Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222868 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #495 Dátum: 2013. December 24. - 20:36:04 »

Szakmai érdeklődés,ha,hajtók,kutyák,puskák ,hány órától meddig?
Szép teríték!
 Emelem
Szia!
15 puska 8 hajtó, négy kutya. Fél kilenctől fél háromig.
Hozzáteszem legalább 5x ennyi nyúl ment el hiba vagy lövés nélkül és a legjobb szántásokat meghagytuk a jövőnek.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #496 Dátum: 2013. December 24. - 20:59:56 »

Hansi! Igen

Mit csinálnak a sógorok olyan jól, hogy az apróvad náluk képes önerőből szépen szaporodni?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #497 Dátum: 2013. December 24. - 21:48:17 »

Szia!
15 puska 8 hajtó, négy kutya. Fél kilenctől fél háromig.
Hozzáteszem legalább 5x ennyi nyúl ment el hiba vagy lövés nélkül és a legjobb szántásokat meghagytuk a jövőnek.
Hansi! Igen

Mit csinálnak a sógorok olyan jól, hogy az apróvad náluk képes önerőből szépen szaporodni?
Igen engem is ez érdekelt,hogy mit tudnak a túloldalon.. Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #498 Dátum: 2013. December 24. - 23:07:44 »

Hansi! Igen

Mit csinálnak a sógorok olyan jól, hogy az apróvad náluk képes önerőből szépen szaporodni?
Gondolom kisebbek a mezőgazdasági parcellák,változatosabb a növénytakaró,esetleg még valami finanszírozott apróvad védelmi program is működik.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #499 Dátum: 2013. December 25. - 19:55:14 »

Mit csinálnak a sógorok olyan jól, hogy az apróvad náluk képes önerőből szépen szaporodni?

Nem válasz, csupán kérdés!
Az nem lehet, hogy MEGVESZIK azt az élő nyulat, amit mi BEFOGUNK és ELADUNK?
Mert ha netán így lenne, akkor hasonlatos a történet egy kedves ismerősöm édesapjának régi tanmeséjéhez, mikor azt kérdezték tőle, hogy mitől az a fene nagy "jómód", amiben él. A kérdésre a következő volt a válasz:
- Tudod barátocskám, tegnap szombat volt. Délután én megszántottam két kertet. Kerestem vele 500 Forintot. Te közben a kocsmában ültél, megittál 3 sört. Az is 500 Ft. Pont egy ezres a különbség.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #500 Dátum: 2013. December 25. - 20:19:04 »

Én azt hiszem, még ha ők veszik is meg a mi nyulainkat, valamit mégis tudhatnak, hogy ott jobban megél aztán...

A történet jó és jogos! Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #501 Dátum: 2013. December 25. - 20:32:16 »

Nem válasz, csupán kérdés!
Az nem lehet, hogy MEGVESZIK azt az élő nyulat, amit mi BEFOGUNK és ELADUNK?
Mert ha netán így lenne, akkor hasonlatos a történet egy kedves ismerősöm édesapjának régi tanmeséjéhez, mikor azt kérdezték tőle, hogy mitől az a fene nagy "jómód", amiben él. A kérdésre a következő volt a válasz:
- Tudod barátocskám, tegnap szombat volt. Délután én megszántottam két kertet. Kerestem vele 500 Forintot. Te közben a kocsmában ültél, megittál 3 sört. Az is 500 Ft. Pont egy ezres a különbség.   

Egy kedves ismerősöm ugyan kissé másként, de lényegében ugyanezt mondta (bár ő inkább arra kihegyezve, hogy némely emberre azt mondják: szerencsés):

Szóval szerinte a szerencséhez azért tenni is kell.
Tehát ha valaki naphosszatt a kocsmapultot támasztja, nyilván annak is lehet szerencséje (nem nyeli félre a kisfröccsöt például Vigyorog), de aki tesz is érte, azt őszerinte előbb meglátogatja a szerencse is.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #502 Dátum: 2013. December 25. - 21:00:10 »

...de aki tesz is érte, azt őszerinte előbb meglátogatja a szerencse is.

"Segíts magadon, megsegít az Isten is."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #503 Dátum: 2013. December 26. - 07:16:23 »

Nem válasz, csupán kérdés!
Az nem lehet, hogy MEGVESZIK azt az élő nyulat, amit mi BEFOGUNK és ELADUNK?
Mert ha netán így lenne, akkor hasonlatos a történet egy kedves ismerősöm édesapjának régi tanmeséjéhez, mikor azt kérdezték tőle, hogy mitől az a fene nagy "jómód", amiben él. A kérdésre a következő volt a válasz:
- Tudod barátocskám, tegnap szombat volt. Délután én megszántottam két kertet. Kerestem vele 500 Forintot. Te közben a kocsmában ültél, megittál 3 sört. Az is 500 Ft. Pont egy ezres a különbség.   


    Lajos!   Igen  Igen  Igen   Emelem

..szeretem, a borotvaéles meglátásaid..   Emelem 
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #504 Dátum: 2013. December 26. - 10:34:35 »

Gondolom kisebbek a mezőgazdasági parcellák,változatosabb a növénytakaró,esetleg még valami finanszírozott apróvad védelmi program is működik.
Igen  Igen  Igen

Észak-Rajna Westfália 25 - 26 mezei nyúl /km¤ , Mecklenburg Vorpommern , Brandenburg 5 - 6 nyúl / km¤ !
Optimális élőhely a vízzel jól ellátott , meleg , laza , ritka fás , bokros , gazos-füves terület .  Éjszakai állat lévén , legfőbb ellenségei a nagyobb testű baglyok , amik a mozgást veszik észre , --- a kisnyúlnak nincs szaga . . . !

 Vállat von  Emelem
 
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #505 Dátum: 2013. December 26. - 11:41:26 »

Hansi! Igen

Mit csinálnak a sógorok olyan jól, hogy az apróvad náluk képes önerőből szépen szaporodni?

Szia Peti!
A mezőgazdasági táblastruktúra nem más mint nálunk, talán egy picit nagyobb nálunk az átlagtáblaméret. Zömében ugyanazt is ültetik, bár náluk sok a bio kultúra, amit komolyan is vesznek. Itt a vegyszeres rovarirtás minimalizálása jöhet jöl az apróvadnak.
Amire nagyon odafigyelnek, az intenzív ragadozóirtás. Egész évben csapdáznak, minden formában. Van olyan vadász aki csak a csapdázásra váltja ki vadászjegyet. Nemcsak 1-2 Larsen várja a szarkát, mint jóesetben nálunk, hanem minden méretű, minden formájú csapda. A mi egyik szomszédunk 800 hektáron évi 15-20 csak menyétet "vesz le"..... Erre a kis vérszívóra nagyon haragszanak egyébként.
No meg a kampóscsőrű....nincs kegyelem. Se a nappalira, se az éjszakaira. Hogy ez helyes vagy nem, azt döntse el mindenki magának.
Intenzív etetés már összel. Cukorrépa, szemes esetleg egy-egy pici vadföld, köles, cirok, stb...

Valahogy így működik. Nekünk azért jó, mert tőlünk szivárog át vákumszerűen hozzájuk a sok ragadozó, mivel ott mindig szabadul fel előhely.
Mondjuk nálunk is lövetik a róka, golyóval sem engedjük el. 25-30 darabot lövünk évente 1200 hektáron.
Jelzés értékű, hogy az apróvadvadaszatokon eddig nem is láttunk rókát. Persze ettől meg van.....
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #506 Dátum: 2013. December 26. - 12:51:55 »

Kitalálták például, hogyan lehet gyorsan és kényelmesen "kiásni" a rókát a kotorékból.

http://huntingpress.eu/magazin/rokavar_betonbol
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #507 Dátum: 2013. December 26. - 13:45:26 »

Nem kellene megélhetési hálózással lepusztítani a nyúl-állományt. Nem kellene égetni a tarlót és a csatornapartot. Nem kellene hagyni,hogy teljes települések fogják hurokkal a nyulat,lőjék légpuskával a fácánt,ami felgallyazott. Lőni kellene a dolmányost és a rókát. Kipusztítani az apróvadasokról a vaddisznót. Fejleszteni az élőhelyet,etetni,itatni. Ha ezeket megtettük,lehet utána kampóscsőrűzni...Ami olyan csúnyán hangzik,mint szarvastehénre a "hosszúfejű lombrágó"...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #508 Dátum: 2013. December 26. - 16:25:29 »

szarvastehénre a "hosszúfejű lombrágó"...
Ráadásul erdészektől . . . !!!


Naplózva
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #509 Dátum: 2014. Január 11. - 21:51:48 »

Csak kíváncsiságből van olyan megye ahol a hatóság leállították a fácánszezont??
Szabolcsba január 15.-ével leállítják újra Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: