Oldalak: 1 [2] 3 4 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ragadozó létszámkontroll  (Megtekintve 39495 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. December 27. - 16:23:04 »


Kedves Csaba!

Sok mindent el lehet rólam mondani, de hogy Úri vadász lennék, azt nem hiszem. Bár ami azt illeti azt utóbbi években valóban ellustultam, elkényelmesedtem.
Vannak a vadászatnak olyan formái, amelyek messze állnak az én ízlésemtől. Nem vitatom, a kotorékozás eredményességét, szükségességét. ( és ha a memóriád jó, tudhatod, hogy részt vettünk már közös kotorékozáson is.)
Ezzel együtt, az én szememben a kotorékozás nem sokban különbözik egy kakas, vagy kutyaviadaltól. Egy ilyen "jól sikerült" kotorékozásnak köszönhetem, hogy kisebbik fiam megutálta a vadászatot!

Azt sem igen hinném, hogy ezt a tevékenységet a szolgáltatás kategóriába lehet sorolni. Annál is inkább, mert ez szvsz az érdekek szerencsés egybeesése. Nektek az az érdeketek, hogy egyáltalán legyen lehetőségetek a kutyáitokkal dolgozni, a területeknek pedig az, hogy kevesebb legyen a róka. Ha lehet itt egyáltalán szolgáltatásról beszélünk, akkor ez nagyon is kétoldalú!
A kotorékozás is egy tradicionális vadászati forma, s mint olyat fent kell tartani, de azt sem gondolom, hogy el kell túlozni a kotorékozás jelentőségét.  Tudok olyan területet mutatni, ahol húsz éve nem volt kotorékozás, ( sőt, országot is, ahol tiltott!) és fegyverrel is igen jól tudják szabályozni a rókák számát!

Csaba!
Azt nem tudom, hány éve foglalkozol kotorékozással, (és most nem akarlak megbántani!)  de engem azért egy fiatal vadász ilyen summás véleménynyilvánítása igen csak meglep. Főleg ha tudom, hogy nem olyan régen vadászol, és nem hiszem, hogy olyan nagy rálátásod lenne a vadászatra, vagy a vadásztársaságok életére.
Ha tévednék, bocsánatodat kérem!







Szia Attila!

Jól tudod, hogy nem vadászom régen, de nem csukott szemmel járok. Valószínű eddig rossz társaságba keveredtem (tisztelet a kivételnek) De ez a véleményem. Senkit nem akarok megbántani ( tudod, akinek nem inge...) Nem régóta kotorékozom, de eddig szinte csak ezt csináltam. Bár szerintem a kezdő vadász jelzőt sosem fogom tudni levetkőzni. Kíváncsi vagyok, hogy meddig kapom meg ezt a fiatal vadászt. De azért hülye nem vagyok. Van egy pár hivatásos vadász barátom és amikor velük megyek vadászni, elég sokat beszélgetünk. A fórumot is úgy olvasom, hogy nagyjából felfogom, hogy miről van szó. Annyira fiatal sem vagyok, láttam már pár dolgot az életben. Sajnos a vadászok sem különbek más "sportágtól". Nagyon tag sem akarok lenni sehol. Ami eddig nekem lejött. A vadásztársaságok (tisztelet a kivételnek) miniatűr itt ragadt az előző rendszer csökevényei. A fiatalok csak betolakodók. A tagok egy része a legnagyobb orv-hús vadász. És természetesen sokan egyenlőbbek az egyenlőknél. Bár ezért majd kapok a fejemre megint, hogy hogy mondhat ilyet egy taknyos.

Így helyesebb ahogy Te fogalmaztad meg, hogy egy valamifajta szimbiózisként kellene működnie, DE. Ez sajnos nem így van. Több hozzászólásból (többek között a Tiedből is) úgy érzem, hogy sokan másodrendű vadásznak tartják a kotorék vadászokat. Tovább megyek, bűnözőknek. Akik állatviadalokat szerveznek. De azt szögezzük le, hogy mert egyszer találkoztunk amikor kotorékoztunk, nem együtt kotorékoztunk. A verekedtetésre visszatérve, arra azért büszke vagyok, vagyis inkább örülök neki, hogy a kutyáim szinte sosem sérülnek (majd kapok ezért is, hogy szarok a kutyáim) és nem kell gazdagítanom az állatorvosokat. Nem utolsó sorban, bármekkora szívtelen ember vagyok, nem szeretem ha a kutyám megsérül és szenved. Hogy is lehet állatviadalról beszélni, ha fizikai kapcsolat nem létesül a két állat között. Tudom az állatvédelmi törvény, hogy nem lehet stresszt okozni egyik állatnak sem. Bár szerintem a vadászat erről szól. Sajnos stressz okozás nélkül nem lehet semmilyen állatot lelőni.
Az, hogy a Fiad megutálta a vadászatot nagyon sajnálom, de ezért talán nem a kotorékozást kellene hibáztatni. Valószínű, hogy nagyon elkötelezett nem is volt a vadászat felé. Sajnos ezt nem a szülők irányítják. Biztos rossz érzés, hogy a gyerekünk nem követ minket. De erről nem Te, nem én és nem a kotorékozás tehet. De lehet, hogy Te is rossz társaságba keveredtél. Nekem pl. az unokatestvérem elkötelezett kotorékos, de nem megyek ki vele kotorékozni, mert szeretném a jó viszonyt fenntartani. Nem ugyanaz a felfogásunk erről a műfajról.

Na hirtelen ennyi. Várom az fekete levest.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #16 Dátum: 2009. December 27. - 16:38:28 »


Kedves Csaba!

Sok mindent el lehet rólam mondani, de hogy Úri vadász lennék, azt nem hiszem. Bár ami azt illeti azt utóbbi években valóban ellustultam, elkényelmesedtem.
Vannak a vadászatnak olyan formái, amelyek messze állnak az én ízlésemtől. Nem vitatom, a kotorékozás eredményességét, szükségességét. ( és ha a memóriád jó, tudhatod, hogy részt vettünk már közös kotorékozáson is.)
Ezzel együtt, az én szememben a kotorékozás nem sokban különbözik egy kakas, vagy kutyaviadaltól. Egy ilyen "jól sikerült" kotorékozásnak köszönhetem, hogy kisebbik fiam megutálta a vadászatot!

Azt sem igen hinném, hogy ezt a tevékenységet a szolgáltatás kategóriába lehet sorolni. Annál is inkább, mert ez szvsz az érdekek szerencsés egybeesése. Nektek az az érdeketek, hogy egyáltalán legyen lehetőségetek a kutyáitokkal dolgozni, a területeknek pedig az, hogy kevesebb legyen a róka. Ha lehet itt egyáltalán szolgáltatásról beszélünk, akkor ez nagyon is kétoldalú!
A kotorékozás is egy tradicionális vadászati forma, s mint olyat fent kell tartani, de azt sem gondolom, hogy el kell túlozni a kotorékozás jelentőségét.  Tudok olyan területet mutatni, ahol húsz éve nem volt kotorékozás, ( sőt, országot is, ahol tiltott!) és fegyverrel is igen jól tudják szabályozni a rókák számát!

Csaba!
Azt nem tudom, hány éve foglalkozol kotorékozással, (és most nem akarlak megbántani!)  de engem azért egy fiatal vadász ilyen summás véleménynyilvánítása igen csak meglep. Főleg ha tudom, hogy nem olyan régen vadászol, és nem hiszem, hogy olyan nagy rálátásod lenne a vadászatra, vagy a vadásztársaságok életére.
Ha tévednék, bocsánatodat kérem!






Kedves Attila!

Először is én kérem a te elnézésedet, valóban nem szolgáltatás, de ehhez a témához állt legközelebb amit szerettem volna, így ide tettem.

Ha közös vadászatunk alkalmával alakult ki a fiad ellenszenve, hát...sajnálom. Annyit tennék hozzá, sokat finomítottunk a szereléken.
Nem akarom itt most elsütni, hogy aki nem bírja a vért, a nyúlsírást, stb, annak úgyis csak idő kérdése, mert ahogy a soraidból kiérzem, épp elég baj az neked, hogy a srácodat nem igazán érdekli a dolog, de a fiúk amúgy sem mindig viszik a fater hobbiját. Nálunk pl a nagyfater vadászott, de az öregemet teljesen hidegen hagyja a dolog, és a "lelövöd szegény Bambit" kategóriánál nem is ment messzebb.

Nem szeretnék belemenni abba sem, hogy kell-e a kotorékozás vagy sem, hasznos-e vagy sem, etikus-e vagy sem, ezt mindenki eldönti maga. Szintén mindenkinek maga dolga, hogy hogyan akar gazdálkodni a terület lehetőségeivel a társasága javára. Személy szerint kizártnak tartom, hogy akárholis puskával alacsonyan lehessen tartani a számukat, mert néhány lámpázáson meg 'éppenarrajött'ön, és hajtásban esetten kívül nem nagyon fut utána senki, ezeknél pedig még az autó is többet üt el, mégsincs hiány belőle szinte sehol.

Nálunk szerencsére nem tilos, így a választás lehetősége adott, ezért én csinálom, és ha valaki igényt tart a szolgáltatásainkra, ajánlom magamat.

Naplózva

Nothing But Work
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #17 Dátum: 2009. December 27. - 17:20:50 »

Csaba!

Nincs fekete leves!
Ha nem tartanálak annyira fogékonynak a vadászat iránt, mint ahogy azt érdeklődésedből érzem, nem is válaszoltam volna. A kezdő vadász mivoltodat én nem lekezelően mondtam, és bizton tudom, hogy nem is fog sokáig tartani.
Nem olyan régen írtam valakinek egy válaszban, hogy az én szememben nincs különbség kezdő, nem kezdő, férfi és nő vadász, és íjász, solymász, .....között. Én egyféle különbséget teszek. Jó, és rossz vadász között. Ezt pedig nem a vadászat terén eltöltött idő határozza meg.
Ami miatt szót emeltem, az, hogy más egy társaságot belűről ismerni, minden hibájával, és erényével, mint hallomásból. A hivatásos vadászok véleménynyilvánítására én most nem térnék ki, de ígérem egyszer leírom az őszinte véleményemet!  Azt is el lehetne végre -mindenkinek- felejteni, hogy a régi rendszer csökevényeiről beszéljünk a mai társaságok kapcsán. Érdemes mindenkinek egy kis számítást végezni saját társasága átlagéletkorára vonatkozóan. A vadásztársaságok életkora egyre alacsonyabb. Ha egy kicsit gondolkodunk, a mai 35- 40 évesek, akik a vadászok többségét ma alkotják, már nem igazán sorolhatók ebbe a kategóriába. Az tény, hogy a társasági szemlélet sokkal rosszabb, mint volt pl. a  hetvenes években. Azon is érdemes lenne elgondolkodniuk azoknak, akik  kerékkötőnek a régi, begyepesedett öregeket tartják, vajon miért van az, hogy egy többségében fiatalokat tömörítő társaságban miért van többségi szavazás (főleg, ha titkos) minden új, vagy költséggel járó ötlet ellen!? Azon is érdemes egy kicsit gondolkodni, miért csak addig van valakinek ötlete, kedve, hajlandósága a változtatásra, amíg be nem kerül egy társaságba?
Természetesen ez sem sablon, és nem mindenkire, nem minden társaságra egyformán érvényes!

Abban igazad van, nem együtt kotorékoztunk. Én egy másik csapattal voltam akkor és ott. (többször is) Az is igaz, már nem állok be a gödörbe, nem ások, de volt idő, hogy annyi kotorékot ástam, hogy jó pár ház pincéje kijönne belőle! Elmúlt az idő!

Csaba!
Én kutyáidról véleményt mondani nem tudok, és nem is szeretnék. Különben is, véleményt csak annak van joga mondani, aki különbet nevel. Nekem pedig kotorékozó kutyám soha nem volt! Volt sok jó kutyám, de most (tíz éves  Vigyorog ) életem leggyengébb vizslája van, mégis ha bárki bántaná, kikaparnám a szemét! Én minden vadászt tisztelek, aki veszi a fáradságot, hogy kutyát tartson, neveljen, és vadásszon vele! És ha már a kutyáknál tartunk. Anno 32 taggal vadásztam, és 26-28 vizsla volt a társaságban. Most egy sincs!! Azért ez is mond valamit talán a mai helyzetre!?

Ugye azt Te sem mondod komolyan, hogy nincs fizikai kapcsolat a két állat között? Vállat von Vállat von Vállat von
A gyerek érdeklődését valóban más is befolyásolta negatívan, de az a bizonyos kotorékozás olyan élmény volt neki, amit a mai napig nem dolgozott fel. Pedig hidd el minden tőlem telhetőt megteszek, hogy elfelejtse. De ezt inkább magánban!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2009. December 27. - 17:26:19 »

Csaba!

Nincs fekete leves!
Ha nem tartanálak annyira fogékonynak a vadászat iránt, mint ahogy azt érdeklődésedből érzem, nem is válaszoltam volna. A kezdő vadász mivoltodat én nem lekezelően mondtam, és bizton tudom, hogy nem is fog sokáig tartani.
Nem olyan régen írtam valakinek egy válaszban, hogy az én szememben nincs különbség kezdő, nem kezdő, férfi és nő vadász, és íjász, solymász, .....között. Én egyféle különbséget teszek. Jó, és rossz vadász között. Ezt pedig nem a vadászat terén eltöltött idő határozza meg.
Ami miatt szót emeltem, az, hogy más egy társaságot belűről ismerni, minden hibájával, és erényével, mint hallomásból. A hivatásos vadászok véleménynyilvánítására én most nem térnék ki, de ígérem egyszer leírom az őszinte véleményemet!  Azt is el lehetne végre -mindenkinek- felejteni, hogy a régi rendszer csökevényeiről beszéljünk a mai társaságok kapcsán. Érdemes mindenkinek egy kis számítást végezni saját társasága átlagéletkorára vonatkozóan. A vadásztársaságok életkora egyre alacsonyabb. Ha egy kicsit gondolkodunk, a mai 35- 40 évesek, akik a vadászok többségét ma alkotják, már nem igazán sorolhatók ebbe a kategóriába. Az tény, hogy a társasági szemlélet sokkal rosszabb, mint volt pl. a  hetvenes években. Azon is érdemes lenne elgondolkodniuk azoknak, akik  kerékkötőnek a régi, begyepesedett öregeket tartják, vajon miért van az, hogy egy többségében fiatalokat tömörítő társaságban miért van többségi szavazás (főleg, ha titkos) minden új, vagy költséggel járó ötlet ellen!? Azon is érdemes egy kicsit gondolkodni, miért csak addig van valakinek ötlete, kedve, hajlandósága a változtatásra, amíg be nem kerül egy társaságba?
Természetesen ez sem sablon, és nem mindenkire, nem minden társaságra egyformán érvényes!

Abban igazad van, nem együtt kotorékoztunk. Én egy másik csapattal voltam akkor és ott. (többször is) Az is igaz, már nem állok be a gödörbe, nem ások, de volt idő, hogy annyi kotorékot ástam, hogy jó pár ház pincéje kijönne belőle! Elmúlt az idő!

Csaba!
Én kutyáidról véleményt mondani nem tudok, és nem is szeretnék. Különben is, véleményt csak annak van joga mondani, aki különbet nevel. Nekem pedig kotorékozó kutyám soha nem volt! Volt sok jó kutyám, de most (tíz éves  Vigyorog ) életem leggyengébb vizslája van, mégis ha bárki bántaná, kikaparnám a szemét! Én minden vadászt tisztelek, aki veszi a fáradságot, hogy kutyát tartson, neveljen, és vadásszon vele! És ha már a kutyáknál tartunk. Anno 32 taggal vadásztam, és 26-28 vizsla volt a társaságban. Most egy sincs!! Azért ez is mond valamit talán a mai helyzetre!?

Ugye azt Te sem mondod komolyan, hogy nincs fizikai kapcsolat a két állat között? Vállat von Vállat von Vállat von
A gyerek érdeklődését valóban más is befolyásolta negatívan, de az a bizonyos kotorékozás olyan élmény volt neki, amit a mai napig nem dolgozott fel. Pedig hidd el minden tőlem telhetőt megteszek, hogy elfelejtse. De ezt inkább magánban!


 Igen Meghajol Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #19 Dátum: 2009. December 27. - 17:28:25 »

Üdv !Olvasva a vitát igen borzolja az ember idegeit.

 1 ,.A Vadászat nem sport.,  se nekem és valószínü még nagyon sok Vadásznak az országban.Többet jelent sokkal többet.
 2 ,.A kotorékozást lehet vadászhoz méltón végezni /ugrasztos és nem fojtó kutyával /párszor kaptam meghívást és örömmel veszem ,  
    ha újra meghívnak.A nap végén nem a teríték számít .! Igen
3 ,.Nem szolgáltatás ! Tv. autó, egyébb javítás az igen,de a Vadászat nem !    
4, ,.Most lenne lehetőségem tacsit vagy jagd -ot tartani ,de erre puskával szabályozzák a róka állományt igen szépen.
5 ,.Viszont ,ha lenne kotorékozásra ebem ,örülnék ha hívnak és nem a költségeket számolgatnám. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. December 27. - 17:38:25 »

Üdv !Olvasva a vitát igen borzolja az ember idegeit.

 1 ,.A Vadászat nem sport.,  se nekem és valószínü még nagyon sok Vadásznak az országban.Többet jelent sokkal többet.
 2 ,.A kotorékozást lehet vadászhoz méltón végezni /ugrasztos és nem fojtó kutyával /párszor kaptam meghívást és örömmel veszem ,  
    ha újra meghívnak.A nap végén nem a teríték számít .! Igen
3 ,.Nem szolgáltatás ! Tv. autó, egyébb javítás az igen,de a Vadászat nem !    
4, ,.Most lenne lehetőségem tacsit vagy jagd -ot tartani ,de erre puskával szabályozzák a róka állományt igen szépen.
5 ,.Viszont ,ha lenne kotorékozásra ebem ,örülnék ha hívnak és nem a költségeket számolgatnám. Wave
Ugrassz borzot, de abból a kutyából én is kérek.
Évi 50 vagy több napot kotorékozunk. Nem ugyanaz, mint amikor van egy kutyám, kiugrok szombaton...akkor még itt sem számolta senki a ktgeket, csak sajnos soha, tehát még egyszer, lassabban -S O H A- nem fordult elő, hogy magától eszébe jutott volna bárkinek, hogy gyere hülyegyerek fácánvadászatra. Igaz, ez egyenesen jön Attila abból a szemléletéből, hogy nekünk úgyis érdekünk a kutyáinkat dolgoztatni. Igen. De mennyire más a gyerek fekvése, ha.....
Nem mintha a saját társaságomnál elmentem volna minden alkalommal fácánra, de a gesztus akkor is jól esne. És szerintem ez még bőven nem költségszámolgatás, arról egy másik könyvet lehetne írni.
Naplózva

Nothing But Work
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #21 Dátum: 2009. December 27. - 17:53:36 »

Szia Rókavadász!

Egyből beazonosítottalak, de úgy emlékszem más volt a nick neved?  Kacsint

Ha figyeltél, leírtam, hogy nem vitatom a szükségességét, és hatékonyságát! Én spec. nem rajongok érte, de csinálom, ha szükséges, ezt Te is láttad!
Sajnos én ilyen vagyok. Nem voltam mindég ilyen(sőt), valószínűleg öregszem! Ördög
De ugyan így nem szeretem a mesterséges nevelést, a reptetett kacsát, a mértéktelen terítéket, vagy a "rekordkísérleteket" a vadászatban. Ha tehetem, egy nap,  három apróvadnál, vagy egy nagyvadnál nem lövök többet,... és még folytathatnám.   Vállat von


Az, hogy itt ajánlottátok fel segítségeteket, természetesnek, és helyénvalónak tartom.
Ezen a fórumon mindent lehet, ami a vadászat ügyét előmozdítja, nem ütközik tiltásba, vagy a közízlés- be. Azt pedig, hogy mit lehet ide feltenni, leközölni, azt úgyis tudjátok! Kacsint Kacsint


Rókavadász!
Tévesen ítéled meg a szemléletemet!! Én Manipulus hozzászólására (stílusára) reagáltam! Kimondottan a szolgáltatásra, és térítésre!
Ha az én területemen kotorékoztatok volna, esküszöm már vendégek is lettetek volna!
DE. Nálunk olyan módon szabályozott a vendéghívás, hogy én sem igen fogadok el meghívást máshova, mert nem tudom viszonozni!  Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2009. December 27. - 18:01:25 »

Üdv !Olvasva a vitát igen borzolja az ember idegeit.

 1 ,.A Vadászat nem sport.,  se nekem és valószínü még nagyon sok Vadásznak az országban.Többet jelent sokkal többet.
 2 ,.A kotorékozást lehet vadászhoz méltón végezni /ugrasztos és nem fojtó kutyával /párszor kaptam meghívást és örömmel veszem , 
    ha újra meghívnak.A nap végén nem a teríték számít .! Igen
3 ,.Nem szolgáltatás ! Tv. autó, egyébb javítás az igen,de a Vadászat nem !     
4, ,.Most lenne lehetőségem tacsit vagy jagd -ot tartani ,de erre puskával szabályozzák a róka állományt igen szépen.
5 ,.Viszont ,ha lenne kotorékozásra ebem ,örülnék ha hívnak és nem a költségeket számolgatnám. Wave

Bár még nem régóta vagyok vadász, de ha jól hallottam úgy mennek a dolgok, hogy én meghívlak hozzám és Te visszahívsz Hozzátok.
Nem szolgáltatás, de kihasználni sem kell. Mondjuk itt semmi sem szolgáltatás. Mert ez Magyarország. Érdekes, hogy ez más "fejlettebb" országokban nem így van. Mint ahogy vannak disznóhajtó csapatok. Az is szolgáltatás és fizetnek érte. Ez miért ne lehetne szolgáltatás? Megmondom. Mert mi semmiért nem akarunk fizetni amit megkaphatunk ingyen is. De azért különbség van a között, hogy elmegyek valahova lőni egy akkora bikát amekkorát a pénztárcám enged, vagy elkötelezetten kijárni több területre és végül is egy hivatásos munkáját végezni. Nagyon örülök neki ha hívnak valahova kotorékozni. Soha meg nem fordult a fejembe, hogy ezért pénzt kérjek.
Nem mondtam, hogy sport a vadászat. Csak hasonlítottam valamihez amit idézőjelbe is tettem. Bár sportvadászatnak hívják.

Üdv: Csaba Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #23 Dátum: 2009. December 27. - 18:15:25 »

Szia Rókavadász!

Egyből beazonosítottalak, de úgy emlékszem más volt a nick neved?  Kacsint

Ha figyeltél, leírtam, hogy nem vitatom a szükségességét, és hatékonyságát! Én spec. nem rajongok érte, de csinálom, ha szükséges, ezt Te is láttad!
Sajnos én ilyen vagyok. Nem voltam mindég ilyen(sőt), valószínűleg öregszem! Ördög
De ugyan így nem szeretem a mesterséges nevelést, a reptetett kacsát, a mértéktelen terítéket, vagy a "rekordkísérleteket" a vadászatban. Ha tehetem, egy nap,  három apróvadnál, vagy egy nagyvadnál nem lövök többet,... és még folytathatnám.   Vállat von


Az, hogy itt ajánlottátok fel segítségeteket, természetesnek, és helyénvalónak tartom.
Ezen a fórumon mindent lehet, ami a vadászat ügyét előmozdítja, nem ütközik tiltásba, vagy a közízlés- be. Azt pedig, hogy mit lehet ide feltenni, leközölni, azt úgyis tudjátok! Kacsint Kacsint


Rókavadász!
Tévesen ítéled meg a szemléletemet!! Én Manipulus hozzászólására (stílusára) reagáltam! Kimondottan a szolgáltatásra, és térítésre!
Ha az én területemen kotorékoztatok volna, esküszöm már vendégek is lettetek volna!
DE. Nálunk olyan módon szabályozott a vendéghívás, hogy én sem igen fogadok el meghívást máshova, mert nem tudom viszonozni!  Szomorú

A másik fórumon volt más a Nickem.
Sosem volt köztünk vita Attila, sőt, nekem a közös vadászatunk szép emlék, és ahogy írtam, sajnálom ha a fiad kedve akkor ment el az egésztől.
Mindenkinek vannak korszakai, amiken át kell esni, mint a gyerekbetegségeken. Ezért mondom, hogy ma már máshogy mennek a mi dolgaink is, finomodott a szerelék. Csabához hasonlóan nem a vérengző kutyákat keressük -nem mondom, hogy nincs belőle, de ki látja előre, hogy milyen lesz egy kölyökkutya ha felnő? Ha lehetne előre látni, vagy kifejezetten tenyészteni, akkor csak és kizárólag szép és jó kutya lenne. De hogy nem ez a helyzet, azt a vak is látja. Vagy ahogy te is írod, a huszonkutyátokból egy sincs. Vajon miért?
Legalább két ok jut eszembe kapásból:
Kevés a jó kutya, és megunják az örökös hajszát utána.
Nincs megbecsülve a jó kutya.
Nem véletlen, hogy disznóhajtásokban, és kotorékozás közben folyamatosan találkozom azokkal a hivatásosokkal, akik a saját kutyájukat nem hozzák ki, mert sem megbecsülve, sem megfizetve nincsenek. Nem egy területre járunk, ahol a vadőr tart kotorékkutyát, mégis mi pucoljuk ki a borzvárakat. Természetesen ennek van még egy oka: sosem láttam még embert egyedül borzot ásni. Aki már csinálta, tudja miért.
Végezetül hozzátennék még egy dolgot, azt hiszem talán Csaba nevében is mondhatom ezt.(Ha nem, majd kijavít)
Óriási különbség, hogy míg TI vadászok vagytok, és ezért sokan tartotok kutyát, MI kutyások vagyunk, és ezért lettünk vadászok is.
Az alap indíttatás más. Bennem semmi nem mozdul meg egy őz kapcsán, nem izgat igazából semmilyen vad, csak az, amit kutya segítségével vadásznak. Azt hiszem 3szor ültem ki disznóra az életemben, és nem is fogok -úgy tervezem- soha többet. Annál inkább a disznóhajtás. De ez egy másik történet...
 
Naplózva

Nothing But Work
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2009. December 27. - 18:23:37 »

Rókavadász!
Mond már el milyen kutyákat tartasz, és tegyél fel fotókat,  mert gondolom nem avval a kutyussal kotorékozol, ami a neved alatt liheg! Mosolyog
Én szívesen megnézném kutyáidat!
 Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2009. December 27. - 18:31:01 »

Végezetül hozzátennék még egy dolgot, azt hiszem talán Csaba nevében is mondhatom ezt.(Ha nem, majd kijavít)
Óriási különbség, hogy míg TI vadászok vagytok, és ezért sokan tartotok kutyát, MI kutyások vagyunk, és ezért lettünk vadászok is.
Az alap indíttatás más. Bennem semmi nem mozdul meg egy őz kapcsán, nem izgat igazából semmilyen vad, csak az, amit kutya segítségével vadásznak. Azt hiszem 3szor ültem ki disznóra az életemben, és nem is fogok -úgy tervezem- soha többet. Annál inkább a disznóhajtás. De ez egy másik történet...
 

Maximálisan igazat adok. A Kutyáimnak köszönhetem, hogy vadász leszek valamikor. Sosem érdekelt. Petihez hasonlóan, nem érdekelnek a szarvasok, Őzek. Csak a disznó és a kotorékozható fajok. Na jó a sakál érdekel. Szeretném életem során a ragadozó Big Five-ot magaménak tudni.

Attila!

Visszatérve egy gondolatra a kontakthoz. Tavalyi idényben a kutyám több mint 10 rókát ugrasztott és egy luk sem volt rajta. Egyszer sérült meg "komolyabban" 4 öltéssel kellett varrni. Az is az én hibám volt, mert odaengedtem a már kiásott,hurkozott borzhoz. Sosem fogom többet. Inkább ne legyen meg a kotoréklakó, de nem szeretnék általan kutyát. De 100%-ra menni nem lehet. Mindíg előfordulhat baleset. Ez egy veszélyes üzem.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2009. December 27. - 18:32:04 »

Rókavadász!
Mond már el milyen kutyákat tartasz, és tegyél fel fotókat,  mert gondolom nem avval a kutyussal kotorékozol, ami a neved alatt liheg! Mosolyog
Én szívesen megnézném kutyáidat!
 Wave

Pedig azzal.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. December 27. - 18:37:15 »

Üdv Csaba! Ha jól emlékszem találkoztunk pár éve a Vajdahunyadvárban.Leutobbi kotorékozáson ahol voltam ,megbecsülik a kutya és gazdája munkáját .Nem csak pénzel .Vaddisznóhajtásra meg pont azért nem megyek mert ami sok helyen megy  távol áll tölem.  Wave

Kedves Rókavadász !Nagyon régen megtanultam az iskolai tantárgyak mellet.Mivel ahol felnőttem /150m/.,  volt az Első /tudomásom szerint /Vakvezető és kutyakiképző telep , Ne vedd sértésnek mert nem az ,kutyásokkal nem lehet vitatkozni. Wave
 


Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2009. December 27. - 18:39:33 »

Pedig azzal.



 Kacsint   Wave
Naplózva
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #29 Dátum: 2009. December 27. - 18:50:13 »

Üdv Csaba! Ha jól emlékszem találkoztunk pár éve a Vajdahunyadvárban.Leutobbi kotorékozáson ahol voltam ,megbecsülik a kutya és gazdája munkáját .Nem csak pénzel .Vaddisznóhajtásra meg pont azért nem megyek mert ami sok helyen megy  távol áll tölem.  Wave

Kedves Rókavadász !Nagyon régen megtanultam az iskolai tantárgyak mellet.Mivel ahol felnőttem /150m/.,  volt az Első /tudomásom szerint /Vakvezető és kutyakiképző telep , Ne vedd sértésnek mert nem az ,kutyásokkal nem lehet vitatkozni. Wave
 



Remélem nem bántottalak meg semmivel, mert nem volt szándékomban, de hidd el, itt sokunknak ebben a témában ez az életünk. Én csak akkor nem kutyázom, amikor alszom, de néha még akkor is azzal álmodok.
Nem hiszem el -és tényleg nem nagyképűség- hogy sok újat fogok hallani a témában bárkitől. Nem állok oda vitázni senkivel az agancsciklusokról, meg egy csomó dologról, mert egyrészt nem érdekel, másrészt mivel nem értek hozzá, készséggel elhiszem, hogy a másik jobban tudja.
Ugyanezt szeretném kérni ebben a témában. X darab kiásott kotorékkal a hátam mögött, X darab kutya munkájának, fejlődésének, tündöklésének és bukásának végigkövetése után, X millió forint belegyilkolásával ebbe a témába (nem mind a sajátom, de mivel együtt csináljuk, azt hiszem itt összemoshatom az egész brigádét), azt gondolom markáns véleményem lehet a dologról.

Megismerkedtem idén egy csapattal, hajtásból élnek (ill van aki). Teljesen más nekik a jó kutya, akik 3 hónap alatt 60 hajtást bonyolítanak le, mint nekem, aki ez idő alatt 8at. Én alkalmanként kapok 5-10 ezret, ők egy hétvégén 500at. Így van ez mindenben, aki rááll valamire, az abban máshogy számolja a költségeket. Ezek azért gondolom szignifikáns különbségek. Nem ugyanaz a műfaj, de talán szemléltet valamit.

Egyébként pedig lehet, hogy igazad van, és egyszerűen tényleg nem lehet kutyásokkal vitatkozni. Mégegyszer bocsánat, ha megbántottalak, vagy félreérthető voltam. Nem volt szándékomban.
Naplózva

Nothing But Work
Oldalak: 1 [2] 3 4 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: