Oldalak: 1 ... 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 [649] 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 ... 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 792892 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #9720 Dátum: 2017. Augusztus 07. - 18:55:23 »

Szervusz!

A szitakotorol nem tudom, de hogy a csonak deszkaja kemeny volt az biztos...  Ördög

Az elso kepen lathato erdekes pok masirozott a viz tetejen. Lathatoan jol erezte magat a vizben, nem igyekezett felmenni a nadra.



Szurke gem es bakcso.











Genfi! Emelem
Ilyen jó fotókat utoljára Fejes Lőrinc kiskörei szakaszmérnök kollégánknál láttam! Igen
Pedig Ő évtizedek óta azon a vidéken él és dolgozik.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #9721 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 09:11:05 »

Genfi! Emelem
Ilyen jó fotókat utoljára Fejes Lőrinc kiskörei szakaszmérnök kollégánknál láttam! Igen
Pedig Ő évtizedek óta azon a vidéken él és dolgozik.
 Emelem

Szervusz!

Koszonom! Par eve elkezdtem a felszinen is fotozni. En 1975 ota buvarkodom, es 1986 ota fotozom rendszeresen viz alatt. Ime par minta a viz alatti kepeimbol.















Egyebkent gondolkodtam azon, hogy ugy kene fotozni a Tisza-tavon, hogy beoltozom buvar ruhaba, epitek egy kis uszo tutajt a fejemnek es a kameranak, beteszem a Nikon D800-t a vizhatlan tokba es aztan lassan mozogva megkozelitem a kiszemelt madarat. Talan mukodne a dolog, talan nem, de egy probat szerintem megerne.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #9722 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 09:29:44 »


Egyebkent gondolkodtam azon, hogy ugy kene fotozni a Tisza-tavon, hogy beoltozom buvar ruhaba, epitek egy kis uszo tutajt a fejemnek es a kameranak, beteszem a Nikon D800-t a vizhatlan tokba es aztan lassan mozogva megkozelitem a kiszemelt madarat. Talan mukodne a dolog, talan nem, de egy probat szerintem megerne.


http://www.bodrogtura.eu/index.php?id=lap1104


 "A vízimadarakra vadásztak is, a vízben várva, hogy fészkükbe térjenek meg. Ilyenkor a vadász kivájt tököt húzott a fejére, amibe először lyukakat vágott, hogy azokon kilásson, hisz a madár nem ijedt meg a vízen úszkáló töktől."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9723 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 12:38:18 »

http://www.bodrogtura.eu/index.php?id=lap1104


 "A vízimadarakra vadásztak is, a vízben várva, hogy fészkükbe térjenek meg. Ilyenkor a vadász kivájt tököt húzott a fejére, amibe először lyukakat vágott, hogy azokon kilásson, hisz a madár nem ijedt meg a vízen úszkáló töktől."
Szülőföldem. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #9724 Dátum: 2017. Augusztus 12. - 21:17:12 »





















Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #9725 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 11:38:31 »

Erdelyben vadasztam a Bekas-szoros kozeleben. A mellekelt kepeket ott csinaltam a Nikon P900 Coolpix geppel. Csak optikai zoom-ot hasznaltam. A digitalis nagyitas ki volt kapcsolva. A kepet allvany nelkul keszultek. A hegy tetejen levo keresztre nagyitottam ra.





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9726 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 11:57:00 »

Meggyőző.  Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #9727 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 17:18:16 »

Erdelyben vadasztam a Bekas-szoros kozeleben. A mellekelt kepeket ott csinaltam a Nikon P900 Coolpix geppel. Csak optikai zoom-ot hasznaltam. A digitalis nagyitas ki volt kapcsolva. A kepet allvany nelkul keszultek. A hegy tetejen levo keresztre nagyitottam ra.






Üdvözöllek.
A fotózásban abszolult kezdő vagyok. A Te képeid és véleményed alapján vettem meg a P900 gépet, gondolván, hogy ezzel én is jó képeket csinálhatok.Írod, hogy a digitális nagyítás ki van kapcsolva, ezt melyik menü pontban tudom megtenni? Kevés fénynél tudok e jobb képeket csinálni? A fényviszonyokon az előző hsz.-emben feltett szivárványos és naplementés képet értem, amit ugyan ott és időben, kelet és nyugat irányában csináltam.Várom a tanácsodat: Tamás
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #9728 Dátum: 2017. Augusztus 19. - 21:15:49 »

Üdvözöllek.
A fotózásban abszolult kezdő vagyok. A Te képeid és véleményed alapján vettem meg a P900 gépet, gondolván, hogy ezzel én is jó képeket csinálhatok.Írod, hogy a digitális nagyítás ki van kapcsolva, ezt melyik menü pontban tudom megtenni? Kevés fénynél tudok e jobb képeket csinálni? A fényviszonyokon az előző hsz.-emben feltett szivárványos és naplementés képet értem, amit ugyan ott és időben, kelet és nyugat irányában csináltam.Várom a tanácsodat: Tamás

Szervusz

En tobb mint 40 eve fotozom, ennek ellenere - vagy talan pont ezert - minden uj gepnel vegig olvasom a hasznalati utasitast az elejetol a vegeig. Ha ezt megtetted, akkor szoljal es mehetunk tovabb, beszelhetunk a dolgok finomitasarol.

Innen letoltheted az ingyenes magyar nyelvu hasznalati utasitast
http://downloadcenter.nikonimglib.com/hu/products/221/COOLPIX_P900.html

Egyebkent ha bemesz a MENU-be (bal also gomb a gep hatso lapjan), majd a SCENE alkonyvtarba, akkor olyan elore beprogramozott modokat talalsz mint HOLD, NAPLEMENTE, ALKONYAT/HAJNAL vagy MADARLES stb. Oz fotozashoz hasznald a MADARLES beallitast, amelyik kozepre fokuszal es a kozepen levo targyhoz allitja be a fenyerzekenyseget, idot stb. A holdhoz meg a HOLD beallitast hasznald, mert akkor a gep a holdra allitja be az expoziciot es nem a sotet egre (ami hold fotozas eseten nem erdekel teged, es nyugodtan lehet korom sotet).

Varom a jelentkezesedet a hasznalati utmutato elolvasasa utan.

Barati udvozlettel   Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #9729 Dátum: 2017. Augusztus 19. - 21:22:37 »

Üdvözöllek.
A fotózásban abszolult kezdő vagyok. A Te képeid és véleményed alapján vettem meg a P900 gépet, gondolván, hogy ezzel én is jó képeket csinálhatok.Írod, hogy a digitális nagyítás ki van kapcsolva, ezt melyik menü pontban tudom megtenni? Kevés fénynél tudok e jobb képeket csinálni? A fényviszonyokon az előző hsz.-emben feltett szivárványos és naplementés képet értem, amit ugyan ott és időben, kelet és nyugat irányában csináltam.Várom a tanácsodat: Tamás

Szervusz

A digitalis zoom kikapcsolasat a hasznalati utasitas 105. oldalon talalod, A hasznalati utasitas vegen van egy ABC sorrendbe szedett tartalomjegyzek is, ahol kikeresheted, hogy az altalad keresett tema hol talalhato.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #9730 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 06:58:15 »

Üdvözöllek.
A fotózásban abszolult kezdő vagyok. A Te képeid és véleményed alapján vettem meg a P900 gépet, gondolván, hogy ezzel én is jó képeket csinálhatok.Írod, hogy a digitális nagyítás ki van kapcsolva, ezt melyik menü pontban tudom megtenni? Kevés fénynél tudok e jobb képeket csinálni? A fényviszonyokon az előző hsz.-emben feltett szivárványos és naplementés képet értem, amit ugyan ott és időben, kelet és nyugat irányában csináltam.Várom a tanácsodat: Tamás

Szervusz

A hasznalati utasitas elolvasasa utan en azzal kezdenem, hogy

1. Magyar nyelvure allitom a gepet.
2. Kikapcsolnam a digitalis zoom-ot. Egy x83 optikai nagyitasnal nincs szukseg digitalis zoom-ra. Amit x83 nagyitasnal nem latsz, azt digitalis zoom-al sem fogod latni.
3. Kikapcsolnam a gomb hangokat. Teljesen felesleges, hogy a lesen a fenykepezogep ott csipogjon, zeneljen nekem.
4. Kikapcsolnam az AF segedfenyt. Az AF (auto fokusz) segedfeny csak esti teritek fotonal hasznos. Ott meg mar van ido bekapcsolni (ha kell). Egyebkent meg csak arra jo, hogy a fotozni kivant vadnak fenyjeleket kuldjon, hogy hol vagy.

stb. stb.

Barati udvozlettel

                                      S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #9731 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 09:50:19 »

Szervusz

A hasznalati utasitas elolvasasa utan en azzal kezdenem, hogy

1. Magyar nyelvure allitom a gepet.
2. Kikapcsolnam a digitalis zoom-ot. Egy x83 optikai nagyitasnal nincs szukseg digitalis zoom-ra. Amit x83 nagyitasnal nem latsz, azt digitalis zoom-al sem fogod latni.
3. Kikapcsolnam a gomb hangokat. Teljesen felesleges, hogy a lesen a fenykepezogep ott csipogjon, zeneljen nekem.
4. Kikapcsolnam az AF segedfenyt. Az AF (auto fokusz) segedfeny csak esti teritek fotonal hasznos. Ott meg mar van ido bekapcsolni (ha kell). Egyebkent meg csak arra jo, hogy a fotozni kivant vadnak fenyjeleket kuldjon, hogy hol vagy.

stb. stb.

Barati udvozlettel

                                      S.Peti
Szervusz
Köszönöm a segítségedet. A géphez csak gyorsismertetőt adtak, amit többször átolvastam . Az általad belinkelt teljes használati útmutatót áttanulmányozni és főképpen a gyakorlatban használni egy laikus számára nem egyszerű, pár hét alatt rögzülhető folyamat. Azért nem adom fel!
Üdvözlettel: Tamás
Naplózva
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #9732 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 10:07:14 »

Szervusz

A digitalis zoom kikapcsolasat a hasznalati utasitas 105. oldalon talalod, A hasznalati utasitas vegen van egy ABC sorrendbe szedett tartalomjegyzek is, ahol kikeresheted, hogy az altalad keresett tema hol talalhato.
Bocsi
Még egy gyors kérdés: az általam jelzett fényviszonyok mellett /20 órakor lemegy a nap/ 2-400 méterről tudok e jobb képet csinálni?
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #9733 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 10:18:54 »

Bocsi
Még egy gyors kérdés: az általam jelzett fényviszonyok mellett /20 órakor lemegy a nap/ 2-400 méterről tudok e jobb képet csinálni?

Stabil állványról, időzítővel elvileg lehetségesnek tartom.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #9734 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 10:35:41 »

Stabil állványról, időzítővel elvileg lehetségesnek tartom.


De az alany ne mozogjon lehetőleg ha hosszú záridőt ajánlasz!  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 [649] 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 ... 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: