Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Így írunk mi...  (Megtekintve 162582 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #930 Dátum: 2020. Január 21. - 11:31:02 »

 Igen
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Stefi
Vendég
« Új üzenet #931 Dátum: 2020. Január 21. - 12:52:51 »

Úgy látom időszerű:
                                                                                       Az árny

      Igen Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #932 Dátum: 2020. Január 21. - 13:05:28 »

A vadásznyelv a "vad" többesszámát nem használja...
Azt a vadászt pedig, aki a környék egyetlen elérhető vízforrásánál hajkurássza a vadat, ki kellene baszni a sivatagba egy flaska langyos huggyal felszerelkezve. Ahhoz nem kell ész, hogy a vad nyomorúságát kihasználjuk, ahhoz kell emberség, hogy ne tegyük.  Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #933 Dátum: 2020. Január 21. - 16:56:37 »

Hát igen, a vélemények megoszlanak.(Ja bocs, elfelejtettem, hogy hát-tal nem kezdünk mondatot, de legalább ebbe is bele lehet kötni). Szóval sokmindenre számítottam, de ...
 Mindenesetre köszönöm az elismeréseket a többieknek.
Visszatérve a negatív kritikára: ez egy kitalált történet. De még ha volna is valós alapja, ki tudná azt megmondani, a rendszer ismerete nélkűl, hogy mi számít jogos, elfogadott vadászati módnak, egy adott szituációban? Még egyszer mondom - a rendszer ismerete nélkűl. Ott van pl. az a sertésvész, amire utalást tesz az író. Aztán a felsőbb szervek által kiadott utasítás - miszerint lőni kell a disznót. Valami párhuzam csak feltűnik, nem?  Jelenleg is van olyan vadászterület, ahol ki van adva - szó szerint - hogy ki kell irtani minden élő vaddisznót. Mégsem viszi rá a lélek a normális vadászembert ilyesmire. Viszont , ha a szélsőségeket leszámítva , a középutat választja az illető - mit tehet?   -   Kiűl egy lesre, próbál válogatni és  ha  végűl esik egy kan, vagy egy süldő - az még nem a világ vége. A kecske is, meg a káposzta is jól jár. Más szóval - a "császár" is megkapja a magáét, meg marad is belőle a jövő számára. Szóval, ha az ember egy egyszerű alkalmazott, ki van adva a tűzparancs, hetek-hónapok óta próbálkozik és még mindíg nem mutatott fel semmi eredményt, hova fog kiűlni?        Ahol a legnagyobb az esély . Még ha nem is etikus száz százalékig. De még egyszer mondom - ez egy fikció. Elnézést. Viszont most már beugrott, hogy miért is nem tettem fel egy írást sem az utóbbi több mint egy évben.
       Még egyszer köszönöm, a többieknek.  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #934 Dátum: 2020. Január 21. - 17:06:00 »

Hát igen, a vélemények megoszlanak.(Ja bocs, elfelejtettem, hogy hát-tal nem kezdünk mondatot, de legalább ebbe is bele lehet kötni). Szóval sokmindenre számítottam, de ...
 Mindenesetre köszönöm az elismeréseket a többieknek.
Visszatérve a negatív kritikára: ez egy kitalált történet. De még ha volna is valós alapja, ki tudná azt megmondani, a rendszer ismerete nélkűl, hogy mi számít jogos, elfogadott vadászati módnak, egy adott szituációban? Még egyszer mondom - a rendszer ismerete nélkűl. Ott van pl. az a sertésvész, amire utalást tesz az író. Aztán a felsőbb szervek által kiadott utasítás - miszerint lőni kell a disznót. Valami párhuzam csak feltűnik, nem?  Jelenleg is van olyan vadászterület, ahol ki van adva - szó szerint - hogy ki kell irtani minden élő vaddisznót. Mégsem viszi rá a lélek a normális vadászembert ilyesmire. Viszont , ha a szélsőségeket leszámítva , a középutat választja az illető - mit tehet?   -   Kiűl egy lesre, próbál válogatni és  ha  végűl esik egy kan, vagy egy süldő - az még nem a világ vége. A kecske is, meg a káposzta is jól jár. Más szóval - a "császár" is megkapja a magáét, meg marad is belőle a jövő számára. Szóval, ha az ember egy egyszerű alkalmazott, ki van adva a tűzparancs, hetek-hónapok óta próbálkozik és még mindíg nem mutatott fel semmi eredményt, hova fog kiűlni?        Ahol a legnagyobb az esély . Még ha nem is etikus száz százalékig. De még egyszer mondom - ez egy fikció. Elnézést. Viszont most már beugrott, hogy miért is nem tettem fel egy írást sem az utóbbi több mint egy évben.
       Még egyszer köszönöm, a többieknek.  Emelem
Szánalmas szerecsenmosdatás. Kb. ennyit vártam tőled.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #935 Dátum: 2020. Január 21. - 18:04:47 »

Szánalmas szerecsenmosdatás. Kb. ennyit vártam tőled.

Az a szánalmas hogy akit te valamikor valamiért kipéciztél magadnak abba így vagy úgy belekötsz . Az helyett hogy  az egyre kevesebb írást  felmutató fórumodon örülnél hogy valaki "csöpögtet"  !   

Csak azért mivel megsüvegeltem az "írást" én is érintettnek érzem magam !     
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #936 Dátum: 2020. Január 21. - 19:01:43 »

A vadásznyelv a "vad" többesszámát nem használja...
Azt a vadászt pedig, aki a környék egyetlen elérhető vízforrásánál hajkurássza a vadat, ki kellene baszni a sivatagba egy flaska langyos huggyal felszerelkezve. Ahhoz nem kell ész, hogy a vad nyomorúságát kihasználjuk, ahhoz kell emberség, hogy ne tegyük.  Nem

Aki pedig a környék egyetlen ( vagy  nem egyetlen de azon is ül valaki ) szóróján  sózóján stb. lövi a vadat ? Az  Nem  ?   Nagyon sok embert minősítesz - lehet saját magadat is .
A természetes dagonya mégis csak természetes dolog és ha oda már jóval korábban lest is építettek miért ne ülhetne oda valaki .  Ha hetek óta esik az eső és húsz méterenként pocsolya van  az aki oda ül a dagonyára az etikus vadász ?   Vagy hülye ?       Kacsint
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #937 Dátum: 2020. Január 21. - 19:05:01 »

Szánalmas szerecsenmosdatás. Kb. ennyit vártam tőled.

Ne ítélj , hogy ne ítéltess ! Van otthon tükröd Feri ? Csak azt tudnám , hogy miért vagy ilyen ? Ezek után megveregeted a saját válladat , hogy hú de fasza gyerek voltál ahogy beszóltál/ledegradáltál ?

Te mint Grétsy László ki nyilattkoztasz olyat amin még nyelvész professzorok is hajba kapnak !

"Tüzoltó leszel s katona!
Vadakat terelő juhász!
Látod, elalszik anyuka. -
Aludj el szépen, kis Balázs."

Nekem ennyi elég ! De lehet én nem vagyok vadászember csak egy borsodi vadászogre !

Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #938 Dátum: 2020. Január 21. - 19:44:59 »

Nagyjából sejtettem, hogy ti ketten ugrotok azonnal...
Szerencsére az elmúlt időszak történései megerősítettek abbéli elhatározásomban, hogy magasról szarjak a véleményetekre...megdolgoztatok érte keményen.
Csaba, dicsekedhetsz vele, hogy hülye vagy a vadásznyelvhez de mit akarsz vele elérni?
A "vadakat terelő juhász"-t nem vadászember írta, mi pedig azok vagyunk-vagy legalábbis annak tartjuk magunkat. De személyeskedj nyugodtan, biztos jobban alszol ha megvan a napi "beszóltam boarnak" jócselekedeted. Nagyjából ezt csinálod mióta visszajöttél a fórumra.
Stefi, jellemzően nem vadászom szórón. Van itt olyan fórumtárs aki több disznót lőtt az általam fenntartott szórókon mint én valaha bármilyenen... De ne keverjük a szórót ami csak egy lehetőség a táplálékszerzésre a környék egyetlen vízlelőhelyével, kánikulában. És nem azzal a vaddal van gond amit meglő a stüszi hanem azokkal amelyeket elzavar, amelyek aztán szomjasan bolyonganak a területen. Ezt tényleg ennyire nehéz felfogni vagy meg se próbálod mert rögtön rárepülsz a lehetőségre, hogy személyeskedhess egy kicsit?
Mindegy, csináljatok amit akartok, köpködjetek vagy hisztizzetek, amilyen napotok épp van.
A dologhoz persze hozzátartozik, hogy "Egyszeri" olvtárs anno kioktatott magyarságból...nos, ha valaki ekkora turbómagyar és irodalmi babérokra tör, akkor ne adjon ki a kezéből egy efféle, helyesírási hibáktól hemzsegő művet, ha pedig a vadászirodalomban kíván maradandót alkotni, akkor a vadásznyelvet is használja helyesen.
Ha valahol megemlíti ezt az ember, a kívülállók rögtön elkezdenek guglizni vagy József Attilát emlegetni, eddig rendben, megvan rá a válasz. De mit lehet arra mondani,ha a vadászfórumon fellelt írást dugják az ember orra alá, hogy lám, a vadászok is "vadakat" emlegetnek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #939 Dátum: 2020. Január 21. - 20:31:03 »

Nagyjából sejtettem, hogy ti ketten ugrotok azonnal...
Szerencsére az elmúlt időszak történései megerősítettek abbéli elhatározásomban, hogy magasról szarjak a véleményetekre...megdolgoztatok érte keményen.
Csaba, dicsekedhetsz vele, hogy hülye vagy a vadásznyelvhez de mit akarsz vele elérni?
A "vadakat terelő juhász"-t nem vadászember írta, mi pedig azok vagyunk-vagy legalábbis annak tartjuk magunkat. De személyeskedj nyugodtan, biztos jobban alszol ha megvan a napi "beszóltam boarnak" jócselekedeted. Nagyjából ezt csinálod mióta visszajöttél a fórumra.
Stefi, jellemzően nem vadászom szórón. Van itt olyan fórumtárs aki több disznót lőtt az általam fenntartott szórókon mint én valaha bármilyenen... De ne keverjük a szórót ami csak egy lehetőség a táplálékszerzésre a környék egyetlen vízlelőhelyével, kánikulában. És nem azzal a vaddal van gond amit meglő a stüszi hanem azokkal amelyeket elzavar, amelyek aztán szomjasan bolyonganak a területen. Ezt tényleg ennyire nehéz felfogni vagy meg se próbálod mert rögtön rárepülsz a lehetőségre, hogy személyeskedhess egy kicsit?
Mindegy, csináljatok amit akartok, köpködjetek vagy hisztizzetek, amilyen napotok épp van.
A dologhoz persze hozzátartozik, hogy "Egyszeri" olvtárs anno kioktatott magyarságból...nos, ha valaki ekkora turbómagyar és irodalmi babérokra tör, akkor ne adjon ki a kezéből egy efféle, helyesírási hibáktól hemzsegő művet, ha pedig a vadászirodalomban kíván maradandót alkotni, akkor a vadásznyelvet is használja helyesen.
Ha valahol megemlíti ezt az ember, a kívülállók rögtön elkezdenek guglizni vagy József Attilát emlegetni, eddig rendben, megvan rá a válasz. De mit lehet arra mondani,ha a vadászfórumon fellelt írást dugják az ember orra alá, hogy lám, a vadászok is "vadakat" emlegetnek.

Nos  ez az igazi ok és nem is kell mást keresni !  Lehetne vitát indítani hogy dagonyán , sózón , szórón  etikus e vadászni de felesleges .  Ha vadat akarsz és ha főleg ha kell lőni azt ott lehet ahol van  -  de itt nem ez volt a fő kérdés hanem az amit te le is írtál egyszer merészelt kritizálni (?) ellentmondani (?)NEKED   Figyelmes olvasás  és onnét bár mit csinál ( vagy csináltunk mi ) valami módon beleköpsz . Ne csodáld ha inaktivitásba vonulnak itt jó sokan  ( és az még a jobbik eset ) Persze ez téged nem érdekel - ebben a kis miliőben te lehetsz a császár  .   Röhög  .  Régi gond ez szerintem .  Még egy kicsit az írásról és az íróról . Több ""jó tollú"  fórumtárs van itt és ezek között az egyik kiemelkedő "egyszerivadász" kolléga aki ráadásul az elszakított területek magyarságát képviseli és nem is biztos hogy ez okból a legkiválóbb magyar nyelvtani képzésben részesült de így is dicséretes írói vénája , magyarsága , nyelvápolása .  Szerintem !   Emelem
Ja ..... és ezek után várhatod - várhatjuk írásait .................. :Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #940 Dátum: 2020. Január 21. - 22:07:20 »

Nos  ez az igazi ok és nem is kell mást keresni !  Lehetne vitát indítani hogy dagonyán , sózón , szórón  etikus e vadászni de felesleges .  Ha vadat akarsz és ha főleg ha kell lőni azt ott lehet ahol van  -  de itt nem ez volt a fő kérdés hanem az amit te le is írtál egyszer merészelt kritizálni (?) ellentmondani (?)NEKED   Figyelmes olvasás  és onnét bár mit csinál ( vagy csináltunk mi ) valami módon beleköpsz . Ne csodáld ha inaktivitásba vonulnak itt jó sokan  ( és az még a jobbik eset ) Persze ez téged nem érdekel - ebben a kis miliőben te lehetsz a császár  .   Röhög  .  Régi gond ez szerintem .  Még egy kicsit az írásról és az íróról . Több ""jó tollú"  fórumtárs van itt és ezek között az egyik kiemelkedő "egyszerivadász" kolléga aki ráadásul az elszakított területek magyarságát képviseli és nem is biztos hogy ez okból a legkiválóbb magyar nyelvtani képzésben részesült de így is dicséretes írói vénája , magyarsága , nyelvápolása .  Szerintem !   Emelem
Ja ..... és ezek után várhatod - várhatjuk írásait .................. :Mosolyog
Gratulálok Sherlock...
Nem emlékszem, hogy az alant olvasható, szvsz. jogos kritikától eltekintve akár csak hozzászóltam volna bármikor az olvtárs dolgaihoz de Te csak gyártsd nyugodtan az összeesküvés elméleteket, ahhoz nagyon érthetsz. Ritka szar rendőr lehettél ha akkor is így dőlt belőled az okosság.
Ha neked tetszenek az olvtárs írásai, hát olvasd... Én itt a saját zsebem terhére teret adok neki, megjelentetheti Ő is amit ír, meg sem kell köszönni. De a véleményemet eztán sem rejtem véka alá, akkor sem, ha ez nem tetszik egy nagydorogi mitugrásznak...
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 21. - 22:49:30 írta Boar » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #941 Dátum: 2020. Január 22. - 06:45:54 »

Sajnos nem tudtam, hogy ez egy privát fórum.  Eszembe nem jutott volna ide egy betűt sem írni,  ha tudom, hogy kié.  Megtévesztett  a név. Elnézést. 
     Másodsorban, csak kérdem: tényleg erről kell szólnia egy vadász fórumnak, a személyeskedésről ? Ha van más tulajdonos, adminisztrátor is, beszéljetek meg végre. Köszönöm.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #942 Dátum: 2020. Január 22. - 07:14:25 »

Gratulálok Sherlock...
Nem emlékszem, hogy az alant olvasható, szvsz. jogos kritikától eltekintve akár csak hozzászóltam volna bármikor az olvtárs dolgaihoz de Te csak gyártsd nyugodtan az összeesküvés elméleteket, ahhoz nagyon érthetsz. Ritka szar rendőr lehettél ha akkor is így dőlt belőled az okosság.
Ha neked tetszenek az olvtárs írásai, hát olvasd... Én itt a saját zsebem terhére teret adok neki, megjelentetheti Ő is amit ír, meg sem kell köszönni. De a véleményemet eztán sem rejtem véka alá, akkor sem, ha ez nem tetszik egy nagydorogi mitugrásznak...

Nem vártam mást !  Itt is előhozod hogy rendőr voltam . ( Mi köze a fórumhoz ? )  Persze  ultima ratioként meg az hogy te fizeted a fizetni valót . Neked ez nem nagy ár azért hogy itt te lehess a király - mivel a valós életbe csak egy rakás szar vagy .  ( Csak hogy viszonozzam a személyeskedést és szóhasználatodat  a te színvonaladon. ) Jó pár szépen író és tapasztalt embert sikerült már elüldöznöd vagy hallgatásra bírnod . Gratulálok  !  Most is kipipálhatsz egyet .   
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #943 Dátum: 2020. Január 22. - 09:15:53 »

Nem vártam mást !  Itt is előhozod hogy rendőr voltam . ( Mi köze a fórumhoz ? )  Persze  ultima ratioként meg az hogy te fizeted a fizetni valót . Neked ez nem nagy ár azért hogy itt te lehess a király - mivel a valós életbe csak egy rakás szar vagy .  ( Csak hogy viszonozzam a személyeskedést és szóhasználatodat  a te színvonaladon. ) Jó pár szépen író és tapasztalt embert sikerült már elüldöznöd vagy hallgatásra bírnod . Gratulálok  !  Most is kipipálhatsz egyet .  
Stefi, a rendőr mivoltodnak annyi köze van a dologhoz, hogy egyrészt így pláne szégyen ennyire elhamarkodottan levonni a következtetéseket és azonnal vádaskodni, másrészt még mindig nem tudod elfogadni, hogy nem Te vagy a parancsnok akivel nem lehet vitába szállni.
Hogy milyen vagyok a való életben, azt döntsék el azok, akik ismernek. Te nem ismersz csak gyártod az elméleteket mindenhez és sértegetsz folyamatosan. Itt se neked szólt a kritika de kötelességednek érezted nekemugrani aztán meg vagy sértve, ha elküldelek érte a francba. Hát csak duzzogj Stefi, időd van, ráérsz...  Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #944 Dátum: 2020. Január 22. - 09:28:27 »

Sajnos nem tudtam, hogy ez egy privát fórum.  Eszembe nem jutott volna ide egy betűt sem írni,  ha tudom, hogy kié.  Megtévesztett  a név. Elnézést.  
     Másodsorban, csak kérdem: tényleg erről kell szólnia egy vadász fórumnak, a személyeskedésről ? Ha van más tulajdonos, adminisztrátor is, beszéljetek meg végre. Köszönöm.
Kaptál egy kritikát az írásodra. Ahelyett, hogy esetleg megfontolnád az abban írtakat, inkább megsértődsz. Legyen.
A fórum domain nevét én jegyeztettem be valamikor 2007-ben ha jól emlékszem. Azóta én viselem a költségeit. A tartalmat sok ember sok munkával hozta össze. Természetesen nem privát, de talán nem akkora visszaélés a tulajdonosi jogkörrel ha azt mondom, hogy had legyen már egy kicsit több beleszólásom abba, mi és hogyan jelenhet meg.
Az, hogy nekem nem tetszenek az írásaid, szubjektum. Talán velem van baj, más vadászírópalántákkal is vagyok így, függetlenül attól, hogy az illetőnek hány könyve jelent már meg. Ez egy dolog, ettől természetesen megjelenhet a fórumon. biztos van, aki szívesen olvassa. De ha nem tetszik valami, a kettőnk közti nexus kapcsán nem érzem úgy, hogy udvariasságból inkább ne szóljak. Ezt gondolom megérted.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: