Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222845 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #480 Dátum: 2013. Január 26. - 19:46:19 »

Ritt  Emelem  Igen  Taps  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #481 Dátum: 2013. Január 27. - 15:12:25 »

Ritt  Emelem  Igen  Taps  Emelem

Köszönöm Emelem
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #482 Dátum: 2013. Január 27. - 15:42:08 »

 Na látod Ritt, ugye nem is olyan kurta az a tus. Hozzon neked még sok örömet Donna AYA.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #483 Dátum: 2013. Január 28. - 12:15:14 »

Köszönöm Emelem


 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #484 Dátum: 2013. Január 28. - 21:07:31 »

 Emelem

Köszönöm mindegyikőtöknek, a spanyol fegyver gyorsan barátkozott a 10 es spanyol  Saga lőszerrel. Igen Igen szépen teríti, nem hagy ki lyukat. Igen
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #485 Dátum: 2013. Január 29. - 13:45:06 »

Ritt, gratulálok az elsőhöz Emelem Sok gyakorlat, és meglátod, jól összeszokol a Donnával Vadász
Naplózva

Üdv Chris
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #486 Dátum: 2013. Január 29. - 18:50:09 »

Ritt, gratulálok az elsőhöz Emelem Sok gyakorlat, és meglátod, jól összeszokol a Donnával Vadász

 Emelem Köszönöm szépen.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 29. - 19:03:40 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #487 Dátum: 2013. Október 15. - 10:39:51 »

 Nagy a csönd e téren, hát megtörném, mert vasárnap érdekes fácánvadászaton vettem részt. Nem tudom Nállatok mikor kezdődik a fácánszezon, de én biza október 5-el nem engedtem volna meg mifelénk, mert olyan apróka, "penészes" kakasok repkednek, amelyekre jóérzésú vadász nem emel puskát. Vasárnap, a második fácánvadászatunkon, érthetően mindeössze a csapotom egyharmada jött össze ugyanis a disznós topikban megénekelt hajtások utózöngéi többeket komolyan megviseltek. Ami azt illeti én sem repestem az örömtől, de mivel elnök urunk nem jöve vadászni, muszály voltam képviselni a törvényt. Az első vadászat után ugyanis többen fegyelmit kaptak és egy vagy több vadászattól eltitltattak. Az eső hol esett, hol csepergett, hol szemetelt, de valami víz feszt jött az égből én meg nagyon igazat adtam Wesselényi Miklósnak aki úgy tartott, hogy sárban nem illik vadászni. Na de azért repkedtek a madarak. a puska szépen szólt, csak roppant alacsony hatékonysággal. Én például hol a másnaposságtól, hol a bepárásodó okullárémtól nem láttam semmit. Végül azért egy szép hosszúfarkú kakast csak lepattintottam, de Szent Hubert a tanúm, hogy ilyet esős vasárnapot többet nem játszok. A vacak időjárás ellenére Levente barátunk, ki csak idén lett vadász, meglőtte első kakasát tehát fácánvadásszá avattuk, összességében meg esett 9 kakas, 1 szarka, 1 németjuhász-korcs meg egy galamb.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #488 Dátum: 2013. Október 15. - 19:43:16 »

Gratulálok Emelem Meg hát, másnaposan jól jön az a kis sárdagasztás Nyihi
Naplózva

Üdv Chris
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #489 Dátum: 2013. Október 18. - 19:36:49 »

Nagy a csönd e téren, hát megtörném, mert vasárnap érdekes fácánvadászaton vettem részt. Nem tudom Nállatok mikor kezdődik a fácánszezon, de én biza október 5-el nem engedtem volna meg mifelénk, mert olyan apróka, "penészes" kakasok repkednek, amelyekre jóérzésú vadász nem emel puskát. Vasárnap, a második fácánvadászatunkon, érthetően mindeössze a csapotom egyharmada jött össze ugyanis a disznós topikban megénekelt hajtások utózöngéi többeket komolyan megviseltek. Ami azt illeti én sem repestem az örömtől, de mivel elnök urunk nem jöve vadászni, muszály voltam képviselni a törvényt. Az első vadászat után ugyanis többen fegyelmit kaptak és egy vagy több vadászattól eltitltattak. Az eső hol esett, hol csepergett, hol szemetelt, de valami víz feszt jött az égből én meg nagyon igazat adtam Wesselényi Miklósnak aki úgy tartott, hogy sárban nem illik vadászni. Na de azért repkedtek a madarak. a puska szépen szólt, csak roppant alacsony hatékonysággal. Én például hol a másnaposságtól, hol a bepárásodó okullárémtól nem láttam semmit. Végül azért egy szép hosszúfarkú kakast csak lepattintottam, de Szent Hubert a tanúm, hogy ilyet esős vasárnapot többet nem játszok. A vacak időjárás ellenére Levente barátunk, ki csak idén lett vadász, meglőtte első kakasát tehát fácánvadásszá avattuk, összességében meg esett 9 kakas, 1 szarka, 1 németjuhász-korcs meg egy galamb.


Gratulálok Emelem Ahol nekem van szerencsém vadászni, ott csak október legvégén kezdődik az idény. Na meg addíg lövünk míg fejenként az egy vadászrész-kakas megvan.
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #490 Dátum: 2013. December 02. - 22:04:28 »

Szombaton egy szép fácán vadászaton volt lehetőségem részt venni Mosolyog Besén volt és magyar vadász kollégák voltak.Én kutyával vettem részt.21 puskás vadász,6 kutyás és 6 hajtó volt jelen.5 hajtás lett rendezve ezen pedig 196 db fácán kakas és tyúk + 16 db fogoly esett teritékre Mosolyog 
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #491 Dátum: 2013. December 08. - 16:17:54 »

 Mint azt a vizivadas topikban megírtam a Mikulás hozta nagylilikjeimmel nem értek véget magyarországi kalandjaim. Dec hatodikán ugyanis életemben elősször vehettem részt puskás minődségben egy nagyterítékes fácánvadászaton az abádszalóki Hubertusz VT fácánosában. Hát mit mondjak, a magamfajta vékonypénzű vadásznak aki évente lő 4-5 kakast (meg ugyanannyi rókát) elég fura volt látni a bokrétában kelő fácánokat a tyúkokat meg reflexből nem mertem lőni, mert nállam nagy irgum-burgum van a tyúklövésből. A vendéglátóm álltal biztosított zbrojovka sem akart a kezembe feküdni (Peti igen dolgorukij vagyis hosszúkezű, meg a sátorvasba épített biztosítót is elátkoztam párszor), de azért lőttem két kakast. Az egyiket pláne szépen messziről. Összeségében lőttünk  113 fácánt és két foglyot. Sok lacafacára viszont nem volt lehetőség mert másnap már Túrkevén (a fene tudja miért írtam Kunmadarast a libáknál, nekem egyik település olyan mint a másik) kergettük a madarakat. Az estét a Túrkevei Termálhotel aparmanjában gondos csillagvizsgálattal (a pálinkáspohár és a sörösüveg fenekén keresztül) töltöttük, Persze Ági Sanyi cimbora is befutott, némi ukrán vodkával mint a vendég (ez valék én) meglepetése (ez volt ő). A komámról tudni illik, hogy szeptemberben az első szarvasvadászaton beszünteti a borotválkozást és az első szalonkáig az úgymarad. Ennek köszönhetően jelenleg olyan szürke szakállal büszkélkedhet hogy Engels is megirigyelné. A fiuk persze elkereszteltétk Sánta Klassznak, amiért Sanyi reggel a szálloda folyosóján elővette a vadászkürtjét és teli tüdőből elfújta a boldult szovjet hadsereg ébresztőjét majd tíz perc mulva a német "asztalhoz" jelet. A reakciókat fantáziátokra bízom Mosolyog. A túrkevei vendéglátóink nagyon kedvesen fogadtak és látszott, hogy a főhadiszállásként szolgáló Csempés Pub látott már egy s mást. A bajok ott kezdődtek, hogy jött egy hívatlan vendég is Xavier személyében. A Németországban betyárosan garázdálkodó szélvihar igaz, hogy kölökorkánná szelidült, de azért kunsági síkon megmutatta, hogy maradt benne szufla. Egyrészt alig láttunk a széltől, másrészt a fácánok olyan dolgokat produkáltak, hogy az egy vándorsólyomnak is becsületére vállt volna. Szóval igen jó lősportot nyújtottak. Szépen fogyott tehát a patron (hála az égnek a kompániában volt egy vadászboltos aki szép mennyiséget hozott magával a "tőtelékek"-ből) és igen ritkán esett a madár összeségében esett hatvannégy fácán egy gerle és egy szajkó. Én négy kakast és egy tyúkot lőttem, de meglett életem első fácándubléja is. Sanyi nem számolta, de jóval több mint tíz madarat lőtt kellemes meglepetést okozva Madarász Mihály bácsinak a mellénk kirendelt vadőrnek (gondolom amikor megtudták, hogy két "ukrán" is lessz a vadászaton valakik azt hihették legalább olyan "lendületesen" kezeljük a fegyvert mintt némely dél-olaszok.) A jó öreg miután belátta, hogy nem vagyunk valami lődühöncök és nem jelentünk közvetlen életveszélyt a körólöttünk állókra, a vadászat végeztével holmi szilvóriummal pecsételte meg az újsütetű ismeretséget. Összeségében három felejthetetlen vadásznapot töltöttem a Nagykunságban. Meglőttem életem első nagylilikjét és az első fácán-duplám, kigyógyultam a megfázásomból és kaptam ajándékba egy larsen-csabdát amit idehaza szoksorosítunk majd, tehát reszkessenek a szarkák.
  Az elmúlt napok egy kicsit talán túl tömények voltak, de mindegy, az ünnepnapokat úgy kell fogadni ahogy jönnek, mégha egy héten belül jön a Mikulás, a Jézuska meg a húsvéti nyúl.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #492 Dátum: 2013. December 10. - 19:04:47 »

 Emelem
Szép Mikulásod volt! Majd odahaza kipihened, meg szeget szeggel Nyihi
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #493 Dátum: 2013. December 23. - 10:34:32 »



Hétvégi mozgatás eredménye. Nálunk kifejezetten szépen van nyúl. Sok is ment el és a legjobb részeket nem is bántottuk. Nyilván ezt az osztrák szomszédoknak is köszönhetjük. Amilyen rossz szomszédság a nagyvad terén, annál hálásabb az apróvadnál.  Emelem

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #494 Dátum: 2013. December 23. - 17:15:06 »


Hétvégi mozgatás eredménye. Nálunk kifejezetten szépen van nyúl. Sok is ment el és a legjobb részeket nem is bántottuk. Nyilván ezt az osztrák szomszédoknak is köszönhetjük. Amilyen rossz szomszédság a nagyvad terén, annál hálásabb az apróvadnál.  Emelem


Szakmai érdeklődés,ha,hajtók,kutyák,puskák ,hány órától meddig?
Szép teríték!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: