Oldalak: 1 ... 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 [663] 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 ... 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 793418 alkalommal)
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #9930 Dátum: 2018. Július 06. - 06:41:29 »

Csaba! Csak ennyi: Hújj de gyönyörű !!! a bakok főleg, pláne az a mezőföldi. Üdvözlettel az Egyszeri
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #9931 Dátum: 2018. Július 06. - 22:08:58 »


 Nagyon szépen köszönöm Egyszeri Kolléga!  Emelem  Örülök, ha tetszik!  Wave

 ...igen "mutatós" legény!  Mosolyog
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #9932 Dátum: 2018. Július 15. - 22:10:36 »








Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #9933 Dátum: 2018. Július 15. - 23:06:19 »

 Emelem
Naplózva
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #9934 Dátum: 2018. Július 16. - 14:16:07 »

Szép erős suta és egy okos nyúl. Köszönjük!
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #9935 Dátum: 2018. Július 19. - 22:30:09 »


 Én köszönöm!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #9936 Dátum: 2018. Július 19. - 22:32:26 »












Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #9937 Dátum: 2018. Július 20. - 07:09:27 »


2


Szerintem az a róka másnapos😃😃
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #9938 Dátum: 2018. Július 20. - 07:30:26 »

Csaba , barátom! Köszönöm, hogy feltetted ezt a sorozatot az öreg Karak - ról. Nekem egyelőre nem adatik meg az a luxus, hogy csak gyönyörködjem a rókákban, még inkább a puskához nyúlok mint a kamerához. Két hete, egy szép csendes estén kint voltam egy mesébe illő völgyben, ahol a les a vizek összefolyásanál van, két nagy tarló közt. Kijött 5 róka ... Nagyot kellett kerülni, hogy jó széllel rájuk cserkelhessek, már majdnem sötétben rálőttem az anyára (becsapódás, de elugrott) majd meglőttem az első zsákmányát ejtő kölyköt. Nem voltam sem boldog, sem elégedett, csak munka volt.
     Múlt héten ugyanott ültem, az első róka ami kijött, egy okos szuka, már régi ismerős, kis szerencsével és jó széllel - bejött a sípra. A földön térdeltem, hetven méterről észrevette a puska mozgását, fordultaban lőttem rá. Hátul találtam, még próbált elmenekülni, de béna medencéje nem engedte. Futtomban meg rálőttem kétszer - szégyen, nem szégyen - kétszer hibáztam. Egy vízmosásig vonszolta magát, oda húzódott be, sérült hátuljával. 10 méterről néztük egymást, mikor rá emeltem a puskát. Nem volt a szemében félelem, sem düh ,csak várta az utolsó golyót. Mondtam neki - bármilyen giccsesen is hangzik - semmi személyes, csak munka. Ilyen lehet bérgyilkosnak lenni. Nem a legjobb meló ...
    Még egyszer köszönöm a képeket!
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #9939 Dátum: 2018. Július 21. - 08:07:13 »




Az éjszakai fárasztó vadászat után kell a pihenés! Igen Vigyorog
Nagyon jól elkapott pillanat!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #9940 Dátum: 2018. Július 21. - 20:29:49 »

Én sem szórakozásból lövöm őket, csak hát rajtam kívül még egy kolléga segít be a terítékbe állandó jelleggel, 7500 ha-n. Így nem sok kárt teszünk bennük, marad elég. Vadász üdvözlet!
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #9941 Dátum: 2018. Július 22. - 20:29:20 »

Nálunk ritkábban vannak. A tavaszi csapdázások, kicsit később meg a kotorékozások miatt. Persze, van azé' utánpótlás a szomszédból a kiüresedett helyekre, meg a róka mindíg terem

 Emelem
A régi társaságomnál évente "lejött" jóval száz fölötti róka a 3300 hektárról, de a következő évben sem lett kevesebb.
Az északi és nyugati szomszédok már "nagyvadasok" voltak, így onnan rögtön feltöltődött a terület.
Rengeteget vadásztam rókára (talán a vörös bundások után jártam a legtöbbet), de soha nem tudtam betelni vele.
Ez ma is így van, és az új társaságomnál is leggyakrabban ezért a vadfajért járom a területet.
 Emelem 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #9942 Dátum: 2018. Július 22. - 22:00:19 »

Csaba , barátom! Köszönöm, hogy feltetted ezt a sorozatot az öreg Karak - ról. Nekem egyelőre nem adatik meg az a luxus, hogy csak gyönyörködjem a rókákban, még inkább a puskához nyúlok mint a kamerához. Két hete, egy szép csendes estén kint voltam egy mesébe illő völgyben, ahol a les a vizek összefolyásanál van, két nagy tarló közt. Kijött 5 róka ... Nagyot kellett kerülni, hogy jó széllel rájuk cserkelhessek, már majdnem sötétben rálőttem az anyára (becsapódás, de elugrott) majd meglőttem az első zsákmányát ejtő kölyköt. Nem voltam sem boldog, sem elégedett, csak munka volt.
     Múlt héten ugyanott ültem, az első róka ami kijött, egy okos szuka, már régi ismerős, kis szerencsével és jó széllel - bejött a sípra. A földön térdeltem, hetven méterről észrevette a puska mozgását, fordultaban lőttem rá. Hátul találtam, még próbált elmenekülni, de béna medencéje nem engedte. Futtomban meg rálőttem kétszer - szégyen, nem szégyen - kétszer hibáztam. Egy vízmosásig vonszolta magát, oda húzódott be, sérült hátuljával. 10 méterről néztük egymást, mikor rá emeltem a puskát. Nem volt a szemében félelem, sem düh ,csak várta az utolsó golyót. Mondtam neki - bármilyen giccsesen is hangzik - semmi személyes, csak munka. Ilyen lehet bérgyilkosnak lenni. Nem a legjobb meló ...
    Még egyszer köszönöm a képeket!

 Egyszeri Barátom!  Emelem Itt, ahol az Öreg Karakot fényképeztem (és általában a rókás képeket készítem...) "szégyen ide - szégyen oda" nem bántják a rókákat (legalábbis ebben a körzetben). Nagyvadas terület lévén, habár ez nem "mentség"de nyugalmat biztosítanak a vadnak, egy évben ha eldördül 10 - 12 lövés...nagyjából. Itt engedte a terület gazdája és tulajdonosa, hogy egy leskunyhót építsek egy eldugott szegletbe, rókák fényképezése céljából...de ez a terv, idő hiányában csúszik kicsit, ugyanis a rendszeres etetést nem tudtam biztosítani...talán idén ősztől...
 A munka része viszont, munka része, ezek ellen nem tudunk tenni! Véleményem szerint nem hangzik/hangzott giccsesen!Sőt!  Stoel  Emelem

Az éjszakai fárasztó vadászat után kell a pihenés! Igen Vigyorog
Nagyon jól elkapott pillanat!
 Emelem

 Köszönöm szépen J.Vadász!  Emelem Igen, kényelmes helyet talált...a felkelő nap éppen melegítette bundáját, avagy Őkelmét!  Emelem

Jól elkaptad a rókát a fotómasináddal Csaba !  Igen Láttam már rókát fán, magaslesen, varjúfészekben. Nekik is jól jön néha egy ,,magasles"  Ördög. A búzatarlón a legutóbbi két rókás emlékből az egyik, mikor az erdőből a tarlóra még jóval napnyugta előtt kijövő róka, a tarlón heverésző bakot megközelítette 4-5 méterre szemből, majd a bak erre felállt, s a rudi felé dobbantott, erre a róka seggét feljebb tartva, a mellső lábaira feküdve, szembe a bakkal jobbra-balra cselezgetett egy darabig, majd többször körberohangálta az álló bakot, majd, mikor kiszórakozta magát, elindult tovább a tarlón egerészni óvatosan, lassan, mint előtte. Ez kifejlett róka volt. A másik rudi egy másik alkalommal, másik tarlón egy idei kölyök ( jól fejlett süldő ) egymagában egerészett. Sokáig lestem, majd felém indult, olyan harminc méterre járt, mikor károgva egy holló húzott el fölötte már kivilágosodott reggelen. Erre megállt a kis rudi, fejét fölfelé forgatva leste a hollót, közbe seggre is ült, a szűk hófehér pupillájában feketéllet a nagy sötét szeme. Ba..om a szakmaiságot, nem bántottam egyiket sem. Hajkurásztam őket eleget idén, a tél végén lőttem hetet, meg végigkotorékoztam a tavaszt. El kell engedni néha őket, úgyis sok a patkány az utóbbi időben. Meg a pocok, egér is jön föl megint, hiába a sok eső. Majd halottaknapja után megint, mikor már szép a szőrük, akkor hajkurászom őket puskával. Azok az igazi örömvadászatok. A disznó, őz, gím, kacsázás, gerlézés, fácán, nyúlvadászatok mellett a róka cserkelős, meg leskunyhós téli vadászata az igazi nekem...addig meg hadd fussanak...nem ,,szakmaizok" rajtuk, nem én!  Kacsint

 Kedves BKRISZ!  Emelem Örülök ha hasonló emlékeket/kalandokat/élményeket ébreszt egy - egy kép(em)!  Emelem Tudnak furcsa és érdekes dolgokat produkálni! ...ráadásul teljesen kiszámíthatatlanul, na persze hogyan másképpen. Ettől szép!  Emelem

Külön érdekessége a képenk, hogy szerintem Őkelmét már lefényképeztem 2014-ben is...ezt a "karaktert"nem felejtem!  Vigyorog

   2014.05.hó



 A jelenlegi...kicsit "idősebben"



 Találkozni rendszeresen találkozunk, de fényképezésre nem mindig jön kézre!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #9943 Dátum: 2018. Július 22. - 22:16:57 »

Egyszeri Barátom!  Emelem Itt, ahol az Öreg Karakot fényképeztem (és általában a rókás képeket készítem...) "szégyen ide - szégyen oda" nem bántják a rókákat (legalábbis ebben a körzetben). Nagyvadas terület lévén, habár ez nem "mentség"de nyugalmat biztosítanak a vadnak, egy évben ha eldördül 10 - 12 lövés...nagyjából. Itt engedte a terület gazdája és tulajdonosa, hogy egy leskunyhót építsek egy eldugott szegletbe, rókák fényképezése céljából...de ez a terv, idő hiányában csúszik kicsit, ugyanis a rendszeres etetést nem tudtam biztosítani...talán idén ősztől...
 A munka része viszont, munka része, ezek ellen nem tudunk tenni! Véleményem szerint nem hangzik/hangzott giccsesen!Sőt!  Stoel  Emelem

 Köszönöm szépen J.Vadász!  Emelem Igen, kényelmes helyet talált...a felkelő nap éppen melegítette bundáját, avagy Őkelmét!  Emelem

 Kedves BKRISZ!  Emelem Örülök ha hasonló emlékeket/kalandokat/élményeket ébreszt egy - egy kép(em)!  Emelem Tudnak furcsa és érdekes dolgokat produkálni! ...ráadásul teljesen kiszámíthatatlanul, na persze hogyan másképpen. Ettől szép!  Emelem
 Igen
Külön érdekessége a képenk, hogy szerintem Őkelmét már lefényképeztem 2014-ben is...ezt a "karaktert"nem felejtem!  Vigyorog

   2014.05.hó



 A jelenlegi...kicsit "idősebben"



 Találkozni rendszeresen találkozunk, de fényképezésre nem mindig jön kézre!  Emelem

Szuper a két kép!
A jobb szemével mintha valami lenne, akkor is, most is.
Mindenesetre ez a mostani egy sokatlátott öreg harcos.  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9944 Dátum: 2018. Július 22. - 22:25:12 »

Szuper a két kép!
A jobb szemével mintha valami lenne, akkor is, most is.
Mindenesetre ez a mostani egy sokatlátott öreg harcos.  Igen
Ez a róka hallott már olyan vadászról,aki a vörösbundások szeme közé tud pattintani éjszaka...Ő így kicsit biztonságban érzi magát. Nem Vuk,hanem Vak.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 [663] 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 ... 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: