Oldalak: [1] 2 3 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a "Napló a jövőből..." íráshoz  (Megtekintve 34296 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Dátum: 2009. December 23. - 19:46:55 »

Ide jöhet minden, az írással kapcsolatos gondolat.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1 Dátum: 2009. December 23. - 19:52:41 »

És aki ingerenciát érez, folytathatja!!!!! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2009. December 24. - 07:37:31 »

Ez a  „ Napló” abba a kategóriába tartozik, amit én hangosan gondolkodásnak nevezek. Nagyon fontosak az ilyen írások, mert mindenki elgondolkodik rajta. Érdemes lenne kibontani bővebben, és találni valami megoldást az emberünk számára, ami példát jelenthetne másoknak is.

A legtöbb olcsó  számszeríj nem alkalmas vadászatra. A lányomnak is van 140 fontos, de az én 50 fontos íjam vesszője 30 cm.rel megy mélyebbre, mint az övéé. Szerintem simán lepattanna a disznóról.
A vadász számszeríjak csillagászati áron vannak, 100- és 400 ezer forint között van az áruk.  Gazdaságosabb és olcsóbb  egy puska. Ha jól tudom, hangtompítót Svédországban kb 5000 ftnyi összegért legálisan lehet venni.

 A külföldiek földvásárlása sajnos valós probléma, és lesz olyan külföldi, aki irtatni fogja a vadat, lesz, aki meg védeni fogja(sötét ződ) és lesz olyan is, aki ebből akar pénzt csinálni.
Nem vagyok tag sehol, de az általatok elmondottak, és kedvenc Vt elnököm panaszai alapján (irreális vadkár, bírság stb) bennem az a kép alakult ki, hogy a jelenlegi vadásztársasági forma a végét járja. Nem csak a területek elvesztése miatt, hanem nem tudják megtermelni a működéshez szükséges pénzt. Pár év múlva külföldiek nélkül is változni fog minden. Itt lép majd színre az vállalkozó, külföldi vagy magyar, aki pénzért fogja árusítani vadászatot, lehet hogy csak kerítés mögött. A társaságok - ha megmaradnak- működése is változni fog , anyagilag sokkal nagyobb terhek lesznek ennek már látható jelei is vannak
Az addig megvetett bérvadászok lesznek az elit, és azok fognak tudni vadászni, akik hajlandóak fizetni érte. Aki meg az új rendszerbe születik, annak természetes lesz. A rabsicok ellen meg a tulajdonosok biztos fel fognak lépni, ha az állam nem is.
Ettől függetlenül  nagyon bízom benne, hogy a jövő nem lesz sötét, és lesznek földtulajdonosok, akik együtt, vagy önállóan hangsúlyt fognak fektetni a vadászat fenntartására, és ehhez vad is kell. A másik megoldás a bérlőközösség, akik szintén felelősséget vállalnak. Lesznek majd olyanok, akik szeretnének vadászni, de nem fognak tudni.

Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #3 Dátum: 2009. December 24. - 09:31:53 »

"...addig megvetett bérvadászok..."  Nagyon hülye  aki így gondolkodik! A vadászatra jogosultak költségvetésében jelentős tétel a bérvadászatból származó bevétel!
Sikk a különböző vadászattal kapcsolatos fórumokon szidni az újgazdag vadászokat,akik drága puskával,mégdrágább terepjárókkal járnak vadászni, ötven évesen fognak először fegyvert és az öregapjuk nem volt vadász,csak ők,és ők meg divatból,kivagyiságból vadásznak,sőt,aljas módon három társaságban is tagok. Én ismerek egy ilyen embert akit ötven évesen fertőzött meg a barátja a vadászattal,és van neki egy milliárdos cége! Vett drága puskát,terepjárót,távcsövet,éjjellátót/keresőt,első gen./,stb.Járt vendégként,bérvadászként vadászni,felavatták az összes Magyarországon vadászható vadra,talán a liba és és az aranysakál hányzik.
Mára három társaságban tag,ahol nagyon megbecsülik,mert mindenhol nagyon kiveszi a részét a közösségi munkából,ha kell gépet biztosit,lesépítő anyagot ad,kukoricát vásárol,kutat fúr,stb,stb.
Az én meggyőződésem,hogy ilyen és ehhez hasonló emberek fogják a jövőben fenntartani a vadásztársaságokat,persze kellenek mellettük a jó szakemberek!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4 Dátum: 2009. December 24. - 14:01:55 »

Ez egy beszélgetés után bennem kialakult kisarkított, talán eltúlzott kép a vadászat jövőjéről. Legalább is én így gondolom. Csak gondolatébresztő. Nem akarom hosszabbra venni, szvsz még ez is hosszú egy naplóbejegyzésnek. Legalább is, én sokkal rövidebb fejezeteket írok a naplómba. Éppen csak a lényeget, amiről évek múlva is eszembe jut az az napi történés.

Én a vadásztársaságok helyzetét nem látom ilyen végzetesnek. Biztos, hogy gyökeres változások lesznek, és a klasszikus értelembe vett társasági forma átalakul. Megszűnik a tagdíj alapú kompetencia rendszer. Újra árverésen fogják megszerezni a területeket, és bizonyosan minden elejtett vadért fizetni kell. Ez már sok helyen most is így van, és ezt én is normálisnak tartom. Miért fizessen mindenki egyformán, holott a vadászatból sem egyformán vesszük ki a részünket. Én azért biztos vagyok benne, hogy egy hozzáértő normális gazdálkodással, lelkiismeretes vadászattal ma is, és a jövőben is, lehet egy társaságot nyereségessé tenni. Illetve nem is hiszem, hogy nyereségre kell törekedni, elég ha normális vadászati lehetőségeket, körülményeket teremtünk. Elvégre nem haszonszerzésre, hanem vadászatra egyesülünk.  Mind ehhez azonban normális, hozzáértő hivatásos és nem hivatásos vadászokat kell képezni, akik tudomásul veszik, hogy a vadászat nem abból áll, hogy puskával az erdőt járom, osztom az észt, és csak követelődzni "dumálni" tudok. Ketté kell tudni osztani, vagy dolgozok keményen, és így kevesebbet fizetek a vadászatért, vagy fizetek mint a katonatiszt, és nem dolgozok.

Ezzel a hangtompítós, kabát alatti fegyverrel azért én nem értek egyet. Nem hinném, és főleg remélem, nem ez lesz a jellemző. Azért egy ilyen fegyvert a jövőben sem fog mindenki használni. Legfeljebb az, aki rendszeres orvvadászatra rendelkezik be. Az pedig már más téma.
Mint az írásból is kivehető ez a hetven éves öreg csak egy egyszeri lopásban gondolkozik. Még az sem jut el az agyáig, hogy azt az ominózus gidát hogyan viheti majd el lebukás nélkül.
A számszeríjról egy rövidet. Én kaptam régen egy gyári fa tust, amiben az elsütő szerkezeten kívül más nem volt. Alumínium tömbből csináltam meg hozzá a reflex befogót, és egy "vadmacska" reflex került bele. Két gyors kötésű csavar feloldásával egyszerűen, egy perc alatt levehető az egész. Jó tíz éve csináltam, úgy látszik tudat alatt már készültem a jövőmre!  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2009. December 24. - 14:10:39 »

Nem általánosítok, pusztán az általam sok helyütt megtapasztalt példák alapján mondom.
A társaságok jó nagy része azért küszködik és azért csak vegetál, mert azok akik már kivadászták magukat nem hajlandóak többet áldozni rá.
Akiknek a falon ott lógnak a jó bakok, bikák azoknak nem tétel a 4-5 kilós bika.
Ők ezért már nem hajlandóak többet áldozni.
Sajnos a TSZ idők is lejártak nincs aki benyelné a vadkárt, sajnos erről sem győzhető meg sok ember a régiek közül.
Így aztán pár ft-ért - mint ezelőtt 30 évvel - szeretnének ugyanolyan jogokat...de ez bizony ma nem megy.

Én azt gondolom, hogy a mindenkori évi tagdíjnak annyinak kell lenni, hogy az fedezze a vadőrök költségét.
Innentől kezdve az egyéb kiadások fedezésére akár 1-2-3 trófeás vadat el lehet adni, de csak ennyit, nem többet, valamint jól kalkulálni a húspénzzel.

Sajnos azonban ezt nehéz lenne átvinni a közgyűléseken...szerintem.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6 Dátum: 2009. December 24. - 14:23:08 »

Nem általánosítok, pusztán az általam sok helyütt megtapasztalt példák alapján mondom.
A társaságok jó nagy része azért küszködik és azért csak vegetál, mert azok akik már kivadászták magukat nem hajlandóak többet áldozni rá.
Akiknek a falon ott lógnak a jó bakok, bikák azoknak nem tétel a 4-5 kilós bika.
Ők ezért már nem hajlandóak többet áldozni.
Sajnos a TSZ idők is lejártak nincs aki benyelné a vadkárt, sajnos erről sem győzhető meg sok ember a régiek közül.
Így aztán pár ft-ért - mint ezelőtt 30 évvel - szeretnének ugyanolyan jogokat...de ez bizony ma nem megy.

Én azt gondolom, hogy a mindenkori évi tagdíjnak annyinak kell lenni, hogy az fedezze a vadőrök költségét.
Innentől kezdve az egyéb kiadások fedezésére akár 1-2-3 trófeás vadat el lehet adni, de csak ennyit, nem többet, valamint jól kalkulálni a húspénzzel.

Sajnos azonban ezt nehéz lenne átvinni a közgyűléseken...szerintem.

Pedig erről el lehet indulni...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #7 Dátum: 2009. December 24. - 15:05:19 »

 
Üdv ! Szerintem nem csak ez a baj ,hanem piszkosúl begyürűzőtt a trófea kultusz.és a pénz...Figyelve a külföldi vadász müsort pl.Francia vagy egyébb helyeket ,egész más rendszer van .Innen úgy néz ki hogy müködik . Mig nálunk nem lessz szemléletbeli változás ,addig ne várjunk csodát.Ha valakinek sikerül bejutni egy Vt,-be azt hiszi Ővé a világ .Pedig ha jőn egy redszerváltás minden megfordul .Gondoljunk bele ,45 után minden felborult .Nem vadászhattak  akik elötte ,gondozták védték a vadállományt. 56 ,megint furdult egyet a vadászat rendje .szinte reménytelen volt bejutni egy VT.-be .Most már könnyebb ,de viszont elszabadultak az árak, / a fizetésekhez képest./.Napló a Jövőből......Talán Demokrácia és Köztársaság lessz .Elérjük ,hogy egy szakmunkás ,bérmunkás is tud majd vadászni ./nem protecióval/Mondjuk úgy mint a Nagyvizen túl.Ha már van szerencsénk egy ilyen szép és jó adottságú medencében élni ! Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #8 Dátum: 2009. December 24. - 15:09:32 »



Én azt gondolom, hogy a mindenkori évi tagdíjnak annyinak kell lenni, hogy az fedezze a vadőrök költségét.
Innentől kezdve az egyéb kiadások fedezésére akár 1-2-3 trófeás vadat el lehet adni, de csak ennyit, nem többet, valamint jól kalkulálni a húspénzzel.
Kár, hogy a vadkár ippeg egy nagyságrendel van odébb mint a vadőrök költségei egy tisztességes dél-dunántúli nagyvadas területen.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9 Dátum: 2009. December 24. - 15:22:39 »

Kár, hogy a vadkár ippeg egy nagyságrendel van odébb mint a vadőrök költségei egy tisztességes dél-dunántúli nagyvadas területen.
" Én azt gondolom, hogy a mindenkori évi tagdíjnak legalább annyinak kell lenni, hogy az fedezze a vadőrök költségét.  "
Persze...de ha lehetőséget kap az egyszeri VT-n kívüli vadász, vadkárba kiülni egy kis apróért, mindjárt jobban jár mindenki.
Természetesem korrekt feltételekkel mindkét oldalról.
Akárhogy csűrjük-csavarjuk, pénz nélkül nem megy...
A trend az, hogy a nem vadászó komolyabb földtulajdonnal rendelkező "parasztokat" (nem pejoratív!) beveszik a VT-be. És azok tűrik amíg lehet, aztán lázadoznak.
Kapnak ezt-azt, eltűrnek nekik többet, mint másnak, mert ők egyenlőbbek...
Aztán majd megint fordul a kerék...jön a külföldi földtulajdonosság legalizálása, valamint az állami vagyon "megvásárlása"...
Szerintem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2009. December 24. - 17:13:15 »

Kár, hogy a vadkár ippeg egy nagyságrendel van odébb mint a vadőrök költségei egy tisztességes dél-dunántúli nagyvadas területen.

Kérem szépen ki milyen helyen vadászik, aszerint kell viselnie az anyagiakat...
De jól megoldás amit Peti említ, egészen jó bevételt lehetne elérni ilyen csoportos vadkározós kiülős dolgokból.
Ha megszámolod hány napon lehetne vadkárazni egy évben, azt megszorzod 2-3 emberrel, azt 5000,-Ft/kopf, az nem kis pénz, ráadásul a vadkárelhárítás is megtörténik.

Sajnos nagyon sok dunántúli ismerősömnek "nyűg" a vadkárazás...persze évente lő 15 disznót amúgy is, így aztán nem fűlik a foga a vadkáros éjszakázásokhoz.

Ugyanaz a helyzet mint amit már beszéltünk, az erdészeti vadászatokkal.
Ugye van olyan személyzeti vadászat, ahol akár 70-80 nagyvadat is lőnek, mert ugye nem kell a pénz, jól megy.
De ha a mezei pógár akarna egy szerencsétlen süldőt lőni, akkor a lődíj alapból 150 ojró, meg a sallang kőccségek.
Persze, hogy nem megy el senki, így van aki meglövi helyette.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #11 Dátum: 2009. December 25. - 00:38:56 »


Üdv ! Szerintem nem csak ez a baj ,hanem piszkosúl begyürűzőtt a trófea kultusz.és a pénz...Figyelve a külföldi vadász müsort pl.Francia vagy egyébb helyeket ,egész más rendszer van .Innen úgy néz ki hogy müködik . Mig nálunk nem lessz szemléletbeli változás ,addig ne várjunk csodát.Ha valakinek sikerül bejutni egy Vt,-be azt hiszi Ővé a világ .Pedig ha jőn egy redszerváltás minden megfordul .Gondoljunk bele ,45 után minden felborult .Nem vadászhattak  akik elötte ,gondozták védték a vadállományt. 56 ,megint furdult egyet a vadászat rendje .szinte reménytelen volt bejutni egy VT.-be .Most már könnyebb ,de viszont elszabadultak az árak, / a fizetésekhez képest./.Napló a Jövőből......Talán Demokrácia és Köztársaság lessz .Elérjük ,hogy egy szakmunkás ,bérmunkás is tud majd vadászni ./nem protecióval/Mondjuk úgy mint a Nagyvizen túl.Ha már van szerencsénk egy ilyen szép és jó adottságú medencében élni ! Wave

Lehet eretnek gondolatok fognak jőni most tőlem, de már régóta foglalkoztat a terület nagysága téma.
Ma Magyarországon, aki területes tag, annak nem lenne elég a legnagyobb terület sem, mindig nagyobb kellene. Becsusszant pénzért, szívességért, seggnyalásért, egyebekért cserébe és foggal körömmel ragaszkodik a tagsággal járó „jogaihoz”.
Akinek nincsen területe az jellemzően be szeretne jutni ezekbe a klikkesedett, betartósdi, individuális érdekeket gátlástalanul érvényesítő laza kötelékekbe, ahol vadgazdálkodás címen folyik a működés. Papíron gazdálkodni szeretne mindenki, a nagy erdőgazdaságokon keresztül minden vadásztársaságig. Hangoztatott rigmusok, hogy 3000 hektáron nem lehet szarvassal gazdálkodni……. Beszélnek a tudományról és lövetik a 7-8 éves bikákat.  Ki gazdálkodik most? És kinek gazdálkodnak és minek egyáltalán? Kinevelünk jó öreg és erős bikát, aztán meglövi egy külföldi vagy éppen belföldi rá érdemesült. Ebből lesz pénz a vadőrre meg mittudoménmire az elcseszett működési rendszer költséggenerálóira. Magunkfajta sohasem fog lőni ilyen bikát, de még 7-8 éveset sem.
Kinek nincs gusztusa, ingerenciája és pénze ilyen tagsághoz jutni, meg mehet bérvadászkodni és a vadőr mellől parancsra egy süldőt kiemelni...

Van az osztrák példa, többre is van rálátásom…. Területhatár minimum 50 hektár, de jellemzően 600-1000 hektárosak a területek. 8-10 emberke a bérlő, akik elhivatottak, akarnak áldozni (nem többet, mint amilyen számokat nálunk hallani már havi tagdíjként). Helyi lakosok, a lokális társadalom részei és alkotói. Ők vadásznak, a megyei szövetség által biztosított, reális becsléseken alapuló lelövés mellett. Nincs lázadás, hogy ennyit kéne, meg amannyit akarunk és indokolt megamúgyis… Trófeás vadat az lövi, ki előbb meglátja de nem ész nélkül. Külön szégyen, ha valaki melléfog egy fiatal bakkal, vagy reményteljes bikával. Aztán, ha valakinek kiáll a 10 kilós bika akkor Waidmannsheil! Egy láda sört illik feldobni a vadászvacsorán….
 Kik nem tudnak, vagy akarnak bérlőként áldozni, de ottan laknak a faluban és vadászni szeretnének, jellemzően megtehetik, mert meghívottak, akár állandó jelleggel is. No nem nagy bikára, bakra, de disznókat, tarvadat egyebet lőhetnek. A nagy apróvadvadászatokon is ott vannak. Természetesen, mivel vadőr nincs, ha munka van akkor ők az elsők. Vadásziatlanul viselkedni vagy hibát csinálni egyszer lehet. Másodszori után önszántukból nem jönnek legalább egy évig…
Külön öröm, hogy a frissvizsgás vadászokat hogyan karolják fel. Természetes, hogy a lakhelyükön kapnak vadászati lehetőséget. Elején felügyelet mellett, ha meg bizonyítottak akkor akár kaphatnak egy kijárási engedélyt, mellyel (bejelentkezés után) önállóan mehetnek ki rókára, dúvadra, esetleg egy előre kifigyelt gidára sutára, vagy gombnyársas bakra.


Kicsit kiéleztem a két oldalt, nyilván az átlagok simábbak, de én tudnék azonosulni egy osztrák modellel is. Főleg annak tükrében, hogy mi már majdnem ilyen alapján működünk…..
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sziju
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2009. December 25. - 09:41:27 »

A mostani Vadászlapban megjelent egy cikk a "Mindennapi hazugságaink" címmel.

A következőt írja:
"Nem volt könnyű megszokni, beletörődni pedig ma sem tudok, hogy ha "bérvadászként" (már a fogalom is borzasztó) mentem/megyek valahová, nem egyszer éreztem, vagy éreztették velem, hogy nem én vagyok a vendég, csak a pénzem. Megkeseredik a vadászember szájíze, amikor lát egy unott arcú kísérőt, aki alig várja, hogy túlessenek a kötelező feladaton, lőjön gyorsan a vendég, fizessen, aztán menjen a fenébe, mert ott áll a vadászháznál a következő kuncsaft." Türelmetlenül

Hányszor éreztem én is ezt! Megjegyzem csak akkor, ha olyan kísérő vitt ki, aki egyébként sokat keres a külföldiekből. Aki saját házában szállásolja el a vendéget, egyszerre akár 5-6 spanyolt, vagy olaszt, osztrákot, stb, ezeket eteti, ellátja, terepjáró használat (2 km-es utat 6 kilométeres kerülővel megtenni). Aztán változik a világ, és egy-két magyar vadászt, ne adj isten íjászt kell kivinnie, és az eredményességhez is több energiát kell befektetni. (Nem az íjász fogja tíz perc alatt meglőni a bakot a kocsi tetejéről, vagy 10 perc autózás és 20 perc cserkelés után a bikát.) Volt olyan terület, ahol többször kértük, hogy mehessünk tarvadazni, de mindig elutasítottak azzal, hogy íjjal kocsiból nem lehet lőni. Majd hallottuk, hogy február 26-án utasították a hiv. vadászt, hogy azonnal lője ki a bennmaradt kb 10 tarvadat.

Az íjász, aki tarvadat, vagy malacot szeretne lőni, nem kell sehová. Ez olyan, mint ha az étterembe csak az ülhetne be, aki hatfogásos ebédet akar, és az nem, aki egy kávét szeretne meginni egy sütivel. Szerencsére ez az idő elmúlt.

A bérvadász hozza a pénzt, de munkát is kell belefektetni a vadászatába. A  jól fizető bérvadászok java része kapcsolatai, ismeretségei révén előbb-utóbb bekerül valamelyik társaságba, mert megismerik, és részt tud vállalni a költségekből.Ha egyszerű lenne bekerülni társaságba, nem létezne hazai bérvadász.

A vadászat megint "úri passzió" lett azért, mert költségei vannak. Ezt pedig valakinek meg kell fizetnie. Ismerek egy társaságot, ahol nem fogadnak bérvadászt, csak néha süldőre, de ott a tagok is fizetnek a trófeás vadért. (5-40 ezer Ft egy bak) Ezért igyekeznek megfertőzni a vadászat szenvedélyével a környék nagybirtokosait, és akkor már vadkárt sem kell fizetni.
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #13 Dátum: 2009. December 25. - 12:08:09 »

Szia!
Amit Horrido irt,az nálunk is ugyanigy van gyakorolva,csak a terület kisseb,de a vaddússág nagyobb.
Nekünk van két bérlönk szomszéd városból,(8km)az egyik patkókovács,a másik rendör és mi ketten a falubol vigyázunk a területre.A munkát mind a négyen megosztjuk,amit lövünk,azt a bérlönek aki kasszát kezeli,kifizetjük(kiloárra)és csinálhatsz a zsákmánnyal amit akarsz.
Löni föleg azt kell,amit a Landratsamt a lelövési tervben elöir.
Trofeairigység nincs,mi a falubol majdnem ingyen vadászunk(persze sör,bor,pálinkát az hoz,aki látja,hogy végére jár a tartalék)és nagyon jól megvagyunk egymással.

Üdv    Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #14 Dátum: 2009. December 25. - 14:33:26 »

Üdv !Valami hasonlót mutatott F&H F.országban .Apróvadas terület ,nem nagy .Mellette erdős inkább nagyvadas .Úgye a vad megy ide oda .Az erdős terület gazdái nem lővik le az apróvadat és fordítva sem .,,hanem közös vadászatot szerveznek  Igen Na ettől mi kb 2000 évre vagyunk. 
Lehetne tanulni kinti példákból ,de szerintem ezt sokan nem szeretnék.Lehetet olvasni ,hogyan csalják át a vadat ,mert már nincs vasföggöny. Talán nem Ők az etelon.. Európa igen nagy ,csak szét kell nézni ,átvenni ami jó. ..... 2020 aug. 2. Őzhívás .Hajnalban a suta vágyakozó hangjára több igen erős őzbak jött be.,,,,,,,,, Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: