Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222904 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2011. November 23. - 08:43:15 »

Csak egy gyors példa: fácán vadásztatás. A hajtásban van két puska a vendégekkel megbeszélve, hogy csak és kizárólag a sebzett madarakat próbálja terítékre hozni, hogy ne a rókákat hizlaljuk. A nap 200-as terítékkel zárult, de másnap a biztonság kedvéért még átpásztáztuk a környéket kutyával, fegyverrel. Több mint 20 olyan madarat találtunk ami vagy dögön volt vagy láthatóan súlyosan beteg. Na ezek a madarak találat jelzés nélkül 1-2 szemektől szenvedve adták fel vagy küzdöttek még.
Igen
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #211 Dátum: 2011. November 23. - 09:08:39 »

Talán érdemes lenne másik lőszert is megpróbálni.

 Wave

Szia Peti!

Rajta vagyok az ügyön, az RC-t tesztelem, az eddigi Saga-hoz képest!

 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #212 Dátum: 2011. November 23. - 09:22:08 »

Szia Peti!

Rajta vagyok az ügyön, az RC-t tesztelem, az eddigi Saga-hoz képest!

 Emelem

Szia!

 Igen    Bár eddig a Saga-ról is általában csak jókat hallottam.  Fejvakarás   Mindenesetre kíváncsi leszek a tapasztalataidra!

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #213 Dátum: 2011. November 23. - 09:27:19 »

Csak egy gyors példa: fácán vadásztatás. A hajtásban van két puska a vendégekkel megbeszélve, hogy csak és kizárólag a sebzett madarakat próbálja terítékre hozni, hogy ne a rókákat hizlaljuk. A nap 200-as terítékkel zárult, de másnap a biztonság kedvéért még átpásztáztuk a környéket kutyával, fegyverrel. Több mint 20 olyan madarat találtunk ami vagy dögön volt vagy láthatóan súlyosan beteg. Na ezek a madarak találat jelzés nélkül 1-2 szemektől szenvedve adták fel vagy küzdöttek még.

Röptetett vadréce vadászatánál ugyanez (vagy még magasabb) volt az aránya azoknak, amiket utána sebzetten lövöldöztünk meg kispuskával a tavon.

De érdekes lenne az eredménye annak is ha valaki venné az időt/fáradtságot egy ugyanilyen nyúlhajtás utáni "böngészés"re.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #214 Dátum: 2011. November 23. - 09:31:39 »

Röptetett vadréce vadászatánál ugyanez (vagy még magasabb) volt az aránya azoknak, amiket utána sebzetten lövöldöztünk meg kispuskával a tavon.

De érdekes lenne az eredménye annak is ha valaki venné az időt/fáradtságot egy ugyanilyen nyúlhajtás utáni "böngészés"re.

A fácánéval hasonló arányra tippelnék ott is! Sokan lőnek a nyúlra irreális helyzetből/távolságról.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #215 Dátum: 2011. November 23. - 10:00:24 »

Röptetett vadréce vadászatánál ugyanez (vagy még magasabb) volt az aránya azoknak, amiket utána sebzetten lövöldöztünk meg kispuskával a tavon.

De érdekes lenne az eredménye annak is ha valaki venné az időt/fáradtságot egy ugyanilyen nyúlhajtás utáni "böngészés"re.

Szerintem a nyúlnál "ennyire" nem lenne "borzalmas" a helyzet. Legalább is nálunk - hála a kutyáknak, és gazdáiknak - rengeteg "egészségesnek" tűnő nyulat hoznak vissza akár 1 km távolságból is. Tudom most lehet mondani, hogy egy vadászkutya így meg úgy, de Uraim el kell dönteni, hogy nyúlvadászatra akarjuk-e a kutyánkat használni vagy nem. Ha igen, akkor igen is mennie kell hajszára a kutyának a mai sokszor önmagunkat is túlértékelt lő tudás mellett sztem. Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #216 Dátum: 2011. November 23. - 12:44:45 »

Ezekkel a felhők alóli lekapkodással csak az a gondom, hogy a legtöbb csak egy két szem sörétet kap, és nyomorultul pusztul el napok múlva! Nem hiszem, hogy egy két parádés lövés megéri.

Ráadásul a 34 meg 36 gr sörétnek az 1/3-a úgy szállingózik szerte szét - teljesen feleslegesen -, mint a pinty, avagy okoz nem észlelhető piszkolást a vadban...

Attila, Roland- ált. igazat szoktam nektek adni a vadászati kérdésekben, mert az a véleményem, hogy ti már konyítotok valamit a dologhoz, míg én csak a kezdő lépéseket teszem. De, mint írtam, a nyúl és a fácán esetében azok már sebzettek voltak, így a távoli lövéssel már inkább az elveszést próbáltam meg megelőzni, mintsem a lőtudásom fitogtatni(amilyen gyatra, azt úgysem érdemes Bion). A gerléknél igaz, hogy tettem hosszú lövéseket, mert annyira kitanultak voltak, hogy másként nem is lehetett volna őket lelőni. Ami meg alacsonyan jött, azt meg úgysem engedi el az ember messzire.
Az, hogy kinek mi az ideális lőtáv, azt szerintem három dolog határozza meg: a legfontosabb a puska hordása. Mint már korábban én is, úgy U. Peti is írta már párszor, hogy a toz nagyon jól hord messzire. A 40-50m az ideális a tapasztalataim szerint(Peti majd megcáfol, ha ő mást tapasztalt volna). A második az ember(reflexxe, látása, stb.) Van, akinek a rövid lövések mennek jól, van akinek a 30-40m és van akinek az ennél hosszabb. Ezen lehet csiszolni, de az alap a "kezünkben van", ahogy egy idős vadászismerősöm mondta. A harmadik meg a vad aznapi viselkedése: ha a fácán és a nyúl nehezen kel, akkor valóban meg tudod lőni őket 30m-re, mert még ehhez is ki kell engedned a vadat. De ha az már "kilométerekről" nekiindul, akkor bizony néha ki kell használnod egy jó lehetőséget, amikor a vad még a lőtáv határának felőled eső oldalán mozog. Nem mondhatja senki, hogy húsvadász volnék, és a sebzést is kerülni szoktam, de én bizony vállalom, hogy 40-50m-re simán utánalövök a vadnak-persze ha az előttem van és nem esik jobban kézre pl. a mellettem haladónak. Mert akkor bizony övé a lövés lehetősége. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2011. November 23. - 13:15:09 »

Ezzel nincs is semmi gond Gergő.

A probléma nem a konkrét esettel - a sebzett kézre kerítésével -, hanem azzal van, ha egészséges vadra lősz messziről.
Vajon minden 50 m-es lövésed sikerül, minden ilyen távra tett lövéseddel lepottyan a madár, felgurul a nyúl?
Nem vagyok benne biztos, de hidd el ilyet még a legjobb sörétlövő sem tud produkálni, akárhogyan is jól hordja messzire is a sörétet a puskája.

A hétvégén nyúlvadászaton nálunk is volt ilyenre próbálkozás és szerintem jónéhány nyúl most ott fekszik valahol a bokrok tövében, sáncok gaztengerében...
Volt olyan aki azt mondta, hogy az ő izs bockja 60-70 m-ről gurítja a nyulat, ugyan már ne magyarázzak neki, hogy 50 m-ről rálő a nyúlra.

Hát lőtt is...aztán a vadászat végén az öv 3/4-es hiányzott, előtte meg 2 nyúl volt.
...és a többi nyúl vajon hol van?  Kacsint
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #218 Dátum: 2011. November 23. - 17:48:17 »

Hát lőtt is...aztán a vadászat végén az öv 3/4-es hiányzott, előtte meg 2 nyúl volt.
...és a többi nyúl vajon hol van?  Kacsint
Bőrgyógyásznál? Stoel
Természetesen igazad van. Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #219 Dátum: 2011. November 23. - 20:30:30 »

Te tudod Girgesz! Csak úgy mellesleg jegyzem meg, egy 15 emeletes épület 45-50 m között van!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #220 Dátum: 2011. November 23. - 22:41:05 »

Te tudod Girgesz! Csak úgy mellesleg jegyzem meg, egy 15 emeletes épület 45-50 m között van!

Meg két villanyoszlop közti táv is 50m. Faluhelyen és nem magasfeszültségű Bion Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #221 Dátum: 2011. November 24. - 16:38:45 »

Szia St.Girgesz!

Ha megkérdezhetem mennyiért vetted a 36 g-os Saga-t?
Esetleg hol? Bővebb adatok a lőszerről?
Megköszönném.

Én használom de csak az Export 34 g-ost 10-es sörétméretben, az nagyon prima. Probáltam ugyanezt 8-as söréttel,
a jobbos cső (0,5) "naggyából" még jól hordta, de a balos (1,0) az pocsék volt!
A 36 g-os 8-asra még kiváncsi vagyok.

Üdv.
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #222 Dátum: 2011. November 24. - 19:33:50 »

Nyugodtan lődd csak a  32 gr-ost! Meglátod, 40-45 m-ig az is elég, távolabb meg nem kell nyúlni...  Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #223 Dátum: 2011. November 24. - 19:49:28 »

Na látod a 32 g-ost nem is próbáltam, csak RC-vel, az bejött nagyon. Csak az a 20 ft-os külömbség zavar nagyon-nagyon!!
 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #224 Dátum: 2011. November 24. - 19:56:13 »

Egy dolgot mondjatok meg nekem.
Ha bevált a 32 gr-os mi a francnak veszitek azokat a túltöltött patronokat?  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: