Oldalak: 1 2 3 [4] 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ragadozó létszámkontroll  (Megtekintve 39548 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #45 Dátum: 2009. December 27. - 21:49:18 »

Igen, hétköznap is vannak hajtások.
Egyébként úgy kell matekozni, hogy ha egy csapat több emberből áll, akkor nem feltétlenül egy helyen vannak egy időben.
Egy azon napon 2, néha 3 társaságnál is.

A pénz része nem az én asztalom, ez egyébként nem magyarországi ár, osztrák. Több ember és sok kutya munkája egyben. Meg több év építő munkája, amiben nyilván a megbecsülés és az elégedettség is érződik, amit nem kis dolog kivívni manapság.


Ha az osztrák árakat hasonlítod össze az itthoniakkal, annak semmi értelme. Nem csak a hajtás, hanem egyáltalán bármilyen munka vonatkozásában.

"Teljesen más nekik a jó kutya, akik 3 hónap alatt 60 hajtást bonyolítanak le, mint nekem, aki ez idő alatt 8at"

Ilyenformán náluk sincs sem ember, sem kutya, aki 3 hónap alatt ennyi hajtáson venne részt. (amit egyébként sejtettem, azért kérdeztem rá)
Hanem a szokásos heti 2, max 3 nap, ami viszont nem rendkívüli felénk sem. 

A szervezett hajtócsapatok nálunk átlagosan 50e Ft-ért jönnek egy hajtásba, ami 5 fő 12-15 kutyával. Az alkalmi hajtók 2500-3500 Ft napidijat kapnak, +1500 Ft kutyánként, de ilyenkor max 3 kutyát fizetünk, bizonyos korábbi rossz tapasztalatok miatt. (plusz teríték után egy kaja, babgulyás vagy hasonló bográcsos dolog)

Ha így számolod, a szervezett hajtócsapat 10e Ft/nap/főre jön ki, az alkalmi hajtók 4-8000-re.

Mikor én elkezdtem hajtani, a hajtók többsége a belsőségért, pájsliért jött hajtani, nagyritkán volt hogy adtak egy 500-ast vagy ezrest, de leginkább semmit. És érdekes módon akkor is voltak eredményes hajtások, meg jó disznós kutyák. Úgyhogy én elismerem és tisztelem a kutyás hajtók munkáját, de ezt a mostanság divatos nagy sírást nem értem. Mármint hogy nem éri meg hajtani. Mert bezzeg máshol ennyit meg annyit fizetnek...    de ez egy elég bonyodalmas téma.
Naplózva
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #46 Dátum: 2009. December 28. - 07:30:57 »

Ha az osztrák árakat hasonlítod össze az itthoniakkal, annak semmi értelme. Nem csak a hajtás, hanem egyáltalán bármilyen munka vonatkozásában.

"Teljesen más nekik a jó kutya, akik 3 hónap alatt 60 hajtást bonyolítanak le, mint nekem, aki ez idő alatt 8at"

Ilyenformán náluk sincs sem ember, sem kutya, aki 3 hónap alatt ennyi hajtáson venne részt. (amit egyébként sejtettem, azért kérdeztem rá)
Hanem a szokásos heti 2, max 3 nap, ami viszont nem rendkívüli felénk sem. 

A szervezett hajtócsapatok nálunk átlagosan 50e Ft-ért jönnek egy hajtásba, ami 5 fő 12-15 kutyával. Az alkalmi hajtók 2500-3500 Ft napidijat kapnak, +1500 Ft kutyánként, de ilyenkor max 3 kutyát fizetünk, bizonyos korábbi rossz tapasztalatok miatt. (plusz teríték után egy kaja, babgulyás vagy hasonló bográcsos dolog)

Ha így számolod, a szervezett hajtócsapat 10e Ft/nap/főre jön ki, az alkalmi hajtók 4-8000-re.

Mikor én elkezdtem hajtani, a hajtók többsége a belsőségért, pájsliért jött hajtani, nagyritkán volt hogy adtak egy 500-ast vagy ezrest, de leginkább semmit. És érdekes módon akkor is voltak eredményes hajtások, meg jó disznós kutyák. Úgyhogy én elismerem és tisztelem a kutyás hajtók munkáját, de ezt a mostanság divatos nagy sírást nem értem. Mármint hogy nem éri meg hajtani. Mert bezzeg máshol ennyit meg annyit fizetnek...    de ez egy elég bonyodalmas téma.

Nem értem én sem a sírást, kettőn áll a csók, ha úgy érzem nem éri meg elmennem, otthon maradok és kész.
Természetesen igazad van az összehasonlítást illetően, ezt inkább csak érdekességképpen írtam. Tegyük hozzá, az áraink elérték az övéket, ... de ott egy kutya (!) napi bére 60Euró. Tessék számolni.
Voltam én is kint, megnéztem hogy csinálják a fejlett nyugaton. Hát, van mit tanulniuk tőlünk. (Én speciel itthon sokkal jobban szervezett hajtásokon vettem részt, nem csoda, hogy ők is szívesen jönnek hozzánk)
Naplózva

Nothing But Work
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #47 Dátum: 2009. December 28. - 13:13:35 »

Viszont hallottam róla, hogy van, de kb 2 hete egy borzásásnál ott is mítoszok omlottak le előttem. (Nem Csaba -féle kutyákról beszélek)Nekem a terrierek fekszenek az összes jó és rossz tulajdonságukkal együtt.

Ezt fejtsd ki légyszi. Akár magánban is. Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #48 Dátum: 2009. December 28. - 13:57:47 »

Ezt fejtsd ki légyszi. Akár magánban is. Wave
Nem szeretnék jobban belemenni, nem mind arany ami fénylik.
A lényeg az, hogy én még nem láttam olyan tacskót, ami nekem megfelelt volna, viszont az is tuti, hogy elfogult vagyok.
Naplózva

Nothing But Work
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #49 Dátum: 2009. December 30. - 20:49:25 »

Jelentem ma megtört a jég!

Egy nagyon kedves vadőr, akinél többször jártunk a nyáron borzot ásni ma felhívott, és az ásásért cserébe a brigádot megajándékozta egy tegnapi süldőcskével.

Szóval hiába mondtam, hogy "sosem jut eszébe senkinek", mert a mai nap rácáfol a gyakorlatra.

Pista bácsi, ezúton is köszönjük!
Naplózva

Nothing But Work
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #50 Dátum: 2009. December 30. - 21:50:55 »

Jelentem ma megtört a jég!

Egy nagyon kedves vadőr, akinél többször jártunk a nyáron borzot ásni ma felhívott, és az ásásért cserébe a brigádot megajándékozta egy tegnapi süldőcskével.

Szóval hiába mondtam, hogy "sosem jut eszébe senkinek", mert a mai nap rácáfol a gyakorlatra.

Pista bácsi, ezúton is köszönjük!



Még sok ilyen kellemes meglepetést kívánok Nektek! Igen Igen Igen
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2010. Január 05. - 17:41:14 »

viszont az is tuti, hogy elfogult vagyok.

Ja -ja, mint mindenki.  Emelem
Naplózva
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #52 Dátum: 2014. Január 31. - 13:29:12 »

Sziasztok,

2009. December 27.-én indítottam ezt a topicot, és alig 4 évet kellett várnom -persze nem ennek kapcsán-, hogy végre arra kapjak lehetőséget, amire vágytam. Kotorékvadászatnak eddig sem voltam híján, kopott a felszerelés rendesen, de 2013 Decemberében végre megtalált egy Vt, akik a kezembe adták a terület szőrmés kártevőállományának a sorsát.
Nem hangzik ez valami nagy dolognak, mégis van mögötte felelősség (mint minden mögött, amit jól akar csinálni az ember).
Az első két napon vagyunk túl, nevezzük területbejárásnak/ismerkedésnek/próbaüzemnek. Ezalatt 6 borz és 3 róka esett áldozatul, de amit eddig láttam, az félelmetesen sok munkát sejtet a következő hónapokra. 30körüli lakott borzvár,  saccolhatatlan mennyiségű róka...
Ha van rá érdeklődés, esetleg Május környékén visszatérek néhány száraz számadattal. Úgy gondolom addigra lesz annyi konkrét adat a kezemben, amiből már egy kezdő statisztikus eltúlórázgathat, az eredményt meg -legalábbis nagyon remélem- majd meglátjuk a következő apróvad idényben.
Naplózva

Nothing But Work
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #53 Dátum: 2014. Január 31. - 13:38:33 »

Sziasztok,

2009. December 27.-én indítottam ezt a topicot, és alig 4 évet kellett várnom -persze nem ennek kapcsán-, hogy végre arra kapjak lehetőséget, amire vágytam. Kotorékvadászatnak eddig sem voltam híján, kopott a felszerelés rendesen, de 2013 Decemberében végre megtalált egy Vt, akik a kezembe adták a terület szőrmés kártevőállományának a sorsát.
Nem hangzik ez valami nagy dolognak, mégis van mögötte felelősség (mint minden mögött, amit jól akar csinálni az ember).
Az első két napon vagyunk túl, nevezzük területbejárásnak/ismerkedésnek/próbaüzemnek. Ezalatt 6 borz és 3 róka esett áldozatul, de amit eddig láttam, az félelmetesen sok munkát sejtet a következő hónapokra. 30körüli lakott borzvár,  saccolhatatlan mennyiségű róka...
Ha van rá érdeklődés, esetleg Május környékén visszatérek néhány száraz számadattal. Úgy gondolom addigra lesz annyi konkrét adat a kezemben, amiből már egy kezdő statisztikus eltúlórázgathat, az eredményt meg -legalábbis nagyon remélem- majd meglátjuk a következő apróvad idényben.

Gratulálok! Igen

Nem lesz kis munka, az biztos, de ha erre vágytál, akkor sok szép élményt szerezhetsz! Csak hagyjanak dolgozni!
Jöhetnek a számadatok, beszámolók, történetek, tapasztalatok, eredmények, stb., nem is kell megvárni vele a májust... Kacsint

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #54 Dátum: 2014. Január 31. - 13:42:07 »

Peti a számból vetted ki a szót! Nem kell májusig várni! Mosolyog
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #55 Dátum: 2014. Január 31. - 15:51:08 »

Szép, nehéz és izgalmas feladatot vállaltál!  Emelem
Egy nagy kalappal hozzá és várjuk a fejleményeket!!! Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2014. Február 01. - 10:09:07 »

Sziasztok,

2009. December 27.-én indítottam ezt a topicot, és alig 4 évet kellett várnom -persze nem ennek kapcsán-, hogy végre arra kapjak lehetőséget, amire vágytam. Kotorékvadászatnak eddig sem voltam híján, kopott a felszerelés rendesen, de 2013 Decemberében végre megtalált egy Vt, akik a kezembe adták a terület szőrmés kártevőállományának a sorsát.
Nem hangzik ez valami nagy dolognak, mégis van mögötte felelősség (mint minden mögött, amit jól akar csinálni az ember).
Az első két napon vagyunk túl, nevezzük területbejárásnak/ismerkedésnek/próbaüzemnek. Ezalatt 6 borz és 3 róka esett áldozatul, de amit eddig láttam, az félelmetesen sok munkát sejtet a következő hónapokra. 30körüli lakott borzvár,  saccolhatatlan mennyiségű róka...
Ha van rá érdeklődés, esetleg Május környékén visszatérek néhány száraz számadattal. Úgy gondolom addigra lesz annyi konkrét adat a kezemben, amiből már egy kezdő statisztikus eltúlórázgathat, az eredményt meg -legalábbis nagyon remélem- majd meglátjuk a következő apróvad idényben.

Nálunk a két hivatásos mellett kéne (?) egy dúvadgyérítő mert olyan apróvad vadászatunk nem volt ahol egy-két róka nem feküdt a terítéken. Legsúlyosabb eset mikor 9 fős brigád lőtt 5 rókát és egy darab kakast sem  Nem szól szám  pedig az előírtakon felül premizáljuk a ragadozó lövést. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre. ( mármint az apróvad állományra gyakorolt hatásra ) Szerintem maga a ragadozógyérítés önmagában kevés az eredményhez .  S.Peti
Naplózva
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #57 Dátum: 2014. Február 01. - 11:20:10 »

Nyilván önmagában kevés lesz, de egyrészt valahol el kell kezdeni, másrészt bízom benne, hogy nekik sincs olyan illúziójuk, hogy innentől kezdve meg sem kell mozdulni. Ez egy részfeladat, amit mi elvégzünk.
Naplózva

Nothing But Work
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #58 Dátum: 2014. Február 01. - 12:45:30 »

Azért -szerintem- ott, ahol a borzot megfelelően gyérítik, valószínűleg jóval kevesebb fészket dúl szét! Főleg, ha apróvadas a terület és nem sok disznó van. A róka meg a gidát, kisnyulat, kisfácánt igencsak szereti kölyöknevelés időszakában!
Rókavadász nem írta, hogy apró-, vegyes-, vagy nagyvadas-e a terület, ahol a ragadozógyérítést kívánja végrehajtani.
Csapdázni sem lenne felesleges, mert csak fegyverrel és kotorékozással nem fogod győzni!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #59 Dátum: 2014. Február 01. - 20:14:49 »

Nem kérdeztem ugyan, de szerintem apróvadas lenne, ha lenne apróvad :-)
Győzni fogom, mert én csak erre vállalkoztam.
Naplózva

Nothing But Work
Oldalak: 1 2 3 [4] 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: