standard m12 56-os csővel kezes kis jószág, nagyon jól használható. Egyedül a tár műanyag, de az is a jobbfajta műanyagok közül való.
De ha új,(mert használt szinte alig van eladó, vajh miért?!), és van rá 550, és spórolsz még egy kicsit akkor m03. Az mindent visz és ott a tár is fém plussz ütőszegfelhúzásos. Az m03 szereléke viszont totál egyedi, míg az m12 standard mauser m98-as. M03 szerelék ára 390-415 eur.
Próbálgasd a két fegyvert!


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #709 Dátum: 2016. április 24. - 11:10:01 »

Kedves Vadásztársak, köszönöm a válaszokat, segítséget! Azt hiszem ezek után már nekem kell eldöntenem, mit is szeretnèk... végül is arra is gondoltam, ha egy életben egyszer-kétszer eljut az ember mondjuk antilopra vadászni, ott is bérelhet magának fegyvert, 99%-ban úgyis hazai vadfajokra fogok vele lőni....
Magukról a konkrét fegyvertípusokról mit gondoltok? A fórum keresőjét használva a Sako-ról kevés, a Mauser M12-ről szinte semmi infót nem találtam. Kedves vadászboltos ismerősöm szerint ( akit egyébként szakmailag nagyra becsülök), a Sako magasabb minőséget képvisel. Kézbe véve a 2 fegyvert, hajlamos vagyok hinni neki. Kár hogy gyerekkorom álma volt egy Mauser, mert most akkor nem lenne kérdéses a dolog  Wave


Nekem van sako 85 ,Mauser M12 .Talán szebb egy kicsit a sako.
A sako zárdugattyúja az M12-jéhez képest lötyög,mint katiban...,nem siklik olyan prímán,kidolgozatlanabb.
Az M12 zárdugattyúja steyr-t megszégyenítően siklik .
A sako tárját elfelejtették lebarnítani,de legalább fémből van.
Az M12 tárja masszív műanyag,nagyon strapabíró,és ezen kívül semmilyen más műanyagalkatrész nincs a fegyverben.
A sako markolat jobban kézreáll nekem,van ismerős,akinek viszont az M12 -jé tetszik jobban.
Itt a fórumon van egy kolléga aki jelen volt az estnél,amikor gyári geco tm-el az M12 .270 4-szer lukba lukat lőtt 107 méteren állványból,majd forró csővel másik lőszerrel megismételte ugyanezt.
A sako ezt még nekem semillyen lőszerrel nem tudta produkálni.
Mivel lett régi 1998-as steyr luxus 7x64-ben ,és az übereli nálam mindkettőt,ezért próbáltam eladni a kaliberben hozzá közelálló M12-est ,rengeteg telefon volt,csak nem tetszettek az ajánlatok,úgy döntöttem marad.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #710 Dátum: 2016. április 24. - 13:59:44 »

Szubjektív vélemény következik saját tapasztalatok alapján!
Én Sako 85 hunter-t néztem és az m12-t. Hát tényleg nem egy ligában vannak, de nálam az m12 a nyerő.
Húzd hátra a zárdugattyút, tárazz és próbálj feszteleníteni, majd érzed a különbséget.
Szerintem maradj az álmaidnál, a standard m12 56-os csővel kezes kis jószág, nagyon jól használható. Egyedül a tár műanyag, de az is a jobbfajta műanyagok közül való.
De ha új,(mert használt szinte alig van eladó, vajh miért?!), és van rá 550, és spórolsz még egy kicsit akkor m03. Az mindent visz és ott a tár is fém plussz ütőszegfelhúzásos. Az m03 szereléke viszont totál egyedi, míg az m12 standard mauser m98-as. M03 szerelék ára 390-415 eur.
Próbálgasd a két fegyvert!
Az újabb M12 is már ütőszeg felhúzós!

1:20-tól érdekes.  Wave
Naplózva
Bronson
CharlesHenNB
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #711 Dátum: 2016. április 24. - 14:21:35 »

Kedves Vadásztársak, üdvözlök mindenkit!
A következő "problémával" fordulnék hozzátok. Kb 10 éve, egyetemista éveim hajnalán vettem első golyós fegyverét (CZ) amivel jelenleg is vadászom. Habár jó puskának tartom, de gyerekkori álmom volt egy komolyabb, tetszetősebb fegyver vásárlása mellett döntöttem (amihez úgy néz ki hogy több év munka után, valamint a régi eladásával meglenne az anyagi fedezet). Több fegyverben gondolkodtam, jelesül:
- Merkel KR1, Mannlicher Classic - ezek kézbe fogva óriási csalódást okoztak, bár nem vagyok szakember, de a rengeteg műanyag alkatrész teljesen elvette a kedvemet ezen fegyverektől.
Igazából 2 típus maradt versenyben, amit még a pénztárcám megengedne:

- Mauser M12 - szép, tetszetős puska, bár a fa részek felületkezelése meglehetősen sérülékenynek tűnik, és szintén vannak benne műa. alkatrészek, mint például a tár, de azért ez relatíve masszivabb, strapabíróbb darabnak tűnt

- Sako 85 Bavarian - szép, igényes fegyver, és ami kifejezetten tetszett benne, hogy nem tartalmazott műa. alkatrészeket, még a tár is fém.

Lenne még a kaliber kérdése. Jelenleg 308-al vadászom, de régóta foglalkoztat más kaliberek gondolata is, ami mindig is nagyon tetszett, az a 8x57-es. Bár alapvetően nagyvadas területen vadászom, de nagyon kedvencem az őzbak vadászat, ahol azért szükség lehet hosszabb lövésekre is, ilyen szempontból kicsit bizonytalan vagyok a 8x57-el kapcsolatban.
Ha esetleg tudnátok tudnátok véleményt mondani fegyverválasztásommal kapcsolatban, megköszönném.   Mosolyog
Vadászüdvözlettel,  Emelem

Szia!

Nekem Sako 85 Bavarian van 30-06-os kaliberben. Sokat gondolkoztam én is hogy milyet vegyek, ez volt a felső határ árban anno. A mauser is tetszett de azt valamiért nem éreztem hozzám valónak és árban is feljebb volt. Nem bántam meg egyáltalán a sakot. Nagyon jól összeszoktam vele.
Sako Superhammerhead-et lövök vele. Lukba lukat csak miattam nem lő, ha lenne időm lőtérre járni biztos menne. Iszonyú pontos. Eddig oda ment a lövedék minden vadnak ahova akartam. A tár azért nincs lebarnítva mert az rozsdamentes acélból van. Nagyon szép kidolgozású, öröm vele minden perc. Hosszabb cserkelésnél már érezni hogy nem spóroltak az anyaggal, de nem zavaró.
Összehasonlítási alapom nincs más fegyverekkel. Szerintem próbáld kézbe őket vadászboltban és amelyik tetszik azzal nem fogsz mellé nyúlni. Halgass a megérzésedre:)
Üdv, Bronson Emelem
Naplózva

gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #712 Dátum: 2016. április 24. - 23:29:42 »

Nagyon szépen köszönöm nektek a tanácsokat, azt hiszem még egyszer végigtapizom mindkét fegyvert, és döntök valamelyik mellett  Wave Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #713 Dátum: 2016. December 02. - 11:42:11 »


Jajj de cuki kis durrantyú !   Táncol Táncol Táncol Táncol Smitten Smitten Smitten                                                       Ördög Röhög

http://www.browning.com/products/firearms/rifles/x-bolt/discontinued/x-bolt-micro-buckthorn-pink.html
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #714 Dátum: 2016. December 02. - 12:03:58 »

Jajj de cuki kis durrantyú !   Táncol Táncol Táncol Táncol Smitten Smitten Smitten                                                       Ördög Röhög

http://www.browning.com/products/firearms/rifles/x-bolt/discontinued/x-bolt-micro-buckthorn-pink.html

Pont jól menne a rózsaszín bőrtangádhoz!   Röhög  Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #715 Dátum: 2016. December 02. - 13:47:02 »

Pont jól menne a rózsaszín bőrtangádhoz!   Röhög  Stoel

Láttál már olyat ?  Esetleg foggal bogoztad a pántokat ?      Röhög     Stoel
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #716 Dátum: 2016. December 02. - 14:11:59 »

Láttál már olyat ?  Esetleg foggal bogoztad a pántokat ?      Röhög     Stoel

Miazhogy!  Igaz,  lány volt az illető!   Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 02. - 23:04:46 írta Voldi » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #717 Dátum: 2016. December 02. - 14:17:56 »

Jajj de cuki kis durrantyú !   Táncol Táncol Táncol Táncol Smitten Smitten Smitten                                                       Ördög Röhög

http://www.browning.com/products/firearms/rifles/x-bolt/discontinued/x-bolt-micro-buckthorn-pink.html

Hamar leszoknék a vadászatról,ha ilyenem lenne. Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #718 Dátum: 2016. December 02. - 16:51:15 »

Miazhogy!  Igaz,  lány volt az illető!   Röhög
Igaz, hogy húszcentis fasza volt de amúgy Zsuzsinak hívták... Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 02. - 23:05:05 írta Voldi » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #719 Dátum: 2016. December 03. - 06:33:24 »

Miazhogy!  Igaz,  lány volt az illető!   Röhög

Én nem vagyok olyan hitetlen . Legalább ismerd el hogy cigó volt !  Smitten   Kacsint      Biztos azért fogtad azt nagy koncért !   Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: