Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222887 alkalommal)
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #180 Dátum: 2011. Október 31. - 20:34:30 »

Vasárnap megtartottuk az első fácánvadászatunkat. 27 vadász lőtt 90 db kakast. Legalább 20 éve nem volt ilyen kezdésünk.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #181 Dátum: 2011. Október 31. - 20:56:27 »

Vasárnap megtartottuk az első fácánvadászatunkat. 27 vadász lőtt 90 db kakast. Legalább 20 éve nem volt ilyen kezdésünk.  Emelem

 Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2011. November 19. - 19:32:03 »

Ma Kecelen voltunk a társaságunkkal nevelt fácán vadászaton.
Nem vagyok ennek a vadászatnak híve, de sofőrnek ígérkeztem, így elmentem, persze puskát is vittem.
Először el is mentem a sorok mögé, hogy majd a sebzetteket szedegetem...

Aztán rá kellett jönnöm, hogy ez nem olyan klotyó vadászat mint a legtöbb.
Egy sűrűt álltunk körül és onnan ugrasztották a madarakat.
Szépen csavarodtak felfelé, volt jópár olyan kakas is, ami rendesen sörétlövés határán, vagy afelett tekert kifelé.
Elég jól bele is melegedett a csapat, így jó arányban vadásztuk vissza a madarat.
Azt kell mondjam ilyen jól repülő madarakkal még nem találkoztam.
Egy kicsit sokan voltunk létszámban, de erről a vadásztató nem tehetett.

Nem totyakos madarak 15 m-ről való lepuskázása volt, hanem tényleg lehetett parádésakat lőni, így aztán volt is pár "pléhkakas" amit nem fogott semmiféle sörét.  Mosolyog
A madarak szépek voltak, hosszú farkú kakasok, 1-2 haloványabb madár, de azon kívül szépen vöröslöttek az égen.
Persze attól függetlenül nem vad kakasok voltak, de nem is erről volt szó a szerződésben.
A mai nap bizonyította, hogy lehet ezt azért normálisan is csinálni.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #183 Dátum: 2011. November 19. - 19:39:24 »

Való igaz, a nevelt fácánok között is van páncélos!!!!! Ördög
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #184 Dátum: 2011. November 19. - 20:16:47 »

Sziasztok!

Ma volt az utolsó nyúlvadászatunk! Korán befejezzük, bízva az új szemléletben, miszerint a megmaradó törzsállományt már nem tizedeljük decemberben.
A jó kezdet ellenére, voltak üres vadászataim, amikor csak puffogtattam a patront, de nem borultak a nyulak. Ilyenkor magyaráztam magamnak, hogy körülötte porzott (sajnos ezt a mai időjárásban jól látni), de a nyúl vígan szaladt tovább. Persze mindig követtem szemmel, amíg látni lehetett, de semmi.
Ma a vadászat felénél szemből közeledett a nyúl igen erőteljes vágtában. 40 méterre váltott ki mellettem, átemeltem a duplát, rá az első, majd a második. Porzott most is körülötte, de változatlan ütemben futott tovább. Szemmel követtem, majd 400 m múlva felborult. Futottam vissza érte, volt már ilyen, eddig ok.
Majd nyúzásnál vizsgáltam a találatot: tüdő, szív lövés!  Meglepődött  Fejvakarás
Nagy szerencse, hogy hosszú szántót hajtottunk, mert erdőben, gazosban simán eltűnik a szemem elől.
Ennek ellenére elgondolkodtató, hogy így elvitte ezt a találatot és vajon hányszor jártam így a szezonban?  Vállat von
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #185 Dátum: 2011. November 20. - 20:25:42 »

Sziasztok!

Ma volt az utolsó nyúlvadászatunk! Korán befejezzük, bízva az új szemléletben, miszerint a megmaradó törzsállományt már nem tizedeljük decemberben.
A jó kezdet ellenére, voltak üres vadászataim, amikor csak puffogtattam a patront, de nem borultak a nyulak. Ilyenkor magyaráztam magamnak, hogy körülötte porzott (sajnos ezt a mai időjárásban jól látni), de a nyúl vígan szaladt tovább. Persze mindig követtem szemmel, amíg látni lehetett, de semmi.
Ma a vadászat felénél szemből közeledett a nyúl igen erőteljes vágtában. 40 méterre váltott ki mellettem, átemeltem a duplát, rá az első, majd a második. Porzott most is körülötte, de változatlan ütemben futott tovább. Szemmel követtem, majd 400 m múlva felborult. Futottam vissza érte, volt már ilyen, eddig ok.
Majd nyúzásnál vizsgáltam a találatot: tüdő, szív lövés!  Meglepődött  Fejvakarás
Nagy szerencse, hogy hosszú szántót hajtottunk, mert erdőben, gazosban simán eltűnik a szemem elől.
Ennek ellenére elgondolkodtató, hogy így elvitte ezt a találatot és vajon hányszor jártam így a szezonban?  Vállat von


Talán érdemes lenne másik lőszert is megpróbálni.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2011. November 21. - 09:14:40 »

Tegnap nem semmi eredménnyel zárult a vadászat, ilyen nem is tudni mikor volt.
49 nyúl és 49 kakas, mintha csak ki lett volna számolva.
Harminc egynéhány puska volt.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2011. November 21. - 09:24:25 »

A töltényről.

Tegnap egyik vadásztársam nem győzött arra hivatkozni, hogy azért hibázott ennyit, mert csak pár db. 8-as sörétje volt a tizes meg nem jó nyúlra és csak az van neki.
Amikor a zsebembe nyúltam és elővettem neki mivel vadászok, kerekedett a szeme.
Nagyon-nagyon mezei 3 mm-es Saga patron volt az.

Persze hiába magyaráztam neki, hogy a sörétméretnél fontosabb, hogy az adott patront hogyan hordja a puska...
Aztán a nap végén jól látszott, hogy milyen eredményt tud produkálni az ember ha erőlteti a vastag sörétet, vagy ha olyat választ amit a puska jól hord és az esetleg vékonyabb sörét is.

Nem azt mondom, hogy a 40 m feletti lövésekhez ez az ideális, mert oda valóban célszerű a vastagabb sörét, csakhát a 40 m feletti lövéseknél már ott van a rizikófaktor, hogy piszkolás lesz belőle akármekkora is a sörétszem.
Viszont tisztességes lőtávon - max. 35-40 m - egy tizes sörétet jól hordó puska elegendő a nyúl vadászatához is.

Persze ha valakinek jól hordja a vastagabbat is az szerencsés, én sem bánnám, ha legalább a 3.5 mm-est megfelelően vinné, dehát német "pléhpuska" tulajdonosként kompromisszumokat kellett kötnöm. Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #188 Dátum: 2011. November 21. - 09:37:50 »

A töltényről.

Tegnap egyik vadásztársam nem győzött arra hivatkozni, hogy azért hibázott ennyit, mert csak pár db. 8-as sörétje volt a tizes meg nem jó nyúlra és csak az van neki.
Amikor a zsebembe nyúltam és elővettem neki mivel vadászok, kerekedett a szeme.
Nagyon-nagyon mezei 3 mm-es Saga patron volt az.

Persze hiába magyaráztam neki, hogy a sörétméretnél fontosabb, hogy az adott patront hogyan hordja a puska...
Aztán a nap végén jól látszott, hogy milyen eredményt tud produkálni az ember ha erőlteti a vastag sörétet, vagy ha olyat választ amit a puska jól hord és az esetleg vékonyabb sörét is.

Nem azt mondom, hogy a 40 m feletti lövésekhez ez az ideális, mert oda valóban célszerű a vastagabb sörét, csakhát a 40 m feletti lövéseknél már ott van a rizikófaktor, hogy piszkolás lesz belőle akármekkora is a sörétszem.
Viszont tisztességes lőtávon - max. 35-40 m - egy tizes sörétet jól hordó puska elegendő a nyúl vadászatához is.

Persze ha valakinek jól hordja a vastagabbat is az szerencsés, én sem bánnám, ha legalább a 3.5 mm-est megfelelően vinné, dehát német "pléhpuska" tulajdonosként kompromisszumokat kellett kötnöm. Mosolyog

Pont ezért szoktam én is felhozni példaként, hogy apám a kis Merkel húszassal a 10-es sörétet részesíti előnyben mindig és mindenkor, mert már réges-régen rájött, hogy már a 8-ast sem szereti a puskája. Jóval többet sebez vele, míg a 10-essel nagyon szépen gurítja a nyulat is a Merkel.
Nyúztunk olyan rókát, amire négyet lőtt 6-ossal és a rudiban ha jól emlékszem, 2 szem sörétet találtunk!    OOO  Pedig messze sem volt és nem is nagyon futott!   Ördög

Az én TOZ-om viszont jól viszi a 8-ast is, így nekem megnyugtatóbb, ha az van mindkét csőben, ha az Alföldre megyünk.

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #189 Dátum: 2011. November 21. - 09:46:27 »

Az én , még 1967-ben , 3700 Ft-ért vásárolt , 44 éves " Baikal " bock puskám is csak a 10-est , meg a 8-ast szereti ! A többit szórja .  Vállat von  Vigyorog  Még a 9 szemest is . . . !  Ördög Vigyorog

 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2011. November 21. - 09:51:11 »

Pont ezért szoktam én is felhozni példaként, hogy apám a kis Merkel húszassal a 10-es sörétet részesíti előnyben mindig és mindenkor, mert már réges-régen rájött, hogy már a 8-ast sem szereti a puskája. Jóval többet sebez vele, míg a 10-essel nagyon szépen gurítja a nyulat is a Merkel.
Nyúztunk olyan rókát, amire négyet lőtt 6-ossal és a rudiban ha jól emlékszem, 2 szem sörétet találtunk!    OOO  Pedig messze sem volt és nem is nagyon futott!   Ördög

Az én TOZ-om viszont jól viszi a 8-ast is, így nekem megnyugtatóbb, ha az van mindkét csőben, ha az Alföldre megyünk.

Hát igen, én sem bánnám, ha a 8-ast jól vinné.
A 3.3-ast azért még a bal csöve jól viszi, de ennek a sörétméretnek a beszerzése meg elég nyűgös...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2011. November 21. - 10:02:12 »

Szombaton kereken 100 db nyulat lőttünk a rétföldi területrészünkön meg 12db kakast klasszikus nyúlhajtásban.
Az öreg szántások ontották a nyulat. De ehhez meg kellett mászni az aszályba szántott frisset is.... OOO :Mosolyog Ördög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #192 Dátum: 2011. November 21. - 10:15:42 »

Hát igen, én sem bánnám, ha a 8-ast jól vinné.
A 3.3-ast azért még a bal csöve jól viszi, de ennek a sörétméretnek a beszerzése meg elég nyűgös...

Én szégyenlem, de papíron nem próbáltam ki a különböző töltényeket. Hosszú évekig Armusa-t lőttem, a felső cső a 8-assal igen messze elért. Mivel Kaposváron megszűnt a beszerzési lehetősége, kényszerből, kicsit félve átálltam az RC-re (anno a Suhl-lal sokat hibáztam vele).
Tavaly azt vettem észre, hogy a 10-est nagyon gorombán hordja a TOZ, de mintha a 8-as nem lenne az igazi... Szóval lehet, hogy ha idén eljutok nyulászni, legalább az egyik csőben megpróbálom az RC 10-est.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2011. November 21. - 10:23:32 »

Én szégyenlem, de papíron nem próbáltam ki a különböző töltényeket. Hosszú évekig Armusa-t lőttem, a felső cső a 8-assal igen messze elért. Mivel Kaposváron megszűnt a beszerzési lehetősége, kényszerből, kicsit félve átálltam az RC-re (anno a Suhl-lal sokat hibáztam vele).
Tavaly azt vettem észre, hogy a 10-est nagyon gorombán hordja a TOZ, de mintha a 8-as nem lenne az igazi... Szóval lehet, hogy ha idén eljutok nyulászni, legalább az egyik csőben megpróbálom az RC 10-est.

Nekem is a gyakorlat mutatta meg, hogy a 8-as Nike nem jó.
1-2 idény kellett hozzá, mert a  sörétes puska és a sörétlövés akkor nem kifejezetten érdekelt.

Aztán rászántam magam, vettem/kértem vagy 6-7 féle patront és kimentem egy nagy adag kartonpapírral.
Rá is jöttem, hogy pár éve miért nem megy a lövés...

Valami botrány volt amit a 8-as Nikével a puska művelt!
Helyenként 2 öklömnyi!!! lyukak a szórásképben...
Aztán persze próbáltam a többi 3.5 mm-est és akkor jöttem rá, ezzel a puskával - sajnos - a 8-as sörétet nem tudom majd jól használni.
Viszont jó tapasztalat volt, hogy a 2.5-3.1 mm-es patronokkal pedig igen jól hordott a puska, a bal csőből még elég jól hordott a Bornaghi 3.3 mm-esével.
Azóta csak ezeket használom hozzá, de a Bornahgiból is már csak 3 doboz maradt.
A róka eü. kilövések miatt a társaságtól kaptam töltényvásárlási lehetőséget és akkor nem volt más csak Cheditte.
Ebből vettem akkor 5 dobozzal, mert a 3.1-est abból is úgy tapasztalom jól hordja.
Viszont gerlézésre meg 3 mm-es Saga-t vettem, mert Cheditte nem volt.
Azzal is lőttem most pár nyulat, szóval biztos, hogy nekem ezekkel a sörétméretekkel kell "operálnom", a vastagabbat nem komálja.
Az a baj, hogy mire beállnék egy típusra, addigra abból már biztos, hogy éppen nem lehet kapni... Ördög
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #194 Dátum: 2011. November 21. - 10:53:23 »

Aztán rászántam magam, vettem/kértem vagy 6-7 féle patront és kimentem egy nagy adag kartonpapírral.
Rá is jöttem, hogy pár éve miért nem megy a lövés...

Milyen messziről lőttél, mekkora papírra?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: