Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Így írunk mi...  (Megtekintve 162341 alkalommal)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #690 Dátum: 2015. Február 18. - 14:21:40 »

Artúr


Nagyon tetszett, köszönöm!  Igen  Emelem
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
nagyi 571027
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #691 Dátum: 2015. Február 18. - 19:00:45 »

Nagyon rendben van ez az írás Hazelwood!

 Igen
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #692 Dátum: 2015. Február 18. - 19:09:55 »

Gábor!  Igen Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #693 Dátum: 2015. Február 18. - 20:12:43 »

Artúr




 Taps Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #694 Dátum: 2015. Február 18. - 20:13:54 »

Gabi!   Igen Igen Igen  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #695 Dátum: 2015. Február 18. - 21:22:01 »

Azt írta ki nekem a gép, hogy több mint 120 napja nem volt itt bejegyzés...
Nos, ez bizonyára azért van, mert a Múzsa nem nagyon csókolgatja a vadásztársakat!
Egyébként köszönöm, örülök hogy tetszett!  Wave
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #696 Dátum: 2015. Február 19. - 01:54:53 »

Azt írta ki nekem a gép, hogy több mint 120 napja nem volt itt bejegyzés...
Nos, ez bizonyára azért van, mert a Múzsa nem nagyon csókolgatja a vadásztársakat!
Egyébként köszönöm, örülök hogy tetszett!  Wave

Szevasz Gabor!
Az Artur nekem is tetszett, tobb ilyet Wave
Egyepkent a aberráció-t en, beteges hajlamnak forditottam.... valamit errrrrrol?   Kacsint
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #697 Dátum: 2015. Február 19. - 12:17:33 »

Jó lett!  Kacsint  Éljen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #698 Dátum: 2015. Február 19. - 18:04:48 »

Egyepkent a aberráció-t en, beteges hajlamnak forditottam.... valamit errrrrrol?   Kacsint

Ha jól emlékszem az aberráció latin eredetű szó és a normálistól való eltérőséget jelenti.
Tizenvalahány évet lehúztam Budapesten. Sosem lettem budapesti. Számomra iszonyatos hiábavalóság naponta órákat ülni a dugóban, hitvány időpazarlás órákat, napokat, éveket tölteni azzal, hogy kínkeservesen eljuss egyik helyről a másikba, körbezárva lenni sok millió tonna kővel, hogy lógó orral kerülgesd a gőzölgő kutyaszart a járdán, hogy a pisaszagú liftben kezd és fejezd be a napod, hogy az embertársaid számára Te csak egy leküzdendő útakadály, kelletlen szomszéd, vagy a sorban előtted álló tesze-tosza fráter vagy. És még sorolhatnám...
Szerintem az ember nem ebbe a közegbe és nem erre a sorsa rendeltetett, így aki "szereti" a városi létet, különösen a Budapestit, az valahol csúnyán benne ragadt a Mátrixban!  Röhög
Ma sem ott élek még, ahol akarok, de hál Istennek már elég messze attól, ami ott ért.
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #699 Dátum: 2015. Február 19. - 21:02:58 »

Az írás  Igen

"A városi élet egy aberráció!"
  Beteges hajlam , normálistól eltérő  talán még az anomáliával szinoním de igaz . Esetleg az anomália jobban illik rá . A városban élés nekem egy olyan életforma a második, kilencedik és negyedik emeleteken szerzett kényszerű tapasztalataim alapján amiből nem kérek a Rózsa dombi zöld övezeti , kertes , kovácsoltvas kapus , úszómedencés is az csak azt kevesen ismerik.  Nem szól szám
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #700 Dátum: 2015. Február 20. - 01:11:05 »

Ha jól emlékszem az aberráció latin eredetű szó és a normálistól való eltérőséget jelenti.
Tizenvalahány évet lehúztam Budapesten. Sosem lettem budapesti. Számomra iszonyatos hiábavalóság naponta órákat ülni a dugóban, hitvány időpazarlás órákat, napokat, éveket tölteni azzal, hogy kínkeservesen eljuss egyik helyről a másikba, körbezárva lenni sok millió tonna kővel, hogy lógó orral kerülgesd a gőzölgő kutyaszart a járdán, hogy a pisaszagú liftben kezd és fejezd be a napod, hogy az embertársaid számára Te csak egy leküzdendő útakadály, kelletlen szomszéd, vagy a sorban előtted álló tesze-tosza fráter vagy. És még sorolhatnám...
Szerintem az ember nem ebbe a közegbe és nem erre a sorsa rendeltetett, így aki "szereti" a városi létet, különösen a Budapestit, az valahol csúnyán benne ragadt a Mátrixban!  Röhög
Ma sem ott élek még, ahol akarok, de hál Istennek már elég messze attól, ami ott ért.

Latin, mint altalaban az angol, az eletmod valasztas viszont egyeni!
-   “A kocsin belul, hala a Nagyurnak semmi nem megy a nagyvilag tudomasara!”
“Tobbszori osszeveszes, es eltevedes utan vegre kitalaltunk a Fonix-bol- Laughlinbe vezeto utra.(de meg akkor sem vagyunk rajta mivel meg negyszer valtozik az ut szamozasa)  Ha, savossan nezzuk is teveszto, ugyanis 6, azaz hat sav (sav=az autoknak gyartott , es altaalaban feher vonallal hatarolt terulet) ahol kozlekedni lehet. A gyongebbek kedveert azert harrom leaagazast megelozoen mar jelzik az utat, de, meg a fejem tetejen is jonnek az autok, hogy mi van itt?  “ahol Budara ter el” de megis. A nem idevalosi, neha azert besakkol. Vajon az “East” az kelet? Vagy eppen nyugat  “ahol a nap nyugszik” es nem West ? ahol le kellene neki fekudni? Az embernek az ilyen korulmenyek kozott azert ketejei lehetnek, hat nem?” Karpotlas?  - atvitt ertelemben , de van:
Egy nemzeti park, ahol olyan novenyek nonek, mint ahol sehol a vilagban, - es utanna az ugynevezett “kosivatag” tudod? “Romat meglatni es…..”
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #701 Dátum: 2015. Február 20. - 08:17:03 »


Szerintem az ember nem ebbe a közegbe és nem erre a sorsa rendeltetett, így aki "szereti" a városi létet, különösen a Budapestit, az valahol csúnyán benne ragadt a Mátrixban!  Röhög


"Ács Mari bennemaradt
Bolond lett két év alatt,
Láttam egy villamoson, mit mondjak
Megijedtem, hogy milyen."

« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 20. - 08:35:01 írta Voldi » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
forester73
Vendég
« Új üzenet #702 Dátum: 2015. Február 21. - 18:45:03 »

Te Gabi ezt olvastam már valamelyik újságban v. a karácsonyi mellékletben , de nem tudtam , hogy te követted el . Akkor is és most is tetszett. Emelem

Üdv az OGRE
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #703 Dátum: 2015. Március 14. - 20:31:04 »

Egy régi emlék
   Még messze volt a szeptemberi alkonyat, amikor egy dohánybarna új Lada csúszkált a traktorok által összevágott sáros földúton.
Az erdők közötti kis lucernatáblától nem messze megállt és ketten szálltak ki
a tetejéig összemocskolt autóból.
Egy zömök őszes hajú szemüveges férfi és egy tíz év körüli cingár fiúcska.
Kabátok, plédek, gumicsizmák kerültek elő a csomagtartóból, a kisfiú nyakában pedig egy csillogó-villogó távcső lógott.
A férfi gondosan bezárta az autót és halk léptekkel a lucernás szélén álló magasles felé igyekeztek.
Közben suttogva beszélt a fiúhoz:
- Jóska bátyád mondta ma, hogy ezen a lesen ült már két este is, és nagyon jól bőgtek a környéken a bikák.
- Bikát nem látott egyik alkalommal sem, ezért ma este egy másik területrészre ment ki.
Mi viszont itt biztosan hallhatunk itt szarvasbőgést, ha meg még látunk is valamilyen vadat, akkor hétfőn elmondom neki.
Az említett Jóska bácsi a kisfiú egyik példaképe volt, mert hosszú évek óta vadászott, és a nagy átéléssel mesélt történeteit mindenki szájtátva hallgatta.
A nyáron pedig hosszas utánajárás után még a kisfiú nyakában lógó távcsövet is neki sikerült beszerezni.
- Apu! Szerinted ma is tudunk majd bőgést hallani? – suttogta a fiúcska.
- Hát remélem, bár azt már Jóska bácsi is elmondta neked, hogy az erdőjárásban
és a vadászatban  soha , semmi sem biztos. – jött a válasz.
 Közben odaértek a leshez és szinte hangtalanul felmentek a létrán, majd kényelmesen elhelyezkedtek a várakozáshoz.
Kézről-kézre járt a csillogó Chinon távcső, de egyenlőre semmi nem mutatkozott a lucernán.
 Teltek - múltak a percek és lassan a nyugati látóhatár mögé ért a Nap.
Az utolsó sugarai furcsa fényeket varázsoltak a tájra, majd ezek is végképp eltűntek.
A távoli juhhodályok felől kolompszó, birkabégetés, kutyaugatás és a juhászok füttyögése jelezte, hogy most hajtják be a nyájat az éjjeli szállására. A helyi szövetkezet ezzel a pár százas juhállománnyal próbálta hasznosítani az erdőtömbök közötti sovány legelőket.

   Csendesen várakoztak, amikor  váratlanul - a hátuk mögötti hegygerinc tájékán – elbőgte magát egy szarvasbika.
Az első pillanatban szinte összerezzentek a nem túl távoli hangtól, de azután már szájtátva hallgatták az időről-időre ismétlődő varázslatos hangot.
A velük szemben levő erdőből pedig nemsokára válasz is érkezett!
 Csak kapkodták a fejüket az időközben észrevétlenül érkezett alkonyatban,
bízva abban, hogy sikerül valamelyik bikát meglátni.
Szarvast ugyan nem láttak, de egyre több hang kapcsolódott be az alkonyati
koncertbe.
   Az egyre sűrűsödő félhomály hűvös levegőt is hozott, ezért óvatosan próbálták felvenni a kabátjaikat. Közben pedig a hangokat igyekeztek megszámlálni.
Már hétnél tartottak a számolásban, amikor valami mozdult a lucernán!
A fiú rögtön arra fordította a távcső lencséit!
- Apu! Róka van előttünk! - suttogta, közben a szíve majd kiugrott az izgalomtól.
Valóban az volt!
Egy jól megtermett róka kocogott keresztül a keskeny táblán vacsorát keresve.
Egyenletes tempóban haladt, ügyet sem vetve a koronás nagyurak hangjára.
Mindketten megbabonázva nézték a ravaszdit, amíg el nem tűnt az erdő sötétjében.
Közben pedig észre sem vették, hogy teljesen besötétedett!
Az égen kigyulladt az összes csillag és hűvös szellő fújdogált.
A szarvasok váltakozó irányból, de szinte egyfolytában hallatták a hangjukat.
- Menjünk kisfiam! – szólalt meg a férfi.
- Már úgysem látunk semmit, meg félek, hogy megfázol!
A létrán leérve megfogta a kisfiú kezét, és nekivágtak az autó felé vezető útnak.
- Apu! Bánhatja anyu, hogy nem jött velünk! – szólalt meg a kisfiú.
- Hallottunk szarvasbőgést és még rókát is láttunk! – sorolta az élményeket.
- Tudod kisfiam, hogy ennyi bikát még én sem hallottam egyszerre bőgni! – válaszolt az apja.
- Szerintem ez egy kivételes alkalom volt mindkettőnk számára! – folytatta,
közben rásandított a mellette gyalogló fiúcskára és elmosolyodott…

   Szeptemberben, amikor meghallom az első szarvasbőgést mindig valami furcsa bizsergést érzek a belsőmben, és ez a régi este jut mindig az eszembe.
Mert a történetben szereplő kisfiú én voltam!
Azóta elrepült több, mint harmincöt év…
Arra csak igazából felnőttként jöttem rá, hogy mit kaptam azon az estén!
Nem csak annak az estének az örök emlékét, hanem egy felejthetetlen példát a szülői szeretetről.
Apu szó nélkül vállalta a keserves munkával összespórolt, drága pénzen vett új autó épségének kockáztatását és takarítását csak azért, hogy először szarvasbőgést tudjak hallgatni.
 
   Jóska bácsi már régen nem vadászik, de még meglehetős egészségi állapotban
a nyolcadik évtizedét éli.
Az egykori Ladánk is ki tudja, hogy hol van már?
Viszont a mai napig megvan az öreg Chinon távcsövem!
A festék már lekopott róla, és felpattogott az egykor fényes műanyag borítás is.
Hosszú évek óta háborítatlanul pihen a régi vadászati emlékeim között.
Apuval sem tudok már többé arról a régi szeptemberről beszélgetni, mert tegnap elment oda, ahonnan  még senki sem tért vissza…
 Emelem



 







[/center]
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #704 Dátum: 2015. Március 14. - 21:10:42 »

 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: