Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171529 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #510 Dátum: 2013. Március 01. - 10:50:43 »


Szia István

Ez nem így van.mindenek előtt tisztázni kellene ezt a "feszülést".Olyan fa jelenleg nincs a földön amely az acélt "el húzza",olyan acél van amely a fát el repeszti.A fegyvercsövön a lövés kiváltása után egy sinus hullám alapú frekvenciális rezgés halad végig.Ezt kb úgy kell elképzelni,hogy fogsz egy kötelet s megrántod a végét a kötélhosszon ott is végig megy e folyamat majd elhal.Tehát ez a feszülés egy rossz helyen keletkezett MEGTÁMASZTÁSA a fegyver csövének,ennek következtében "eldobja" a lövést.Komolyabb varmint portálokon igen nagy erőkkel mérik illetve számolják ugyanis HZ ben kifejezhető.Sport fegyvereken a csőszáj közelébe helyezett különféle tömegű súlyokkal tudják korrigálni.Sőt! A Remington a 700-as szériánál eleve számitottan egy adott csőhosszon gyárilag meg támasztja a fegyvert az ágyazat ilyetén kialakításával. Ahhoz pedig nem mindig kell fegyvermester hogy pl egy CZ Zastava Stb fegyvernél ha hozzá ér a csőfal az ágyazathoz kissé korrigálni kelljen.


 Emelem

Így van, szépen kibontva ! Igen Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 01. - 10:59:40 írta Voldemort » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #511 Dátum: 2013. Március 01. - 11:13:37 »




Nem is mondtam hogy nem így van !  Van némi rálátásom és saját fegyvereimnél többször én csináltam meg a lengőcsövességet de a technikai részletekbe nem akartam belemenni mert aki maga akarja megcsinálni az olvasson utána akár itt a fórumon is de szakkönyvekben is .
Egyrészt nagyon el is lehet szúrni a dolgot bármilyen egyszerűnek tűnik is , másrészt ha csövet és a tokot kivetted a fából illik - kell újra belőni a fegyvert akkor meg már érdemes a fegyvermestert útbaejteni . Ha viszont nekifeszül a fa a csőnek és nem csak érinti vagy kicsi a hézag akkor azért nem szabad alaphelyzetben megvenni mert valószínűleg olyan sokat nem is lehet kivenni a cső árkából,vagy tőcsavarok fészkéhez kell hozzányúlni ami kétséges vállalkozás és lehet hogy egy új tus csináltatása a megoldás ami nagyságrendekkel többe kerül.        Emelem
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #512 Dátum: 2013. Március 01. - 12:03:26 »


Nem is mondtam hogy nem így van !  Van némi rálátásom és saját fegyvereimnél többször én csináltam meg a lengőcsövességet de a technikai részletekbe nem akartam belemenni mert aki maga akarja megcsinálni az olvasson utána akár itt a fórumon is de szakkönyvekben is .
Egyrészt nagyon el is lehet szúrni a dolgot bármilyen egyszerűnek tűnik is , másrészt ha csövet és a tokot kivetted a fából illik - kell újra belőni a fegyvert akkor meg már érdemes a fegyvermestert útbaejteni . Ha viszont nekifeszül a fa a csőnek és nem csak érinti vagy kicsi a hézag akkor azért nem szabad alaphelyzetben megvenni mert valószínűleg olyan sokat nem is lehet kivenni a cső árkából,vagy tőcsavarok fészkéhez kell hozzányúlni ami kétséges vállalkozás és lehet hogy egy új tus csináltatása a megoldás ami nagyságrendekkel többe kerül.        Emelem
Igen Igaz, de én mondok egy kivételt: ha olyan piszok jó áron kínálják, hogy megéri "megfaragtatni"  Ördög Egyébként, mint laikus (és mint végigagyazott fegyver tulajdonos) azt mondom, hogy a cső a problémás helyeken általában azért jól felismerhető jegyeket hagy ami a fegyver javítását nagymértékben megkönnyíti. Egyébként melegen ajánlott szakemberre bízni és itt is fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy nem minden fegyverműszerész a szakmája csillaga, csak olyanra bízzuk akinél tényleges szaktudás, bizalom, garanciavállalás van mert később sokkal többe kerülhet.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #513 Dátum: 2013. Március 01. - 12:10:46 »


Nem is mondtam hogy nem így van !  Van némi rálátásom és saját fegyvereimnél többször én csináltam meg a lengőcsövességet de a technikai részletekbe nem akartam belemenni mert aki maga akarja megcsinálni az olvasson utána akár itt a fórumon is de szakkönyvekben is .
Egyrészt nagyon el is lehet szúrni a dolgot bármilyen egyszerűnek tűnik is , másrészt ha csövet és a tokot kivetted a fából illik - kell újra belőni a fegyvert akkor meg már érdemes a fegyvermestert útbaejteni . Ha viszont nekifeszül a fa a csőnek és nem csak érinti vagy kicsi a hézag akkor azért nem szabad alaphelyzetben megvenni mert valószínűleg olyan sokat nem is lehet kivenni a cső árkából,vagy tőcsavarok fészkéhez kell hozzányúlni ami kétséges vállalkozás és lehet hogy egy új tus csináltatása a megoldás ami nagyságrendekkel többe kerül.        Emelem

"Egyrészt nagyon el is lehet szúrni a dolgot bármilyen egyszerűnek tűnik is ,"


"Másrészt ha csövet és a tokot kivetted a fából illik - kell újra belőni a fegyvert akkor meg már érdemes a fegyvermestert útbaejteni "

" Ha viszont nekifeszül a fa a csőnek és nem csak érinti vagy kicsi a hézag akkor azért nem szabad alaphelyzetben megvenni "

Új fegyverek esetében ez a jelenség sajnos 70-80%-ban meg van, tehát lehet munkával kezdeni az új fegyvert.
Igen, ez valóban így van.



Ezt elég nehéz elszúrni, mert tulajdonképpen csiszolásról van szó, melynél a vájatot kell kibővíteni, majd a munkát eldolgozni.

Én nem értek a fához, de ez számomra sem egy elrettentő és elrontható munkafolyamat.

"mert valószínűleg olyan sokat nem is lehet kivenni a cső árkából,vagy tőcsavarok fészkéhez kell hozzányúlni ami kétséges vállalkozás és lehet hogy egy új tus csináltatása a megoldás ami nagyságrendekkel többe kerül.   "


Legtöbb fegyvernél bőven hagynak falvastagságot, mind oldalban, mint mélységileg.

Meg kell nézni pld. egy Zastava, egy CZ-550, 555-ös, vagy egy Tikka  stb. fegyvert, bőven van ott hely.

Sajnálatosnak tartom, hogy a legtöbb fegyvergyártó erre nem figyel kellően, pedig nagyon lényeges kérdés.

Ez bizonyítottan tény. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #514 Dátum: 2013. Március 01. - 12:15:54 »

Igen Igaz, de én mondok egy kivételt: ha olyan piszok jó áron kínálják, hogy megéri "megfaragtatni"  Ördög Egyébként, mint laikus (és mint végigagyazott fegyver tulajdonos) azt mondom, hogy a cső a problémás helyeken általában azért jól felismerhető jegyeket hagy ami a fegyver javítását nagymértékben megkönnyíti. Egyébként melegen ajánlott szakemberre bízni és itt is fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy nem minden fegyverműszerész a szakmája csillaga, csak olyanra bízzuk akinél tényleges szaktudás, bizalom, garanciavállalás van mert később sokkal többe kerülhet.

"Egyébként melegen ajánlott szakemberre bízni és itt is fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy nem minden fegyverműszerész a szakmája csillaga, csak olyanra bízzuk akinél tényleges szaktudás, bizalom, garanciavállalás van mert később sokkal többe kerülhet."

Nem minden fegyverjavító, hogy ezt az összefoglaló nevet használjam ( mert több szakmát, végzettséget ölel át), hivatalos, tehát tényleg csak olyan helyre szabad vinni, akinek van hatósági, és tevékenységi engedélye a fegyverjavításra.

Ha van, akkor a munkáját garanciával végzi, arra vonatkozóan amelyre a felkérés irányult.

Ha nem ért hozzá (mint én pld. a farész készítéshez), akkor egyszerűen nem vállalom el.

Amit meg elvállal a fegyverjavító, annak elvégzéséért számon kérhető. (mint más szakma esetében is) Emelem
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #515 Dátum: 2013. Március 01. - 12:16:33 »

"Egyrészt nagyon el is lehet szúrni a dolgot bármilyen egyszerűnek tűnik is ,"


"Másrészt ha csövet és a tokot kivetted a fából illik - kell újra belőni a fegyvert akkor meg már érdemes a fegyvermestert útbaejteni "

" Ha viszont nekifeszül a fa a csőnek és nem csak érinti vagy kicsi a hézag akkor azért nem szabad alaphelyzetben megvenni "

Új fegyverek esetében ez a jelenség sajnos 70-80%-ban meg van, tehát lehet munkával kezdeni az új fegyvert.
Igen, ez valóban így van.

 Igen

Ezt elég nehéz elszúrni, mert tulajdonképpen csiszolásról van szó, melynél a vájatot kell kibővíteni, majd a munkát eldolgozni.

Én nem értek a fához, de ez számomra sem egy elrettentő és elrontható munkafolyamat.

"mert valószínűleg olyan sokat nem is lehet kivenni a cső árkából,vagy tőcsavarok fészkéhez kell hozzányúlni ami kétséges vállalkozás és lehet hogy egy új tus csináltatása a megoldás ami nagyságrendekkel többe kerül.   "


Legtöbb fegyvernél bőven hagynak falvastagságot, mind oldalban, mint mélységileg.

Meg kell nézni pld. egy Zastava, egy CZ-550, 555-ös, vagy egy Tikka  stb. fegyvert, bőven van ott hely.

Sajnálatosnak tartom, hogy a legtöbb fegyvergyártó erre nem figyel kellően, pedig nagyon lényeges kérdés.

Ez bizonyítottan tény. Emelem

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #516 Dátum: 2013. Március 01. - 13:23:07 »

Kívül állóként szabad véleményt mondani?
Úgy veszem észre, hogy a probléma mindig 2dologból adódik. Az egyik a fegyver márkája (ha nem a cz, zkk, marlin) szeretne venni a kérdező, hanem valami drága puskát, akkor rögtön megkapja a gazdag puskás jelzőt. A másik meg a kaliber, az hogy van aki nem szereti a magnum kalibereket, az egy dolog (gondolok itt a 300wm), de azért is rögtön le van hurrogva, hogy nem érti hogy a 30-06 a király.
Ha pedig blazer 300wm-et akar venni. akkor pedig kb közutálatnak örved a fórumon. Stoel
Persze lehet én látom rosszul. Stoel
Ezzel csak azt akarom mondani, nem kellene elüldözni, a éppen ide tévedt új fórumosokat, csak azért mert más az ízlésük, és ennek megvalósításához esetleg forrásuk is van.
Itt mindenki vadász, lehetne nagyobb az összetartás segítség. És persze a kérdezőktől is elvárható hogy tisztelettudóan beszéljenek a társaikkal.
(mondom ezt úgy hogy egy 1951-es nagantom van. Röhög)    

Tamás Emelem
Nos, nekem van "drága" puskám is(Sauer200) meg magnumom is(9.3x64). Ennyit arról, hogy kiket utálok... Vigyorog
Másrészt idejön a hülyegyerek akinek elmondása alapján semmi köze a vadászathoz, semmit nem ért a fegyverekhez és a kaliberekhez de rögtön egy magnumot akar venni mert attól hosszabb lesz a pöcse. Elmondjuk neki, hogy jobb lenne egy alap kaliberrel kezdeni és majd ha már tudja, mit akar, vehet nagyobbat, szebbet, jobbat...
Ekkor jön az első rossz pont:
-30-06-ost nem akar venni mert mindenkinek olyan van.
No comment.
-Utána rákérdez a 8x68-ra, ennyit arról, hogy az alapkalibereket tanácsoltuk neki Fejvakarás
Elmondják páran, miért NEM javasolják a 8x68-at, erre:
-a 8x68 S egy jó kaliber választás lenne ?
Na itt kezdtem el azon gondolkodni, hogy ennyire hülye nem lehet valaki, vagy el sem olvassa, amit írunk neki, vagy direkt szórakozik velünk.
Aztán a hozzám címzett erősemberes hozzászólásával meggyőzött arról, hogy tévedtem, mégis ilyen hülye szegény. Hülyékre pedig semmi szükségünk.
Ennyit az elüldözésről.
(A dologhoz hozzá tartozik, hogy ma reggel utaltam el a szolgáltatónak a fórumtárhely jövő évi díját. Nem nagy összeg, de nyilván tudnám másra is költeni. Ilyenkor azért belegondolok, nem azért fizetek, hogy idejöjjön valami nagyképű apucikedvence faszkalap és belémtörölje a sáros bakancsát...vagyis igen, a beszólás hangvételéért is kapta a kitiltást)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #517 Dátum: 2013. Március 01. - 13:39:40 »


Szia István

Ez nem így van.mindenek előtt tisztázni kellene ezt a "feszülést".Olyan fa jelenleg nincs a földön amely az acélt "el húzza",olyan acél van amely a fát el repeszti.A fegyvercsövön a lövés kiváltása után egy sinus hullám alapú frekvenciális rezgés halad végig.Ezt kb úgy kell elképzelni,hogy fogsz egy kötelet s megrántod a végét a kötélhosszon ott is végig megy e folyamat majd elhal.Tehát ez a feszülés egy rossz helyen keletkezett MEGTÁMASZTÁSA a fegyver csövének,ennek következtében "eldobja" a lövést.Komolyabb varmint portálokon igen nagy erőkkel mérik illetve számolják ugyanis HZ ben kifejezhető.Sport fegyvereken a csőszáj közelébe helyezett különféle tömegű súlyokkal tudják korrigálni.Sőt! A Remington a 700-as szériánál eleve számitottan egy adott csőhosszon gyárilag meg támasztja a fegyvert az ágyazat ilyetén kialakításával. Ahhoz pedig nem mindig kell fegyvermester hogy pl egy CZ Zastava Stb fegyvernél ha hozzá ér a csőfal az ágyazathoz kissé korrigálni kelljen.


 Emelem
Akárhányszor olvasom ezt a lengőcsöves dolgokat,akármennyire akarok hinni Neketek és magamnak is...hát nem tudom...a ZKK-600 puskámon egy szőke női hajszálat nem tudok behúzni a cső és a tus közé,nemhogy tel.kártya vastagságot! De hogy is tudnék,amikor a csövet (tokot) alulról egy csavat rögzíti (húzza le) a fához a hátsó nézőke alatt.20 év alatt soha! nem volt ebből a feltámaszkodásból gondom,szórásképe mai napig tökéletes! A lövés utáni szinuszos lengés ok,de szerintem ez más csak akkor következik be,amikor a lövedék elhagyja a csőtorkolatot! Akkor pedig már a találati pontra különösebb hatással nincs!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #518 Dátum: 2013. Március 01. - 13:45:10 »


Szia István

Ez nem így van.mindenek előtt tisztázni kellene ezt a "feszülést".Olyan fa jelenleg nincs a földön amely az acélt "el húzza",olyan acél van amely a fát el repeszti.
Nono...
Nem kell a fát lebecsülni. Jusson eszedbe az egyiptomi recept a sziklák hasítására. Faék a repedésbe aztán meglocsolják vízzel...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #519 Dátum: 2013. Március 01. - 14:02:09 »

Akárhányszor olvasom ezt a lengőcsöves dolgokat,akármennyire akarok hinni Neketek és magamnak is...hát nem tudom...a ZKK-600 puskámon egy szőke női hajszálat nem tudok behúzni a cső és a tus közé,nemhogy tel.kártya vastagságot! De hogy is tudnék,amikor a csövet (tokot) alulról egy csavat rögzíti (húzza le) a fához a hátsó nézőke alatt.20 év alatt soha! nem volt ebből a feltámaszkodásból gondom,szórásképe mai napig tökéletes! A lövés utáni szinuszos lengés ok,de szerintem ez más csak akkor következik be,amikor a lövedék elhagyja a csőtorkolatot! Akkor pedig már a találati pontra különösebb hatással nincs!

Ne legyenek kétségeid,jól írtad.Mármint azt, hogy a ZKK 600 első szériái ezzel a három csavaros megoldással készültek mi több a 602 széria ennél tovább is.Valóban nem tudsz semmit a csőfal illetve az ágyazat közé illeszteni mert eleve így gyártódott.Ez meg van  fejelve még azzal,hogy az ágyazat elején kimondottan a cső profilt negatívan formázó ívet adtak a fának, amelyre a cső tökéletesen fel fekszik.A 700-as szindrómát tudnám el gondolni azonban erre a pontos választ maga a fegyver tervezője tudná 100%-os an megadni.
A másik, nem a csőszáj elhagyása után alakul ki a folyamat hanem a lövés kiváltása után közvetlenül,ahogy a felrobbanó lőpor  által folyamatosan növekedő gáznyomása elkezdi terelgetni maga előtt a lövedéket.Megpróbálok be szúrni egy animációt érzékeltetés képen. S.Peti
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #520 Dátum: 2013. Március 01. - 14:03:46 »

Nos, nekem van "drága" puskám is(Sauer200) meg magnumom is(9.3x64). Ennyit arról, hogy kiket utálok... Vigyorog
Másrészt idejön a hülyegyerek akinek elmondása alapján semmi köze a vadászathoz, semmit nem ért a fegyverekhez és a kaliberekhez de rögtön egy magnumot akar venni mert attól hosszabb lesz a pöcse. Elmondjuk neki, hogy jobb lenne egy alap kaliberrel kezdeni és majd ha már tudja, mit akar, vehet nagyobbat, szebbet, jobbat...
Ekkor jön az első rossz pont:
-30-06-ost nem akar venni mert mindenkinek olyan van.
No comment.
-Utána rákérdez a 8x68-ra, ennyit arról, hogy az alapkalibereket tanácsoltuk neki Fejvakarás
Elmondják páran, miért NEM javasolják a 8x68-at, erre:
-a 8x68 S egy jó kaliber választás lenne ?
Na itt kezdtem el azon gondolkodni, hogy ennyire hülye nem lehet valaki, vagy el sem olvassa, amit írunk neki, vagy direkt szórakozik velünk.
Aztán a hozzám címzett erősemberes hozzászólásával meggyőzött arról, hogy tévedtem, mégis ilyen hülye szegény. Hülyékre pedig semmi szükségünk.
Ennyit az elüldözésről.
(A dologhoz hozzá tartozik, hogy ma reggel utaltam el a szolgáltatónak a fórumtárhely jövő évi díját. Nem nagy összeg, de nyilván tudnám másra is költeni. Ilyenkor azért belegondolok, nem azért fizetek, hogy idejöjjön valami nagyképű apucikedvence faszkalap és belémtörölje a sáros bakancsát...vagyis igen, a beszólás hangvételéért is kapta a kitiltást)
Egyet értek veled. Meg kell adni a tiszteltet, mind a 2 oldalnak.
 Emelem
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #521 Dátum: 2013. Március 01. - 14:06:06 »

Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #522 Dátum: 2013. Március 01. - 14:14:15 »

Akárhányszor olvasom ezt a lengőcsöves dolgokat,akármennyire akarok hinni Neketek és magamnak is...hát nem tudom...a ZKK-600 puskámon egy szőke női hajszálat nem tudok behúzni a cső és a tus közé,nemhogy tel.kártya vastagságot! De hogy is tudnék,amikor a csövet (tokot) alulról egy csavat rögzíti (húzza le) a fához a hátsó nézőke alatt.20 év alatt soha! nem volt ebből a feltámaszkodásból gondom,szórásképe mai napig tökéletes! A lövés utáni szinuszos lengés ok,de szerintem ez más csak akkor következik be,amikor a lövedék elhagyja a csőtorkolatot! Akkor pedig már a találati pontra különösebb hatással nincs!

Es hany olyan vadaszaton voltal ezzel a fegyverrel amikor tobb napon at at verte az eso a fegyveredet. Na megneznem ezeutan par napra ra akkor a szoraskepet.
En sajat szememmel lattam mikor egy fa tusas fegyver mely csuromvizes volt napokon at (nem volt ideje kiszaradjon, az erdei javorszarvas taborba) 10cm - el arrebb lott szazon mint ahova be volt love eredetileg. 4 napon at szitalo esobe vadasztunk reggeltol estig, meg ott is vizesek voltunk ahol azt gondoltuk nem lehet. Ez a muanyag tusas fegyverek kornyezete....nem teljesen potyara lettek kitalalva, ha meg fa tusas akkor legalabb fel cm hezag a cso es az eloagy kozt, hogy legyen helye dagadni a fanak.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #523 Dátum: 2013. Március 01. - 14:15:23 »

Nono...
Nem kell a fát lebecsülni. Jusson eszedbe az egyiptomi recept a sziklák hasítására. Faék a repedésbe aztán meglocsolják vízzel...
[/quote

Még véletlenül sem becsüljük le Feri.Ebben a konkrét esetben azért láttam helyén valónak így fogalmazni,hogy aki elolvassa, s nem fél vállal értelmezi,talán okosan tudja alkalmazni későbbi fegyvereinél előadódó problémák okfejtésénél.Még ha 300-as win de akár 8x68-as kaliberhez csövezettről van is szó. Kacsint
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #524 Dátum: 2013. Március 01. - 14:22:01 »

Tézuc teljesen igazad van , csak sokan nem ismerik a fizikai alaptörvényeket , hatás-ellenhatás illetve nem tudnak három dimenzióban gondolkodni mert a sinus hullám nem csak kétdimenziós lehet , hanem térbeli is .

Jager74-nek meg abban van igaza , hogy ez az átlag vadászt aki max 100-150mre lő és elég neki a kb5-10cm-es pontosság azt nem nagyon fogja zavarni , hacsak egyszer nem marad a fegyvere valami nyírkos helyen v. nem ázik meg , mert akkor nem csak hozzá fog érni csőhöz hanem el is húzza , akarom mondani nyomja a csövet . Viszont pont a nedvesség ellen találtak ki igen sok inpregnálási technikát és a válogatott faanyagot . És , hogy még jobban megcsavarjam pl: én ezért szeretem a jókidolgozásu szintetikus és laminált tusokat valamint a rozsdamentes fegyvereket .

Üdv az OGRE
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: