Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222932 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #795 Dátum: 2020. November 29. - 13:26:10 »


77 madár 2 szajkó, 14 vadász.
Nem vagyok túl büszke a teljesítményemre, 4 madár + két fél. Nem azzal volt gond, amikor lőttem, hanem rendszeresen maradtam le a lehetőségekről.
 Emelem

Gratulálok Géza!
Szép eredmény!
Az vigasztaljon, hogy nem minden napja egyforma az embernek!
Vannak jók és kevésbé jók!
A múlt szombaton viszont élmény volt melletted állni és nézni, hogy "dolgozol". Igen
Az öreg vizslám meg örült az extra melónak! Igen Vigyorog

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #796 Dátum: 2020. November 29. - 14:33:26 »

Gratulálok Géza!
Szép eredmény!
Az vigasztaljon, hogy nem minden napja egyforma az embernek!
Vannak jók és kevésbé jók!
A múlt szombaton viszont élmény volt melletted állni és nézni, hogy "dolgozol". Igen
Az öreg vizslám meg örült az extra melónak! Igen Vigyorog

 Emelem
Köszönöm a dícséretet!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #797 Dátum: 2020. November 29. - 16:21:40 »

Köszönöm a dícséretet!


 Emelem
Ez így volt, mi meg örültünk a jól lövő vendégeknek! Igen
Öröm ilyen csoportot vadásztatni! Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #798 Dátum: 2021. Január 18. - 05:40:04 »

Idényzáró fácán vadászatra voltam hivatalos.
Csípős, hideg és meglehetősen szeles reggelen gyülekeztünk.
A dokumentáció és az eligazítás után hamar a hajtás helyszínén voltunk, s megkezdtük a szárnyak felállítását.
Nagyjából egy km hosszúságú nádas-bokros fasorok, ezekből három egymással párhuzamos a mai vadászat színtere.
A leállók is elfoglalták helyeiket, így lassan poroszkálva indulunk feléjük.
Kihelyezett madarakra vadászunk.
A markáns északi szél valósággal vízszintesen söpri a havat, s amolyan "Deltás- Kudlik Julis" emlékképeket idéz.
Vegyes röpkészségű madarak, egyik másikat jól begyorsítja a már már orkán erejű szél.
Hibázunk ám annak rendje módja szerint, no meg sikerül is jó pár madarat leszólítani.
Fegyelmezett mindenki, látunk süvegelést érdemlő és kevésbé sem tetsző lövéseket, a hajtók alaposan dolgoznak, a kutyák pedig kíválóan apportíroznak!
Szerencsénk volt, mivel a vadászat felétől már nagyon megcsillapodott a szél,, ami így is kifújt alaposan bennünket a végére..
Köszönöm ezt a jó hangulatú vadászatot a szervezőknek- lebonyolítóknak, barátaimnak, a hajtóknak- kutyáknak, s mindenkinek, akivel együtt örömködhettünk.
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #799 Dátum: 2021. Február 07. - 12:35:31 »

 Emelem
A mi idényzáró vadászatunk is lezajlott. Zavaró volt a belvíz, de csak összejött. A lényeg hogy jól éreztük magunkat.




A teríték átadás után forrótea, pogácsa, sült hurka - kolbász - karaj fűszerezte a társalgást.
 Wave
 
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #800 Dátum: 2021. Február 07. - 17:11:14 »


A mi idényzáró vadászatunk is lezajlott. Zavaró volt a belvíz, de csak összejött. A lényeg hogy jól éreztük magunkat.

 


Gratulálok!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #801 Dátum: 2021. Február 19. - 08:16:29 »

http://www.vadaszat.net/?p=24167

Csodálatos teríték!  Rííí

Senkiben nem volt annyi szépérzék, hogy (egyedül is tíz perc alatt) valami formába rendezze a lehajigált fácánokat?   Csodalk  Tasli
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #802 Dátum: 2021. Február 19. - 08:57:53 »

http://www.vadaszat.net/?p=24167

Csodálatos teríték!  Rííí

Senkiben nem volt annyi szépérzék, hogy (egyedül is tíz perc alatt) valami formába rendezze a lehajigált fácánokat?   Csodalk  Tasli

Ezt kár volt lefényképezni!
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #803 Dátum: 2021. Február 19. - 12:50:54 »

Jó lenne felülről látni,lehet hogy úgy lenne értelme miért így vannak elhelyezve.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #804 Dátum: 2021. Február 19. - 14:56:13 »

Jó lenne felülről látni,lehet hogy úgy lenne értelme miért így vannak elhelyezve.
Kinagyítottam de nem látom az értelmét.Talán morzejelek... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #805 Dátum: 2021. Február 19. - 15:28:17 »

Akkor viszont elég szomorú,hogy így adják meg a tiszteletet a vadnak! Nem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #806 Dátum: 2021. Február 19. - 16:25:00 »

Jó lenne felülről látni,lehet hogy úgy lenne értelme miért így vannak elhelyezve.

Szerintem azért rakták így le, mert fizetős vadászat volt a cikk szerint, és mindenki ragaszkodott az általa lőtt fácánhoz, gondolom azokat is akarta hazavinni (ha már fizetett érte). Ha jól megnézitek, kb. 19 kupac fácán van letéve, megegyezően a vadászaton résztvevők számával.
Ennél már csak az lett volna szebb, ha mindenki a saját aggatékával teszi a terítékre a kakast.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #807 Dátum: 2021. Február 19. - 18:08:06 »

Szerintem azért rakták így le, mert fizetős vadászat volt a cikk szerint, és mindenki ragaszkodott az általa lőtt fácánhoz, gondolom azokat is akarta hazavinni (ha már fizetett érte). Ha jól megnézitek, kb. 19 kupac fácán van letéve, megegyezően a vadászaton résztvevők számával.
Ennél már csak az lett volna szebb, ha mindenki a saját aggatékával teszi a terítékre a kakast.
Szerintem is erről van szó!
Nem túl szép látvány, de találkoztam már ilyennel.
Arról, ne is beszéljün hogy tisztességes-e mindenkinek annyit hazavinni ami lőtt.
Én az egyenlő elosztás híve vagyok.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #808 Dátum: 2021. Február 19. - 20:01:57 »

Akartam már írni, hogy egyik, másik kupac úgy fest, mintha rajta maradt volna az agaték.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #809 Dátum: 2021. November 08. - 06:51:48 »

Vidám hangulatú, meleg időben sétálós- bokrászós idény kezdeten vagyunk túl.
Nagyon sok tyúkot láttunk, igazi vadmadarak, a kakasok viszont még nem nagyon mutatkoztak.
A kutyák szépen dolgoztak!
Viszonylag sok még a lábon álló kukorica is.
A siker mellé természetesen kijutott a hibázásból is Emelem

Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: