Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171498 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #540 Dátum: 2013. Március 01. - 16:30:27 »

Akárhányszor olvasom ezt a lengőcsöves dolgokat,akármennyire akarok hinni Neketek és magamnak is...hát nem tudom...a ZKK-600 puskámon egy szőke női hajszálat nem tudok behúzni a cső és a tus közé,nemhogy tel.kártya vastagságot! De hogy is tudnék,amikor a csövet (tokot) alulról egy csavat rögzíti (húzza le) a fához a hátsó nézőke alatt.20 év alatt soha! nem volt ebből a feltámaszkodásból gondom,szórásképe mai napig tökéletes! A lövés utáni szinuszos lengés ok,de szerintem ez más csak akkor következik be,amikor a lövedék elhagyja a csőtorkolatot! Akkor pedig már a találati pontra különösebb hatással nincs!

" De hogy is tudnék,amikor a csövet (tokot) alulról egy csavat rögzíti (húzza le) a fához a hátsó nézőke alatt."

Nos, ha ez a megoldás a mai napig is megfelelő lenne, akkor több fegyveren is alkalmaznák, pld. a CZ-550-re is tovább vitték volna.

" A lövés utáni szinuszos lengés ok,de szerintem ez más csak akkor következik be,amikor a lövedék elhagyja a csőtorkolatot! Akkor pedig már a találati pontra különösebb hatással nincs!"

Sajnálatosan, de van.

CZ-550-es fegyver, gyári állapotában tudott 4-5cm-es szórásképet, majd ua. a lőszerrel, kicsiszolást követően 1-1,5cm-t.

De ez napi jelenség, nem kell fennakadni rajta.

Van akinek a lőtéren kell bebizonyítani azt, hogy ha ráaggatja a lámpáját a csőre, annak következmény lesz.

Kerekedik a szeme, és neki eddig jó volt a válasz.

Nos, erre mit mondjon az ember, lőlap nem tud hazudni, főleg ha le van véve és visszaáll a szóráskép a helyére, akkor nincs miről beszélni. Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #541 Dátum: 2013. Március 01. - 16:36:06 »


Tézuc teljesen igazad van , csak sokan nem ismerik a fizikai alaptörvényeket , hatás-ellenhatás...quote]Ismerem a fizikai alaptörvényeket (2x szigorlatoztam-igaz,2 héten belül Ördög...).Tisztában vagyok a tér 3 dimenziójával is.De most is azt állítom,hogy a feltett ábrád a lövésről és a cső lengéséről az egytámaszú tartóra vonatkozik!A ZKK csövét pedig háromtámaszúnak kell modellezni (3 db lefogatás) vagy ha még precízebb akarsz lenni,befogott tartóként kell kezelned.Akkor viszont nem ugyanazok az erőhatások jelennek meg rajta,mint az ugrókötél modellen!

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #542 Dátum: 2013. Március 01. - 16:49:44 »


Tézuc teljesen igazad van , csak sokan nem ismerik a fizikai alaptörvényeket , hatás-ellenhatás...quote]Ismerem a fizikai alaptörvényeket (2x szigorlatoztam-igaz,2 héten belül Ördög...).Tisztában vagyok a tér 3 dimenziójával is.De most is azt állítom,hogy a feltett ábrád a lövésről és a cső lengéséről az egytámaszú tartóra vonatkozik!A ZKK csövét pedig háromtámaszúnak kell modellezni (3 db lefogatás) vagy ha még precízebb akarsz lenni,befogott tartóként kell kezelned.Akkor viszont nem ugyanazok az erőhatások jelennek meg rajta,mint az ugrókötél modellen!

Én például a kezdet kezdetén leszedettem azt a harmadik csavart, kicsiszoltam a vájatot és onnét úgy működött mint a szabadonlengő cső és 3-4 centis szórásképet lőtt 100 -on. Vadászatra tökéletesen megfelelt.              Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #543 Dátum: 2013. Március 01. - 16:50:43 »


" A lövés utáni szinuszos lengés ok,de szerintem ez más csak akkor következik be,amikor a lövedék elhagyja a csőtorkolatot! Akkor pedig már a találati pontra különösebb hatással nincs!"
Sajnálatosan, de van.

CZ-550-es fegyver, gyári állapotában tudott 4-5cm-es szórásképet, majd ua. a lőszerrel, kicsiszolást követően 1-1,5cm-t.
De ez napi jelenség, nem kell fennakadni rajta.

Én szigorúan ZKK fegyverről beszéltem,ami fém-fa kapcsolódásban nem ugyanaz mint a CZ. Lásd fenti hsz.-ok!
Hidd el,az én fegyverem csöve is tudja (50 m-ről) a 1-1,5 cm-es szórásképet hézag nélkül,huszonévesen,olcsó cseh lőszerrel és "ócska" Fomei távcsővel!Nekem meggyőző,(egyelőre) nem kell jobb. (decemberben már pót lőjegyzéket kellett kérnem,pedig apróvad és őz addig nem szerepelt benne) Wave
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #544 Dátum: 2013. Március 01. - 16:53:20 »


Tézuc teljesen igazad van , csak sokan nem ismerik a fizikai alaptörvényeket , hatás-ellenhatás...quote]Ismerem a fizikai alaptörvényeket (2x szigorlatoztam-igaz,2 héten belül Ördög...).Tisztában vagyok a tér 3 dimenziójával is.De most is azt állítom,hogy a feltett ábrád a lövésről és a cső lengéséről az egytámaszú tartóra vonatkozik!A ZKK csövét pedig háromtámaszúnak kell modellezni (3 db lefogatás) vagy ha még precízebb akarsz lenni,befogott tartóként kell kezelned.Akkor viszont nem ugyanazok az erőhatások jelennek meg rajta,mint az ugrókötél modellen!


Pontosan így igaz.Egy ponton rögzített statikai elem,ami ki van téve dinamikai,mechanikai erőhatásoknak.Az a modell amit látsz pontosan ezt próbálja érthetően közölni.Tehát minden képen befogott tartó.A Zkk val az a helyzet hogy két ponton befogott de egy ponton alátámasztott tartó.Az animáció az alaphelyzetet modellezi nem tér ki a különféle variánsokra.Kitér viszont az az oldal nem akármilyen módon ahonnan e séma származik.Viszonylaf bonyolult számításokkal , illetve rezonancia mérésekkel kisérleteznek melynek eredménye egy 3D ben ábrázolt modell.Ennek az eredménye pedig annak a rezonancia értéknek a meg állapítása amely mellett adott fegyver,adott csőhosszal a leg laposabb hullám értékkel bír. Ennek a jelentősége pedig a fegyver iszonyú pontosságában jelenik meg. S.Peti
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #545 Dátum: 2013. Március 01. - 16:53:45 »

Én például a kezdet kezdetén leszedettem azt a harmadik csavart, kicsiszoltam a vájatot és onnét úgy működött mint a szabadonlengő cső és 3-4 centis szórásképet lőtt 100 -on. Vadászatra tökéletesen megfelelt.              Emelem
Amíg a 3.csavar benne volt meg tudta a lyukba-lyukat! Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #546 Dátum: 2013. Március 01. - 17:08:21 »

Amíg a 3.csavar benne volt meg tudta a lyukba-lyukat! Ördög

Attól függ honnét kezded el számozni a csavarokat!  Ördög
A teljes igazság az hogy volt már némi fegyverismeretem az első golyósom vagyis a ZKK előtt és mikor megvettem (igaz nem ellenőriztem a szabad lengést) értetlenül szemléltem azt az előagyon lévő csapot és csavart . Egy ismert vadásztárs ismert puskáját vettem meg próbalövések nélkül (Isten bocsássa meg !  Angyal ) Szóval nem tudom milyen volt csak azt hogy milyen lett .     S.Peti

Írtam már hogy nem jó a lyukba lyukat lövő puska mert nem tudod megszámolni a köregységeket .    Röhög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #547 Dátum: 2013. Március 01. - 18:18:35 »

Én szigorúan ZKK fegyverről beszéltem,ami fém-fa kapcsolódásban nem ugyanaz mint a CZ. Lásd fenti hsz.-ok!
Hidd el,az én fegyverem csöve is tudja (50 m-ről) a 1-1,5 cm-es szórásképet hézag nélkül,huszonévesen,olcsó cseh lőszerrel és "ócska" Fomei távcsővel!Nekem meggyőző,(egyelőre) nem kell jobb. (decemberben már pót lőjegyzéket kellett kérnem,pedig apróvad és őz addig nem szerepelt benne) Wave

Muti meg ! Meglepődött

Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #548 Dátum: 2013. Március 01. - 18:43:12 »

Muti meg ! Meglepődött


Mit is? Vállat von
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #549 Dátum: 2013. Március 01. - 20:29:28 »

Hú, Urak ez már nagyon elméleti síkon kezd el szárnyalni.
Nekem a fizika soha nem volt erősségem, ilyen szinten pedig – hál Istennek – sehova sem kellett volna.
Azért, hogy a földön maradjunk, és gyakorlati tapasztalat is leszűrhető legyen az eszmecseréről…..
Tehát, ha vesz a vadászni akaró pógár egy – mondjuk új – vadászpuskát, akkor mire is kell ügyelnie?
(Tehát nem megrendeli precíziós bajnok fegyvermestertől egyedi igények letisztázásával, hanem egyszerű mezei gyári kivitelű vadászpuskát vesz!)
-   először meg kell vizsgálnia, hogy hozzáér-e a cső az előagyhoz – ha hozzáér, vagy nagyon közel van, orvosolni – módszer: sok türelem, durvább és finomabb csiszolóvászon (gyk-smirglipapír), óvatosan, nehogy a nagy goromba mozdulatok a durva smirglivel nehezen jóvátehető kárt okozzanak. Ez házilag is kivitelezhető, egyetlen fontos kritérium, olyan, a fegyver magcsavarjaihoz igazodó csavarhúzófej, ami nem barmolja szét a csavarfejeket!
-   fegyver szét, és összecsavarozáskor a magcsavarok esetében megfelelő erő használata, nehogy laza, vagy nagyon erős legyen a csavarok meghúzása….
-   ha távcsöves a fegyver, szigorú ellenőrzés a távcső és a szerelék szilárdsága tekintetében….
-   ha nem otthoni újratöltő a tulajdonos, akkor a neki tetsző, és a várható vadászati célnak megfelelő lőszerekkel a lehető legkényelmesebb és legstabilabb körülmények között elkezdi próbalövés sorozatait, és amelyikkel a legjobb eredményt adja, azzal kezdjen vadászni.. (ha igényes a delikvens, akkor nem szarrágó módon kettővel belőjük, és jó esetben egy megerősítő lövés, osztjóvan!, hanem hármas, de inkább ötös próbalövés sorozatokkal állapítja meg, hogy melyik összeállítást hordja legjobban a fegyvere)
-   ha otthoni újratöltő, akkor a fegyver belső méreteit felvéve, kitalálja, hogy milyen méretezésű lőszert csináljon a neki tetsző, és a várható vadászati célnak megfelelő lőszerelemekből…… és ezt követően hármas, de inkább ötös próbalövés sorozatokkal állapítja meg, hogy melyik összeállítást hordja legjobban a fegyvere, amelyet apróbb lépésekben történő módosításokkal finomíthat, addig, amíg eléri a neki elegendő lőképet…
Szerintem kb. ennyi, amit egy körültekintőnek mondható új fegyver tulajdonos elvégezhet, ha általános célú vadászat a fegyver dolga.  Ha kihagytam valami fontosat, akkor javítsátok, korrigáljátok.
Ha valaki synus görbék és cső vibrációk amplitúdójának elméleti kikalkulálásával ezt a folyamatot meg tudja erősíteni, az csak külön jó, de inkább agytornának gondolom, mint gyakorlati haszonnak a saját vadászfegyver „jobbá” tételének folyamatában.
 Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #550 Dátum: 2013. Március 01. - 20:40:26 »

Hú, Urak ez már nagyon elméleti síkon kezd el szárnyalni.
Nekem a fizika soha nem volt erősségem, ilyen szinten pedig – hál Istennek – sehova sem kellett volna.
Azért, hogy a földön maradjunk, és gyakorlati tapasztalat is leszűrhető legyen az eszmecseréről…..
Tehát, ha vesz a vadászni akaró pógár egy – mondjuk új – vadászpuskát, akkor mire is kell ügyelnie?
(Tehát nem megrendeli precíziós bajnok fegyvermestertől egyedi igények letisztázásával, hanem egyszerű mezei gyári kivitelű vadászpuskát vesz!)
-   először meg kell vizsgálnia, hogy hozzáér-e a cső az előagyhoz – ha hozzáér, vagy nagyon közel van, orvosolni – módszer: sok türelem, durvább és finomabb csiszolóvászon (gyk-smirglipapír), óvatosan, nehogy a nagy goromba mozdulatok a durva smirglivel nehezen jóvátehető kárt okozzanak. Ez házilag is kivitelezhető, egyetlen fontos kritérium, olyan, a fegyver magcsavarjaihoz igazodó csavarhúzófej, ami nem barmolja szét a csavarfejeket!
-   fegyver szét, és összecsavarozáskor a magcsavarok esetében megfelelő erő használata, nehogy laza, vagy nagyon erős legyen a csavarok meghúzása….
-   ha távcsöves a fegyver, szigorú ellenőrzés a távcső és a szerelék szilárdsága tekintetében….
-   ha nem otthoni újratöltő a tulajdonos, akkor a neki tetsző, és a várható vadászati célnak megfelelő lőszerekkel a lehető legkényelmesebb és legstabilabb körülmények között elkezdi próbalövés sorozatait, és amelyikkel a legjobb eredményt adja, azzal kezdjen vadászni.. (ha igényes a delikvens, akkor nem szarrágó módon kettővel belőjük, és jó esetben egy megerősítő lövés, osztjóvan!, hanem hármas, de inkább ötös próbalövés sorozatokkal állapítja meg, hogy melyik összeállítást hordja legjobban a fegyvere)
-   ha otthoni újratöltő, akkor a fegyver belső méreteit felvéve, kitalálja, hogy milyen méretezésű lőszert csináljon a neki tetsző, és a várható vadászati célnak megfelelő lőszerelemekből…… és ezt követően hármas, de inkább ötös próbalövés sorozatokkal állapítja meg, hogy melyik összeállítást hordja legjobban a fegyvere, amelyet apróbb lépésekben történő módosításokkal finomíthat, addig, amíg eléri a neki elegendő lőképet…
Szerintem kb. ennyi, amit egy körültekintőnek mondható új fegyver tulajdonos elvégezhet, ha általános célú vadászat a fegyver dolga.  Ha kihagytam valami fontosat, akkor javítsátok, korrigáljátok.
Ha valaki synus görbék és cső vibrációk amplitúdójának elméleti kikalkulálásával ezt a folyamatot meg tudja erősíteni, az csak külön jó, de inkább agytornának gondolom, mint gyakorlati haszonnak a saját vadászfegyver „jobbá” tételének folyamatában.
 Wave


Full...


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sab
Vendég
« Új üzenet #551 Dátum: 2013. Március 01. - 20:54:28 »

Hú, Urak ez már nagyon elméleti síkon kezd el szárnyalni.
Nekem a fizika soha nem volt erősségem, ilyen szinten pedig – hál Istennek – sehova sem kellett volna.
Azért, hogy a földön maradjunk, és gyakorlati tapasztalat is leszűrhető legyen az eszmecseréről…..
Tehát, ha vesz a vadászni akaró pógár egy – mondjuk új – vadászpuskát, akkor mire is kell ügyelnie?
(Tehát nem megrendeli precíziós bajnok fegyvermestertől egyedi igények letisztázásával, hanem egyszerű mezei gyári kivitelű vadászpuskát vesz!)
-   először meg kell vizsgálnia, hogy hozzáér-e a cső az előagyhoz – ha hozzáér, vagy nagyon közel van, orvosolni – módszer: sok türelem, durvább és finomabb csiszolóvászon (gyk-smirglipapír), óvatosan, nehogy a nagy goromba mozdulatok a durva smirglivel nehezen jóvátehető kárt okozzanak. Ez házilag is kivitelezhető, egyetlen fontos kritérium, olyan, a fegyver magcsavarjaihoz igazodó csavarhúzófej, ami nem barmolja szét a csavarfejeket!
-   fegyver szét, és összecsavarozáskor a magcsavarok esetében megfelelő erő használata, nehogy laza, vagy nagyon erős legyen a csavarok meghúzása….
-   ha távcsöves a fegyver, szigorú ellenőrzés a távcső és a szerelék szilárdsága tekintetében….
-   ha nem otthoni újratöltő a tulajdonos, akkor a neki tetsző, és a várható vadászati célnak megfelelő lőszerekkel a lehető legkényelmesebb és legstabilabb körülmények között elkezdi próbalövés sorozatait, és amelyikkel a legjobb eredményt adja, azzal kezdjen vadászni.. (ha igényes a delikvens, akkor nem szarrágó módon kettővel belőjük, és jó esetben egy megerősítő lövés, osztjóvan!, hanem hármas, de inkább ötös próbalövés sorozatokkal állapítja meg, hogy melyik összeállítást hordja legjobban a fegyvere)
-   ha otthoni újratöltő, akkor a fegyver belső méreteit felvéve, kitalálja, hogy milyen méretezésű lőszert csináljon a neki tetsző, és a várható vadászati célnak megfelelő lőszerelemekből…… és ezt követően hármas, de inkább ötös próbalövés sorozatokkal állapítja meg, hogy melyik összeállítást hordja legjobban a fegyvere, amelyet apróbb lépésekben történő módosításokkal finomíthat, addig, amíg eléri a neki elegendő lőképet…
Szerintem kb. ennyi, amit egy körültekintőnek mondható új fegyver tulajdonos elvégezhet, ha általános célú vadászat a fegyver dolga.  Ha kihagytam valami fontosat, akkor javítsátok, korrigáljátok.
Ha valaki synus görbék és cső vibrációk amplitúdójának elméleti kikalkulálásával ezt a folyamatot meg tudja erősíteni, az csak külön jó, de inkább agytornának gondolom, mint gyakorlati haszonnak a saját vadászfegyver „jobbá” tételének folyamatában.
 Wave


Nos, látom van időd kibontani. Igen Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #552 Dátum: 2013. Március 01. - 21:06:39 »

Most pihi van, a vad nyugalmi időszaka, ez az elméleti fingdarálás ideje Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #553 Dátum: 2013. Március 01. - 21:11:37 »

Most pihi van, a vad nyugalmi időszaka, ez az elméleti fingdarálás ideje Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Eljött a schonzeit...


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #554 Dátum: 2013. Március 01. - 23:56:30 »

Hú, Urak ez már nagyon elméleti síkon kezd el szárnyalni.
Nekem a fizika soha nem volt erősségem, ilyen szinten pedig – hál Istennek – sehova sem kellett volna.
Azért, hogy a földön maradjunk, és gyakorlati tapasztalat is leszűrhető legyen az eszmecseréről…..
Tehát, ha vesz a vadászni akaró pógár egy – mondjuk új – vadászpuskát, akkor mire is kell ügyelnie?
(Tehát nem megrendeli precíziós bajnok fegyvermestertől egyedi igények letisztázásával, hanem egyszerű mezei gyári kivitelű vadászpuskát vesz!)
-   először meg kell vizsgálnia, hogy hozzáér-e a cső az előagyhoz – ha hozzáér, vagy nagyon közel van, orvosolni – módszer: sok türelem, durvább és finomabb csiszolóvászon (gyk-smirglipapír), óvatosan, nehogy a nagy goromba mozdulatok a durva smirglivel nehezen jóvátehető kárt okozzanak. Ez házilag is kivitelezhető, egyetlen fontos kritérium, olyan, a fegyver magcsavarjaihoz igazodó csavarhúzófej, ami nem barmolja szét a csavarfejeket!
-   fegyver szét, és összecsavarozáskor a magcsavarok esetében megfelelő erő használata, nehogy laza, vagy nagyon erős legyen a csavarok meghúzása….
-   ha távcsöves a fegyver, szigorú ellenőrzés a távcső és a szerelék szilárdsága tekintetében….
-   ha nem otthoni újratöltő a tulajdonos, akkor a neki tetsző, és a várható vadászati célnak megfelelő lőszerekkel a lehető legkényelmesebb és legstabilabb körülmények között elkezdi próbalövés sorozatait, és amelyikkel a legjobb eredményt adja, azzal kezdjen vadászni.. (ha igényes a delikvens, akkor nem szarrágó módon kettővel belőjük, és jó esetben egy megerősítő lövés, osztjóvan!, hanem hármas, de inkább ötös próbalövés sorozatokkal állapítja meg, hogy melyik összeállítást hordja legjobban a fegyvere)
-   ha otthoni újratöltő, akkor a fegyver belső méreteit felvéve, kitalálja, hogy milyen méretezésű lőszert csináljon a neki tetsző, és a várható vadászati célnak megfelelő lőszerelemekből…… és ezt követően hármas, de inkább ötös próbalövés sorozatokkal állapítja meg, hogy melyik összeállítást hordja legjobban a fegyvere, amelyet apróbb lépésekben történő módosításokkal finomíthat, addig, amíg eléri a neki elegendő lőképet…
Szerintem kb. ennyi, amit egy körültekintőnek mondható új fegyver tulajdonos elvégezhet, ha általános célú vadászat a fegyver dolga.  Ha kihagytam valami fontosat, akkor javítsátok, korrigáljátok.
Ha valaki synus görbék és cső vibrációk amplitúdójának elméleti kikalkulálásával ezt a folyamatot meg tudja erősíteni, az csak külön jó, de inkább agytornának gondolom, mint gyakorlati haszonnak a saját vadászfegyver „jobbá” tételének folyamatában.
 Wave


Huszlavika Igen Ördög

Mint korábban jeleztem volt,számomra szimpatikus az a szövegkörnyezet amelyben reakcióid megjelennek.Stilusos. Taps
Általában véve nyakon ragadod a témát s hol kissé bátrabban hol kissé körültekintőbben de minden esetben egy sajátságos szóhasználattal gazdagon fűszerezett,szinte "eset tanulmányt" társz elénk. Igen Ördög
Ez most sincs más képen, azonban egy kicsit el seggeltél a mondanivalóddal attól az egy adott és konkrét "problémától" amelyet hogy személyes érintettségemet előtérbe toljam egyfajta válaszként én indítottam el.
Le summáztál egy pár oldalnyi írást a magad olvasatában amely olvasat nem arról szól amely korábban írásban "elhangzott". OOO
Éppen ezért te meg is adtad neki a megfelelő címet imigyen:
"Tehát, ha vesz a vadászni akaró pógár egy – mondjuk új – vadászpuskát, akkor mire is kell ügyelnie?"
Ez teljesen figyelemreméltó, az erre a kérdésre nyomban kialakuló válaszoddal egyetemben,ÉN A MAGAM RÉSZÉRŐL NEM! ERRŐL ÍRTAM Kacsint
Az ok/okozat teljesen más volt s, az erre folyamatosan adott válaszok ennek tükrében kerültek itt közlésre.Nem okoskodás,nem élc,sem semminemű elvi ákom bákom hanem tény.Csak lábakat toltam azon asztal alá amelyre az a pár liter bor került amiből aki akart az kortyolt.Lehetséges lehet hogy amire te hozzá jutottál az eredeti palackokat valaki kicserélte s te már egy a jó ég tudja kitől szármaszó lőrét ittál Vállat von Ördög
Huszlavika,ha már egyszer a fehér ló fia által beöszöntött ALREADY TIME (irjuk már ánglisul ha a yukon csörgedez a talpunk mellett Ördög) továbbra is told folyamatosan azt az utolérhetetlen vélemény stílust amely csak rád aggatható, de csak azzal a precizitással amely rád jellemző.

 Igen Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: