Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 221518 alkalommal)
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #510 Dátum: 2014. Január 12. - 20:32:58 »

Szabolcsba leállítják de 10'000 Ft ért lehet még egyszeri engedélyt kérni ahol volt kiengedés is. Emelem 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #511 Dátum: 2014. Január 12. - 20:37:01 »

Lehetni lehet,de felesleges.Tragédia ami van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #512 Dátum: 2014. Február 03. - 10:42:18 »

Sziasztok!

Lassan itt az idény vége, sok helyen már be is fejezték a fácánvadászatot, azért tennék fel kedvcsinálónak egy pár képet. A képeket nem én készítettem.
















Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #513 Dátum: 2014. Február 03. - 10:51:16 »

Amikor megtörik a levegőben:



















A képek a társaságunk karácsony előtti vadászatán készültek, sajna csak most jutottam hozzájuk.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #514 Dátum: 2014. Február 03. - 14:05:58 »

Ennyi fácánt nem láttam a teljes idényben.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #515 Dátum: 2014. Február 04. - 09:46:23 »

 Na nekem a hétvégén volt szerencsém látni ennyi fácánt, mégpedig a saját területemen. Vadszámlálást (taxációt) kellett tartani és nagyon jól megleptem az ellenőrt. Volt olyan etetés ahonnan 25-30 fácán repült fel. Nyulból nem tudunk zöldágra vergődni, de fácán terén egész jól alakulnak a dolgok. Ha azt veszem, hogy durván 3000 hektáron lőttünk 152 kakast és most az idény befejeztével még mindig szépen mozog a madár ( 400 hektáron kb 70 madarat számoltunk meg) talán lesz valami.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #516 Dátum: 2014. Május 03. - 15:18:13 »

 Tegnapelőtt jöttem meg Abádszalókról. Mivel a tavalyi fácánevelés elég jól sikerült idén már több mint hatezer abádszalóki fácántojás gondolkodik keltetőgépeinkben. Valami megindult, és úgy látszik a két évig tartó küzdelem meghozza az eredményét. Egyre több vadásztársaság jön rá, hogy három-négy évente érdemes beruházni egy fácákeltetésre és az extenzíven nevelt (voilerek az erdőben és max két ember császkáljon közöttük + 12. hét után egy higgadt magyarvizsla időnként megstresszeli őket) fácánok meghálálják a ráfordítást. Peti barátom a Hubertusz VT-nél viccesen megjegyezte, hogy ha továbbra is ilyen keményen propagálom őket, akkor lassan tiszteletbeli "hubertuszos" leszek.
Naplózva
Csepi Tamás
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #517 Dátum: 2014. Június 13. - 22:58:19 »



Számla megoldható.

Számla megoldható.   ?? Fejvakarás
Gyors voltál, regisztráció, hirdetés. Inkább privátban ha lehetséges.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 14. - 16:35:25 írta Boar » Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #518 Dátum: 2014. November 06. - 21:03:43 »

 Emelem
Igaz hogy nem csak fácánvadászatról van szó, de mivel egy napon történtekről számolok be, hát ide írom mind.
Kedden már hajnalban kint voltam a területen. Egy ígéretes kukoricatarlón vártam a napkeltét reménykedve disznóék látogatásában is, de mint már számtalan esetekben, maradt az őszi pirkadat élménye. Vissza a kocsihoz, gondoltam teszek egy vargabetűt az közelben húzódó erdő szélén, hátha a szerencse összehoz valami lőhető vaddal. A golyóst vállra akasztva, kezemben a sörétessel, halkan haladtam a nedves avaron. Egy kanyar után, 100-150 m-e kint a tarlón, megpillantottam egy egerésző rókát. Behúzottan egy fatörzs mögé, és cincogtam vagy hármat. A koma rögtön felfigyelt majd szapora léptekkel közeledett. Mikor lő távba ért, füttyentésemre megtorpant, de már nem volt ideje menekülni, a 8-s raj átröpítette az örök mezőkre.

Megreggeliztem, a faluba ittam egy jó kávét, majd átmentem a szőlőbe apróvadra. A 15-20 m széles és 2-300 m hosszú elhagyatott parcellákban hangulatos az egyéni vadászat. Lehet ábrándozni, ottfelejtett fürtöket csipegetni, néha még vadat is lőni…
Elég messze felröppen egy kakas, habozok, de mikor egy másik is követi, jó élébe tartva, elengedem bal csőből a lövést, és félbeszakad a madár röpte. Aggatékra teszem a kakast, elégedetten ballagok a következő bozótos felé. Már a harmadik parlagon hagyott parcellát faggatom, mikor felröppen egy kakas, vállhoz kapom a puskát, de lábam alól kiugrik egy nyúl, pillanatig tétovázom, inkább a nyúl, és sikeresen elbaltázom. Se baj, majd legközelebb.
 Delet harangoznak a faluba, visszafele veszem az utat. Közel a kocsihoz, egy tenyérnyi gazosból, megint felröppen két kakas, egyet sikerül terítékre hozni.  Hát, az apróvadból ennyi elég.

Ebéd után elszundítottam a napon, három körül beiratkoztam ismét a reggel látogatott tarlóra. A tarló északi oldalán húzódik kelet irányban egy keskeny, fákkal, cserjékkel benőtt völgy, innét várhatók az éjszakai látogatók. Jó a hold, felhőtlen az ég, csak köd ne legyen.  Ötre mentem ki, és mivel dél felől fujt a szél, a tarló északi csücskében,  helyezkedtem el.   Teltek az órák, a Hold már magasan járt az égi utakon, csak disznóék hiányoztak a porondról. Enyhe köd kezdte beborítani a tájat rontva a látási viszonyokat. Kilenc óra tájt reccsenéseket hallottam a völgyben, majd kis idő múlva a tarlón megjelent a konda: három megtermett koca meg vagy tizenöt malac, csak sajnos, vagy 150-170 m-re tőlem. Telihold ide, telihold oda, a ködfátyol miatt nem kockáztattam lövést. Gondoltam megpróbálom belopni az eszegetve távolodó kondát, de a tarlón szétszórt kukoricakórók miatt hamar feladtam. Maradtam a negyedórányi adrenalin bombával, meg a reménnyel hogy legközelebb. Vártam még éjfélig, aztán hazafelé vettem az utat. Összegezve, egy szép, késő őszi, élményekben gazdag napot zártam.
 
Naplózva

Üdv Chris
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #519 Dátum: 2014. November 10. - 19:19:02 »

Chris!  Igen   Emelem

Mit meg nem adnék én egy ilyen bokrászásért.
Kiváltképp most, hogy a nevelésnek beérett a gyümölcse és szépen van fácánunk.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #520 Dátum: 2014. November 12. - 08:52:53 »

Chris!  Igen   Emelem

Mit meg nem adnék én egy ilyen bokrászásért.
Kiváltképp most, hogy a nevelésnek beérett a gyümölcse és szépen van fácánunk.
Én is pont erre gondoltam.
Milyen szép lehet egy ilyen magányos vadásznap. Kis séta, kis vadászat, kis pihenés...
Főleg egy jó kutyával!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #521 Dátum: 2014. November 12. - 08:55:55 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #522 Dátum: 2014. November 12. - 09:27:53 »

 Emelem
Hát igen, tudom milyen különleges varázsa van egy jó kutyával való egyéni vadászatnak. Vagy húsz éven keresztül két hű társam is volt, de jelenleg, lakhatási körülmények miatt - társasház "kedves" szomszédokkal- nem tudok kutyát tartani. Marad az  Eb a vadász
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #523 Dátum: 2014. November 16. - 10:45:12 »

Üdv mindenkinek.

Ma reggel mindössze 5-en voltunk a fácánhajtáson. (én mint vendég)
Az eső szinte végig esett és az utolsó 10 percig nem is láttunk semmit, aztán egy patakocska mellett felbukkant pár madár.
Az egyiket sikerült megcsípni amikor a lábam előtt felröppent.  Táncol
Köszönöm Diana, még az eső ellenére is egy remek napot szereztél nekem!  Emelem

Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #524 Dátum: 2014. November 16. - 10:51:43 »

CID! Wave
Gratulálok! Igen Emelem Nálunk tegnap volt a szezonnyitó vadászat  Igen. És én meg ügyeletes vagyok. Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: