Oldalak: 1 ... 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 [630] 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 ... 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 789900 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #9435 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 19:46:50 »

Csba!  Emelem
Gratulálok, ismét szép fotók! Igazán fotogén ez a rudi.  Taps Emelem
Köszönjük a képeket!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #9436 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 15:18:00 »


 Uraim!  Emelem

 Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #9437 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 13:47:23 »




Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #9438 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 17:38:26 »




 Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #9439 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:39:02 »


  Emelem

 Köszönöm!  Emelem
      Wave
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #9440 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 14:48:19 »










Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #9441 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 14:49:39 »






Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9908



« Új üzenet #9442 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 18:27:19 »











Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9443 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 19:13:41 »


 Emelem

Na...  Ördög

08.20.-ig kellett regisztrálni, fotót beküldeni. 22.-én zsűrizés és elvileg 23.-án eredmény hirdetés email-ben...

Regisztráltam, beküldtem 4 természet és 4 városi életkép fotót, megadtam az adataikat, amire szükségük volt...  Figyelmes olvasás Már sokadszorra is reménykedik az ember, bízik benne, hátha változik valami az idő múlásával...

A mái napig nem kaptam semmiféle visszajelzést a fotópályázatról! Legalább annyit: "köszi de ez gyenge"  Okos SEMMIT !

Az igazi magyar valóság!  Wave

Gépet nyerhetsz a média marktól!!!?   Nyihi  média-markt: " Mert hülye azért nem vagyok !"  Röhög

///  A legszomorúbb az egészben, hogy a pályázat nyerteseinek és a zsűri tagoknak, halvány lila fogalmuk sincs mi az a digitális fotó! Higgyétek el ez így van, ezt minden szerénytelenség nélkül kitudom jelenteni és bármikor, bárhol, bárkinek betudom bizonyítani! Halvány lila gőzük sincs hogyan épül fel egy digitális fotó, mit látnak! Sem tartalmilag, sem pedig technikailag nem tudnak semmit...  Figyelmes olvasás /// "sok pixel jó minőség, kevés pixel rossz minőség...ez a max.!  Ördög

Talán ha Boar is beleegyezik  Nyihi egyszer, megmutatok nektek mindent!  Wave ( persze csak ha érdekel valakit és tényleg látni akarja az IGAZI természetet amiben élünk! )  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9444 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 19:32:07 »

Emelem

Na...  Ördög

08.20.-ig kellett regisztrálni, fotót beküldeni. 22.-én zsűrizés és elvileg 23.-án eredmény hirdetés email-ben...

Regisztráltam, beküldtem 4 természet és 4 városi életkép fotót, megadtam az adataikat, amire szükségük volt...  Figyelmes olvasás Már sokadszorra is reménykedik az ember, bízik benne, hátha változik valami az idő múlásával...

A mái napig nem kaptam semmiféle visszajelzést a fotópályázatról! Legalább annyit: "köszi de ez gyenge"  Okos SEMMIT !

Az igazi magyar valóság!  Wave

Gépet nyerhetsz a média marktól!!!?   Nyihi  média-markt: " Mert hülye azért nem vagyok !"  Röhög

///  A legszomorúbb az egészben, hogy a pályázat nyerteseinek és a zsűri tagoknak, halvány lila fogalmuk sincs mi az a digitális fotó! Higgyétek el ez így van, ezt minden szerénytelenség nélkül kitudom jelenteni és bármikor, bárhol, bárkinek betudom bizonyítani! Halvány lila gőzük sincs hogyan épül fel egy digitális fotó, mit látnak! Sem tartalmilag, sem pedig technikailag nem tudnak semmit...  Figyelmes olvasás /// "sok pixel jó minőség, kevés pixel rossz minőség...ez a max.!  Ördög

Talán ha Boar is beleegyezik  Nyihi egyszer, megmutatok nektek mindent!  Wave ( persze csak ha érdekel valakit és tényleg látni akarja az IGAZI természetet amiben élünk! )  Emelem


 

Ha azt akarod megmutatni amibe már egyszer sikeresen belebuktál, annak bemutatását én maximálisan elenzem. Türelmetlenül
Minden más, pl. természetfotó, pillanatképek élőlényekről növényekről, amit egy földi halandó is megért, az jöhet minden mennyiségben.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9445 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 19:45:31 »

 

Ha azt akarod megmutatni amibe már egyszer sikeresen belebuktál, annak bemutatását én maximálisan elenzem. Türelmetlenül
Minden más, pl. természetfotó, pillanatképek élőlényekről növényekről, amit egy földi halandó is megért, az jöhet minden mennyiségben.

Először is áruld el nekem mibe buktam bele?  Fejvakarás Vállat von

Aztán azt, hogy mi az a pillanat kép? Mert ami nem pillanat kép azt video filmnek hívják szerintem...  Vállat von

Naplózva

" There is good out there "
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9446 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 21:19:49 »

Először is áruld el nekem mibe buktam bele?  Fejvakarás Vállat von

Aztán azt, hogy mi az a pillanat kép? Mert ami nem pillanat kép azt video filmnek hívják szerintem...  Vállat von




Ja talán elkapott pillanatot kellett volna irni,  KAP
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9447 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 10:42:53 »

 

Ha azt akarod megmutatni amibe már egyszer sikeresen belebuktál, annak bemutatását én maximálisan elenzem. Türelmetlenül
Minden más, pl. természetfotó, pillanatképek élőlényekről növényekről, amit egy földi halandó is megért, az jöhet minden mennyiségben.

Ha már ennyire megállt itt minden...  Vállat von

Minden fotó egy elkapott pillanat, függetlenül az expozíciós időtől...  Figyelmes olvasás Sőt még a video film is, sorban összefűzött elkapott pillanatok halmaza...

De értem mire gondolsz...

Millió érdekes, különleges természetfotóm van és készül folyamatosan... de nem fogom ide feldobálni, mert legutóbb is sok lettem az oldalon... Nekem minden pillanat kedves ami a természetben készül, nem tudok megfelelően szelektálni...

Most sem egy elkapott pillanatot szeretnék mutatni, hanem egy számomra érdekes és különleges  történetet elmesélni a sok közül...

Az erdőben fotóztam, mikor két erős koppanást hallottam, tőlem  kb 10 méterre az erdei földúton... Kiléptem a sűrűből, hogy megnézzem ki jön az úton, de meglepetésemre senkit sem láttam. Viszont a földön két hatalmas gyönyörű barna pillangó nyitogatta a szárnyait. Leguggoltam és fotózni kezdtem őket, mire az egyik a kezemben lévő gépemre szállt. Elcsodálkoztam és gondoltam megpróbálom kivenni a hátizsákból a másik gépem, hogy megörökítsem, amint a gépemen ül. A hátizsákom 10 méterre az erdőben hagytam, de mikor odaértem a lepi már átmászott a kezemre és nyaldosta róla az "Erős" nedüt  Röhög

Szóval félkézzel kivettem a másik gépem és azzal fotóztam ahogyan a kezemet nyaldossa és a gépemet vizsgálgatja... Közben mikor szétnyitotta a szárnyát minden kábé harmadik szétnyitásnál, lilás-kékes, foszforeszkálós, világító színűre változott a szárny belső felülete... Jórészt össze volt csukva, de noszogattam az objektívvel, hogy nyissa már ki, bár nagyon nehéz volt lefotózni, mert a gépnek fényt kell mérni...stb idő kell, hogy megörökítse a pillanatot... Több száz fotót készítettem, mindkét gépemmel és egy pár darabot össze raktam, ahol láthatjátok a gyönyörű színváltós pillangót.

Mikor leszállt a kezemről, leült a földútra, szétnyitotta a szárnyait és szépen lassan fokozatosan, ott előttem változott át a színe. A második fotó ezt mutatja, bal felsőből jobbra haladva.

Mikor elkészültek a fotók mindkét pillangó elrepült, azóta sem találkoztam velük sajna...  Wave

Én még ilyet nem láttam, tapasztaltam és én fantasztikus élményként éltem meg. Lehet, hogy csak nekem volt ritka ez a pillanat, nem tudom, mindenesetre megmutatom nektek összevágva, hogy ne terheljem le a topikot:





A második fotót ha egy bizonyos távolságból bandzsítva nézitek, Három lepi lesz egy sorban és a középső 3D-ben csillogva látszik. ( a szemünk sokkal többre képes, mint ahogyan most látunk vele  Figyelmes olvasás )

Amit töröltem az csak rád és csak is rád tartozik, tisztellek érte de nem hinném hogy ide tartozik. Bocs....




« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 01. - 11:09:14 írta Sakac » Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9448 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 15:27:01 »

Sakac  Emelem

Ha moderálsz és a mondatok között is szelektálsz az úgy nem fer! Nagyon nem fer, főleg ha ezt egyoldalúan teszed! A gúnyos megalázó ingerelt mondatot, hogy megbuktam valamivel miért hagytad meg?

A fotóimról beszélünk a természetben meglesett pillanatokat ábrázoló fotóimról, amiken ide felraktam, de nem lehetett felismerni mit is látni! Most megírtam, hogy megfejtettem és UHD 3D minőségben betudom mutatni, matematikai rendszerbe tudom rakni, erre ezt kitörlöd! Ez a Te fotóidra is vonatkozik, minden emberre, legyen az fotós vagy vadász, vagy bármilyen természet szerető ember!

Ha kérdeznék a fotóidról amiket ide felraksz és nem tudsz rá válaszolni kitörlöd a kérdésem? Ez frankó így?  Vagy itt nem lehet beszélgetni mit látni, csak fotókat "feldobálni"?

Istenről pedig: a fórum kezdő sora: Voldi: Isten hozott!

Naplózva

" There is good out there "
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9908



« Új üzenet #9449 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 17:12:28 »

Sakac  Emelem

Ha moderálsz és a mondatok között is szelektálsz az úgy nem fer! Nagyon nem fer, főleg ha ezt egyoldalúan teszed! A gúnyos megalázó ingerelt mondatot, hogy megbuktam valamivel miért hagytad meg?

Igyekszem igazságosnak lenni....
Viszont Te szelektálsz és nem összeségében nézed a dolgokat. Ha semmiféle reakciót nem kapsz egy pályázat alkalmával ütsz vágsz, mindenki szar alak nem ért meg téged, nem ért a fotózáshoz. Én ezt olvastam ki a hozzászólásodból. De nem töröltem...  ja nem mellesleg én se tudok fotózni.


A fotóimról beszélünk a természetben meglesett pillanatokat ábrázoló fotóimról, amiken ide felraktam, de nem lehetett felismerni mit is látni! Most megírtam, hogy megfejtettem és UHD 3D minőségben betudom mutatni, matematikai rendszerbe tudom rakni, erre ezt kitörlöd! Ez a Te fotóidra is vonatkozik, minden emberre, legyen az fotós vagy vadász, vagy bármilyen természet szerető ember!

Lehet beszélgetni, bár a topik inkább a képekről szól. Tudom sok mindent le lehet írni különféle algoritmusokkal de hogy, mi a szép kellemes látvány az emberi szemnek, de sajnos egyénfüggő. Innetől kezdve a matek része valahogy nem érdekel. Ha tetszik valakinek a képe akkor tetszik és nem azért mert egy algoritmus határozza meg.


Ha kérdeznék a fotóidról amiket ide felraksz és nem tudsz rá válaszolni kitörlöd a kérdésem? Ez frankó így?  Vagy itt nem lehet beszélgetni mit látni, csak fotókat "feldobálni"?

Istenről pedig: a fórum kezdő sora: Voldi: Isten hozott!



Jobban örülnék ha képek lennének és nem ilyen partalan vita. Talán észrevetted jóval kevesebb képet rakok fel, oka is meg van... de nem ide tartozik.

Amit töröltem mindenkinek a legszemélyesebb magánügye, nem tartozik senkire és semmire.

A vitát lezárt tekintem!


Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 [630] 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 ... 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: