Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Drillingek  (Megtekintve 62002 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #210 Dátum: 2020. Június 14. - 18:21:02 »

Bence!

Megjött már az a drilling, kép, beszámoló, dicsekvés vagy valami? 

Szia, sajnos még nem.
Passauban várakozik... Vigyorog
Másra is várok  Stoel, remélem hamarosan összeáll minden darab.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #211 Dátum: 2020. Augusztus 23. - 20:29:36 »

Passaui túra abszolválva...  Táncol Piál Igen Vadász Emelem










Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #212 Dátum: 2020. Augusztus 23. - 21:55:57 »

Nem vagyok egy véset szakértő, de nagyon ízlésesen és szépen van megkopácsolva.

Ez vajh gyári vagy valamely mester munkája?
Forgassa kend boldogsággal, örömmel!

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #213 Dátum: 2020. Augusztus 29. - 18:34:04 »

Passaui túra abszolválva...  Táncol Piál Igen Vadász Emelem











Aztán?

Kaliber, betétcső miért, milyen kaliberű, kukker, első benyomások?  A jó isten áldjon meg Bence, mindent fogóval kell kihúzni belőled?   
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #214 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 09:30:35 »

Aztán?

Kaliber, betétcső miért, milyen kaliberű, kukker, első benyomások?  A jó isten áldjon meg Bence, mindent fogóval kell kihúzni belőled?   

 Ördög Ördög
Tegnap kijutottam vele Verőcére, majd fényképes beszámolóval jövök este. 50 méterre elég jól sikerült összehozni, 100on már vegyesebb a kép, de sajnos nem volt elég időm kísérletezgetni.
A golyós csöve 7x65R.  Betétcső benne volt, nem én választottam. Gondoltam megnézem mit tud, aztán majd döntök a sorsáról  Stoel Ördög Kalibere .22 hornet. A sörét 12/70.
Rajta egy patika állapotú Diavari ZM 3-15x56 még nem vil.pontos. Legalább olyan patent állapotú, mint a drilling, ha nem jobb.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #215 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 22:13:28 »

50 méterre ezt sikerült elsőre a 7x65r csővel, sallerbéla SPCE:


Mellé állítottam a betétcsövet (műszakihoz ki kellett venni)


100 méterre ezt mutatta:



A 22 hornet az RWS teilmantel. Nyilván nem egy precíziós szerszám, de ennél azért remélem majd kicsit sikerül még jobbat kihozni, de most nem volt időm több. a 65r-hez van RWS ID Classicom is, a hornethez meg  sallerbéla SP.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #216 Dátum: 2020. Szeptember 04. - 20:17:20 »

50 méterre ezt sikerült elsőre a 7x65r csővel, sallerbéla SPCE:


A 22 hornet az RWS teilmantel. Nyilván nem egy precíziós szerszám, de ennél azért remélem majd kicsit sikerül még jobbat kihozni, de most nem volt időm több. a 65r-hez van RWS ID Classicom is, a hornethez meg  sallerbéla SP.

Na, csakhogy!  Emelem  Kezdhetted volna ezzel is!   Igen
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #217 Dátum: 2020. Szeptember 20. - 20:19:27 »

 Emelem

Tegnap volt időm kicsit foglalkozni a drillinggel. Már múltkor szembesültem ugye azzal a ténnyel, hogy drillingből nem érdemes kozvetlen egymás után 3 lövést leadni. Illetve miért ne, csak nem érdemes a szórásképtől így sokat várni. Most is így indítottam, csak hogy megerősítsem mindezt. Ugyanaz a képlet, 2. és 3. lövés egymás mellett, de az elsőtől csak magasságban eltérve, +7-8 cm...és mindez 50 méteren. Legutóbb Sallerbéla SPCE, most GECO TM-mel is ugyanazt produkálta. Félretettem kicsit, hogy hüljön a csöve ki teljesen, majd nekiálltam úgy szórásképet lőni, hogy minden lövés után bőven hagytam időt a cső teljes kihűlésére.
Az eredmény igencsak bíztató. Mondhatjuk, hogy ez egy szép barátség kezdete  Röhög Vadász Piál

Geco TM 100 méter:



Állítottam 3 klikket oldalirányban. eg egyet felfelé, és jött a Sako HH 100 méterre:



Míg hült a 7 mm cső, addig megnéztem a kis golyóst, a .22 hornet betétcsövet (100 m):



A végén meg hogy ezt is lássuk, vmi régi RWS patronyból (3.1 mmí) lőttem sörétet is 20 méterre:



Nem hiába...a Krupp (special Gewehrlauf)stahl, az nem hazudik...

 Piál Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: