Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171584 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #360 Dátum: 2012. December 28. - 10:10:59 »

Én őzre is a 30-06-ot használom semmi gond nincsen vele csak nem kell szétlőni a lapockát ha konyhára kell. A mellső láb hátsó vonalán felhúzod a szálkeresztet majd 5 cm hátra és máris szépen érintve a létfontosságú szervek összességét jó lövést adsz le. A borda fog sérülni és a belső szervek, nálam 1cm bemeneti 3 cm kimeneti lyuk van egy ilyen lövésnél. Kb 10 m tesz még meg az állat a találat után.  Vagy ha profi leszel csak nyakon lődd az a biztos Kacsint

Jó 50m-re, de 100m-n is tudod tartani az 5cm-t? Értem a konyhát,de ha nagy ritkán elsütöm a fegyvert vadra nem az a gondolat jár a fejemben.
A profik is hibázhatnak a nyaklövésnél! Utána meg jöhet a fejvakarás...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #361 Dátum: 2012. December 28. - 10:11:28 »

Ha nem akarsz lőni miért húzod el a billentyűt??? Nem érdem a lábon felhúzás ellenzését! Aki nem biztos a dolgokban menjen sokat lőtérre ne az erkélyre....
Nem ellenézrés, csupán annak a sok tucatnyi lábonlőtt dámnak a keresésén alapuló tapasztalat, amit kivétel nélkül a germán módon, a lábon felfelé való célzással mocskoltak meg.
Ha te vagy az az üdítő kivétel aki nem sebez, akkor ahhoz csak gratulálni tudok és ez lehetőlleg maradjon is így.
De egy kezdő vadász tanuljon meg rendesen célozni és ne húzkodja a szálkeresztet, mert annak semmi keresnivalója sincsen a vad lábán.

"Erkélyen a LEGJOBB.
Hátha visszalőnek...  Igen
Esetleg gyorsan letartóztatnak!   OOO "
Hát ha olyan hülye valaki, hogy célzás gyakorláshoz lőszert tesz a fegyverbe, akkor meg is érdemli. Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #362 Dátum: 2012. December 28. - 10:18:31 »


Azt a "felhúzom a lábán" féle célzást nem erőltetném. Igazi melegágya
a cirkalmazott láblövésnek.
Nem kell azt a szálkeresztet sehová húzni, hanem oda kell tenni,
ahová lőni szeretnénk. Könnyen tanulható, csak szánni kell rá időt.
Lehet otthon lakásban, kertben, erkélyen.....
Csak ki kell nézni a célpontokat és elérni azt, hogy a puskát csak bele emeljük abba
a tengelybe. Amikor már készség szinten megy, onnan sokkal jobban fog menni pl. a hajtott
vad lövése is.  Emelem


Így van Igen
 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #363 Dátum: 2012. December 28. - 10:22:03 »

Bocs, de ha az erkélyen hadonászol egy lőfegyverrel, nem kell benne lőszernek lenni...
Mi az hogy lőszert?
ÜRES FEGYVER NINCS!
Ez egy alapszabály.
Hol tanultatok Ti? Kitől? Vagy egyáltalán?
EZ NAGYON DURVA!
 Stoel
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #364 Dátum: 2012. December 28. - 10:22:26 »

Egyrészt jó lövéssel is szaladhat az vad sőt ..... !




Bocsánat, én nem jól fejeztem ki magam! Elsősorban agy, és gereinc találatra vonatkozik a
jó lövés!
 Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #365 Dátum: 2012. December 28. - 10:26:03 »

7*64,vagy 30-06?
Olyan mértékben tök mindegy, hogy az valami hihetetlen.
Mindkettő 100%-osan alkalmas arra, amire vadásztársunk puskát keres.





Mivel eléggé elkanyarodtunk az eredeti témától, a lényeg ebben az idézetben is benne van!
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #366 Dátum: 2012. December 28. - 10:41:03 »

Hol tanultatok Ti? Kitől? Vagy egyáltalán?
EZ NAGYON DURVA!
 Stoel
Nem baj Tony.
Majd elmúlik......... Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #367 Dátum: 2012. December 28. - 16:24:07 »

Vagy ha profi leszel csak nyakon lődd az a biztos Kacsint

Ilyet ne ajánlj senkinek, mert óriási a sebzés veszélye!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #368 Dátum: 2012. December 28. - 16:45:55 »

Szia nilsz!

A helyedben én, a nálunk kapható legnagyobb kaliberű vadászfegyvert venném meg kezdőként, egy első, mindenes puskának. (had irígykegyjenek mindazok, akik elsőre mellé nyúltak)  Ördög  Ördög  Ördög ..
..Hogy miért a legnagyobbat!?  Azért, mert amikor majd szembesülsz azzal,hogy egy kisebb kaliber is alkalmas hazai vadjaink elejtésére, minden gond nélkül el tudod majd adni!
Ugyanis mindig voltak, vannak, és lesznek, kezdők!  Angyal ..
Mellé természetesen vegyél egy nagyobb méretű kést is..
Remélem segítettem a döntésed meghozatalában!       Ja!  És még valami..  Csak a szívedre hallgass! Senki, és semmi másra. Kacsint     Wave

Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #369 Dátum: 2012. December 28. - 19:21:46 »

7*64,vagy 30-06?
Olyan mértékben tök mindegy, hogy az valami hihetetlen.
Mindkettő 100%-osan alkalmas arra, amire vadásztársunk puskát keres.
Találjon egy jó puskát, jó távcsővel, válassza ki hozzá a lehető legalkalmasabb lőszert
és szokjon össze vele.
Bármelyikkel nagyon eredményesen elvadászhat élete végéig....nem ördöngős dolog,
többeknek sikerült már  Ördög

Azt a "felhúzom a lábán" féle célzást nem erőltetném. Igazi melegágya
a cirkalmazott láblövésnek.
Nem kell azt a szálkeresztet sehová húzni, hanem oda kell tenni,
ahová lőni szeretnénk. Könnyen tanulható, csak szánni kell rá időt.
Lehet otthon lakásban, kertben, erkélyen.....
Csak ki kell nézni a célpontokat és elérni azt, hogy a puskát csak bele emeljük abba
a tengelybe. Amikor már készség szinten megy, onnan sokkal jobban fog menni pl. a hajtott
vad lövése is.  Emelem

7x64 vagy 30-06 ? Itt is az arany középút a járandó. Képlettel: 7x64 + 30-06 /2 = 308 win  Stoel Vigyorog

« Utoljára szerkesztve: 2012. December 28. - 19:36:18 írta Sakac » Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #370 Dátum: 2012. December 28. - 19:24:07 »

 Kacsint ha van egy ilyen jel  Kacsint azt figyeljétek!!!! Persze én is sebezhetek mint mindenki!!!!!!!!nem vagyok CSAKNORISZ A nyaklövésnél szerintem kisebb a sebzés mint bármi másnál, de én rosszul gondolkodok....  50-re lehetőleg nem lövök ÉN. Jobb ha úgy fogalmazok, hogy tanulj meg lőni és döntsd el mire hogyan vadászol! Én maradok őz vadászatnál a bordák átlövésénél nekem ez bejött! Én személy szerint magasságban nem rántok bele oldalra szokott lenni a kilengésem amit magam húzok bele a gyorsító ellenére.... ezt csiszolgatom próbálom eltüntetni A LŐTÉREN !!!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #371 Dátum: 2012. December 29. - 09:08:36 »

Kacsint ha van egy ilyen jel  Kacsint azt figyeljétek!!!! ......................... A LŐTÉREN !!!

Bocs, nem kötekedésnek szánom, de tényleg nem értem. Azt akartad írni: "A nyaklövésnél szerintem kisebb a sebzés ESÉLYE mint bármi másnál, de én rosszul gondolkodok.... "
Ha ezt valóban így gondolod, akkor ezzel én erősen vitatkoznék! És lehet, hogy nem csak én. Pl. a nyakhús üres meglövése, vagy a nyelőcső roncsolása minek számít szerinted?
Meg ezt sem: "50-re lehetőleg nem lövök ÉN."
Ez neked túl közeli lövés, vagy túl messzi? Nem derül ki a leírtjaidból. És mit csinálsz, ha kb. ezen a távon van a lőhető vad?

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #372 Dátum: 2012. December 29. - 09:28:27 »

Meg ezt sem: "50-re lehetőleg nem lövök ÉN."
Ez neked túl közeli lövés, vagy túl messzi? Nem derül ki a leírtjaidból. És mit csinálsz, ha kb. ezen a távon van a lőhető vad?

 Emelem

Vagy messzebb megy, vagy közelebb! Ez számomra sem derült ki.   Fejvakarás

 Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #373 Dátum: 2012. December 29. - 15:46:56 »

Nem szeretek közelre lőni..... 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #374 Dátum: 2012. December 29. - 16:16:19 »

ne törődjetek semmivel !!! meghívlak titeket egy kis lesegetésre : http://pontu.eenet.ee/player/siga.html
persze ha már láttátok akkor nem újdonság

Hát nem, mert minden évben húsz topikba felteszi valaki, amikor megvan a rendes helye!  Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: