Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gombászsarok  (Megtekintve 148691 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #825 Dátum: 2018. Május 09. - 20:25:24 »

Aztakurvaszarokbele!!!  Emelem  Emelem  Emelem Nálunk egy hónap óta ma esett egy locsolásnyi.

Nálunk még ma sem.  Körbe dörög, villámlik, befeketedik az ég, de sehol semmi.  Az udvarban a fű elkezdett sárgulni, pedig minden nap locsoljuk! Szomorú

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #826 Dátum: 2018. Június 09. - 20:48:10 »









Üdvözlök mindenkit. Csak anyósnak, vagy másra is jó??
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #827 Dátum: 2018. Június 09. - 20:55:24 »

Így kép alapján én nem mernék határozott véleményt mondani, hogy jó vagy nem. Csak azt tudom javasolni, csinálj egy jó adag gombapörköltet, etesd meg anyósoddal, és ha másnap még beszél, jó a gomba!  Ha az anyós nem beszél többet, akkor én is kérek egy kosárral!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #828 Dátum: 2018. Június 09. - 23:04:59 »









Üdvözlök mindenkit. Csak anyósnak, vagy másra is jó??

Így első blikkre, a képek alapján azt mondanám, hogy keserű gomba. Ha megvágod gyöngyözik belőle fehér tejszerű lé? Ha az, akkor azt mondom,hogy nagggyon finom. Bár legtöbben nem eszik meg. De mi igen. Sőt ! A feleségemnek ez a kedvence. Vokban, olajban megsüti az egészben hagyott ,de láb nélküli gombákat. Van kis kesernyés íze, de nagyon jó. Viszont aki nem szokta, az óvatosan egye (mert eteti magát), mert rettentően nehéz kaja. Aznap már nemigen kívánsz mást. Tehát érdemes reggel enni. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #829 Dátum: 2018. Június 10. - 11:27:56 »

Anyós nem hajlandó Ördög, ha  én próbálom, nem tudok mintát küldeni Erdőjárónak Röhög. A gombahatározót böngészve a földemelő galamb gombára hasonlít legjobban.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #830 Dátum: 2018. Június 10. - 12:54:19 »

 Emelem

Minek társalogtok holmi keserűgombákról, mikor tele az erdő ilyenekkel:





 Ördög Ördög Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #831 Dátum: 2018. Június 10. - 14:30:37 »

Emelem

Minek társalogtok holmi keserűgombákról, mikor tele az erdő ilyenekkel:





 Ördög
Mert én szegény alföldi még nem láttam rókagombát Tasli
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #832 Dátum: 2018. Június 10. - 21:29:41 »

Emelem

Minek társalogtok holmi keserűgombákról, mikor tele az erdő ilyenekkel:





 Ördög Ördög Emelem

Én azért, mert egy napon sem szeretem említeni őket. Természetesen a keserű gomba javára.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #833 Dátum: 2018. Június 10. - 21:58:13 »

Anyós nem hajlandó Ördög, ha  én próbálom, nem tudok mintát küldeni Erdőjárónak Röhög. A gombahatározót böngészve a földemelő galamb gombára hasonlít legjobban.
Mintha a Te gombád a képeken tejelne... Akkor mégis inkább keserűgomba.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #834 Dátum: 2018. Június 11. - 10:54:30 »

Én azért, mert egy napon sem szeretem említeni őket. Természetesen a keserű gomba javára.


  Csodalk téééééééényleg???   Csodalk

Meg kéne kóstolnom a keserűgombát...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #835 Dátum: 2018. Június 11. - 11:19:33 »

Szombaton Sopronban jártunk, dolgom végeztével Sakacot rávettem mutasson m,ár valami pályát, ahol sétálhatunk egyet a Mankával, nem titkoltan vargánya célzattal.

Sakac erdő:



Na jó, gondolom reggel gyorsan kifutott, lekaszálta a gombát, mert levágott tönköt szépen találtunk.  Röhög

De ilyen szépségeket azért leltünk.

Ezeket keserűgombának azonosítottuk mi is, rengeteg volt belőle, fiatal, kevésbé fiatal.








Ezeket molyhos tinórúnak véltük, nagyrészt csak időseket találtunk.



Egy rejtőzködő kékhátú:




Meg volt pár szépséges hánytató galambgomba, párduc galóca.

Jó volt, kösz Sakac!

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #836 Dátum: 2018. Június 11. - 12:41:23 »


  Csodalk téééééééényleg???   Csodalk

Meg kéne kóstolnom a keserűgombát...

Kóstold meg. Arra vigyázz, hogy ne a nagy lapulevél öregeket szedd, hanem a fiatalokat. Egy csipetnyi ételízesítő mehet mindegyikre . Szigorúan házi készítésű. Jól van így Feri? Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #837 Dátum: 2018. Június 11. - 13:26:03 »

Egy csipetnyi ételízesítő mehet mindegyikre . Szigorúan házi készítésű. Jól van így Feri? Vigyorog
Ez a Te mániád...
Keserűgombát vaslapon, szalonnával és juhtúróval....
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #838 Dátum: 2018. Június 11. - 15:15:18 »

Ez a Te mániád...
Keserűgombát vaslapon, szalonnával és juhtúróval....

Nálunk is úgy csinálták, amíg masinán (sparheld, stb...) főztek. Szalonna még csak akad,de a juhtúró már necces. De ezt talán nem kellett volna leírnod,mert most aztán kétágúsan szakad a nyál a számból. Próbálkoztunk vaslappal a gáztűzhelyen,de nem az igazi.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #839 Dátum: 2018. Június 11. - 15:47:04 »

Nálunk is úgy csinálták, amíg masinán (sparheld, stb...) főztek. Szalonna még csak akad,de a juhtúró már necces. De ezt talán nem kellett volna leírnod,mert most aztán kétágúsan szakad a nyál a számból. Próbálkoztunk vaslappal a gáztűzhelyen,de nem az igazi.
Erdélyben láttam tepsiben is sütni(ott alá is került egy kis zsalonnazsír) de a "sparheld" platnija az igazi. Belesül a szalonna zsírja, beleolvad a juhtúró...nyamm... Kacsint
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: