Oldalak: 1 2 [3] 4 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ragadozó létszámkontroll  (Megtekintve 39572 alkalommal)
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #30 Dátum: 2009. December 27. - 18:51:55 »

Rókavadász!
Mond már el milyen kutyákat tartasz, és tegyél fel fotókat,  mert gondolom nem avval a kutyussal kotorékozol, ami a neved alatt liheg! Mosolyog
Én szívesen megnézném kutyáidat!
 Wave
A képen egy 8 hónapos kutya van, már bemutatkozott.
 
Jagdterrierek, Patterdale terrierek, Parson Russellek vannak, nem mind az enyém, többen vagyunk.




A többi kutyáról nem teszek fel képet, amiért elnézést kérek, de nem kértem engedélyt a tulajdonosuktól, és nélküle nem reklámozok semmit. Remélem megérted, és nincs harag a diszkréció miatt.
Naplózva

Nothing But Work
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #31 Dátum: 2009. December 27. - 18:58:03 »

Üdv Rókavadász! Wave Nem sértettél meg .Nem is azért irtam.Csak azt akartam kifejezni,igenis lehet kotorékozni vadásziasan.A borzvár egy kicsit  
más , az már keményebb dió. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2009. December 27. - 18:59:46 »

Köszönöm a képeket! Wave
Persze, hogy megértem a diszkréciódat!
Se tacskó, se foxi? Miért?  Fejvakarás
Naplózva
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #33 Dátum: 2009. December 27. - 19:11:46 »

Köszönöm a képeket! Wave
Persze, hogy megértem a diszkréciódat!
Se tacskó, se foxi? Miért?  Fejvakarás
Foxi azért nincs, amiért Angliában sincs. Megszűnt munkakutyának lenni. Illetve akkora kihívás jót találni, hogy...
Tacskóból sem láttam még nekem megfelelőt. Viszont hallottam róla, hogy van, de kb 2 hete egy borzásásnál ott is mítoszok omlottak le előttem. (Nem Csaba -féle kutyákról beszélek)Nekem a terrierek fekszenek az összes jó és rossz tulajdonságukkal együtt.

Jut eszembe Csaba, a Bence-féle Commodus kölyök jó lesz. Ha el nem ...rontja.
Naplózva

Nothing But Work
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #34 Dátum: 2009. December 27. - 19:19:15 »

Rókavadász!
Szerintem most sem vita van közöttünk, csak beszélgetünk! Az, hogy másképpen értünk dolgokat az belefér bőven!

Miért kevés a kutya?
Szerintem nem kevés a kutya, inkább a kutyával vadászni akaró, tudó a kevés.
Egy kutyával foglalkozni kell, és ha jó kutyát akarsz nevelni nagyon, nagyon sokat! A kutyáról folyamatosan gondoskodni kell, ha van kedvünk, ha nincs. Talán az emberek sokat dolgoznak, nincs energiájuk, idejük erre,és ezért nem vállalják fel. Vállat von
Változott a vadászat maga is. A kutyával vadászó ember egyre kevesebb, és talán kevés vadász van, aki  a tudást át tudja egyáltalán adni. A kutyával vadászni külön meg kell tanulni. Nem elsősorban a kutyának, hanem a gazdának. Aki nem érez rá ennek az ízére, nem tud olvasni a kutya jelzéseiből, nem is tudja értékelni azt. Én vallom, vadászni az embert egy jó kutya jobban megtanítja, mint bár milyen mentor! A kutya megtanít, mikor, hol keressük a vadat, hogyan kell eredményesen vadászni. És főleg kevesebb az elveszésből eredő veszteség.
Ha megnézed, a vadászok nagy része rohan, ha vége a vadászatnak, még sokaknak a teríték is egy felesleges időhúzás. Aki nem élvezi ki a vadászat minden pillanatát, az társasági együttlét örömét, nem érzi a vad ravatala feletti tiszteletet, annak hiába magyarázol a kutyával való vadászat szépségéről.
Arról sem szabad elfelejtkezni, hogy a "csodaautójukat" is sokan féltik!

Arról a hivatásos vadászról pedig, akinek van jó kutyája, és azért nem hordja, mert kevesli a megbecsülést, vagy nem kap érte térítést, arról had ne mondjak véleményt! Én elsősorban saját szórakozásomra, belső igényből neveltem kutyát, és nem azért, hogy hátha valaki fizet a munkájáért! Hol beszélhetünk elhivatottságról, szakma szeretetről, ha mindenért pénzt várunk.
Ott is valami nagyon hibádzik, ha egy hivatásos vadász nem tud olyan kapcsolatot kialakítani egy társaságon belül, hogy legalább egy pár ember segítségére számíthasson!

Üdv. Attila







Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #35 Dátum: 2009. December 27. - 19:23:08 »

Maximálisan igazat adok. A Kutyáimnak köszönhetem, hogy vadász leszek valamikor. Sosem érdekelt. Petihez hasonlóan, nem érdekelnek a szarvasok, Őzek. Csak a disznó és a kotorékozható fajok. Na jó a sakál érdekel. Szeretném életem során a ragadozó Big Five-ot magaménak tudni.


Csaba!

Ez csak egy múló állapot! Egyre jobban ráérzel majd az ízére, és még korosodni is fogsz!!  Mosolyog
Jussak eszedbe tíz-húsz év múlva! Kacsint Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #36 Dátum: 2009. December 27. - 19:31:05 »

Rókavadász!
Szerintem most sem vita van közöttünk, csak beszélgetünk! Az, hogy másképpen értünk dolgokat az belefér bőven!

Miért kevés a kutya?
Szerintem nem kevés a kutya, inkább a kutyával vadászni akaró, tudó a kevés.
Egy kutyával foglalkozni kell, és ha jó kutyát akarsz nevelni nagyon, nagyon sokat! A kutyáról folyamatosan gondoskodni kell, ha van kedvünk, ha nincs. Talán az emberek sokat dolgoznak, nincs energiájuk, idejük erre,és ezért nem vállalják fel. Vállat von
Változott a vadászat maga is. A kutyával vadászó ember egyre kevesebb, és talán kevés vadász van, aki  a tudást át tudja egyáltalán adni. A kutyával vadászni külön meg kell tanulni. Nem elsősorban a kutyának, hanem a gazdának. Aki nem érez rá ennek az ízére, nem tud olvasni a kutya jelzéseiből, nem is tudja értékelni azt. Én vallom, vadászni az embert egy jó kutya jobban megtanítja, mint bár milyen mentor! A kutya megtanít, mikor, hol keressük a vadat, hogyan kell eredményesen vadászni. És főleg kevesebb az elveszésből eredő veszteség.
Ha megnézed, a vadászok nagy része rohan, ha vége a vadászatnak, még sokaknak a teríték is egy felesleges időhúzás. Aki nem élvezi ki a vadászat minden pillanatát, az társasági együttlét örömét, nem érzi a vad ravatala feletti tiszteletet, annak hiába magyarázol a kutyával való vadászat szépségéről.
Arról sem szabad elfelejtkezni, hogy a "csodaautójukat" is sokan féltik!

Arról a hivatásos vadászról pedig, akinek van jó kutyája, és azért nem hordja, mert kevesli a megbecsülést, vagy nem kap érte térítést, arról had ne mondjak véleményt! Én elsősorban saját szórakozásomra, belső igényből neveltem kutyát, és nem azért, hogy hátha valaki fizet a munkájáért! Hol beszélhetünk elhivatottságról, szakma szeretetről, ha mindenért pénzt várunk.
Ott is valami nagyon hibádzik, ha egy hivatásos vadász nem tud olyan kapcsolatot kialakítani egy társaságon belül, hogy legalább egy pár ember segítségére számíthasson!

Üdv. Attila








Sok igazság van ebben a rohanás dologban, de itt is megoszlik a felelősség.
Még be sem ért a hajtókat szállító autó, a "főnök" már kiabált, hogy siessünk, mert elalszik a máglya. Akkor minek gyújtotta meg? Nehogy ne legyen egy percem, hogy a vizes ruhát levehessem magamról, és legalább egy pulóvert válthassak.
Ha a hajtásban lövés van, majdhogynem nincs idő kihúzni, mert menni kell tovább, hogy meg lehessen tartani mind a 4et aznap. Miért? Miért nem lehet kevesebbet, de jobban? Tuti bejönne, hogy a kevesebb néha több. És az ember nem érezné úgy, hogy trappba kell szarni mint a lónak. Nem hiszem el, hogy nincs idő egy fényképre nap közben, mert siessünk, hogy a fiatal kutyát egy picit nincs idő hagyni cibálni, hogy a következő hajtásban már ... lehetne folytatni. A lényege, hogy ebben nagyon egyet értek veled.

Apropó csodaautó. Megvan még az Ignis?
Naplózva

Nothing But Work
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #37 Dátum: 2009. December 27. - 19:32:12 »

Csaba!

Ez csak egy múló állapot! Egyre jobban ráérzel majd az ízére, és még korosodni is fogsz!!  Mosolyog
Jussak eszedbe tíz-húsz év múlva! Kacsint Kacsint
Nálam ez elég tartós állapotnak bizonyul.
Nem érdekel más, de kihordom lábon.
Naplózva

Nothing But Work
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #38 Dátum: 2009. December 27. - 19:39:50 »

Sok igazság van ebben a rohanás dologban, de itt is megoszlik a felelősség.
Még be sem ért a hajtókat szállító autó, a "főnök" már kiabált, hogy siessünk, mert elalszik a máglya. Akkor minek gyújtotta meg? Nehogy ne legyen egy percem, hogy a vizes ruhát levehessem magamról, és legalább egy pulóvert válthassak.
Ha a hajtásban lövés van, majdhogynem nincs idő kihúzni, mert menni kell tovább, hogy meg lehessen tartani mind a 4et aznap. Miért? Miért nem lehet kevesebbet, de jobban? Tuti bejönne, hogy a kevesebb néha több. És az ember nem érezné úgy, hogy trappba kell szarni mint a lónak. Nem hiszem el, hogy nincs idő egy fényképre nap közben, mert siessünk, hogy a fiatal kutyát egy picit nincs idő hagyni cibálni, hogy a következő hajtásban már ... lehetne folytatni. A lényege, hogy ebben nagyon egyet értek veled.

Apropó csodaautó. Megvan még az Ignis?


Ugye Te sem gondolod, hogy amikor a problémákról beszélünk különbséget teszek főnök és beosztott között!
Ez az egész együtt úgy sz@r ahogy van! És még nincs vége!

 A 4x4 -es igen!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #39 Dátum: 2009. December 27. - 19:44:32 »


Ugye Te sem gondolod, hogy amikor a problémákról beszélünk különbséget teszek főnök és beosztott között!
Ez az egész együtt úgy sz@r ahogy van! És még nincs vége!

 A 4x4 -es igen!
Én hiszek a Magyar mondásokban, mindenhova van egy. Ide nekem a "fejétől bűzlik a hal" illik.
Naplózva

Nothing But Work
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #40 Dátum: 2009. December 27. - 19:53:19 »

Én hiszek a Magyar mondásokban, mindenhova van egy. Ide nekem a "fejétől bűzlik a hal" illik.

Kicsit bővebben úgy látom, hogy ezt a rohanós stílust hajlandóak akceptálni, sőt, ki is szolgálják.
A pénz meg annyira fontos, hogy elképesztő dolgokat néznek el a vendégnek, a legkevesebb, ha siet.
Idén pl lehetett tarvad helyett bikát lőni, disznó helyett kutyát -sőt, kutyákat!!!-, stb.
Egy lépés csak, hogy kicsit többért hajtót is lehessen, majd azt is leírjuk selejt bikának, csak jöjjön vissza jövőre is.
Naplózva

Nothing But Work
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #41 Dátum: 2009. December 27. - 19:58:13 »

"Egy lépés csak, hogy kicsit többért hajtót is lehessen, majd azt is leírjuk selejt bikának, csak jöjjön vissza jövőre is."


Ugye mondom:  Ez az egész együtt úgy sz@r ahogy van! És még nincs vége! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2009. December 27. - 20:06:09 »

A "No please!" lőhető, vagy nem?   Nyihi
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #43 Dátum: 2009. December 27. - 20:14:43 »

....
Megismerkedtem idén egy csapattal, hajtásból élnek (ill van aki). Teljesen más nekik a jó kutya, akik 3 hónap alatt 60 hajtást bonyolítanak le, mint nekem, aki ez idő alatt 8at. Én alkalmanként kapok 5-10 ezret, ők egy hétvégén 500at. Így van ez mindenben, aki rááll valamire, az abban máshogy számolja a költségeket. Ezek azért gondolom szignifikáns különbségek. Nem ugyanaz a műfaj, de talán szemléltet valamit.

Egyébként pedig lehet, hogy igazad van, és egyszerűen tényleg nem lehet kutyásokkal vitatkozni. Mégegyszer bocsánat, ha megbántottalak, vagy félreérthető voltam. Nem volt szándékomban.


Üdv!

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben, hogy jön ki egy hétvégére az 500 e Ft?

Illetve még egy, amit lehet hogy félreértek: 3 hónap alatt 60 hajtás (gondolom 60 hajtásnap), az havi 20, heti 5 nap hajtás. P-Szo-Vasárnap rendben, de minden héten két hétköznap is van hajtás?
Naplózva
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #44 Dátum: 2009. December 27. - 20:50:55 »

Üdv!

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben, hogy jön ki egy hétvégére az 500 e Ft?

Illetve még egy, amit lehet hogy félreértek: 3 hónap alatt 60 hajtás (gondolom 60 hajtásnap), az havi 20, heti 5 nap hajtás. P-Szo-Vasárnap rendben, de minden héten két hétköznap is van hajtás?
Igen, hétköznap is vannak hajtások.
Egyébként úgy kell matekozni, hogy ha egy csapat több emberből áll, akkor nem feltétlenül egy helyen vannak egy időben.
Egy azon napon 2, néha 3 társaságnál is.

A pénz része nem az én asztalom, ez egyébként nem magyarországi ár, osztrák. Több ember és sok kutya munkája egyben. Meg több év építő munkája, amiben nyilván a megbecsülés és az elégedettség is érződik, amit nem kis dolog kivívni manapság.
Naplózva

Nothing But Work
Oldalak: 1 2 [3] 4 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: