Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 221497 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #660 Dátum: 2016. Január 05. - 12:18:40 »

 Igen Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #661 Dátum: 2016. Január 05. - 12:34:41 »

Szép napot! Emelem

Hétvégi fácánvadászatunk eredménye, 24 puskával 55db vadfácán.



Üdv. a Vadásznak, tisztelet a Vadnak!

Böcsületes... Emelem Emelem Igen Igen
Naplózva
SebyHun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #662 Dátum: 2016. Január 18. - 08:19:09 »

Sziasztok!

Hétvégén meghívott vendég voltam egy Bács-Kiskun megyei vadásztársaságnál fácánhajtáson.

Sikeresen terítékre hoztam életem első két fácánkakasát.

Még így két nap elteltével is kavarognak bennem az élmények. Amikor a kutya állta a vadat, és pár másodperccel később egy semmi kis bokorból három kakas röppent fel, három irányba, úgy meglepődtem a látványtól, a természet szépségétől, hogy még vállba se emeltem a puskát, tátott szájjal figyeltem az elröppenő madarakat. Hajtás végén visszasétáltam megnézni azt a kis bokrot, mégis, hogy fért el három kakas benne.

Megtapasztaltam, hogy még többet kell lőtéren gyakorolni (havonta egy alkalmat vagyok 2 órát). Teljesen felkészülten várt, nyílegyenesen repülő madarat hibáztam el, valamint még jobban be kell gyakorolni a távolságok felmérését, előtartás mértékét.

Magam kárán tanultam meg azt is, hogy a bőr aggatékot kellett volna megvenni, nem pedig a vadászboltos által rám beszélt „egy kezes fém aggatékot”, ami a leírás szerint 8-10 madarat bírna el… Az első kakast ráhelyezve tört el középen (forrasztás) és vált használhatatlanná. Szégyenre kölcsön kellett kérni egy másikat.

A szombati napon, 45 fácánkakast hoztunk terítékre, emlékeim szerint 41 vadász és 3 kutya részvételével.

Összefoglalva, köszönöm a meghívást, mindenki segítségét és tanácsait. Természetesen az avatásom se maradt el, az avatópálcám a többi közzé került emlékbe.

Utolsóként pedig köszönöm páromnak és szüleinek, hogy lehetővé tették ezt a hétvégét.

Szép napot mindenkinek! Képeket majd később linkelem.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #663 Dátum: 2016. Január 18. - 08:33:46 »

Fogadd elismerésem! Nálunk leállították a fácánvadászatot.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
SebyHun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #664 Dátum: 2016. Január 18. - 08:56:39 »

Tudnátok javasolni valami ötletet, hogy lehetne trófeát készíteni a kakas farktollából? Sajnos kitömést nem vállalt senki a közelembe.
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #665 Dátum: 2016. Január 18. - 10:12:20 »

Üdv gratulálok ! Kívánom ,hogy még sok ilyen életre szóló  élményed legyen ,és minél sűrübben!  Gyula
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #666 Dátum: 2016. Január 18. - 10:49:09 »

Szervusz .

Gratulálok az Első sikeres vadászatodhoz ( remélem még sokk fogja követni) és ahhoz külön,hogy megláttad benne a ktyával való vadászat szépségét is.

Preparátum . magad szeretnéd elkésziteni akkor  a begy környéköröl szoktunk le venni börös tollat (kb egy tenyényenyit) és ezt lehet sóval kiszáritani ( többször cseréln rajta a sót és zsirt le kell kaprni róla).Amikor már kiszáradt egy kerek formát kell vágni belőle és egy zöld filcre kell ragasztani.E mögő legyző alakban be lehet tüzni a farok tollakat .

De merre laksz? nagyon sokk jó preparátor van az országben akinek fagyasztot állapotban is ellehet küldeni a madarat.

üdv:HSanyi
Naplózva
SebyHun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #667 Dátum: 2016. Január 18. - 10:59:22 »

Szervusz .

üdv:HSanyi


Kedves HSanyi!

Közben eldőlt, hogy nem lesz kitömve, megnézte egy preparátor és eléggé megsérültek sajnos, nem lennének szépek. A preparátumot elkészíti szívesen, zöld posztóra lesznek a tollak feltűzve és mellé egy fényképet előhívatok, majd egy kis tábla és ezt az egészet bekereteztetem, üveg mögé. Ahogy Te is említetted.

Köszönöm az üdvözlést!

Szép napot!

SebyHun
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #668 Dátum: 2016. Január 18. - 12:11:01 »

Szia Sebyhun!

Kalapdíszt is készítethetsz a fácánod begytollából a preparátoroddal.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #669 Dátum: 2016. Február 08. - 19:33:26 »

Aranyos ez a fácán-trófea dolog. Mintha magamat látnám jó 20 évvel ez előtt első gácsérommal a kezemben. Hogy én akkor mit pátyolgattam az ecset, farok és szárnytükör tollakból összeálmodott "trófeámat" melyet úgyis megettek a molyok. De a fotót amelyiken büszkén vigyorítok és bénán tartom a kacsát meg az emléket ahogy az aknaszlatina kubikgödrön belesütöm az egycsövűt a rám repülő récefalka közepébe és leesik egy madár..... Na abba beletört a molyok foga!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #670 Dátum: 2016. Október 24. - 13:14:57 »

Indul a vadászidény! 
Továbbképzés! Mosolyog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #671 Dátum: 2016. Október 28. - 17:30:38 »

Engedelmeddel Attila ezt lopom. Holnapra kinyomtatom és kitűzöm a vadászházunk tacepao-jára.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #672 Dátum: 2016. Október 28. - 18:41:45 »

Engedelmeddel Attila ezt lopom. Holnapra kinyomtatom és kitűzöm a vadászházunk tacepao-jára.

 Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #673 Dátum: 2016. November 13. - 11:03:10 »

Üdv!

Teszek fel két terítékfotót az idei első két vadászatunkról.




Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #674 Dátum: 2016. November 13. - 11:22:44 »

 Gratulálok! Emelem
 
(Bár megmondom őszintén, ezektől a kék, fehér "Kettner aggatékoktól" lever a víz! Kár ilyenekkel elrontani egy ilyen szép terítéket!)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: