Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222848 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #405 Dátum: 2012. November 30. - 12:08:30 »

Péter, gratulálok a szép eredményes vadászathoz, meg a jó leíráshoz Emelem
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #406 Dátum: 2012. December 03. - 15:09:41 »

   Na végre tegnap mi is puskát ragadtunk. Megvolt az első apróvadvadászat, mégpedig kimondottan fácánkakasra. A nyulat ugyanis nem akarjuk bántani a már említett elhullások miatt. Szó mi szó ugyanakkor a VT. rosszakarói valami fenemód hatásos woodu-mágiához folyamodhattak, mert csepergő esőben, ötkilós sárkoloncokat rugdalva, mélyszántásról kökénybokorba, kökénybokorból őszivetésbe marha kellemes vadászat esett. Ehhez mérten ropogott a puska is. Az esőben a kakasok nem voltak hajlandóak tisztességes magasságokba emelkedni. 2 méteren siklózó madarakra meg nemigazán egészséges elengedni a lövést, pláne ha az ember fia kéket-zöldet lát az erőlködéstől és reszket a keze mint a veréb feneke khmmm 18+-os akció közben.  Végül azért 24 madarat rakhattunk terítékre. E töméntelen eredményt pedig 22 puska ejtette. Csekélységem az egész vadászat alatt két lövést tett amiből az egyik megstuccolta egy kakas szárnya hegyét (azért meglett a szomszéd puskás jóvoltából) a másikkal meg sikerült egy igencsak méretes lukat lőnöm sz ólomszürke égbe. Mindegy. A lényeg hogy végre vadászhattunk. A hétvégére meg príma hideget és havazást jósolnak a hozzáértők. De legyen is parádés jó idő, mert nagyon kedves vendégem jön, akivel hej de sok bort megittunk Burgenlandtól Hegyaljáig.
Naplózva
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #407 Dátum: 2012. December 03. - 15:21:22 »

Gratulálok a kitartásotokhoz, az ilyen nagy sárban csak kinlódik a vadász. Reméljük, hogy a következő vadászatotok jobban sikerül, időjárásilag és terítékileg is.
Naplózva
Ménesvölgyi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #408 Dátum: 2012. December 03. - 21:33:52 »

Egy hozzászólást elég egy topikba feltenni!
Egyébként neked is szervusz!


Egy izgalmas kis videó veterán vizslacsapatom Íjjász, Pipacs, Nelli profi munkájáról.  Nagyterítékes fácánvadászaton utánkeresés, 2012 nov. 30. Heréd (Heves megye)  
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 03. - 22:46:30 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Ménesvölgyi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #409 Dátum: 2012. December 04. - 12:02:58 »

Kedves Erdőjáró, köszönöm, hogy itt lehetek, és üdvözlöm a topiclakókat!  Este hibámnak érzékeltem, hogy nem a kutyás topicba írtam, ezért lőttem dublót. Sorry! Piroska
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #410 Dátum: 2012. December 04. - 16:37:47 »

Kedves Piroska! Emelem

Én is üdvözöllek a fórumon, érezd magad jól közöttünk!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Ménesvölgyi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #411 Dátum: 2012. December 06. - 23:08:36 »

Lehetne nyitni egy új témát "Pumi" néven a vadászkutyák témacsoportjában?
Naplózva
Ménesvölgyi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #412 Dátum: 2012. December 06. - 23:09:36 »

Úgy értem, hogy Pumi kutyafajta néven...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #413 Dátum: 2012. December 07. - 17:57:32 »

Lehetne nyitni egy új témát "Pumi" néven a vadászkutyák témacsoportjában?
A pumi nem pásztorkutya? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Ménesvölgyi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #414 Dátum: 2012. December 07. - 18:04:07 »

Igen, nemzeti kincs pásztorkutya. De egy pásztorkutyának is lehet hobbija... Mosolyog





Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #415 Dátum: 2012. December 07. - 18:17:42 »

Nemzeti kincs a kendermagos magyar tyúk is, mégsem nyitunk neki topikot egy vadászfórumon.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #416 Dátum: 2012. December 07. - 20:16:13 »

Sokoldalúak ezek a magyar pásztorkutyák! Igen
Helyenként használják a pumit és a mudit disznóvadászatra is.
De nem "tipikus" vadászkutyák, hiszen nem erre lettek kitenyésztve.
Érdekességnek jó ez a videó, de egy apróvadvadászaton egy vizsla vagy egy retriver
azért mégiscsak más....
Egyébként nekem mudim van, de meg sem fordult a fejemben, hogy másra használjam,
mint amire igazából való. Kacsint
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #417 Dátum: 2012. December 07. - 21:34:53 »

Sokoldalúak ezek a magyar pásztorkutyák! Igen
Helyenként használják a pumit és a mudit disznóvadászatra is.
De nem "tipikus" vadászkutyák, hiszen nem erre lettek kitenyésztve.
Érdekességnek jó ez a videó, de egy apróvadvadászaton egy vizsla vagy egy retriver
azért mégiscsak más....
Egyébként nekem mudim van, de meg sem fordult a fejemben, hogy másra használjam,
mint amire igazából való. Kacsint

Tavaly egyik hajtásba hozzánk is hoztak egy fiatal mudit. Szerencsétlennek már a jagdok meg foxik látványától is halálfélelme volt. Mondtam a gazdájának, hogy jobb lenne inkább a kocsiban hagyni. De nem hallgatott a jó szóra, nem is lett meg szerencsétlen soha többet. Szomorú
Idén viszont már láttam egy nyolc hónapos sima szőrű foxit, végigrodeózta az összes disznót ami az útjába került. Na de majd az első komoly pofon után megfontoltabb lesz az is.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #418 Dátum: 2012. December 08. - 14:43:55 »

Olyan időben vadásztunk ma, mint amit a tévében a Delta elején vetítettek. A hófúvásban menetelő sarkkutatók, tudjátok...
A szembe verő jégdara miatt alig bírtam nyitva tartani a szemeim.  Annak rendje-módja szerint hibáztam 2 szél és hófelleg hajtotta fácánkakast. Egyszer elmentem leállni is. Amint kiraktak a kocsiból, a ráolvadt hólé menten megfagyott a puskán. Miközben szerencsétlenkedtem a kocsi mögött, már ordít is az elnökünk - Lőjjél b+ itt a róka előtted!!! Hát, azt a kínlódást még a lompos rókája is megállt megnézni. 2 lőszer csőbe...csuknám...nem megy...löszerek ki...csukódik...egy lőszer a felsőbe...nem csukódik ... a róka előttem 10 méterre áll a hóban, gondolom úgy röhög, mindjárt le is ül hozzá, vagy lefekszik, úgy erőlködök közben szikrákat szór a szemem...egy lőszer az alsó csőbe, nem csukódik az istennek sem, hiába kapirgálom, huhukkolom, piszkálom...a róka bámul, ezt már ő sem hiszi...végre 2 patronnal a hasában helyére kattant a csőpár és a róka is sértetlenül elugrott a nyarasban, mire kattant a biztosító! Később fájdalmamat orvosolandó, egy tapsit elfogtam (második lövésre). Végül még egy nyúl rám jött az erdőben, az is lóvá tett, nehogy jól érezzem magam! A fránya jószág leült elém egy fa mögé, onnan kandikált ki. Kémlelt felém. Sebes ültében csak nem lövöm, így biztatni kezdtem, nem e méltóztatna futni őkegyelmességének. Nem. Dobbantok, pisszegek...semmi...kitágult orrlyukaival szimatol a gazember az akác mellől felém.  Ugyan menj már! A nyúl végre megugrik, puska lendül, a nyúl figuráz és két olyat lövök a hóba mellé, hogy öröm azt nézni! Hát, ez nem az én napom volt, van ez néha így.
A szempilláimon, szemöldökömön, orromon is jégcsapok fityegtek mire végeztünk. Elég is volt mára. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #419 Dátum: 2012. December 08. - 14:53:39 »

 Igen Emelem

Pedig ez az igazi vadásznak való idő!
A normálisabbja ilyenkor beül a kályha mellé, forralt bort iszogat, olvasgat, vagy nézegeti a trófeáit. A többi vadászni megy,  Vigyorog vagy dolgozik  Rííí !

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: