Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 222925 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #120 Dátum: 2011. Január 29. - 17:14:53 »

Szevasztok!

Idényzárás Tótmegyeren.


 Igen  Emelem
Nem ismerem a terület adottságait! Nevelt madárról van szó? Szerintem a 419 azért sok!
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #121 Dátum: 2011. Január 29. - 17:24:40 »

Hát a mai világban egy 400-as teríték az 400-as, akár honnan nézzük az szép. Természetes szaporulat vagy nevelt ez talán sok eszme cserére ad gondolat ébresztőt. Azért én gratulálok!!! Igen Wave Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #122 Dátum: 2011. Január 29. - 18:24:02 »


Szevasztok!

Persze, hogy nevelt. Szabad területen - maximális védelemmel, több ezer hektáron, de nevelt. Magában az öreg fácánosban ahol a kép is készült és amit Széchényi is megénekelt a "Világhírű Tótmegyerben" csak összegyűjtik a madarakat és hajtóvadászati módszerrel vadásszák. Isten tudja hány ezret lőnek így évente ... Az áldásos időjárás viszont az ilyen "félvad tenyésztésre" is ugyanolyan kihatással van, mint más szabad területen. Most is víz - jobban mondva jég alatt van Tótmegyer több mint fele! Nem emlékszem, hogy bármikor is lett volna ehhez hasonló a helyzet. De itt is meglátszott az, hogy a fácán csak száraz és napos időben repül igazán jól. A maga sfák felett áthúzva lehetett olyan magas fácánokat lőni amilyeneket csak nem resteltél. Fogyott is a patron rendesen ......... Abba viszont belegondolni is rossz, hogy az olvadó hó és jég miatt mi lesz ott tavasz idején mikor majd indul a fácánok, vadpulykák dürgése.

üdv.
Taki 
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #123 Dátum: 2011. Január 29. - 18:41:04 »

Bár a mi idényzáró vadászatunk messze elmarad Tótmegyertől, azért mi is egy jó hangulatú, kellemes vadászattal zártunk.
Az egyetlen januári vadászatunkon 19 puskával, két hajtóval, öt kutyával terítékre hoztunk 29 kakast.
(Bocs, de telefonnal készültek a képek!)

Bal elsőként ráértem fotózni:




Egy kellemes vadásznap végén:

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #124 Dátum: 2011. Január 29. - 21:38:29 »

Hát a vad fácán egyre ritkább lessz, nálunk is ez a helyzett sajnos. Van négy kibocsájtó helyünk gazos, bokros, édeskömény és oda rakjuk ki a nevelt fácánokat és azokat vadásszuk vissza. A többi területet már két éve nem bántottuk, had szaporodjon a vad természetes állomány. A mg területekre kiadott rendelet nem teljes betartása miatt (Redentinezés) a fácán és nyúl állományunk sajnos nagyon meg romlott, és ezért kénytelenek vagyunk így vadászni, (nyulat két éve nem vadászunk). Lehet, hogy meg szóltok érte de ha vadászni akarunk csak így tudjuk megoldani, hogy újra vissza áljon a természetes szaporulatunk. Azért most már kezd alakulni a természetes állományunk.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #125 Dátum: 2011. Január 30. - 10:24:12 »

Hát a vad fácán egyre ritkább lessz, nálunk is ez a helyzett sajnos. Van négy kibocsájtó helyünk gazos, bokros, édeskömény és oda rakjuk ki a nevelt fácánokat és azokat vadásszuk vissza. A többi területet már két éve nem bántottuk, had szaporodjon a vad természetes állomány. A mg területekre kiadott rendelet nem teljes betartása miatt (Redentinezés) a fácán és nyúl állományunk sajnos nagyon meg romlott, és ezért kénytelenek vagyunk így vadászni, (nyulat két éve nem vadászunk). Lehet, hogy meg szóltok érte de ha vadászni akarunk csak így tudjuk megoldani, hogy újra vissza áljon a természetes szaporulatunk. Azért most már kezd alakulni a természetes állományunk.

Nem hiszem,hogy bárki is megszólna.Nem ugyanaz, az biztos, de a helyzet érthető,és rengeteg helyen van így.Már ahol van pénz venni fácánt.Ugye sok víz elvitt tavaly rengeteget,de az apróvad állomány csökkenése előtte is probléma volt.Szerintem már csak dúvadazással,esetleg telepítéssel lehetne növelni az állományt.Dúvadazást kevesen űzik,telepítésre nincs pénz. Rííí
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #126 Dátum: 2011. Január 30. - 11:07:59 »

Diesel, nekünk van fácán nevelőnk  s minden évben nevelünk fácánokat évente 12-13 000 db. A felét elszoktuk adni a többit vissza vadásszuk, de hagyunk kihelyezésre is. Volt olyan év, hogy két turnusban neveltünk 24 000 db-ot.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #127 Dátum: 2011. Január 30. - 12:00:26 »

Dúvadazást kevesen űzik,telepítésre nincs pénz. Rííí

Hát igen kevesen...
Aki meg menne dúvadazni, azt nem, vagy nem szívesen fogadják, mert nincs rajta annyi pénz, mint szeretnék.
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #128 Dátum: 2011. Január 30. - 13:26:43 »

Diesel, nekünk van fácán nevelőnk  s minden évben nevelünk fácánokat évente 12-13 000 db. A felét elszoktuk adni a többit vissza vadásszuk, de hagyunk kihelyezésre is. Volt olyan év, hogy két turnusban neveltünk 24 000 db-ot.

Akkor te megfogtad az Isten lábát! Ördög

Norbi,így van sajnos az a k@@va pénz elront mindent.Többek között ezért sincsenek már öreg bikák!
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #129 Dátum: 2011. április 30. - 19:20:20 »

Dama képe !

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #130 Dátum: 2011. április 30. - 19:39:12 »

Dama képe !


Lovásziból érkezett vadász cimbik fácán terítéke. Balról Ferkó - Árpi vendégek, Gyula - Sanyi vendéglátók.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
vadászvér
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #131 Dátum: 2011. Május 14. - 22:15:08 »

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy kisebb fácántelepe és a tyúkok befejezték a tojást, tegnap megkérdezte tőlem hogy nem kell-e véletlenül 50 öreg tyúk mert eteni már nem akarja őket és úgy is új állománya lesz. Én rögtön rávágtam hogy de, és 500FT/db áron megvettem az ötvenet. A vadőrünkel megbeszéltem hogy a saját 6 hektáros búzatáblámba engedem őket szabadon.
2 barátom, a vadőr, a vizslám és én levadásszuk őket. (még jó hogy előtte lekerüstük a táblát kutyával és az összes ott levő fácánt áthajtottuk a másik táblába). Ma 11-RE mentem a madarakért és utána be akartam menni a vadászboltba 10-es sörétért, de valamiért előbb bezártak. Se baj majd kérek valamelyiküktől, gondoltam. Csak utána kapcsoltam, hogy mind a 16-ossal vadásznak csak én 12.el. Maradt a nyárra vásásrolt AQUILA SPORTING TRAP. Tudom aprónak hangzik de ezzel a fajtával már több mint 10 rókát lőttem. Na megkezdtük a hajtást és rögtön Vadász és a vadőrnél hullik 2 tyúk. Barátomék is lőttek 1-1 de előttem még nem is kelt. Aztán végre 2 tyúk egyszerre kelt egyiket 1/2 a másikat 1/1 csővel lőttem. Az Izsem gyönyörűen viszi a trapot.És ez igy ment tovább. 2 óra alatt 4-en 31 hoztunk terírékre. A többi 19 megmarad állományjavításra mert még 2-3 évig tojni fognak.

Gyönyörű nap volt!
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #132 Dátum: 2011. Május 15. - 12:24:53 »

 Fejvakarás
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #133 Dátum: 2011. Május 15. - 12:53:56 »

Aztán, ha megkérdezhetem,  ugyan melyik megye adott ki engedélyt erre a májusi fácántyúk vadászatra?
Gondolom a társas vadászat is be volt jelentve!

Nem tudom, de én ezt másnak nevezném nem jó szórakozásnak!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2011. Május 15. - 17:57:53 »

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy kisebb fácántelepe és a tyúkok befejezték a tojást, tegnap megkérdezte tőlem hogy nem kell-e véletlenül 50 öreg tyúk mert eteni már nem akarja őket és úgy is új állománya lesz. Én rögtön rávágtam hogy de, és 500FT/db áron megvettem az ötvenet. A vadőrünkel megbeszéltem hogy a saját 6 hektáros búzatáblámba engedem őket szabadon.
2 barátom, a vadőr, a vizslám és én levadásszuk őket. (még jó hogy előtte lekerüstük a táblát kutyával és az összes ott levő fácánt áthajtottuk a másik táblába). Ma 11-RE mentem a madarakért és utána be akartam menni a vadászboltba 10-es sörétért, de valamiért előbb bezártak. Se baj majd kérek valamelyiküktől, gondoltam. Csak utána kapcsoltam, hogy mind a 16-ossal vadásznak csak én 12.el. Maradt a nyárra vásásrolt AQUILA SPORTING TRAP. Tudom aprónak hangzik de ezzel a fajtával már több mint 10 rókát lőttem. Na megkezdtük a hajtást és rögtön Vadász és a vadőrnél hullik 2 tyúk. Barátomék is lőttek 1-1 de előttem még nem is kelt. Aztán végre 2 tyúk egyszerre kelt egyiket 1/2 a másikat 1/1 csővel lőttem. Az Izsem gyönyörűen viszi a trapot.És ez igy ment tovább. 2 óra alatt 4-en 31 hoztunk terírékre. A többi 19 megmarad állományjavításra mert még 2-3 évig tojni fognak.

Gyönyörű nap volt!

Ezt Te nem érzed egy "leheletnyit" gázosnak? Vállat von Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: