Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222946 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #675 Dátum: 2016. November 13. - 17:14:08 »

Gratulálok! Emelem
 
(Bár megmondom őszintén, ezektől a kék, fehér "Kettner aggatékoktól" lever a víz! Kár ilyenekkel elrontani egy ilyen szép terítéket!)

Köszönöm!
Mit javasolnál a bálamadzag helyett?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #676 Dátum: 2016. November 13. - 20:38:39 »

Köszönöm!
Mit javasolnál a bálamadzag helyett?


Bár nem engem kérdeztél és bocs hogy bele vau de nálunk a terítéken semmi sincs a vadak nyakára-lábára aggatva/kötve és szerintem így a természetes mivoltukban a legszebbek a terítéken,de ez csak az én véleményem!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #677 Dátum: 2016. November 13. - 20:46:33 »

Köszönöm!
Mit javasolnál a bálamadzag helyett?

Szia! Emelem

Igazából Grus grus meg is válaszolta.  Én is azt tartom, hogy a terítéken ne legyen a vadon sem aggaték, sem bálamadzag, semmi. Ahogy a nagyvadon sem hagyjuk rajta a terítéken a húzó kötelet, szerintem az apróvadon sem kellene. De ez is csak egy vélemény, és tudjuk, a vélemény  olyan..... Vigyorog

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #678 Dátum: 2016. November 14. - 09:06:56 »

Sokhelyütt dívik a lőtt apróvad "megjelölése".

"mér a más szétlőtt szarját vigyem haza" alapon.

Ezért is látni sokhelyütt bálamadzagmasnival, meg különféle aggatékokkal "ékesített" terítéket.

De olyat is láttam már, ahol az utolsó hajtás végén a dűlőút szélén mindenki lerakta a lába elé a kompetenciáját (tehát már a vadászat közben ment az "osztozkodás": "te már a harmadik nyulat lövöd, adj egyet, úgyis kettő a kompetencia" - stb.), a vadászatvezető megköszönte a balesetmentes vadászatot Fej a falba, aztán mindenki fölkapta a sajátját, és usgyi haza.

Pedig nem kevés vadat lőttünk, ráadásul két brigádban vadászva, tehát mindezt összegondolva igazán reprezentatív terítéket lehetett volna készíteni...
Ha lett volna rá igény, meg ha nem lett volna erősebb a "saját vadamat viszem haza" szándék.

 Vállat von ahány ház annyi szokás!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #679 Dátum: 2016. November 14. - 11:10:24 »

Sokhelyütt dívik a lőtt apróvad "megjelölése".

"mér a más szétlőtt szarját vigyem haza" alapon.

Ezért is látni sokhelyütt bálamadzagmasnival, meg különféle aggatékokkal "ékesített" terítéket.

De olyat is láttam már, ahol az utolsó hajtás végén a dűlőút szélén mindenki lerakta a lába elé a kompetenciáját (tehát már a vadászat közben ment az "osztozkodás": "te már a harmadik nyulat lövöd, adj egyet, úgyis kettő a kompetencia" - stb.), a vadászatvezető megköszönte a balesetmentes vadászatot Fej a falba, aztán mindenki fölkapta a sajátját, és usgyi haza.

Pedig nem kevés vadat lőttünk, ráadásul két brigádban vadászva, tehát mindezt összegondolva igazán reprezentatív terítéket lehetett volna készíteni...
Ha lett volna rá igény, meg ha nem lett volna erősebb a "saját vadamat viszem haza" szándék.

 Vállat von ahány ház annyi szokás!...
Fellökjük a pickup platóra,köszönünk és usgyi haza...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #680 Dátum: 2016. November 14. - 15:10:14 »

Fellökjük a pickup platóra,köszönünk és usgyi haza...

Ha köszönnek, és nem csak elsunnyognak!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #681 Dátum: 2016. November 14. - 15:52:33 »

Sokhelyütt dívik a lőtt apróvad "megjelölése".

"mér a más szétlőtt szarját vigyem haza" alapon.

Ezért is látni sokhelyütt bálamadzagmasnival, meg különféle aggatékokkal "ékesített" terítéket.



Szia!

A fenti esetben nem erről van szó. Valahogy fel kell akasztani a vadat a kampóra. Nyilván a terítéknél le kellett volna venni, pusztán lustaságból nem történt meg.
Anno fiatal vadász koromban nálunk még cifrábban jelölték az öreg vadászok a vadat (pedig akkor mindenkinek volt saját bőr aggatója, meg számozott kampója, ez még a leadási időből maradt meg). Volt aki a fácán csőrébe keresztbe tollat fűzött, vagy kicsit megtépte a tollat a kakas fején.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #682 Dátum: 2016. November 14. - 16:07:28 »


Szia!

A fenti esetben nem erről van szó. Valahogy fel kell akasztani a vadat a kampóra.

Tudom, egyértelmű.

Csak eszembe jutottak ezek a régi(?) emlékek...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #683 Dátum: 2016. November 14. - 20:49:51 »

Böcsületes... Emelem Emelem Igen Igen
Vadászati Nagyhatalom:24 puskás- 55 fácán.
Jagdzwergeland: 8 puskás- 1277 fácán.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #684 Dátum: 2016. November 20. - 13:42:04 »

Vadászati Nagyhatalom:24 puskás- 55 fácán.
Jagdzwergeland: 8 puskás- 1277 fácán.


Mondhatok valamit? Szép is, jó is, meg minden. Őszintén gratulálok mert az ilyen gusztusos terítékfotó magáért beszél. Vadásztam én is ilyen terítékű hajtásban, tehát nem mondhatod, hogy "savanyú a szőlő", de amikor Káró kutyámmal, minimális (5 fős) társasággal kimegyek a területre és öregesen sétálgatva, kutya munkájában gyönyörködve lövök 1-2 kakast, meg 1-2 foglyot esetleg 1-2 nyulat, sokkal jobban érzem magam. Dűlőúton eszegetve-iszogatva-pipázgatva, egymást ugratva elbeszélgetve vadászgatni nekem többet ér mint az efféle terítékek. Amikor minden kakasnak "története van" na nekem az tetszik és sose tudnám megunni.
Más. A múlt héten egy rohadt légúti fertőzés miatt nem mehettem, hát 10 puska lőtt 22 kakast meg 4 kacsát. Most kimentem, a fiukkal. 15 fős csapattal mentünk mint a bolondok, mert jöttek a "futóbajnokok is (vendégek miatt nem oszolhattunk 5-ös csapatokra) és esett 8 kakas 2 fogoly meg egy róka. Szerénységem egy kakast elhibázott a lába alól egy másikat meg leszedett vagy 60-ról miután már ketten is elhibázták. Na mindegy este kimegyek kacsázni mert megjöttek a hápik és ott lehet kilométeres lövéseket tenni.
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #685 Dátum: 2016. November 20. - 16:54:44 »


Mondhatok valamit? Szép is, jó is, meg minden. Őszintén gratulálok mert az ilyen gusztusos terítékfotó magáért beszél. Vadásztam én is ilyen terítékű hajtásban, tehát nem mondhatod, hogy "savanyú a szőlő", de amikor Káró kutyámmal, minimális (5 fős) társasággal kimegyek a területre és öregesen sétálgatva, kutya munkájában gyönyörködve lövök 1-2 kakast, meg 1-2 foglyot esetleg 1-2 nyulat, sokkal jobban érzem magam. Dűlőúton eszegetve-iszogatva-pipázgatva, egymást ugratva elbeszélgetve vadászgatni nekem többet ér mint az efféle terítékek. Amikor minden kakasnak "története van" na nekem az tetszik és sose tudnám megunni.
Más. A múlt héten egy rohadt légúti fertőzés miatt nem mehettem, hát 10 puska lőtt 22 kakast meg 4 kacsát. Most kimentem, a fiukkal. 15 fős csapattal mentünk mint a bolondok, mert jöttek a "futóbajnokok is (vendégek miatt nem oszolhattunk 5-ös csapatokra) és esett 8 kakas 2 fogoly meg egy róka. Szerénységem egy kakast elhibázott a lába alól egy másikat meg leszedett vagy 60-ról miután már ketten is elhibázták. Na mindegy este kimegyek kacsázni mert megjöttek a hápik és ott lehet kilométeres lövéseket tenni.



 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #686 Dátum: 2016. November 26. - 14:10:06 »

Tegnap este hívott egy ismerősöm, hogy menjek el fácánozni hozzájuk. Sikerült is lőnöm két kakast.


 Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #687 Dátum: 2016. November 26. - 14:26:19 »

Tegnap este hívott egy ismerősöm, hogy menjek el fácánozni hozzájuk. Sikerült is lőnöm két kakast.


 Emelem
Naaaa. Aki az apróvadat is becsüli,az a nagyot is megérdemli. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #688 Dátum: 2016. November 26. - 15:54:28 »




 

Tisztelet a vadnak, üdv a vadásznak! Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #689 Dátum: 2016. November 27. - 08:40:48 »

Gratulálok!   Emelem
Milyen puskád van?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: