Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171454 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #525 Dátum: 2013. Március 01. - 14:22:43 »

Es hany olyan vadaszaton voltal ezzel a fegyverrel amikor tobb napon at at verte az eso a fegyveredet. Na megneznem ezeutan par napra ra akkor a szoraskepet.
En sajat szememmel lattam mikor egy fa tusas fegyver mely csuromvizes volt napokon at (nem volt ideje kiszaradjon, az erdei javorszarvas taborba) 10cm - el arrebb lott szazon mint ahova be volt love eredetileg. 4 napon at szitalo esobe vadasztunk reggeltol estig, meg ott is vizesek voltunk ahol azt gondoltuk nem lehet. Ez a muanyag tusas fegyverek kornyezete....nem teljesen potyara lettek kitalalva, ha meg fa tusas akkor legalabb fel cm hezag a cso es az eloagy kozt, hogy legyen helye dagadni a fanak.
Olyan időben én otthon szoktam maradni... Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #526 Dátum: 2013. Március 01. - 14:27:39 »

Tapasztalt vadászoktól kérdeznem, én mint újonc, hogy van e minőségi különbség a két fegyver között: Zastava M98 Mannlicher vagy Cz 550 Fs mind a kettő 8x57.
Illetve, hogy stucnis fegyver vásárlásánál mire kell odafigyelni (gondolok itt pl. arra amit olvastam, hogy ha rossz a fa anyag akkor elviheti a fegyver csövét)
választ köszönöm.

Sab , Tézuc !

Szerintem mi ugyan azt mondjuk csakhogy én erre a konkrét kérdésre akartam válaszolni . Tehát stucni CZ vagy Zasti vásárlása . Igaz hogy valamiért én vadi új fegyverre asszociáltam tehát a cső állapota stb . szóba se került meg a Zastit se ócsároltam mivel azzal nincs tapasztalatom.
A lényeg hogy FS felépítésű "közepes"  OOO  árkategóriájú új fegyver vásárlásánál ( SAJNOS ) oda kell figyelni a fa és vas közötti viszonyra és mivel nekem is az a tapasztalatom hogy a CZ @arik erre a momentumra azt a fegyvert szabad megvenni 1. amelyiknél az előagy és a kupak valamint a cső között meg van a megfelelő távolság.  Angyal  (nagy szerencse ha ráakadsz) 2. amelyiknél nem feszül a fa neki a csőnek de túl közel van vagy érinti ( ez kisebb költséggel vagy sk. orvosolható de fegyvermester igénybevétele ajánlott ) Szerintem ahogy Sab is írta ilyen az esetek zöme. Viszont sajnos nem régen volt a kezemben egy gyönyörű CZ 550 Ebony Edition már valahol írtam is róla hogy annak nem akárhogyan nekifeszült a cső a fához . Na az ilyet alapesetben nem szabad megvenni sem stucniban sem semmilyen kivitelben.              Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #527 Dátum: 2013. Március 01. - 14:28:40 »

Amúgy meg lehet azt a fát impregnálni is, olajjal beereszteni, pórustömíteni i tak dajse...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #528 Dátum: 2013. Március 01. - 14:37:25 »

Tézuc teljesen igazad van , csak sokan nem ismerik a fizikai alaptörvényeket , hatás-ellenhatás illetve nem tudnak három dimenzióban gondolkodni mert a sinus hullám nem csak kétdimenziós lehet , hanem térbeli is .

Jager74-nek meg abban van igaza , hogy ez az átlag vadászt aki max 100-150mre lő és elég neki a kb5-10cm-es pontosság azt nem nagyon fogja zavarni , hacsak egyszer nem marad a fegyvere valami nyírkos helyen v. nem ázik meg , mert akkor nem csak hozzá fog érni csőhöz hanem el is húzza , akarom mondani nyomja a csövet . Viszont pont a nedvesség ellen találtak ki igen sok inpregnálási technikát és a válogatott faanyagot . És , hogy még jobban megcsavarjam pl: én ezért szeretem a jókidolgozásu szintetikus és laminált tusokat valamint a rozsdamentes fegyvereket .

Üdv az OGRE

Szia Ogre

Én viszont egyet értek a te véleményeddel azonban mint már szó esett róla korábban sajnos a fegyvert kibocsájtó firma már alapban (ha magára valamit is ad) nem engedhetné meg azt a luxust,hogy fegyverei az alábbiakban vázolt problémával hagyják el a gyárat.Már pedig elhagyják s valahogy az embert hatalmába keríti az az érzés,hogy csak a pénz! majd jön egy hülye aki meg vásárolja s had kínlódjon vele.......Nem tudom hogy a prémium márkáknál fel fedezhető e valami hasonló? Kérdezem ezt azért mert hallani egys s mást, viszonyítási alapom nincs tekintettel arra hogy nem rendelkezem ezen kategóriás fegyverrel. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #529 Dátum: 2013. Március 01. - 14:40:10 »

Amúgy meg lehet azt a fát impregnálni is, olajjal beereszteni, pórustömíteni i tak dajse...

Nem egyszerűbb otthon maradni vagy a jó meleg kocsmába szőrnyűséges vadásztörténeteket mesélni vagy hallgatni ?  Ördög
Valamikor én is gondolkodtam egy " alwetter " műanygtusás savállóból készült fegyveren de 50 -en túl lemondtam róla mert ha magától nem menne ki ilyen időben és nem lőne valamit csak a szekrénybe foglalná a helyet.     Röhög
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #530 Dátum: 2013. Március 01. - 14:44:35 »

Nem tudom hogy a prémium márkáknál fel fedezhető e valami hasonló? Kérdezem ezt azért mert hallani egys s mást, viszonyítási alapom nincs tekintettel arra hogy nem rendelkezem ezen kategóriás fegyverrel. Emelem

Sauer, Steyr, Blaser esetében nem tapasztaltam vagy hallottam ilyen problémáról, ha ebbe a katehóriába tartozónak értékeled.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #531 Dátum: 2013. Március 01. - 14:51:00 »

Amúgy meg lehet azt a fát impregnálni is, olajjal beereszteni, pórustömíteni i tak dajse...

Nem csak hogy lehet,de szükséges is.Természetesen csak akkor ha valaki érez magában elhivatottságot a műveletek véghezvitelére.
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #532 Dátum: 2013. Március 01. - 14:55:30 »

Sab , Tézuc !

Szerintem mi ugyan azt mondjuk csakhogy én erre a konkrét kérdésre akartam válaszolni . Tehát stucni CZ vagy Zasti vásárlása . Igaz hogy valamiért én vadi új fegyverre asszociáltam tehát a cső állapota stb . szóba se került meg a Zastit se ócsároltam mivel azzal nincs tapasztalatom.
A lényeg hogy FS felépítésű "közepes"  OOO  árkategóriájú új fegyver vásárlásánál ( SAJNOS ) oda kell figyelni a fa és vas közötti viszonyra és mivel nekem is az a tapasztalatom hogy a CZ @arik erre a momentumra azt a fegyvert szabad megvenni 1. amelyiknél az előagy és a kupak valamint a cső között meg van a megfelelő távolság.  Angyal  (nagy szerencse ha ráakadsz) 2. amelyiknél nem feszül a fa neki a csőnek de túl közel van vagy érinti ( ez kisebb költséggel vagy sk. orvosolható de fegyvermester igénybevétele ajánlott ) Szerintem ahogy Sab is írta ilyen az esetek zöme. Viszont sajnos nem régen volt a kezemben egy gyönyörű CZ 550 Ebony Edition már valahol írtam is róla hogy annak nem akárhogyan nekifeszült a cső a fához . Na az ilyet alapesetben nem szabad megvenni sem stucniban sem semmilyen kivitelben.              Emelem

István ha el is beszélünk egymás mellett kicsiny hullámhosszal,de tökéletesen biztos hogy 1 közös gondolati nevezőre fogunk találni.mint eme példa ezt meg is mutatja.Nem vagyok stutzen fan,volt anno egy Zastava 7x64-es stutcnim de nem voltam be ájulva tőle.Ha az a magasságos egészségben meg tart még pár évig ,egy Merkel vegyes csövüt, de még inkább drillinget szeretnék be szerezni. Emelem
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #533 Dátum: 2013. Március 01. - 14:57:39 »

 
Sauer, Steyr, Blaser esetében nem tapasztaltam vagy hallottam ilyen problémáról, ha ebbe a katehóriába tartozónak értékeled.

Igen Pati,kb ezen nevekre gondoltam.Meg jegyzem ki ugranék a bőrőmből ha kiadok több százezer forintot s az öröm helyett az ideg venne elő... Woest
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #534 Dátum: 2013. Március 01. - 15:00:56 »


Igen Pati,kb ezen nevekre gondoltam.Meg jegyzem ki ugranék a bőrőmből ha kiadok több százezer forintot s az öröm helyett az ideg venne elő... Woest

Azért itt is előfordulhat probléma.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #535 Dátum: 2013. Március 01. - 15:16:30 »

Olyan időben én otthon szoktam maradni... Wave

Hat ja, hamar haza josz 800km-rol ahogyan elkezd esni az eso, es mikor legkevesebb egy hetre mentetek el ?!  Wave
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #536 Dátum: 2013. Március 01. - 15:19:14 »

István ha el is beszélünk egymás mellett kicsiny hullámhosszal,de tökéletesen biztos hogy 1 közös gondolati nevezőre fogunk találni.mint eme példa ezt meg is mutatja.Nem vagyok stutzen fan,volt anno egy Zastava 7x64-es stutcnim de nem voltam be ájulva tőle.Ha az a magasságos egészségben meg tart még pár évig ,egy Merkel vegyes csövüt, de még inkább drillinget szeretnék be szerezni. Emelem

Eléggé egy dologról beszélünk !  Igen
Én túlestem már ezen a vegyescsövű dolgon két bock megy egy drilling képében. Azoktól meg én nem voltam beájúlva . Szóval ha annyira tisztában vagy a csörezgéssel , sinus hullámokkal stb. miért is akarsz ilyen fegyvert ? Igaz hogy magamnak is feltehettem volna ezt a kérdést anno de ugye a "hülyebogár" .   Nem szól szám                        Emelem 
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #537 Dátum: 2013. Március 01. - 15:45:10 »

Eléggé egy dologról beszélünk !  Igen
Én túlestem már ezen a vegyescsövű dolgon két bock megy egy drilling képében. Azoktól meg én nem voltam beájúlva . Szóval ha annyira tisztában vagy a csörezgéssel , sinus hullámokkal stb. miért is akarsz ilyen fegyvert ? Igaz hogy magamnak is feltehettem volna ezt a kérdést anno de ugye a "hülyebogár" .   Nem szól szám                        Emelem 


István lehetne magyarázatképpen szinte egy hit vallást előadni a miértre.....Nagyon nagyon régi keletű az "Ahogy elkezdődött". Igazándiból hogy kontúros legyek,valamikor úgy 1974 ben,egy Belecskán vadászó Germán emberke körül sürögtem forogtam tacskó süvölvényként az öreg Pere udvarán.Az udvaron egy olajzöld Mercedes(akkor láttam élőben először ilyet) egy gyönyörű szarvasbika,egy láda pezsgő,egy halom ember.Benéztem a kocsiba mert a fegyver érdekelt.Egyszercsak ott termett a Német piros pozsgás arccal s mondta magáét örömében.Kinyitotta az ajtót s ott volt két fegyver.Az egyik egy drilling volt...nos így kezdődött a hülyebogár
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #538 Dátum: 2013. Március 01. - 16:00:49 »


István lehetne magyarázatképpen szinte egy hit vallást előadni a miértre.....Nagyon nagyon régi keletű az "Ahogy elkezdődött". Igazándiból hogy kontúros legyek,valamikor úgy 1974 ben,egy Belecskán vadászó Germán emberke körül sürögtem forogtam tacskó süvölvényként az öreg Pere udvarán.Az udvaron egy olajzöld Mercedes(akkor láttam élőben először ilyet) egy gyönyörű szarvasbika,egy láda pezsgő,egy halom ember.Benéztem a kocsiba mert a fegyver érdekelt.Egyszercsak ott termett a Német piros pozsgás arccal s mondta magáét örömében.Kinyitotta az ajtót s ott volt két fegyver.Az egyik egy drilling volt...nos így kezdődött a hülyebogár

Akkor Te félig meddig földim vagy mert apám Miszlai volt és sokat voltam azon a könyéken .
Már akkor is gazdag volt vadban - most meg ........... Angyal                Wave
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #539 Dátum: 2013. Március 01. - 16:23:58 »

Ne legyenek kétségeid,jól írtad.Mármint azt, hogy a ZKK 600 első szériái ezzel a három csavaros megoldással készültek mi több a 602 széria ennél tovább is.Valóban nem tudsz semmit a csőfal illetve az ágyazat közé illeszteni mert eleve így gyártódott.Ez meg van  fejelve még azzal,hogy az ágyazat elején kimondottan a cső profilt negatívan formázó ívet adtak a fának, amelyre a cső tökéletesen fel fekszik.
:OKONa itt az igazság! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: