Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Így írunk mi...  (Megtekintve 162417 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #570 Dátum: 2012. Június 07. - 13:47:22 »

http://huntingpress.eu/magazin/irodalmi_palyazat__felhivas

Na, ezek is ki tudnak írni valamilyen pályázatot!
"Témája a kereső és céltávcső."
Kiváncsi vagyok, mikor jutnak el a lakatszerkezetet rögzítő csavarig.

Köszönöm az ihletet Lajos!
Nem is bírtam magammal Vigyorog.:

Irodalmi pályázat
Kereső és céltávcső


Irodában ülve monitor előttem,
nézek ki ablakon, az idő felhőtlen.
Az idő vánszorog, mikor lesz már fájront?
( Unalom….unalom…..)
A kollégám rám ront:

Irodalmi pályázat, érkezett a felhívás.
Ragadj tüstént billentyűt gyerünk, kezd az írást!
A téma örök, magasztos, felemelő.
( Aki ezt kitalálta….. )
„Kereső és céltávcső”

Ki hogyan van vele, én ezt nem tudhatom.
Szép magyar nyelvünket ápolni kell, tudom.
De ha netán ennél érdekesebb témát
keresne, de nem lelne a mostani kiíró,
(Bocsásd meg én vétkem Uram)
Lehetne, mondjuk jövőre a fűnyíró.

Én kérek elnézést mások nevében is  Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #571 Dátum: 2012. Június 07. - 14:17:57 »


Kedves Csaba!
Pezsgő  Taps Taps Taps Taps Pezsgő
Kézfogás
Itt és most hirdessük ki az eredményt:
Megnyerted!

 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #572 Dátum: 2012. Június 07. - 18:09:01 »

Úgy ám Csaba!!!!!  Igen
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #573 Dátum: 2012. Június 07. - 19:30:20 »

Köszönöm az ihletet Lajos!
Nem is bírtam magammal Vigyorog.:

Irodalmi pályázat
Kereső és céltávcső


Irodában ülve monitor előttem,
nézek ki ablakon, az idő felhőtlen.
Az idő vánszorog, mikor lesz már fájront?
( Unalom….unalom…..)
A kollégám rám ront:

Irodalmi pályázat, érkezett a felhívás.
Ragadj tüstént billentyűt gyerünk, kezd az írást!
A téma örök, magasztos, felemelő.
( Aki ezt kitalálta….. )
„Kereső és céltávcső”

Ki hogyan van vele, én ezt nem tudhatom.
Szép magyar nyelvünket ápolni kell, tudom.
De ha netán ennél érdekesebb témát
keresne, de nem lelne a mostani kiíró,
(Bocsásd meg én vétkem Uram)
Lehetne, mondjuk jövőre a fűnyíró.

Én kérek elnézést mások nevében is  Nyihi


 Röhög

Budapest közigazgatási területén fellelhető valamennyi elnézést én kérem  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #574 Dátum: 2012. Június 07. - 20:14:37 »

Szia Csabus! Emelem

Lehet, hogy ezzel a verseddel nem kerülsz be a XXI.század legnagyobb magyar költőinek sorába, Vigyorog de amit írtál (és Lajos is írt) az nagyon igaz! Szomorú, hogy még egy vadász témájú irodalmi pályázat is a támogatók reklámja kell hogy legyen!
 Amikor előszór elolvastam a kiírást, az jutott eszembe, persze mert most a távcsöveket forgalmazó cégek szponzorálják!  Pár éve mikor második lettem,  "a dohányzás és a vadászat" volt a megadott téma. Azóta is többször eszembe jut,  akkor vajon kik  szponzorálták? Ha a dohánygyárak, akkor még örülhetek is, hogy  én semmilyen díjat nem kaptam! Vigyorog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #575 Dátum: 2012. Június 07. - 20:50:58 »

Valahogy így gondolod Attila?

Vadászgyerek mondókája Írta:  Kovács Pistike verse

A keresőd Bresser? Sokat láthatsz ezzel…
De nem kell tétet emelj, ha technikád Fomei,
mely licencét lelopta: nem más ő a Meopta.
Van gondod az estével? Nézd egy vp-s SB-vel,
 s ha még később kocogsz ki:segíthet egy Swarowski… Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #576 Dátum: 2012. Június 07. - 21:06:07 »

Nem is gondoltam, hogy ennyi költő veszett itt meg! Röhög Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #577 Dátum: 2012. Június 07. - 21:12:45 »

Saigy!
 Igen Emelem Röhög

A bókokat pedig nagyon szépen köszönöm, ígérem legközelebb a fejőgépes irodalmi pályázat kapcsán ragadok klaviatúrát Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #578 Dátum: 2012. Június 07. - 21:20:01 »

Nincs igazad Csabus!
Kellenek az ilyen vidám szösszenetek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #579 Dátum: 2012. Június 07. - 22:11:03 »

Pár éve mikor második lettem,  "a dohányzás és a vadászat" volt a megadott téma.

Ha már így megpendítetted, nem tennéd fel?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #580 Dátum: 2012. Június 07. - 22:37:58 »

Szánt a traktor, zúg az eke,
Hű távcsövem, párás vagy-e?


(Bocs, de én a citromdíjra hajtok.)
 Stoel
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #581 Dátum: 2012. Június 08. - 11:43:13 »

A fejőgépes, rímbe (vagy rémbe) szedett teleregényt összefésülve áttettem a vicc rovatra.
Talán nem veszünk össze a szerzői jogdíjon.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #582 Dátum: 2012. Június 08. - 13:04:59 »

Kedves Lajos!
Ott is megállja a helyét!
Gratulálok a költőknek! Emelem
Gyakorló állattenyésztőként nagyon jókat derültem rajtuk! Vigyorog Vigyorog
Üdv:J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #583 Dátum: 2012. Június 30. - 20:32:59 »

Egy kis téli hangulat ebben a dög melegben:



Vadászvendégek.



Elállt a szél. Egyik pillanatról a másikra csendesedett el a fenyves fuvolamuzsikája és valami végtelen nyugalom ereszkedett a világra.
A vadász meglassította lépteit, komótosan rágyújtott, és a felfelé szálló füst láttán értette meg, mitől lett hirtelen olyan furcsa körülötte a koraesti erdő.
- Na, alighanem fordul az idő. Épp’ ideje, elég volt már ebből a locspocsból – gondolta és jókedvűen ballagott a vadászház felé.
A kandallóban pislákolt még a tűz, elég volt néhány száraz hasáb, hogy fellobbanjon. Egy karéj kenyér, némi vaddisznótöpörtyű, lilahagyma és egy pohár kékfrankos társaságában kényelmesen elhelyezkedett a kanapén.
A tűz lassan izzó parázzsá csendesedett, alaposan megrakta hasított akáctuskóval és még sokáig elnézte a gomolygó dohányfüstben a fa és a láng küzdelmét.
Éjféltájt arra ébredt, hogy fázik.
A tűztér ablaka sötéten nézett vissza rá, de a hamu alól összekotort maréknyi zsarátnok és pár szál fakéreg gyorsan életet lehelt a tetszhalott kandallóba.
Kilépett az ajtón. A lebukó félhold fényében ezüstösen csillogott a gyep.
„Deres már a határ…” – csendült fel belső fülében a régi dallam, majd hirtelen borzongással vette tudomásul, hogy hiányos öltözékben ez talán nem a legalkalmasabb pillanat a nótázgatásra, sietősen visszabújt a takaró menedékébe.

Reggelre fehérbe öltözött a táj. Amikor a zárt zsalugáterek mögötti félhomályból kilépett a ház elé, sűrű pislogással csodálkozott rá a fák ágain szikrázó milliónyi jégtüskére.
Dermedt csend honolt az erdőn, csupán egy harkály távoli neszezése hallatszott.
Egy pohárka szilvóriummal megágyazott a kolbászos rántottának, majd megkezdődött a vendégváró szöszmötölés.
A szobák kéményén gomolyogni kezdett a füst, halomba gyűlt az aprított tűzifa, rotyogott a kondér, még a ritkán látott seprű és felmosófa is előkerült.
Déltájban körüljárta a szórókat. Minden alkalommal megtette ezt az esélylatolgatással fűszerezett kiadós sétát, ami ugyan ritkán borította fel a korábban átgondolt kiülési taktikát, de azért néha tartogatott meglepetéseket.
Borult volt az ég, a reggeli fagy jól tartotta magát, csizmája alatt ropogott a hóharmat. A szórókról stiglicek rebbentek fel, és elégedetten állapította meg, hogy a tegnap kihordott termény az éjjel mindenütt megfogyatkozott. Két lesnél a konda teljesen felporszívózott, a harmadikon szarvasok jártak, a többi helyen csak őz csipegetett.
Hazafelé elrendezte gondolatban az esti ülésrendet és elindult a vendégek elé.
Éppencsak végzett az beírással, amikor feltűnt az ismerős gépkocsi a kanyarban.
A viszontlátás örömteli perceit gyors átpakolás követte, és máris robogott a terepjáró a vadászház felé.
Az épület pillanatok alatt nyüzsgő méhkassá vált. Pohár csendült, kanál koppant, az ágyak, székek, sarkok megteltek hátizsákkal, puskatokkal, kabáttal, csizmával és csak az asztalra tett pörköltes tál csalogatására csitult el a nagy sürgés-forgás.
Hogy a kiadós ebéd, vagy a ház csendje tette-e az nem tudható, de valamilyen földöntúli békeség szállt föléjük. Szó alig esett, a poharak koccantak időnként, a házigazda szinte szentségtörésnek érezte előhozni a kimenetelt.
Hosszú évek óta vadásztak már együtt, ismerték a területet, a vadászregulát, elég volt a les nevét megemlíteni, hogy tudják, ki merre induljon.
Komótosan felcihelődtek, és amikor a vadász kikísérte őket, ámulva vették észre, hogy szálingózni kezdett a hó.

Mire leszedte az asztalt és elmosogatott, az ablak alá belopózott az alkony. A kandalló fénye lassan betöltötte a szobát, és elkezdődött a megszokott szuggerálás.
A lelke mélyén talán maga sem hitt ebben a „mágiában”, de mindannyiszor megpróbálta gondolatban a szóróra vezetni a kondát, a kukoricatarlóra a rudlit.
Az álmennyezet faborításának minden pattanására összerezzent, ilyenkor pár percig eljátszott a gondolattal, hogy tényleg csak a gerenda szárad, vagy távoli lövés hangja volt.
Néha kinézett az ablakon és elégedetten nyugtázta, hogy apránként hólepelbe öltözik a táj. A holdvilág valamelyest átszivárgott a vastag felhőrétegen, a szemközti erdő fáinak törzse jól kirajzolódott a szűrt fényben.
Amikor kilépett a ház elé, hogy utánpótlást hozzon a fásládába, egy lövés robaja hasított a csendbe. Mintha becsapódást is hallott volna, de nem volt biztos a dolgában.
Ettől kezdve vége lett a csendes meditációnak. Percenként nézett az ablakra, mikor csillan meg rajta a bejövő lámpájának világa.
Jó fél óra is beletelt, mire a fénysugár végigtáncolt a falon, majd némi hómentesítő csizma toppogatást követően, belépett a szobába a vendég.
- Na, mi a helyzet?
- Fekszik! Kansüldő.
- Gratulálok! Rendbetetted?
- Persze!
- Jó, akkor megvárjuk a többieket, és együtt érte megyünk. Más lövést hallottál?
- Csak távolit.
- A puska üres?
- Gondolhatod!
- Na, akkor töltök egy pohárral, dobd le azt a sok gúnyát, mert rád melegszik, közben mesélj!
Az egyébként szűkszavú vendégből ömlik a szó, sutáról, gidákról, rókáról, kuvikról, aztán az ötös kondáról, ami közben négyesre apadt. Arca kipirult, szemében ott csillog az átélt izgalom, kezében kissé reszket még a színültig tele pohár. Végére sem ér még a mesélésnek, amikor újra csizmadohogás hallatszik, belép a másik két vadász.
A történet újraindul, a többiek is tűkön ülve várják, hogy elmondhassák a magukét, s talán hajnalig nem érne véget a zsinat, ha nem volna még hátra bizonyos szállítói feladat.
Utóbbi hamar lezajlik, aztán komótos eszegetés, poharazás mellett újra és újra elmesélik mindnyájan, hogy merről, mikor, hogyan, hányan és hányszor.Majd lassacskán ritkul a szó, nyugovóra térnek mindnyájan, és a házigazda a parázsba bámulva azon töpreng, vajon hová tehette a reggeli resztelt májhoz szükséges vöröshagymát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #584 Dátum: 2012. Június 30. - 20:41:57 »

Jó volt olvasni! Igen   Köszönöm!  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: