Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210494 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #870 Dátum: 2018. November 18. - 18:43:06 »

Szóval ahogy a vadkacsázásnál említettem a szombat már a naményi Hunor Hotelben talált bennünket ahonnan Kiss B. Zoli szervezte és lebonyolította fácánozásra indultunk. Első sorban meg kell jegyezzem, hogy a Zoli bácsi egy angol lord eleganciájával, egy patikus precizitásával és egy utasi őrmester szigorával bonyolította-irányította a vadászatot, ami az ukrajnai vadászatok csürhe módijához képest egy olyan üdítő színfolt volt amit nem hagyhatok szó nélkül. A hajtások egy hadművelet szintjén voltak megszervezve csak nekem nem volt szerencsém. Mivel kakasos puskával nem szívesen talpalok hajtásban Zoli bácsi felajánlotta, hogy ad fegyvert. Ennek okán a kezembe nyomott egy Beretta Gold Pigeont amit Mihály János tagtársam úgy reagált le, hogy tégy már valami kárt abban a puskában és életed végéig mosogathatsz majd a hotelben. Nem mondom vigyáztam rá, de akárki akármit mond kevés olyan kezembe nem illő fegyvert markoltam mint az a gyönyörű és méregdrága beretta. A jobb kezem hüvelykujja egy óra alatt görcsöt kapott, felkapva olyannyira nem feküdt, hogy majd lerúgta a vállam, nehéz volt mint a sár és úgy hibáztam vele, hogy a kacsázáson gyengén muzsikáló srácok kétpofára itták a vérem. El is cseréltem az Ági barátom marochijára amivel végül 1 azaz 1 darab fácántyúkot lőttem. Nem mondom, 145 fácán 2 nyúl és 1 szajkó mellett ez több mint szánalmas. Mentségemre csak annyi legyen mondva, hogy összesen 9 lövést tettem amiből 8-cal elhibáztam 4 vagy 5 madarat, egyet meglőttem és slussz nem volt több lehetőségem. Koromra és fizikai állapotomra való tekintettel ugyanis folyton a hajtások sűrűjében mentem, ahol biztonságosan nem tudtam lövést tenni. No de nem is azért mentem és nem is a teríték mennyisége hagyott nyomot bennem. Sokkal inkább a Kiss B. Zoli szervező tehetsége. Az, hogy az almáskertekben ebédhez felállított fajansz terítékű zöld asztalok és székek, melyek mellett még fegyverállványról is gondoskodott a házigazdánk. Az hogy a Zoli bácsi Tóni nevezetű német vizslájával gyakorlatilag hajtóként talpalta végig a napot és folyamatosan mindenkihez volt egy jó szava, mi több ha kellett simán cipelte a vadász lőtte nyulat fácánt. Az, hogy a vadászati szakszemélyzet olyan fokú alaposságról és szaktudásról tett tanubizonyságot ami mellett én ukrán vadőrként legfeljebb utcaseprő lehetek. Szóval ez is érdekes volt de nagyon.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #871 Dátum: 2020. Július 12. - 14:46:05 »

Évek óta figyelek egy fácánkakast a város közepében a környező kertekben. Évekig (legalább 2 évig) egyedül volt,de idén került mellé egy tyúkocska. Fotóztam,figyeltem őket,vélhető fészkelésüket is sejtettem. Tanúja voltam egy horrorszerű szarkatámadásnak is (a tyúk vészhangja valami elképesztő volt).Tegnapelőtt a kakas a fagyvédő tüzeim után maradt hamuban fürdőzött. Eszembe jutott,hogy a tyúkot már rég nem láttam. Tegnap délután 5 szép fácánjércét vezetve jött elő. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2020. Július 13. - 09:46:58 írta Balkóbátya » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #872 Dátum: 2020. Július 12. - 15:50:16 »

Évek óta figyelek egy fácánkakast a város közepében környező kertekben. Évekig (legalább 2 évig) egyedül volt,de idén került mellé egy tyúkocska. Fotóztam,figyeltem őket,vélhető fészkelésüket is sejtettem. Tanúja voltam egy horrorszerű szarkatámadásnak (a tyúk vészhangja valami elképesztő volt).Tegnapelőtt a kakas a tavasszal a fagyvédő tüzeim után maradt hamuban fürdőzött. Eszembe jutott,hogy a tyúkot már rég nem láttam. Tegnap délután 5 szép fácánjércét vezetve jött elő. Mosolyog
Vigyázz rájuk!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #873 Dátum: 2021. December 07. - 18:47:54 »

https://24.hu/tudomany/2020/12/05/vadaszat-termeszetvedelem-voros-fogoly/
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: