Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171595 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #495 Dátum: 2013. Február 28. - 14:35:00 »

Számomra akkor okozott csalódást mikor a 80 m-re álló nagytestű bikát lapockán lőtte vele barátom, a bika a lövés után csak állt, és tántorgott, de összeesni nem akart. Közelebb menve hozzá, egy gyors nyaklövéssel lett megváltva. Zsigerelésnél derült ki hogy a lövedék be sem tudott hatolni a mellüregbe. Kisebb disznók után pedig alig volt vér. Mindezt úgy írom, hogy nem az én tapasztalatom, hanem barátomé. Mióta 14,5 g KS használ azóta elégedett ezzel a párossal.

 Emelem

Azért EVO ! Kíméli a vadat is !    Ördög Röhög
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #496 Dátum: 2013. Február 28. - 14:42:43 »

Azért EVO ! Kíméli a vadat is !    Ördög Röhög

 Kacsint Vigyorog
Naplózva
Pongivsz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #497 Dátum: 2013. Március 01. - 08:02:40 »

1 . Senki sem akar téged szívatni, egyszerűen gyenge az agyad és nem tudod felfogni a kérdést ,ha valami nem tetszik akkor ne szólj hozza menj és mond a hülyeségeket akinek akarod de vele TE NE BUNKOZZ!
2. Itt az a lényeg szerintem,hogy kerdezzek .
3. ... És nem az, hogy jatszam a keményet, mert tudod azt nem gépen keresztül kell.
Minden jót! Wave

Használd az idézet gombot annál a hozzászólásnál, amire válaszolsz! Nem tudni ugyanis kinek szántad a hozzászólásod! Így sajnos azt hiheti egy admin, vagy egy modi, hogy hirtelen mód lebunkóztad, oszt már repülsz is!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 01. - 08:21:58 írta Voldemort » Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #498 Dátum: 2013. Március 01. - 08:26:50 »


Köszi! Mindíg tanul az ember...
BP  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #499 Dátum: 2013. Március 01. - 08:55:20 »

..........Pongivsz mester............ na, megint egy "erős pista" Meglepődött, már úgy hiányoztak, mint egy falat kenyér....  Ördög Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #500 Dátum: 2013. Március 01. - 09:05:25 »

1 . Senki sem akar téged szívatni, egyszerűen gyenge az agyad és nem tudod felfogni a kérdést ,ha valami nem tetszik akkor ne szólj hozza menj és mond a hülyeségeket akinek akarod de vele TE NE BUNKOZZ!
2. Itt az a lényeg szerintem,hogy kerdezzek .
3. ... És nem az, hogy jatszam a keményet, mert tudod azt nem gépen keresztül kell.
Minden jót! Wave

Használd az idézet gombot annál a hozzászólásnál, amire válaszolsz! Nem tudni ugyanis kinek szántad a hozzászólásod! Így sajnos azt hiheti egy admin, vagy egy modi, hogy hirtelen mód lebunkóztad, oszt már repülsz is!
Személyesen megbeszélhetjük, kinek mennyire gyenge az agya, addig meg húz el innen...
 Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #501 Dátum: 2013. Március 01. - 09:14:06 »

..........Pongivsz mester............ na, megint egy "erős pista" Meglepődött, már úgy hiányoztak, mint egy falat kenyér....  Ördög Ördög
Vadászterület, pénz, szürkeállomány...
Ő ebből kettőt választhatott... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #502 Dátum: 2013. Március 01. - 09:15:11 »

Kívül állóként szabad véleményt mondani?
Úgy veszem észre, hogy a probléma mindig 2dologból adódik. Az egyik a fegyver márkája (ha nem a cz, zkk, marlin) szeretne venni a kérdező, hanem valami drága puskát, akkor rögtön megkapja a gazdag puskás jelzőt. A másik meg a kaliber, az hogy van aki nem szereti a magnum kalibereket, az egy dolog (gondolok itt a 300wm), de azért is rögtön le van hurrogva, hogy nem érti hogy a 30-06 a király.
Ha pedig blazer 300wm-et akar venni. akkor pedig kb közutálatnak örved a fórumon. Stoel
Persze lehet én látom rosszul. Stoel
Ezzel csak azt akarom mondani, nem kellene elüldözni, a éppen ide tévedt új fórumosokat, csak azért mert más az ízlésük, és ennek megvalósításához esetleg forrásuk is van.
Itt mindenki vadász, lehetne nagyobb az összetartás segítség. És persze a kérdezőktől is elvárható hogy tisztelettudóan beszéljenek a társaikkal.
(mondom ezt úgy hogy egy 1951-es nagantom van. Röhög)    

Tamás Emelem
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #503 Dátum: 2013. Március 01. - 09:24:40 »

Kívül állóként szabad véleményt mondani?
Úgy veszem észre, hogy a probléma mindig 2dologból adódik. Az egyik a fegyver márkája (ha nem a cz, zkk, marlin) szeretne venni a kérdező, hanem valami drága puskát, akkor rögtön megkapja a gazdag puskás jelzőt. A másik meg a kaliber, az hogy van aki nem szereti a magnum kalibereket, az egy dolog (gondolok itt a 300wm), de azért is rögtön le van hurrogva, hogy nem érti hogy a 30-06 a király.
Ha pedig blazer 300wm-et akar venni. akkor pedig kb közutálatnak örved a fórumon. Stoel
Persze lehet én látom rosszul. Stoel
Ezzel csak azt akarom mondani, nem kellene elüldözni, a éppen ide tévedt új fórumosokat, csak azért mert más az ízlésük, és ennek megvalósításához esetleg forrásuk is van.
Itt mindenki vadász, lehetne nagyobb az összetartás segítség. És persze a kérdezőktől is elvárható hogy tisztelettudóan beszéljenek a társaikkal.
(mondom ezt úgy hogy egy 1951-es nagantom van. Röhög)    

Tamás Emelem

Szia Tamás S.Peti


Nagyon rosszul látod....... Wave
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 01. - 09:40:04 írta Voldemort » Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #504 Dátum: 2013. Március 01. - 09:28:44 »

Persze lehet én látom rosszul. Stoel

Szerintem ez vagyon.  Wave

Ha visszaolvasol, akkor azt láthatod, pl. a 8X68 kapcsán, normális hangnemben többen azt mondták, hogy "nagy" a visszarúgása, viszonylag kevés vért "ad". Ezek után jön a kérdés, hogy eme kaliber akkor jó választás. Ezek után született pár vérmérséklet szerinti hozzászólás.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #505 Dátum: 2013. Március 01. - 10:04:55 »

A "köznyelvben" is nevezik Mannlicher tusnak a végigagyazottat . (némtül, angolul is)
Egyébként arra figyelj hogy lehetőleg egy vékony papírt el lehessen húzni a cső és a fa rész között valamint a csőszájnál a fém kupak se érjen a csőhöz. Ha nem is lehet a papírt elhúzni azért a fém ne feszüljön neki a fának.     Emelem
TAL mester szerint, nem elégséges ha csak egy vékony papírlapot lehet az agyazás és a cső között elhúzni. Egy névjegykártya vastagságú papírt át kell tudni közte húzni. A cső simán lenghet annyit, főleg a vége felé. Még a távcső és a cső között is illik több mint 1mm hézagnak lenni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #506 Dátum: 2013. Március 01. - 10:18:47 »

Ezen minden kezdő átesik, "Milyen magnumot vegyek?" Mikor 22 éve tőlem kérdezték milyen golyóst veszek, én is ezt a négy kalibert soroltam fel: "6,5x68; 8x68; 7mm Rem. Magn.  .300 Win. mag.
Beteljesületlen vágy maradt!  Vigyorog

Én kezdőként se estem át ezen . Igaz 38 évesen lettem kezdő vadász meg addig is igen sok különböző fegyvert "próbáltam ki "  de a vadász dolgoknál maradva szerencsére előbb láttam vadászpuskát mint ballisztikai táblázatot. Igaz hogy azok "csak" IZS , BRNO , esetleg Merkel sörétesek és ZKK , Fég ,Zastava golyósok voltak 7x64 , 7,62 ,  7x57  és ritkábban  30-06 kaliberben . A világ nagyot változott vadász szemszögből is aminek vannak jó és rossz oldalai is. Nem baj az sem ha valaki belemerül a vadászat illetve a vadászfegyverek , lőszerek fizikai alapjainak tanulmányozásába sőt nagyon helyes de nem kell túlmisztifikálni a dolgot . Sokszor hallom kezdő vadászok és vadászjelöltek beszélgetésén hogy fejből sorolják különböző kaliberű és márkájú lőszerek adatait , de ha ugyan ennyi figyelmet szentelnének a tapasztalt vadászok tudásának a megszerzésére se járnának rosszul. Szóval mindent a maga helyén - a ballisztikai táblázatokat is (amikről néha az is kiderül hamis) a magnumokat is.   Hozzáteszem gyorsan hogy semmi baj azzal se aki 300 WM  Blaser Attaséval kezdi a vadászatot ha nem hiszi el rögtön magáról hogy ezzel már jobb és ügyesebb jáger lett a 7x64 -es ZKK -s nál.      Emelem

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #507 Dátum: 2013. Március 01. - 10:22:12 »

TAL mester szerint, nem elégséges ha csak egy vékony papírlapot lehet az agyazás és a cső között elhúzni. Egy névjegykártya vastagságú papírt át kell tudni közte húzni. A cső simán lenghet annyit, főleg a vége felé. Még a távcső és a cső között is illik több mint 1mm hézagnak lenni.

Megerősítem ismét, mert a vékony papírlapnak effektív nudli vastagsága van.

Nudliból adódik, hogy ezt a távolságot egy nedves időszak amely a puska farészére vetemedéssel kihatással van, már befolyásolhatja a lőképet feszítéssel.

Egy vastag névjegykártya vastagság szükségeltetik, de ha több akkor abból gond még nem volt. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #508 Dátum: 2013. Március 01. - 10:25:51 »

TAL mester szerint, nem elégséges ha csak egy vékony papírlapot lehet az agyazás és a cső között elhúzni. Egy névjegykártya vastagságú papírt át kell tudni közte húzni. A cső simán lenghet annyit, főleg a vége felé. Még a távcső és a cső között is illik több mint 1mm hézagnak lenni.

Teljesen igaz !  Egy valamirevaló fegyvermester ilyenné is varázsolja a technikailag ilyenné tehető puskát de ha már eleve nekifeszül a cső az agynak abból nem biztos hogy lehet lengőcsöves fegyvert alkotni. Illetve lehet csak qrva drágán !      S.Peti
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #509 Dátum: 2013. Március 01. - 10:46:33 »

Teljesen igaz !  Egy valamirevaló fegyvermester ilyenné is varázsolja a technikailag ilyenné tehető puskát de ha már eleve nekifeszül a cső az agynak abból nem biztos hogy lehet lengőcsöves fegyvert alkotni. Illetve lehet csak qrva drágán !      S.Peti


Szia István

Ez nem így van.mindenek előtt tisztázni kellene ezt a "feszülést".Olyan fa jelenleg nincs a földön amely az acélt "el húzza",olyan acél van amely a fát el repeszti.A fegyvercsövön a lövés kiváltása után egy sinus hullám alapú frekvenciális rezgés halad végig.Ezt kb úgy kell elképzelni,hogy fogsz egy kötelet s megrántod a végét a kötélhosszon ott is végig megy e folyamat majd elhal.Tehát ez a feszülés egy rossz helyen keletkezett MEGTÁMASZTÁSA a fegyver csövének,ennek következtében "eldobja" a lövést.Komolyabb varmint portálokon igen nagy erőkkel mérik illetve számolják ugyanis HZ ben kifejezhető.Sport fegyvereken a csőszáj közelébe helyezett különféle tömegű súlyokkal tudják korrigálni.Sőt! A Remington a 700-as szériánál eleve számitottan egy adott csőhosszon gyárilag meg támasztja a fegyvert az ágyazat ilyetén kialakításával. Ahhoz pedig nem mindig kell fegyvermester hogy pl egy CZ Zastava Stb fegyvernél ha hozzá ér a csőfal az ágyazathoz kissé korrigálni kelljen.


 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: