Oldalak: [1] 2 3 4 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ragadozó létszámkontroll  (Megtekintve 39574 alkalommal)
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Dátum: 2009. December 27. - 09:42:24 »

Sziasztok!

Pest megyében profi csapattal, sporttársi feltételekkel róka és borzvadászatot, létszámapasztást vállalunk.
Naplózva

Nothing But Work
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2009. December 27. - 12:30:23 »

Sziasztok!

Pest megyében profi csapattal, sporttársi feltételekkel róka és borzvadászatot, létszámapasztást vállalunk.


Szia!
Én is vállalok rókázást, alkalmanként 5,000 Ft-ot fizetek a meghívónak!
Naplózva
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #2 Dátum: 2009. December 27. - 13:40:42 »

Szia!
Én is vállalok rókázást, alkalmanként 5,000 Ft-ot fizetek a meghívónak!
A tevékenységedhez sok sikert kívánok, remélem nem vagy híján a lehetőségeknek.
A borzos topicban olvastam, hogy van ahol ez probléma. Azt hiszem tudok megoldást kínálni, vannak referenciahelyeink, nem panaszkodnak. (ha erdőjáró beazonosít a Magnezitból, talán elmondja miről beszélek Kacsint)
Sikeres gyérítés esetén cserébe apróvadvadászatot szeretnék, azt gondolom ez nem szemtelen.
Naplózva

Nothing But Work
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3 Dátum: 2009. December 27. - 13:52:14 »

Számtalan helyen jelent problémát a disznók jelenléte is a búza-, kukorica-, árpa-, stb. vetésekben, de én még baráti alapon túl működő ingyen vadászatról, pláne, hogy a meghívó adjon valamit (!), nem hallottam.  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4 Dátum: 2009. December 27. - 14:00:30 »

Balázs!

Te hány lámpát csináltál idegeneknek ingyen? Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #5 Dátum: 2009. December 27. - 14:02:24 »

Balázs!

Te hány lámpát csináltál idegeneknek ingyen? Vállat von

Az egy kicsit más tészta, mert ott nem kell a tagtársaimmal stb. elszámolni hogy idegen embert ingyen engedek be a nem saját területemre. De jogos, attól hogy erre nem elterjedt, létezhet  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #6 Dátum: 2009. December 27. - 14:10:27 »

Az egy kicsit más tészta, mert ott nem kell a tagtársaimmal stb. elszámolni hogy idegen embert ingyen engedek be a nem saját területemre. De jogos, attól hogy erre nem elterjedt, létezhet  Igen

Ha már ebből indulunk ki akkor természetes, hogy ha elmegyek a kutyáimmal disznóhajtásra, akkor még nekem kell fizetnem azért, hogy az uraknak szorakozást biztosítsak?

A kotorékozás egy olyan műfaj amit az "úri" vadászurak nem szívesen csinálnak. De azt elvárják, hogy sok fácán meg nyúl legyen amikor hajlandó Őkelme kifáradni a területre. Van-sajnos elég kevés- olyan idióta akinek a kotorékozás jelenti a vadászat legszebb formáját és hajlandó a kutyája életét is kockára tenni emiatt. Szerintem nem elvárható, hogy mindezt teljesen ingyen tegye. Még ha nem is pénzt várunk ezért. Néha egy köszönöm is jól esik, vagy ha egy átdolgozott nap után vár egy kis kaja a vadászházban. De ez akkor is egy szolgáltatás. Ha mindenki csinálná és mi csak odapofátlankodnánk és elvennénk a szórakozást a tagoktól, akkor azt hiszem érthető lenne ha nekünk kellene fizetni.

Szerintem

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #7 Dátum: 2009. December 27. - 14:14:34 »

A tevékenységedhez sok sikert kívánok, remélem nem vagy híján a lehetőségeknek.
A borzos topicban olvastam, hogy van ahol ez probléma. Azt hiszem tudok megoldást kínálni, vannak referenciahelyeink, nem panaszkodnak. (ha erdőjáró beazonosít a Magnezitból, talán elmondja miről beszélek Kacsint)
Sikeres gyérítés esetén cserébe apróvadvadászatot szeretnék, azt gondolom ez nem szemtelen.


Én beazonosítottalak  Kacsint

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #8 Dátum: 2009. December 27. - 14:17:06 »

Csaba!

Mint említettem, felénk a kotorékozás nem elterjedt, és őszintén szólva kicsit félre értettem Rókavadász hozzászólását első olvasatra. Ezért tettem a 2. hsz végére a  Igen jelet.
Ettől függetlenül elvárom, mint Fórumtárs, hogy ne végy egy kalap alá "úri" vadászurakkal meg őkelmékkel, hiszen engem nagyvadas területen nemigen láttál még apróvadhiány miatt toporzékolni...
Sértett hangnemed felesleges, mert nem a kotorékozást támadtam, mint mondtam, félreértelmeztem a dolgot.

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #9 Dátum: 2009. December 27. - 14:17:57 »

Rókavadász, Tőled pedig elnézést kérek, én puskás ragadozó-lesvadászatra gondoltam, ezért furcsállottam a dolgot.  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #10 Dátum: 2009. December 27. - 14:34:59 »

Csaba!

Mint említettem, felénk a kotorékozás nem elterjedt, és őszintén szólva kicsit félre értettem Rókavadász hozzászólását első olvasatra. Ezért tettem a 2. hsz végére a  Igen jelet.
Ettől függetlenül elvárom, mint Fórumtárs, hogy ne végy egy kalap alá "úri" vadászurakkal meg őkelmékkel, hiszen engem nagyvadas területen nemigen láttál még apróvadhiány miatt toporzékolni...
Sértett hangnemed felesleges, mert nem a kotorékozást támadtam, mint mondtam, félreértelmeztem a dolgot.

 Emelem Wave

Nem Rád gondoltam. Csak úgy általában. Nem sértődtem meg, mert nincs miért.  Igen
Csak próbáltam rávilágítani a magyar valóságra. Akik nem kutyás vadászok és sajnos Ők vannak többen, nem is értik, hogy mit jelent a kutyáddal vadászni. Csak egy eszköznek tekintik.  Tasli Nem Társnak.  Sorozat
Itt sem Rád gondolok.  Wave


Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #11 Dátum: 2009. December 27. - 14:41:55 »

Ok, köszönöm  Igen
Nekem sajnos nem lehet kutyám (társasház), de egy-egy utánkeresésen ha kinn van velünk a Barátom tacsija és sikert érünk el, látom abban a két fekete szemben az őszinte örömet...  Kutyás

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Rókavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. December 27. - 14:50:46 »

Az egy kicsit más tészta, mert ott nem kell a tagtársaimmal stb. elszámolni hogy idegen embert ingyen engedek be a nem saját területemre. De jogos, attól hogy erre nem elterjedt, létezhet  Igen
Elnézést kérek mindenkitől ha félreérthető voltam, kotorékvadászatra gondoltam.
Aki tudja miről beszélek az érti, aki nem tudja, kísérjen el egyszer borzra, adok neki egy csákányt, és nap végére nem fogja sokallni egy-egy fácán vagy nyúl elejtésének lehetőségét érte.
Megjegyezném még, hogy a társasvadászatokra a tagok mindegyike hívhat vendéget (általában), így aztán különösebb elszámolásra nincs szükség az 'idegen' jelenléte miatt.
Naplózva

Nothing But Work
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #13 Dátum: 2009. December 27. - 14:55:02 »

Elnézést kérek mindenkitől ha félreérthető voltam, kotorékvadászatra gondoltam.
Aki tudja miről beszélek az érti, aki nem tudja, kísérjen el egyszer borzra, adok neki egy csákányt, és nap végére nem fogja sokallni egy-egy fácán vagy nyúl elejtésének lehetőségét érte.
Megjegyezném még, hogy a társasvadászatokra a tagok mindegyike hívhat vendéget (általában), így aztán különösebb elszámolásra nincs szükség az 'idegen' jelenléte miatt.


Így, hogy kotorékovadászatról van szó, (szerintem) teljesen korrektek és jogosak a feltételek  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #14 Dátum: 2009. December 27. - 15:50:25 »

Ha már ebből indulunk ki akkor természetes, hogy ha elmegyek a kutyáimmal disznóhajtásra, akkor még nekem kell fizetnem azért, hogy az uraknak szorakozást biztosítsak?

A kotorékozás egy olyan műfaj amit az "úri" vadászurak nem szívesen csinálnak. De azt elvárják, hogy sok fácán meg nyúl legyen amikor hajlandó Őkelme kifáradni a területre. Van-sajnos elég kevés- olyan idióta akinek a kotorékozás jelenti a vadászat legszebb formáját és hajlandó a kutyája életét is kockára tenni emiatt. Szerintem nem elvárható, hogy mindezt teljesen ingyen tegye. Még ha nem is pénzt várunk ezért. Néha egy köszönöm is jól esik, vagy ha egy átdolgozott nap után vár egy kis kaja a vadászházban. De ez akkor is egy szolgáltatás. Ha mindenki csinálná és mi csak odapofátlankodnánk és elvennénk a szórakozást a tagoktól, akkor azt hiszem érthető lenne ha nekünk kellene fizetni.

Szerintem




Kedves Csaba!

Sok mindent el lehet rólam mondani, de hogy Úri vadász lennék, azt nem hiszem. Bár ami azt illeti azt utóbbi években valóban ellustultam, elkényelmesedtem.
Vannak a vadászatnak olyan formái, amelyek messze állnak az én ízlésemtől. Nem vitatom, a kotorékozás eredményességét, szükségességét. ( és ha a memóriád jó, tudhatod, hogy részt vettünk már közös kotorékozáson is.)
Ezzel együtt, az én szememben a kotorékozás nem sokban különbözik egy kakas, vagy kutyaviadaltól. Egy ilyen "jól sikerült" kotorékozásnak köszönhetem, hogy kisebbik fiam megutálta a vadászatot!

Azt sem igen hinném, hogy ezt a tevékenységet a szolgáltatás kategóriába lehet sorolni. Annál is inkább, mert ez szvsz az érdekek szerencsés egybeesése. Nektek az az érdeketek, hogy egyáltalán legyen lehetőségetek a kutyáitokkal dolgozni, a területeknek pedig az, hogy kevesebb legyen a róka. Ha lehet itt egyáltalán szolgáltatásról beszélünk, akkor ez nagyon is kétoldalú!
A kotorékozás is egy tradicionális vadászati forma, s mint olyat fent kell tartani, de azt sem gondolom, hogy el kell túlozni a kotorékozás jelentőségét.  Tudok olyan területet mutatni, ahol húsz éve nem volt kotorékozás, ( sőt, országot is, ahol tiltott!) és fegyverrel is igen jól tudják szabályozni a rókák számát!

Csaba!
Azt nem tudom, hány éve foglalkozol kotorékozással, (és most nem akarlak megbántani!)  de engem azért egy fiatal vadász ilyen summás véleménynyilvánítása igen csak meglep. Főleg ha tudom, hogy nem olyan régen vadászol, és nem hiszem, hogy olyan nagy rálátásod lenne a vadászatra, vagy a vadásztársaságok életére.
Ha tévednék, bocsánatodat kérem!





Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: [1] 2 3 4 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: