Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 793771 alkalommal)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #135 Dátum: 2008. április 29. - 20:13:41 »

Történet a képekhez:
Terepi bejárás a Hanyban kollégáimmal. Csizmaszárig süllyedés, fotózgatás, stb. Eléggé elfáradva visszaúton a kocsihoz megpillant a kolléga egy odvas fát, aszongya, na itt lakik a lúdvérc:) Odameg belenyúl, hátralép: Baxameg, tényleg....Ez mozog... Nézzük mi az. Hát mondom tuti fotós téma lettél volna a kezeden lógó csíkosfejűvel, ha mélyebbre nyúlsz:) Aztán fotóztuk, de elsőre én sem voltam biztos abban, hogy nem veszi ki a kezemből a Sony-t:) Az első vakuvillanáso után lenyugodott a süldő borz, amelyik valószínűleg átmeneti pihenőhelynek választotta ezt az odvas fát, ahol megzavarta a nyugalmát a simabőrű, és még villogtatott is rá:)

« Utoljára szerkesztve: 2008. április 30. - 12:09:12 írta Boar » Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #136 Dátum: 2008. április 29. - 21:15:38 »

Sakac nagyon jó az újabb képeid.Eddig álvány nélkül fotóztál,észrese vettem.Ami nekünk van a Leica
spektívhez a Manfrotto 50 körül van.De Zoli barátom vett külön valami nagy brutális video fejet amit rászerelt az álványra,most lehet fotózni.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #137 Dátum: 2008. április 29. - 22:27:16 »

Sakac nagyon jó az újabb képeid.Eddig álvány nélkül fotóztál,észrese vettem.Ami nekünk van a Leica
spektívhez a Manfrotto 50 körül van.De Zoli barátom vett külön valami nagy brutális video fejet amit rászerelt az álványra,most lehet fotózni.

Most vettem kemény 2500 ft-ért használtan de jó állapotban egy állványt. 3 lábú + ki lehet egy központi oszlopot tekerni, 3D fej, ami dönthető is hogy álló képet csinálj. Elég régi japán, a márkája AICO. Ennyit megért, nagyon masszív kis darab...  Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #138 Dátum: 2008. április 30. - 05:15:24 »

na azt hiszem elcsesztem képbeszúrást... próba késöbb újra


Jó volt csak nem méretezted át


Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #139 Dátum: 2008. április 30. - 11:21:52 »

Erről fogalmam sincs hogy micsoda de megtettszett...

Foltos kontyvirág (Arum maculatum)

Ha megkóstolod a levelét (nem mérgező. de nehogy megtedd!) akkor egy életre megjegyzed a növény nevét. Kalcium-oxalát kristályok vannak benne, melyek a nyelven egy idő után igen erős kaparó, csikaró érzést váltanak ki.
Sopronban a balek-héten az igen virgonc pogányok szoktak kapni belőle...  Nyihi  Táncol
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #140 Dátum: 2008. április 30. - 18:38:27 »










Bocsi hogy ma csak ennyire tellik de megjártam Rajkát,Győrladamért is hibák miatt....

 Csk777 kösz a kimerítő választ volt benne szerencséd  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #141 Dátum: 2008. április 30. - 20:19:16 »

Csk777 kösz a kimerítő választ volt benne szerencséd  Kacsint

Azok között voltam, aki lecsillapította az 'ifjúságot"...  Nyihi

A mostani fényképeid közül a harmadik tetszik a legjobban! Egyszerűen  Taps
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #142 Dátum: 2008. április 30. - 20:38:18 »

Sakac megint gyönyörűek a képeid.Az a felrepülni akaró nagyon jó,meg a szőrős méh.Te az a döglégy odavan ragasztva mert a múltkor is fotóztad Vigyorog
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #143 Dátum: 2008. április 30. - 20:40:07 »

Csk777 kösz a kimerítő választ volt benne szerencséd  Kacsint

Azok között voltam, aki lecsillapította az 'ifjúságot"...  Nyihi


Akkor te se vagy semmi rossznak elrontója Kacsint Wave
De nem ám...

Egyébként itt láthatod a kontyvirágot virág nélkül:

A haragoszöld a kép közepén, a többi medvehagyma (Allium ursinum). Az egyetemi botankertben készült a kép, ekkor még egyik sem pompázott virágban.
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2008. április 30. - 20:50:29 »

Biológia tagozatos osztályba jártam, és hallottam én is a kalcium-oxalát kristálytűkről, amik a kontyvirág levelében vannak. (A szobanövények közül pl. a Diffenbachia levelében is van.) Tudtam, hogy ha valaki megkóstolja, lezsibbad a nyelve tőle. Megkóstoltattam az egész osztállyal, sőt a biológia tanárnőnkkel is. Szépen el is mondtam, hogy mit tartalmaz a levél, és nehogy szó érje a ház elejét, szolidaritásból én is ettem belőle. Persze csak nagyon kicsi darabot. A fiúk nem akarták megkóstolni, de azt mondtam, hogy búgató hatása van, erre megették. Na...Aki már evett  ilyent, az tudja, hogy a kristálytűk beleragadnak a nyelvbe, torokba, és órákig tartó zsibbadást okoznak, míg fel nem oldódnak... Mindenki kész volt. Én is. De ezt nem lehetett kihagyni.  Bion Bion Bion
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #145 Dátum: 2008. április 30. - 20:59:45 »

Diffenbachia

Sose értettem, miért kell növényeket nátháról elnevezni. Bár ez inkább úgy hangzik, mint egy durva orvosi eset.  Angyal

Idézet
de azt mondtam, hogy búgató hatása van

Mint a vaddisznónál?  OOO
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #146 Dátum: 2008. Május 01. - 01:10:34 »

Kint voltam vadászni, és hazafelé összefutottam két útonállóval... Vigyorog Vigyorog


Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #147 Dátum: 2008. Május 01. - 01:22:10 »

Kint voltam vadászni, és hazafelé összefutottam két útonállóval... Vigyorog Vigyorog

Ejj, de szépek! Hát már ekkorák... Gondolom nem féltek Tőled, a fotókat elnézve nemigen túl messziről készítetted őket...?
 Afro Afro
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #148 Dátum: 2008. Május 01. - 01:26:53 »

Kint voltam vadászni, és hazafelé összefutottam két útonállóval... Vigyorog Vigyorog

Ejj, de szépek! Hát már ekkorák... Gondolom nem féltek Tőled, a fotókat elnézve nemigen túl messziről készítetted őket...?
 Afro Afro
Vágott fotók de talán négy méterre lehettek. A keresőben nem láttam őket így rájukzoomolni sem tudtam, amúgy is olyan gyenge a gépem saját vakuja hogy messzebbről használhatatlan. Sajnálom szegényeket, a kaposvári (fél)körgyűrűn találkoztam velük, tartok tőle, nem lesznek hosszú életűek. Ha a barátnőm velem van, még mindig a rókakölyköket kergetnénk, így félálomban megnézte a képeket és megszidott, hogy miért nem hoztam haza egyet sem... Vigyorog (Úgyhogy ma éjjel sem lesz cici csak zacskós tej Vigyorog)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #149 Dátum: 2008. Május 01. - 01:32:56 »

Vágott fotók de talán négy méterre lehettek. A keresőben nem láttam őket így rájukzoomolni sem tudtam, amúgy is olyan gyenge a gépem saját vakuja hogy messzebbről használhatatlan. Sajnálom szegényeket, a kaposvári (fél)körgyűrűn találkoztam velük, tartok tőle, nem lesznek hosszú életűek. Ha a barátnőm velem van, még mindig a rókakölyköket kergetnénk, így félálomban megnézte a képeket és megszidott, hogy miért nem hoztam haza egyet sem... Vigyorog (Úgyhogy ma éjjel sem lesz cici csak zacskós tej Vigyorog)

 Vigyorog Vigyorog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: