Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mi kerüljön a szekrénybe?  (Megtekintve 171539 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #285 Dátum: 2012. Január 10. - 18:43:20 »

Amúgy kokettálok a 6,5x55-el is "kicsinek", (habár ez egyáltalán nem kicsi, ha Svédek ezzel lövik a jávorszarvast), valahogy nagyon tetszenek ezek a tradicionális európai kaliberek. Feltételezem, hogy ez is belefér abba a gondolatmenetbe, hogy ha kimegyek őzre és elém áll a disznó, akkor nem kell lövés nélkül elengedni, az alkalmatlan kaliber miatt, csak sajnos félek, hogy rókára meg már sok lenne, nem szeretném ronggyá szaggatni a vörösbundásokat.
Szóval van dilemma bőven, de még ráérek kiokoskodni.

Állítólag a jávor messze puhább vad a mi disznónknál, ezért a 6,5x55.

"ha kimegyek őzre és elém áll a disznó" - ha ilyen szituban gondolkodsz, akkor nagyobbat válassz. Disznóra egy 6,5x55-össel vagy egy 243-assal már meg kell (illik) gondolni, hogy hova lősz, hogyan lősz. Rókára meg ugyanúgy nagy, mint a 30-06-os vagy a 8x57-es.
Szerintem inkább legyen a rókáidon ronda kimenet, mint akár egy disznó/szarvas sebzés is.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #286 Dátum: 2012. Január 10. - 18:51:12 »

Valahogy nem vonz a gondolat, hogy egy puskám legyen, kettőt szeretnék golyósban (a nagy valószínűleg 8x57, a "kicsi" talán .243), de még hozhat mást az élet, de valószínű, hogy akkor is európai kalibert használnék.

Te tudod.

Nekem most kettő van, de a kisebbiket el fogom adni, mert nem használom.  Vállat von

Európai kaliberű... Angyal Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #287 Dátum: 2012. Január 10. - 19:40:03 »

Szia!
A Cz-t végigagyazottban,8x57JS kaliberben és oldható szerelékkel vedd meg.A Delta vill.pontos tehát az megfelel az igényednek.Ha mezőgazdasági területeken fogsz vadászni,akkor egy jó lőbot szükséges még. Kacsint
Üdv:magesz

A lőbot jó ötlet, megfogadom, sőt magamnak fogom elkészíteni! Emelem

Szerintem egy kicsit félre értettél, a mezőgazdasági kapcsolataim miatt fogok a legkülönbözőbb részein vadászni az országnak, de ez nem jelenti feltétlenül, hogy mezőgazdasági területeken. Persze ennek nincs nagy jelentősége, csak a pontosság kedvéért.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #288 Dátum: 2012. Január 10. - 19:40:25 »

Inkább legyen három különböző kaliberű CZ a szekrényben, mint egy R93. Persze van aki Blaserből is tud három különböző kalibert tartani.  Kacsint
Ha nem ragaszkodunk az egyidejűséghez, akkor a cseh ipar remekei közül eddig "csak" a következő darabok jártak a szekrényemben (és néha-néha a területen is Ördög)
ZKK-600: 7x64 ; 30-06
Cz-550: 30-06; 308 Win. ; 243 Win
Így a 3 különböző kaliber tulajdonképpen meg is vóna Kacsint
Feljogosítva érzem magam egy R93-hoz  Vigyorog

Ráadásul itthon is van már, éppen barátkozunk egy üveg mézeskörte mellett  Táncol Táncol Táncol

Holnap belövés, holnapután bevetééééés Vadász
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #289 Dátum: 2012. Január 10. - 19:44:16 »


Ilyen a nyóóócasom.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #290 Dátum: 2012. Január 10. - 19:45:10 »

Szia!
A Cz-t végigagyazottban,8x57JS kaliberben és oldható szerelékkel vedd meg.A Delta vill.pontos tehát az megfelel az igényednek.Ha mezőgazdasági területeken fogsz vadászni,akkor egy jó lőbot szükséges még. Kacsint
Üdv:magesz

Egyébként mi a véleményetek a Delta céltávcsövekről, milyen kategóriába sorolnátok őket? Nekem meggyőzőnek hangzik, hogy japánban készítik, de ha abból indulok ki, hogy a Toyota esetében azok a legmegbízhatóbbak, amiket Törökországban és Dél-Afrikában csinálnak, akkor azért egy kicsit elbizonytalanodok.
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #291 Dátum: 2012. Január 10. - 19:51:03 »

A legtöbb disznómat ezzel a kaliberrel lőttem (10.1-es Lapua Megával), viszont jól meg kell gondolni, hogy hova lőssz, mert eléggé kicsi a "lik".

Ez mindenképpen jó hír, egyébként úgy tervezem, hogy a "versenyzői" múltam ellenére hiába lesz meg a vizsgám, addig nem emelek fegyvert még rókára sem, amíg a majdani puskámmal (szerencsésebb esetben puskáimmal) jó néhány doboz lőszert nem lövök el szakértő ember (és egyben jó barátom) felügyelete mellett a soponyai lőtéren. Azt hiszem éppen elég lesz az adrenalin lökettel küzdeni a lövés előtt, nem kell hozzá még a bizonytalanság is, akár a fegyverben, akár magamban. Azért azt jó tudni, hogy a disznót "fogja" a 6,5x55.
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #292 Dátum: 2012. Január 10. - 19:55:01 »

Te tudod.

Nekem most kettő van, de a kisebbiket el fogom adni, mert nem használom.  Vállat von

Európai kaliberű... Angyal Vigyorog

Milyen a kettő, és mennyiért adod a milyen kisebbiket? Vigyorog

Bocs, ha a korábbiakból emlékeznem kellene a nagyobbik kaliberére (talán 30-06)?!
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #293 Dátum: 2012. Január 10. - 19:56:43 »

Ez mindenképpen jó hír, egyébként úgy tervezem, hogy a "versenyzői" múltam ellenére hiába lesz meg a vizsgám, addig nem emelek fegyvert még rókára sem, amíg a majdani puskámmal (szerencsésebb esetben puskáimmal) jó néhány doboz lőszert nem lövök el szakértő ember (és egyben jó barátom) felügyelete mellett a soponyai lőtéren. Azt hiszem éppen elég lesz az adrenalin lökettel küzdeni a lövés előtt, nem kell hozzá még a bizonytalanság is, akár a fegyverben, akár magamban. Azért azt jó tudni, hogy a disznót "fogja" a 6,5x55.
A vadászat MÁS[mint a lőtér !
Kéretik nem elfelejteni !!
 Emelem
Naplózva
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #294 Dátum: 2012. Január 10. - 19:58:46 »

Ha nem ragaszkodunk az egyidejűséghez, akkor a cseh ipar remekei közül eddig "csak" a következő darabok jártak a szekrényemben (és néha-néha a területen is Ördög)
ZKK-600: 7x64 ; 30-06
Cz-550: 30-06; 308 Win. ; 243 Win
Így a 3 különböző kaliber tulajdonképpen meg is vóna Kacsint
Feljogosítva érzem magam egy R93-hoz  Vigyorog

Ráadásul itthon is van már, éppen barátkozunk egy üveg mézeskörte mellett  Táncol Táncol Táncol

Holnap belövés, holnapután bevetééééés Vadász
 Emelem

Fogadd őszinte irigykedésemet, no nem a Blaser miatt (ahhoz csak gratulálok) nekem nem az esetem, hanem a szituáció miatt, amidőn jóféle körteital társaságában barátkoztok össze a (gondolom) régen vágyott fegyverrel! Emelem

Kevés ilyen nagy pillanat van a férfiember életében Piál
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #295 Dátum: 2012. Január 10. - 20:02:46 »

Kevés ilyen nagy pillanat van a férfiember életében Piál

Írtam privit!  Wave
Naplózva

Dávid
Tatár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #296 Dátum: 2012. Január 10. - 20:03:15 »

A vadászat MÁS[mint a lőtér !
Kéretik nem elfelejteni !!
 Emelem

Ebben a legmesszebbmenőkig egyetértek Veled, de jelenleg nem látok jobb lehetőséget arra, hogy hajdan volt lőkészségemet részben, vagy lehetőleg teljesen visszahozzam, úgy, hogy közben nem a vadakon gyakorolok, mert gondolom ez lenne csak az igazán rossz megoldás!

Elnézést, ha korábban félreérthető voltam.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #297 Dátum: 2012. Január 10. - 20:04:57 »

Tisztelt jótanács osztogatók  . Akinek nem inge.......

 Azt a tanácsot ,hogy ezt meg ezt hallottam az nem nevezik másnak mint pletykának és ez szólhat más ezt+azt halottamnak is. Atomjaira hulló Rösslerhez nem volt szerencsém . Volt viszont egy all-round 3006- hoz , sokáig volt jó társam.  Talán az elsők között vásároltam Mo.-on , volt hozzá hármas és ötös táram és persze Hirtenberger NP 11.7 gr-os . Namost ezzel a "tákolmánnyal" 138 lövésböl 11 szer hibáztam v. úgy sebeztem ,hogy nem lett meg , de erről már máskor értekeztem. Az hogy egy CZ-vel nem lehet összehasonlítani nem állítom , de kézbe kell venni és úgy véleményt mondani . A különbség érezhető és nem a CZ javára. Az ismétlése , a reteszelése , az elsütése , a kidolgozása nem kifogásolható . Az , hogy a tár kiesik az előfordulhat , de keresték már melletem SAKO , SM , TIKA tulajdonosok is , sőt R8-as komplett elsütő szerkezetet is láttam már a sárból kihalászni . Nekem is szokni kellet , de 2-3 hónap után már nem volt probléma. A take-down fegyvereknél ha élni akarunk a csőcscsere lehetőségével akkor minimum annyi távcső ahány cső és nem tekergetjük össze vissza azt az egyet amiről beszéltek. Nekem a mostani SM Luxushoz is két távcsövem van és hihetetlen de mind kettő Delta , egy lesre és egy hajtásra . Ha figyelmesen elovassátok az írásomat a hírdetésben szereplő fegyveren is oldható szerelék talp van amihez csak szereléket kell venni.
 Továbbá az ár is szabott volt , lehet prémium kategóriás céltávcsövet ajánlani ,hiszen nagyon jók-na nem mindegyik- legfeljebb a fegyverre meg az egyebekre nem marad költségvetés . De lessz kiválló céloptikája. Ördög
 Olyan városi legendák , hogy egy fegyver károsodik lövéskor 99 százalékban emberi tényzőn múlik . Hallani lehetet ilyet nem csak Rössler-ről , hanem HEYM-ről BLASER-ről stb. Ami közkézen forgott Rössler-es történetnél csak azt nem mondták el vagy csak nem akarták a hazai szakmesterek és nem szeretnék megbántani senkit sem ,hogy egy rosszul(barkács módon) fölszerelt távcsőnél és egy cső ki és vissza szerelést rosszul elvégző esetben fordult elő amit a gyár kivizsgáltatott FÜGGETLEN szakértőkkel és meg is állapították az emberi mulasztást  . Hiszen ha nem tette volna akkor valószínüleg nem  forgalmazhata volna tovább nem csak itt hanem másholsem hiszen veszélyes fegyvert nem lehet forgalmazni.
 A cserélhető csövü fegyverek mindíg is fognak magukban hordozni bizonyos rizikó hányadost a fix csövüekkel szemben.
 A VOERE nagy múltu de kevésbé patináns osztrák cég mint az SM. Kiválló középkategóriás főleg mauser rendszerü ismétlőket gyártanak ha rákattansz a honlapjukra megismerheted a cég történetét.  A Rössler WAFFEN keg.-t megalapítók jórésze is a VOERE-től ment át , valószínüleg nem felejtettek el fegyvert építeni.
 A 6.5x55 sweedis pedig nem a teljesítménye miatt "a legjobb jávor ölő kaliber" hanem főleg a svéd tradíció miatt és azért mert sokáig a svéd hadsereg gyalogsági lőszere volt és számolatlanul áltak hozzá elérhető áron HUSQVARNA , VARBERGER és egyébb kitűnő svéd mauser kópiák . Ha olvasol Kovács Lászlót tudhatod , hogy nem a legjobb jávor kaliber hanem legtöbb jávort lövik vele tehát nagy a különbség a két kijelentés között . A mélyrehatoló , átütő képessége kitűnő és viszonylag pontos kalibernek számit de egy jávor méretü vadnak dukál legalább 8mm és 4000 j csőtorkolati energia ,de inkább több.

 Az , hogy a jávor puhább lenne a mi vaddisznónknál erősen vitatom de mivel még nem volt szerencsém hozzá ezért csak ajánlani tudom a fent említett urat és AZ Alaszkában vadásztam című alap művet . Egyikből sem ezt olvasom ki  , sőt amíg az amerikaiak serte vadra alkalmasnak tartják és szeretik a30-30-t addig jávorra a 338-nál kezdődik náluk a kaliber . Figyelmes olvasás

Egy szó mint száz a vita folytatható akár meddig , Tatár barátom neked meg csak anyit mondanék zárszónak , hogy ha lett volna akkor elég pénzem az SM Luxushoz hát biztos nem adom el a Titán-t , sőt ha össze jönnek a dolgok tervbe van véve egy Rössler Titán6 all-round 3006 , fix szerelék , Delta Titánium 2.5-10x56 IR paralaxos  és a slussz poén ,hogy a cső nem 15mm 56cm lessz hanem 19mm 56cm nyílt irányzék nélkül , lessz hozzá 5-ös tár is és ha rossz az idő v. csak úri kedvem úgy kívánja az SM marad a szekrényben a Rössler meg jön vadászni.

Első fegyvernek a 3006 jó választás , sőt régi mondás ,hogy a 3006-t sosem rossz választás.


Tisztelettel az OGRE Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #298 Dátum: 2012. Január 10. - 20:26:01 »

Üdv

OGRE nagyon tetszett, amit írtál.
Egyik legjobb vadászbarátom Rösslerrel vadászik és van összehasonlítási alapom a saját CZ-mel. Amit leírtál, azzal gyakorlatilag egyetértek. Finom, kecses fegyver, bármikor elcserélném a CZ-re, csak a kalibere nem tetszik   Stoel .
Kovács Lászlót említetted a 6,5x55 témában. Valóban a hadimúlt miatt népszerű, nem azért mert überfasza jávorra. Viszont említette azt is, hogy több ezer (!) jávor elejtés adatait vizsgálták a svédek (lőtáv, menekülési távolság) és meglepő módon a 6,5x55 hatékonyabb volt, mint a 30-06.

Még egy dolgot csendben megjegyeznék: ha 4-500 ezret szán Tatár az összeállításra az azért nem kevés. Én abból jóval többet, mint az összeg felét, az optikára költeném. Inkább egy Marlin XS7 308 winben egy jó Kahles-szel, Benderrel vagy Duralyttal, mint egy 350 ezres fegyver 100-150 ezres optikával. Szerintem olyan új fegyvert már nem nagyon kapni a boltokban, amelyik rosszul lő (én legalábbis nem nagyon hallottam), de nem mindegy az a plusz, amit egy jó távcsőnek köszönhetsz
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #299 Dátum: 2012. Január 10. - 20:41:45 »

Üdv

OGRE nagyon tetszett, amit írtál.

Még egy dolgot csendben megjegyeznék: ha 4-500 ezret szán Tatár az összeállításra az azért nem kevés. Én abból jóval többet, mint az összeg felét, az optikára költeném. Inkább egy Marlin XS7 308 winben egy jó Kahles-szel, Benderrel vagy Duralyttal, mint egy 350 ezres fegyver 100-150 ezres optikával. Szerintem olyan új fegyvert már nem nagyon kapni a boltokban, amelyik rosszul lő (én legalábbis nem nagyon hallottam), de nem mindegy az a plusz, amit egy jó távcsőnek köszönhetsz
Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: