Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171314 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1684


« Új üzenet #555 Dátum: 2013. Március 02. - 07:43:05 »

Az ok/okozat teljesen más volt s, az erre folyamatosan adott válaszok ennek tükrében kerültek itt közlésre.Nem okoskodás,nem élc,sem semminemű elvi ákom bákom hanem tény.
Taps Igen Taps
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #556 Dátum: 2013. Március 02. - 09:02:53 »

Pisti!
Tegnap említettem a drillinget.Most volt időm körbe kukkantani az egun on.Több mint valószinű hogy kintről fog be kerülni a cucc ha majdan a kaposzakállas is egyet ért vele.Mutatok valami érdekeset.





Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #557 Dátum: 2013. Március 02. - 09:08:06 »

Ez egy Ferlachi Vierling.Johann Fanzoi alkotása..22Hornet, 7x57R golyós csövek 2x16/70 sörétes csövek.Illesztve egy Nickel Marbourg 4x36 os céltávcső.Most 6500 ajrónál tart(még!)
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #558 Dátum: 2013. Március 02. - 09:16:39 »

Csak aztán bele ne keveredj a sok csőbe, tolókába, billentyűkbe... Ördög
Nesze neked vadkan, sörét a szemed közé!  Röhög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #559 Dátum: 2013. Március 02. - 09:19:38 »

 Ördög
Csak aztán bele ne keveredj a sok csőbe, tolókába, billentyűkbe... Ördög
Nesze neked vadkan, sörét a szemed közé!  Röhög

 Emelem

Ez a veszély nem fenyeget Tony.Ennyi lét fegyverre ebben az életemben soha nem fogok tudni sem összeszedni, sem áldozni. Angyal Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #560 Dátum: 2013. Március 02. - 09:28:23 »

Szia Tézuc!

Köszönöm dicsérő soraidat (én annak vettem, mer’ mostanában úgy sem dicsér senki Rííí), habár őszinte meggyőződésem, hogy semmilyen tekintetben nem szolgáltam rá.
Valóban elseggeltem egy cseppet az általatok boncolgatott témától, azon egyszerű oknál fogva, hogy ahhoz érdemben nem tudok hozzászólni.  Valami halvány lila segédfogalmam van a témáról, de ilyen mélységig, még olvasni sem tudom, nem hogy érteni. Vállat von  Röhög De az általatok kifejtetteknek sem cáfolata, sem jelentéktelenné degradálása nem volt célom.  Igen
Én arról próbáltam írni, hogy az átlag vadászok számára mik azok a teendők, amik elvégzése után lő kép javulás várható. Mivel a gyenge szórásképet okozó cső vibráción otthon esetleg valamiféle súlyok pakolásával lehetne csak javítani, esetleg a cső szalámizásával, az meg hogy nézne má’ ki? Sőt, még csak nem is a hármatok szakmai beszélgetésébe akartam belerondítani, habár két saját ZKK okán valami véleményem akár még lehetne is. Az egyikben van elől csavar, a másikban nincs. Vadászni mindkettő elég pontos.
Mikor megvesszük, megörököljük (megtaláljuk Ördög) vadászpuskáinkat, ahhoz van egy cső, olyan, amilyen, és kész. Azon cső vibrációs tulajdonságainak kitaglalása gyakorlati szempontból nem visz közelebb a pontosabb lövés elérésének kérdésköréhez. De ez csak szerintem…. Egyéni ízlésem szerint a vadászpuska csövén nem látom szívesen sem a csőszájféket, sem a különböző lő pontosság javító rezgést csökkentő-kiegyenlítő általában „bunkó” alakú szerkezeteket (pl. amit a Browning tett rá annak idején), azon max. egy pofás nyílt irányzékot tudok elképzelni. Szerintem vadászatra nincs másra szükség. Mondom, szerintem……. (Tudom, tudom, ti sem mondtátok, hogy tele kell aggatni a csövet......, csak mondom, mint általam ismert lehetséges szóráskép javító módot..)
Tudom, hogy vannak, akiket az a vadászati szolgáltatás érdekel, amikor 500 méter alatt nem akarnak vadra lőni  Pl.338 Lapua kaliberű puskáikkal, az a lényeg, hogy messze legyen, de ez a fajta élő célra való célbalövősdi nagyon messze van attól a teljesen más jellegű vadászatnál található komoly problémától (szerintem még a vadászattól is! Nem), amikor a „harmincezres” (vélhetőleg nem HUF!) nagy birkát nem tudják a hatalmas Ázsiai hegyek között – mondjuk – 700 méternél jobban megközelíteni, és van EGY pontos lövésre lehetőség,……….. különben lehet haza menni. Nnna, oda már tényleg fontos, hogy merre és mennyire rezonálja arrébb a cső a golyóbist, ami úgyszintén nem mindegy milyen. stb,….stb…..

Szerintem tovább nem érdemes boncolni, vesézni a témát. Megint csak, szerintem....  Stoel

 Emelem
Naplózva
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #561 Dátum: 2013. Március 02. - 09:35:20 »

Sako 85 Bavarian 30-06? Mit szóltok hozzá? Mosolyog  Emelem
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #562 Dátum: 2013. Március 02. - 09:44:12 »

Szia Tézuc!

Köszönöm dicsérő soraidat (én annak vettem, mer’ mostanában úgy sem dicsér senki Rííí), habár őszinte meggyőződésem, hogy semmilyen tekintetben nem szolgáltam rá.
Valóban elseggeltem egy cseppet az általatok boncolgatott témától, azon egyszerű oknál fogva, hogy ahhoz érdemben nem tudok hozzászólni.  Valami halvány lila segédfogalmam van a témáról, de ilyen mélységig, még olvasni sem tudom, nem hogy érteni. Vállat von  Röhög De az általatok kifejtetteknek sem cáfolata, sem jelentéktelenné degradálása nem volt célom.  Igen
Én arról próbáltam írni, hogy az átlag vadászok számára mik azok a teendők, amik elvégzése után lő kép javulás várható. Mivel a gyenge szórásképet okozó cső vibráción otthon esetleg valamiféle súlyok pakolásával lehetne csak javítani, esetleg a cső szalámizásával, az meg hogy nézne má’ ki? Sőt, még csak nem is a hármatok szakmai beszélgetésébe akartam belerondítani, habár két saját ZKK okán valami véleményem akár még lehetne is. Az egyikben van elől csavar, a másikban nincs. Vadászni mindkettő elég pontos.
Mikor megvesszük, megörököljük (megtaláljuk Ördög) vadászpuskáinkat, ahhoz van egy cső, olyan, amilyen, és kész. Azon cső vibrációs tulajdonságainak kitaglalása gyakorlati szempontból nem visz közelebb a pontosabb lövés elérésének kérdésköréhez. De ez csak szerintem…. Egyéni ízlésem szerint a vadászpuska csövén nem látom szívesen sem a csőszájféket, sem a különböző lő pontosság javító rezgést csökkentő-kiegyenlítő általában „bunkó” alakú szerkezeteket (pl. amit a Browning tett rá annak idején), azon max. egy pofás nyílt irányzékot tudok elképzelni. Szerintem vadászatra nincs másra szükség. Mondom, szerintem……. (Tudom, tudom, ti sem mondtátok, hogy tele kell aggatni a csövet......, csak mondom, mint általam ismert lehetséges szóráskép javító módot..)
Tudom, hogy vannak, akiket az a vadászati szolgáltatás érdekel, amikor 500 méter alatt nem akarnak vadra lőni  Pl.338 Lapua kaliberű puskáikkal, az a lényeg, hogy messze legyen, de ez a fajta élő célra való célbalövősdi nagyon messze van attól a teljesen más jellegű vadászatnál található komoly problémától (szerintem még a vadászattól is! Nem), amikor a „harmincezres” (vélhetőleg nem HUF!) nagy birkát nem tudják a hatalmas Ázsiai hegyek között – mondjuk – 700 méternél jobban megközelíteni, és van EGY pontos lövésre lehetőség,……….. különben lehet haza menni. Nnna, oda már tényleg fontos, hogy merre és mennyire rezonálja arrébb a cső a golyóbist, ami úgyszintén nem mindegy milyen. stb,….stb…..

Szerintem tovább nem érdemes boncolni, vesézni a témát. Megint csak, szerintem....  Stoel

 Emelem


Huszlavika ismételten........ Igen Ördög

Valóban jól értetted, nem esik nehezemre hangot adni annak ami szerintem  Igen

A záró mondatodat figyelembe véve egyet értek s nyomjunk entert a pontra. Ördög Igen Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #563 Dátum: 2013. Március 02. - 09:48:26 »

Huszlavika ismételten........ Igen Ördög
Valóban jól értetted, nem esik nehezemre hangot adni annak ami szerintem  Igen

Gyanúsak vagytok nekem!    Ördög  Röhög  Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #564 Dátum: 2013. Március 02. - 09:53:54 »

 
Gyanúsak vagytok nekem!    Ördög  Röhög  Stoel

Voldi,rossz az aki rosszra gondol... Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #565 Dátum: 2013. Március 02. - 09:54:29 »

Gyanúsak vagytok nekem!    Ördög  Röhög  Stoel

Tudod, ahogy a régi Görögök mondták: Igaz szerelem........... Röhög Röhög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #566 Dátum: 2013. Március 02. - 10:34:13 »

Attila ha dícséret kell : Te vagy az ISTEN , az k..va isten!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #567 Dátum: 2013. Március 02. - 10:50:17 »

Szerintem tovább nem érdemes boncolni, vesézni a témát. Megint csak, szerintem....  Stoel
Basszki!
Nehogymá abbahagyd itt nekem a fingfűrészelést!!!!
Képes lennél tönkretenni a hétvégémet?? Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #568 Dátum: 2013. Március 02. - 11:00:36 »

Attila ha dícséret kell : Te vagy az ISTEN , az k..va isten!

Kezdetnek meg is tenné, egy kicsit veretesebb formában, és sokkal bővebb lére eresztve, de már így is issszonyatosan OFF-olunk, úgyhogy a hozzám küldött értékes ajándékok formájában tudnám elképzelni a jövőben a dicséretet.... Kacsint  Stoel Stoel
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #569 Dátum: 2013. Március 02. - 11:03:19 »

Basszki!
Nehogymá abbahagyd itt nekem a fingfűrészelést!!!!
Képes lennél tönkretenni a hétvégémet?? Ördög


.......amilyen egy lelketlen disznó ganyé vagyok, lehet, hogy ez lesz belőle..... Stoel
Legközelebb bepótolom. Röhög
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: