Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 221485 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #435 Dátum: 2012. December 09. - 14:07:06 »

Ismét az a megtiszteltetés ért, hogy részese lehettem egy jó kis repülésbiztonsági vadászatnak.
Kevesebb résztvevővel, szerényebb terítékkel, de legalább olyan jó hangulatú vadászat volt a mai is mint a múltkori!


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #436 Dátum: 2012. December 09. - 18:05:44 »

Javasolhatom inkább a nőzést?  Vigyorog  Bár kinek a papné vagy a lánya, és kinek a pap! Röhög
Attila !
A kályha,a forralt bor és olvasgatás stimmel.-De előtte HÍMZÉS !  Kacsint 
 Tegnap mi is összehúztuk a szemünket mert itt békésben vízszintesen "esett" egész nap 56 fácán 12 nyúl 1 rókácska /eléggé gizda volt a csórikám /
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #437 Dátum: 2012. December 09. - 18:37:36 »

Gratulálok hozzá!   Igen Emelem



Köszönöm!
Ma 29 nyúl és 6 kakas esett. Így a 4 vendég két napos eredménye 51 nyúl és 30 kakas.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #438 Dátum: 2012. December 10. - 11:00:53 »

   Nomen est omen, de piszkosul bejött a "csontmetsző" időjárás. A vasárnapi apróvad vadászatunk abból állt, hogy megpróbáltunk látni valamit a vizszintesen szakadó hóban. Délre olyan lett a társaság mint egy meglehetősen zilált és alaposan elpáholt hadsereg. Az időjárásra jellemző volt, hogy öreg tanítómesterem megkapta a Rémapó nevet, mert az araszos szakállában csilingelő jégcsapokkal simán elmehetett volna valami olcsóbb kivitelű Batman film főgonoszának. Részemről meg nagyon jól szórakoztam a "kesztyű" nevezetű ruhadarabbal. Ha felvettem neméreztem a biztosítót meg a ravaszt, ha levettem, hirtelen nagyonis elkezdtem érezni a fegyver fém alkatrészeit. Végül mikor oda jutottam, hogy végre rápörkölhettem volna egy kakasra, hát nem befagyott az a fránya biztosító. Délben végül közfelkiáltással lemenekültünk a mezőről, szégyen de még terítéket sem raktunk (hál Istennek az utóbbi időben a magamfajta "tudálékos" vadászoknak köszönhetően kezden divatba jönni az ilyen huncutságok).
  Bütyök, nektek meg csak gratulálni tudok az eredményhez meg a kitartáshoz. És még mondja valaki, hogy gyengébb a gyengébb nem.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #439 Dátum: 2012. December 11. - 22:01:08 »

Attila !
A kályha,a forralt bor és olvasgatás stimmel.-De előtte HÍMZÉS !  Kacsint 
 ...............

Szia Bötyök! Kézcsók

Természetesen neked a hímzést ajánlottam volna!  Kacsint Na de Huculnak? Fejvakarás Vigyorog

Puszi: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #440 Dátum: 2012. December 22. - 19:59:27 »

Sziasztok!

A mai napon tartottuk meg a karácsonyi vadászatunkat. Szép, kicsit csípős reggel 12 vadász és 7 hajtó indult reggel a vadászházból. 6 hajtásban sikerült terítékre hozni 84 db. kakast, az egyik hajtásban róka is volt, de most sikerült lövés nélkül meglépnie. Délutánra pár fokot hűlt a levegő és a szél is feltámadt, jól esett a teríték után a vadászházban a forró kolbászos krumplipaprikás tarhonyával.





Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1965



« Új üzenet #441 Dátum: 2012. December 22. - 21:03:45 »

 Emelem Emelem Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #442 Dátum: 2012. December 22. - 21:57:06 »

Jó estét kivánok a vadász uraknak Mosolyog Mai vadászat ami Szlovákiában Bény község vadász területén volt elég jóra sikeredet a 2200 hektáros apró vadas területen Mosolyog 24 puska,5 hajtó és 9 kutya vett részt ez alatt 11 fácán kakas és egy szerencsétlen őz gida esett Mosolyog Bocsánatot kérek ha valamit el rontottam és ha meg zavartam a csendet.
Naplózva
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #443 Dátum: 2012. December 23. - 08:28:31 »

pnorbi segitségével most már hozok képeket is Mosolyog
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #444 Dátum: 2012. December 23. - 08:32:42 »

Ez a gida mit vétett?

Bferi, kakas az van szépen! Jó vadászat lehetett! Nyúl nem volt, vagy nem lőttétek?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #445 Dátum: 2012. December 23. - 08:37:54 »

Ez a gida mit vétett?

Fegbock a gidát el üthette egy autó mert 3-an bent lapultak a bokorba én beküldtem a vizslámat és az zavarta meg őket kiugortak de ez az egy nem birt szaladni és a kutya elkapta meg a gida húzta a hátsó lábát.A kutyát nagy nehezen le szedtük róla és el lett vágva a nyaka,a nyúzásnál tényleg be bizonyosodott hogy tényleg autó ütötte el mert a vég bele elvolt durranva neki,egybe kijött mindnet Meglepődött mi is néztünk
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 23. - 10:25:34 írta Voldemort » Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #446 Dátum: 2012. December 23. - 15:25:22 »

Ez a gida mit vétett?

Bferi, kakas az van szépen! Jó vadászat lehetett! Nyúl nem volt, vagy nem lőttétek?

Szia Fegbock!

Valóban príma vadászat volt! A nyulat már nem lőjük, a nyúlvadászatok lezajlottak november végétől december közepéig bezárólag. Január elején viszont 2 nap még szeretnénk élve befogni nyulat amennyit sikerül.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #447 Dátum: 2012. December 23. - 17:22:06 »

Phüüüü! Most értem haza, de nem érzem a virgácsaimat, annyit talpaltam a mai vadászaton. Az eredmény a szokásos, mindenki meglőtte a kis karácsonyi kompetencia-fácánját (22fő). Volt olyan szerencsés aki hármat is lepattintott. Esett összesen 27 kakas, no meg csekélységem leszólított egy a hetedik mennyországban evező szürkét. Kimondottan lassan, szép egyenesen repült, de legalább 40-45 méter magasan. Jobban örültem neki mint egy kakasnak!
Naplózva
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #448 Dátum: 2012. December 29. - 17:31:17 »

Jó napot kivánok a vadász uraknak Mosolyog A mai vadászaton ami szerintünk eredményes volt 16 fácán kakas és 1 róka esett Mosolyog Mosolyog


Lovu Zdar  Emelem
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #449 Dátum: 2012. December 29. - 18:58:26 »

 Emelem
 Üdv a vadásznak!
 Hasonlóan szólt a ma reggeli köszöntő a Szentesi Új barázda vadász társaságnál.
 A társaság elnöke, üdvözlő szavai után  át adta a szót a vadász mesternek ,aki szintén köszöntött minden
 jelenlévőt a 2012 év utolsó társas vadászatán.Ismertette a vadászat menetét,és mivel szép számmal összejöttünk,
 így két csoportra osztotta a társaságot.A terület nagysága ezt lehetővé teszi és nem zsúfolódtunk össze.
 Mivel a társaságnál nem folyik fácán nevelés, ezért vásárolt madár került kibocsájtásra.
 Miután a vadászháznál az eligazítás véget ért a csoportok ki indultak a területre .
 Nekem a Szentes dónáti csapatba kellett mennem mivel vendég hívóm felügyelete alá tartozik ez a szép terület.
 Megérkeztünk a területre, ahol várt minket a vadászat vezető ,egyben vendéglátóm.Kora reggel az ő feladata volt
 a fácánok kibocsátása. Itt rövid de lényegre törő baleset megelőző szabályok ismertetése ...lapos lövés léniázás stb.
 Kilenc óra elindul az első kör nyúl ,fácán , előforduló kártékony vad lőhető.
 Itt körbe zártunk két elhagyott tanya telket, hajtóink és kutyák  segítségének köszönhetően lett madár szép számmal.
 Egy kakast nekem is sikerült terítékre hoznom ,és már az járt a fejembe mennyien is vannak ,most oszt kikapok . Stoel
 Nem akarom hosszú lére ereszteni ,az első vadászatomon sikerült meglőnöm három kakast. Nyúlra nem volt esélyem nem jött felém
 egy sem ,szerintem nem akartak még jobban megveretni Ördög
 A teríték , 78 db fácán és 17 db nyuszi  ....18 puska
 Az avatáson áldoztam szentjeinknek ,ezt követően a vadászházban meleg hurka kolbász várt mindenkit és jó hangulatban
 kiveséztük a felmerülő hibákat és egymás elismerése sem maradt el a parádés lövéseket illetően. Emelem
 A vad elejtése utáni érzéseimről nem írok ,hisz tudjátok .................. Szomorú és öröm eggyütt Meghajol

  Üdv a vadásznak  Emelem  

« Utoljára szerkesztve: 2012. December 30. - 09:06:42 írta Voldemort » Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: