Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222906 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #735 Dátum: 2018. December 21. - 17:41:12 »

Mondjuk nem is hívnálak nyúlra!   Röhög Röhög Röhög
Lehet csodálkozni, de ahol a kilövési terv 1 db/fő, ott nem hívnak nyúlra vendéget!  Lehet kifogásolni, de nem érdekel.  Be lehet hozzánk lépni tagnak (3 Mft) vagy el kell menni olyan helyre  nyulat lőni ahol  28 000 ft/db. Ott szívesen is látnak!  Emelem

Sajnálom, hogy nem értetted meg mondandóm lényegét. Szomorú

 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #736 Dátum: 2018. December 21. - 19:33:36 »

Sajnálom, hogy nem értetted meg mondandóm lényegét. Szomorú

 Emelem

Megértettem, de nem értek vele egyet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #737 Dátum: 2018. December 21. - 19:54:18 »

Megértettem, de nem értek vele egyet!

Csodálkozom, hogy pont Te, aki közöttünk "rangidős" vagy a vadászat-vadászetika terén, nem döbbensz meg ezen a nyílt szelektáláson. Szerintem nagyon gusztustalan eljárás. Az hogy egy vadászaton, egyazon körben, egy társaság egyes tagjainak szabad valamit, a másikoknak nem, az hihetetlen.

Hidd el ki tudnám fizetni a 28 ezer forintot a nyúlért, akár többért is, és ha nagyon akarnám a 3 millió beugrót is kitenném az asztalra. Az is furcsa volt Tőled, hogy rögtön forintosítottad a "problémát", ami CSAK etikai, szerintem.

Miért csodálkozunk azon, ha a "vadződ" úgy beszél a vadászokról, ahogy, ha mi magunk nem álljuk ki az etika próbáját?  Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #738 Dátum: 2018. December 21. - 20:24:42 »

Sanyooo! Emelem

Te megint összekevered a dolgokat!  Más a vadászetika, és más a az üzlet !  A fizető vendégek szerződést kötöttek 2 fácán/ főre, és nem nyúlvadászatra jöttek, hanem fácánvadászatra.
A tagoknak van joga fácán vadászatra vendéget hívni, és saját kompetenciája terhére nyúlra is!  A tagok közül senki nem jelezte, hogy vendége van nyúlra, tehát ezért senki sem lőhetett nyulat a tagokon kívül.  A tagok jogai teljesen egyformák nálunk.

 De azt hiszem, egy társaság dolgait fölöslegesen magyarázom neked.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #739 Dátum: 2018. December 21. - 20:25:57 »

Sanyooo! Emelem

Te megint összekevered a dolgokat!  Más a vadászetika, és más a az üzlet !  A fizető vendégek szerződést kötöttek 2 fácán/ főre, és nem nyúlvadászatra jöttek, hanem fácánvadászatra.
A tagoknak van joga fácán vadászatra vendéget hívni, és saját kompetenciája terhére nyúlra is!  A tagok közül senki nem jelezte, hogy vendége van nyúlra, tehát ezért senki sem lőhetett nyulat a tagokon kívül.  A tagok jogai teljesen egyformák nálunk.

 De azt hiszem, egy társaság dolgait fölöslegesen magyarázom neked.
Szerintem elbeszéltek egymás mellett.  Fejvakarás
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #740 Dátum: 2018. December 21. - 21:09:36 »

Szerintem elbeszéltek egymás mellett.  Fejvakarás

Szerintem nem "egymás melletti elbeszélés", az eligazításon elmondják mi lőhető,sőt elvileg minden hajtás előtt.
Ha a vendég csak fácánt lőhet ezt illik, sőt kötelező figyelembe venni.
Ezt úgy mondom ,hogy semmi közöm az adott vadászathoz és területhez.
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #741 Dátum: 2018. December 21. - 21:11:29 »

Szerintem nem "egymás melletti elbeszélés", az eligazításon elmondják mi lőhető,sőt elvileg minden hajtás előtt.
Ha a vendég csak fácánt lőhet ezt illik, sőt kötelező figyelembe venni.
Ezt úgy mondom ,hogy semmi közöm az adott vadászathoz és területhez.

Mármint Attila és Sanyo beszélt el egymás mellett.  OOO
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #742 Dátum: 2018. December 22. - 08:37:24 »

Sanyooo! Emelem

Te megint összekevered a dolgokat! 

Ha te mondod. 

Én meg azt mondom, hogy igaza volt Kittenberger-, vagy Csathó Kálmánnak:  "Nem az számít hol vadászunk, hanem az, hogy kikkel!" Igazuk volt!  Ahol egy vadászaton nyíltan megkülönböztetik a csapat egyik részét a másiktól, oda önérzetes ember nem megy! Csodálom, hogy a biztonság kedvéért nem jelöltétek meg valami messziről rikító jellel a "másokat"! Bűnös hanyagság volt részetekről!

Mostanában beszéltem több ismerősömmel, akik kiléptek társaságukból és hanyagolják a vadászatot. Megértem őket! 
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #743 Dátum: 2018. December 22. - 17:13:01 »

Ha te mondod. 

Én meg azt mondom, hogy igaza volt Kittenberger-, vagy Csathó Kálmánnak:  "Nem az számít hol vadászunk, hanem az, hogy kikkel!" Igazuk volt! 


Szia Sanyooo! Emelem
Bocsánat, hogy beleszólok a diskurzusotokba.
A fenti idézettel teljesen egyetértek, így 30 vadászattal töltött évvel a hátam mögött.


Mostanában beszéltem több ismerősömmel, akik kiléptek társaságukból és hanyagolják a vadászatot. Megértem őket! 

Nem tudom, hogy területes társaságban vagy tag vagy nem.
Ha igen, akkor tudod, hogy minden társaság egy külön közösség.
Hogy milyen, azt társasága válogatja.
Viszont az is igaz, hogy egy közösségbe be is lehet illeszkedni, vagy nem.
Sajnos az emberek nem egyformák, bizonyos fokú toleranciát azért mindenkinek illik/illene tanúsítani.
Ha valakinek ez nem megy, akkor eldönti, hogy akar-e maradni vagy nem.
2017-ben megszűnt a tagságom, azon a területen vadásztam majdnem 25 évig.
Baráti kapcsolatok révén felvettek egy másik társaságba, ahová úgy érzem, hogy mostanra teljesen sikerült beilleszkednem.
Jól érzem magam, jó a társaság és szívesen töltjük az időt együtt, legyen az közösségi munka vagy vadászat.
 A vendéghívás társaságonként teljesen eltérő.
A vendég az mindig vendég, akit illik kitüntető figyelemben részesíteni, akár fizetősként, akár baráti alapon vadászik.
Viszont vannak dolgok, amelyek társaságonként eltérnek.
Ilyen a vadászati lehetőség és a vadászrész besorolása is.
Ezt meg vendégként(is) illik a helyi szabályokhoz igazodva betartani.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #744 Dátum: 2019. Január 01. - 10:56:01 »

 Emelem

Vasárnap volt az évzáró vadászatunk, ami nagyon jó hangulatban telt. Igen
Lelkes kísérőm boldogan hozta az egyik idős vadásztársam a nádasból
"előpiszkált" fácánját. Vigyorog
A "civil ruházatot" az időjárás indokolta.



 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #745 Dátum: 2019. Január 01. - 17:41:22 »

Szia Zoli.

Nincs evevl baj hiszen még "hajtó" a legény .

Királyfácán hibrid ..
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #746 Dátum: 2019. Január 02. - 09:29:57 »

Emelem

Vasárnap volt az évzáró vadászatunk, ami nagyon jó hangulatban telt. Igen
Lelkes kísérőm boldogan hozta az egyik idős vadásztársam a nádasból
"előpiszkált" fácánját. Vigyorog
A "civil ruházatot" az időjárás indokolta.



 Emelem


Így lesz vadász az ember gyereke . Jó annak akinek vadász a felmenője ha ilyen indíttatása van . Sajna nekem se apám se a gyerekeim nem voltak / nincsenek oda a vadászatért . Még azért próbálkozok az unokát beoltani .  Röhög



Fertőzöm rendesen !

Erről a királyfácánról tudnál valamit írni ? Hogyan vált be milyen a kereslet rá ? Hogyan lettek a hibridek ? 
Egy vadásztársam szerint meg kéne próbálni nevelni és állományjavításra se rossz .  Fejvakarás

Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #747 Dátum: 2019. Január 02. - 11:31:50 »

A kislányom apróvad vadászat előtt:
-Apa kapd el azt a piszok nyuszit mert megeszi a papa répáját. Vadászd le!

Vadászat után a nyuszi nyúzas utan jöttek és leb_szott hogy miert nyuztam le a nyulat mielőtt ő odaért. Meg hogy a fácán az nem a barátja de a faroktolla jó a cicának játszani, ugyhogy azt adjam oda most. De legközelebb mutassam meg neki azt a piszok nyuszit.

Vadászat után 1 nappal:
-Apa, ha látsz őzet vagy majacot azt vadászd le jó?!

Azt hiszem nem lesz itt baj Mosolyog


Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #748 Dátum: 2019. Január 02. - 11:39:51 »

A kislányom apróvad vadászat előtt:
-Apa kapd el azt a piszok nyuszit mert megeszi a papa répáját. Vadászd le!

Vadászat után a nyuszi nyúzas utan jöttek és leb_szott hogy miert nyuztam le a nyulat mielőtt ő odaért. Meg hogy a fácán az nem a barátja de a faroktolla jó a cicának játszani, ugyhogy azt adjam oda most. De legközelebb mutassam meg neki azt a piszok nyuszit.

Vadászat után 1 nappal:
-Apa, ha látsz őzet vagy majacot azt vadászd le jó?!

Azt hiszem nem lesz itt baj Mosolyog




Nekem a lány unokám arra a kérdésre hogy mit lőjek következetesen azt a választ adja hogy "nuszit" ! Mindegy hogy golyós vagy sörétes puskát rakok a tokba .  Röhög  A gyerek kívánsága pedig szent !
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #749 Dátum: 2019. Február 18. - 12:02:16 »

Vasárnap a Kömörői Petőfi Vt vendége lehettem. Lezártuk a fácán-szezont, és bizony a kihelyezésekből visszamaradt annyi madár hogy nagyon jót szórakozzunk. 12 puska lőtt 94 madarat, és még csekélységem is egész ügyesen forgatta a kölcsönkapott "vadőrmerkelt". Balkóbátya viszont magára vessen mert ebbe a buliba sem tudtam beszervezni, holmi iskolabál miatt. No de egyszer majd nagyon "megbüntetem". Ugyanakkor ami miatt itt most írogatok az a vadászati törvény-gyerek konstelláció. A hajtásokból törvényileg kirekesztett fiatalságot illett ugyanis valamivel "kárpótolni" legalább
 a terítéknél. Részemről rögtön a kompetenciám  felajánlása (szilvapálinkától "illatozva", zsákomban  8 fácánnal biztos nagy sikert arattam volna az ukrán vámosoknál) jutott eszembe és jó is volt az ötlet. A csillogó gyerekszemek megértek pár madarat ás az apukák-anyukák is  meglepődtek hogy ilyen ukrán is van. Nem bánt, nem harap, még cigit se csempész, de legalább nagyon hülye. Igaz, örök szkeptikus vadászbarátom a fülembe súgta "Nem akarsz te politikus lenni". Megnyugtattam, hogy nem, inkább maradok vadásznak.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: