Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222858 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #615 Dátum: 2015. December 14. - 16:00:52 »

Lehet, hogy sokaknak népszerűtlen leszek, de nem bírom megállni: Kitett madarak lelövöldözése mióta vadászat? Hogy lehet vonzó egy ilyen lehetőség???

A szívemből szóltál Peti ! Pedig mi is nevelünk fácánt ! Azért hozzá kell tenni ha nem nevelnénk nem lenne mire lőni.
Ez most sajnos realitás és van ahol jól csinálják már majdnem természetes és van ahol a szemed láttára dobálják a ládából . Hány  Minden esetre nekem az a véleményem hogy ha ugyan annyi energiát fektetnénk az élőhely fejlesztésbe mint a neylon fácán nevelésébe akkor még mindig jót vadászhatnánk . Sajnos ezen nézeteimmel eléggé kisebbségben vagyok a jelenlegi összetételű társaságba így renitens embernek számítok ! Ördög  De így is jól érzem magam !   Emelem
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #616 Dátum: 2015. December 14. - 16:23:03 »

A szívemből szóltál Peti ! Pedig mi is nevelünk fácánt ! Azért hozzá kell tenni ha nem nevelnénk nem lenne mire lőni.
Ez most sajnos realitás és van ahol jól csinálják már majdnem természetes és van ahol a szemed láttára dobálják a ládából . Hány  Minden esetre nekem az a véleményem hogy ha ugyan annyi energiát fektetnénk az élőhely fejlesztésbe mint a neylon fácán nevelésébe akkor még mindig jót vadászhatnánk . Sajnos ezen nézeteimmel eléggé kisebbségben vagyok a jelenlegi összetételű társaságba így renitens embernek számítok ! Ördög  De így is jól érzem magam !   Emelem
Sajnos az élőhelyfejlesztés nem csupán a társaságon múlik.  Fejvakarás
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #617 Dátum: 2015. December 14. - 16:24:40 »

Ha tudnád milyen jó a pörköltje...   Ördög Ördög Ördög

Te okos!   Okos 
A rókák ott vannak, ahol van mit enniük!
Ha van apróvadad, garantáltan lesz a területen róka is!
Vendéghíváskor (mint most is) 50-60 vadász, 5-6 kutya és ugyanennyi hajtó vesz részt. Ilyenkor sokkal jobb eséllyel és nagyobb százalékban kerül terítékre a hajtásba kerülő rudi, mint amikor fele annyian hajtjuk ugyanazt az erdőrészt.

Elismerésem! Mindig csodálattal és némi sárga irígységgel bámulom, hogy mennyi rókát lőttök fácánozás közben.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #618 Dátum: 2015. December 14. - 16:50:18 »

Lehet, hogy sokaknak népszerűtlen leszek, de nem bírom megállni: Kitett madarak lelövöldözése mióta vadászat? Hogy lehet vonzó egy ilyen lehetőség???
Pedig sok helyen csinálják.A vadőr 2 segéddel és 5 ládával 8 órakor bemegy az 1 ha-os elhagyott NFA-s szőlő közepébe,míg a vadászmester az eligazítást tartja.Ezt a területet körülállja 15 tag+10 vendég.Adott jelre elkezdik kettessével dobálni a fácánokat.50 db-ból lőnek 48-at +2 elmegy sebzetten...mindezzel végeznek 9 órára.A legtöbb vendég a végén tudja meg,amikor kijön a személyzet üres ládákkal,hogy ez bizony instant-zacskós fácán volt...aztán irány a kocsma,ahol lehet mesélni az "élményeket".
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #619 Dátum: 2015. December 14. - 17:09:26 »

Lehet, hogy sokaknak népszerűtlen leszek, de nem bírom megállni: Kitett madarak lelövöldözése mióta vadászat? Hogy lehet vonzó egy ilyen lehetőség???

Vonzó semennyire, de ha a kezdő vadász nem jut máshoz, elmegy rá. Aztán már nem megy, aztán csóválja a fejét, aztán legyint, végül köp egyet a porba. Én is voltam kétszer "dobált kacsa"-zni 1991-ben Bugyiban, az viszont megdöbbentett, hogy öreg vadászok is voltak szép számmal. Szerették a kacsacombot.
Én azt sem értem, hogy sok öreg vadász miért nem jár ki dúvadazni? Egyedül, egy jó kutyával nagy élvezet lehet! Én meg ehhez nem jutok hozzá!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #620 Dátum: 2015. December 14. - 18:50:37 »

Puding próbája az evés.
Menj el többször, és a végén mindenki ismerős lesz.

 Emelem
Vagy ha jó helyet választ mindenki ismerős lesz. A tévéből. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #621 Dátum: 2015. December 14. - 18:51:54 »

Mondjuk a nejlonkacsát sokkal könnyebb jól csinálni, mint a nejlonfácánt.

Ettől még egyik sem közelíti meg a természetes unokatestvérekre való vadászat "fílingjét". Akármennyire is jól csinálják.

Engem ami távol tartna:

Ad1.: Az a 15-20 vadidegen. Leginkább.
Ad2.: Nem tudhatod, hogy mi van egy ilyen hirdetés mögött. Könnyen belefuthatsz egy a Jager74 által leírt változatba. Aminek az első öt percében jóérzésű ember vállra veti a puskát és elköszön. Viszont a pénzed úszik...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
safipeti
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #622 Dátum: 2015. December 14. - 20:39:40 »

Idézet
Ad1.: Az a 15-20 vadidegen. Leginkább.
Ad2.: Nem tudhatod, hogy mi van egy ilyen hirdetés mögött. Könnyen belefuthatsz egy a Jager74 által leírt változatba. Aminek az első öt percében jóérzésű ember vállra veti a puskát és elköszön. Viszont a pénzed úszik...

Na ezaz! pont ezek miatt vannak fenntartásaim. A kitett fácánt én úgy gondoltam, hogy előtte pár nappal teszik ki, nem ilyen ládából dobálós. Így azért nagyon mű.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #623 Dátum: 2015. December 14. - 22:23:59 »

Lehet, hogy sokaknak népszerűtlen leszek, de nem bírom megállni: Kitett madarak lelövöldözése mióta vadászat? Hogy lehet vonzó egy ilyen lehetőség???

Teljesen igazad van Druszám!
Semmivel nem különb, mint a lestől 60m-re levő szórón meglőni a disznót, kertben meglőni bármit, vagy esetleg a ( "jól bejáratott" )  dögtéren 30m-ről meglőni a rókát!
Egyik sem nagy kihívás, nem is túl vadászias, mégis sokan élnek ezekkel a lehetőségekkel.

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #624 Dátum: 2015. December 14. - 22:42:14 »

Semmivel nem különb, mint a lestől 60m-re levő szórón meglőni a disznót,
Azt ne sorold ide,nem az a műfaj,mint amiről eddig beszéltünk.Mert a disznó vagy jön a szóróra,vagy nem.De legtöbbször nem!
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #625 Dátum: 2015. December 14. - 22:51:11 »

Azt ne sorold ide,nem az a műfaj,mint amiről eddig beszéltünk.Mert a disznó vagy jön a szóróra,vagy nem.De legtöbbször nem!

Ez mese beszéd!
Vadkárban vagy jön, vagy nem.
De ha a szóró nincs agyon zaklatva, megjön a disznó. A szórón való disznólövés vadászati értéke egyenlő a nevelt fácánéval!
Ezt lehet ragozni, szépíteni, lakkozni, de attól a tény még tény marad!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #626 Dátum: 2015. December 14. - 23:17:02 »

Ez mese beszéd!
Vadkárban vagy jön, vagy nem.
De ha a szóró nincs agyon zaklatva, megjön a disznó. A szórón való disznólövés vadászati értéke egyenlő a nevelt fácánéval!
Ezt lehet ragozni, szépíteni, lakkozni, de attól a tény még tény marad!

Az ,hogy jön magától,vagy oda viszik-azért erősen elkülöníthető.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #627 Dátum: 2015. December 14. - 23:26:45 »

Az ,hogy jön magától,vagy oda viszik-azért erősen elkülöníthető.  Wave

Valóban.
A végeredmény és a vadászati érték azonban egyenlő!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #628 Dátum: 2015. December 15. - 07:28:09 »

Sziasztok!

A tapasztalatotokra, véleményetekre vagyok kíváncsi. Érdemes szerintetek elmenni napidíja fácánvadászatra? Kitett fácánok, befizetsz, és 15-20 vadidegennel vadászol. Egyrészt vonzó, mint minden vadászati lehetőség, másrészt meg elbizonytalanító. Akinek van tapasztalata ilyenről, ossza meg kérem!

Üdv!
Én voltam egy vadászaton vendégként, ahol az első hajtásban lehetett lőni a tyúkot is, mert ,, kihelyezett" madarak voltam. Aztán mikor megláttam a segédeket zsákokkal az akácosban, akkor kiürítettem a puskát. Azok a madarak nem is nagyon tudtak repülni.....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #629 Dátum: 2015. December 15. - 08:07:51 »

A kitett fácánt én úgy gondoltam, hogy előtte pár nappal teszik ki, nem ilyen ládából dobálós. Így azért nagyon mű.

Ne legyenek illúzióid, aznap reggel rakják ki őket, így a leggazdaságosabb.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: