Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gombászsarok  (Megtekintve 148690 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #660 Dátum: 2016. Június 09. - 18:21:36 »

A szaritas folyamatat ird le legyszives.

2-3 mm-s csíkokra vágod, újságpapír, szúnyogháló, lepedőre kiporciózod és kirakod a napra.
egy példa:
http://www.fehervarigombaszklub.eoldal.hu/cikkek/gombas-receptek--uj--/gomba-szaritas.html

Sörkollektoros szárító aszaló:

http://kornyezetbarat.hulladekboltermek.hu/files/pdf/hazi_keszitesu_napenergias_aszalo_sorosdobozokbol_03_29.pdf
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #661 Dátum: 2016. Június 09. - 23:08:19 »

Olyat még nem hallottam tehát nem is próbáltam,de nem is fogok, ugyanis hibátlan az illata is és az íze is. Hogy őszinte legyek még lefagyasztva is határozottan érezhető az illata.
Én nem hagymás zsíron hanem olivaolajon vagy étolajon pirítom le. Természetesen nem áll el annyi ideig mint a szárított(azt is szoktam csinálni), de ha ezt használom, ez "gomba" marad, a szárított meg "csak" ételízesítő-magyarán a szárított vargánya csak az ízét adja, a fagyasztott meg az állagát is. . Pörköltbe, mártásba, levesbe, gombás rizsnek kiváló. Egészbe is szoktam fagyasztani, bedobom a fejeket a mikróba pár percre"blansírozás" gyanánt, kiadnak egy kis lét és kevesebb helyet is foglalnak.
Mosni viszont nem szoktam, nagyon sok vizet felvesz, nem tesz jót az állagának.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #662 Dátum: 2016. Június 10. - 01:02:57 »

2-3 mm-s csíkokra vágod, újságpapír, szúnyogháló, lepedőre kiporciózod és kirakod a napra.
egy példa:
http://www.fehervarigombaszklub.eoldal.hu/cikkek/gombas-receptek--uj--/gomba-szaritas.html

Sörkollektoros szárító aszaló:

http://kornyezetbarat.hulladekboltermek.hu/files/pdf/hazi_keszitesu_napenergias_aszalo_sorosdobozokbol_03_29.pdf

 Emelem
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #663 Dátum: 2016. Június 10. - 08:52:22 »

Én nem hagymás zsíron hanem olivaolajon vagy étolajon pirítom le. Természetesen nem áll el annyi ideig mint a szárított(azt is szoktam csinálni), de ha ezt használom, ez "gomba" marad, a szárított meg "csak" ételízesítő-magyarán a szárított vargánya csak az ízét adja, a fagyasztott meg az állagát is.
Mosni viszont nem szoktam, nagyon sok vizet felvesz, nem tesz jót az állagának.

 Igen

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #664 Dátum: 2016. Június 10. - 09:36:18 »

2-3 mm-s csíkokra vágod, újságpapír, szúnyogháló, lepedőre kiporciózod és kirakod a napra.
egy példa:
http://www.fehervarigombaszklub.eoldal.hu/cikkek/gombas-receptek--uj--/gomba-szaritas.html

Sörkollektoros szárító aszaló:

http://kornyezetbarat.hulladekboltermek.hu/files/pdf/hazi_keszitesu_napenergias_aszalo_sorosdobozokbol_03_29.pdf

Ez az aszalás szerintem.

 Hát igazából nem szárítjuk,hanem kinn hagyjuk a levegőn,míg a mosásnál rákerült víz elpárolog, megszikkad. Ha meg sietős,akkor törlőruhával rásegítünk. Nem egy nagy kaland.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #665 Dátum: 2016. Június 10. - 09:45:20 »


 Ha már itt tartunk mondanék egy receptet is, nem tudom mennyire ismerős.

A tepsibe egészben kell beletenni a tinóra (vargánya) fejeket v lábakat. Előtte mindet bedörzsölni ételízesítő,bors és majoranna  keverékkel,majd minden gombára egy kiskanálnyi zsírt tenni,aztán be a sütőbe.

Utolérhetetlen. Legalábbis nekem. Jó étvágyat!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #666 Dátum: 2016. Június 10. - 21:13:29 »

Ha már itt tartunk mondanék egy receptet is, nem tudom mennyire ismerős.

A tepsibe egészben kell beletenni a tinóra (vargánya) fejeket v lábakat. Előtte mindet bedörzsölni ételízesítő,bors és majoranna  keverékkel,majd minden gombára egy kiskanálnyi zsírt tenni,aztán be a sütőbe.

Utolérhetetlen. Legalábbis nekem. Jó étvágyat!
Fejvakarás
Mondjuk az az én mániám, hogy aki ételízesítőt használ, azt hatóságilag kellene leüttetni mint a takonykóros lovat, de ettől eltekintve is, vargányát így agyonfűszerezni? Akkor minek a vargánya, szeletelj óriás pöfit. A vargányára csak só, bűn azt a csodálatos ízét fűszerezéssel agyonvágni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #667 Dátum: 2016. Június 11. - 12:37:20 »

Fejvakarás
Mondjuk az az én mániám, hogy aki ételízesítőt használ, azt hatóságilag kellene leüttetni mint a takonykóros lovat, de ettől eltekintve is, vargányát így agyonfűszerezni? Akkor minek a vargánya, szeletelj óriás pöfit. A vargányára csak só, bűn azt a csodálatos ízét fűszerezéssel agyonvágni.

Próbáld ki előbb. Garantálom megtérsz.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #668 Dátum: 2016. Június 11. - 17:37:27 »

Próbáld ki előbb. Garantálom megtérsz.

Garantálom hogy soha !    Ördög         S.Peti
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #669 Dátum: 2016. Június 12. - 13:24:23 »

Garantálom hogy soha !    Ördög         S.Peti
Ugyan személyeskedésnek szántad, de igazad van. Herótom van a mindent "egyenízűsítő" ételízesítőktől. Attól meg pláne, hogy némely recept már alapértelmezettként kezeli őket.
A silány alapanyagokat persze "fel kell javítani" valamivel de úgy gondolom, mindennek megvan a saját fűszere ami igazán jó hozzá. Másrészt a vargányára sokmindent el lehet mondani, de azt, hogy silány alapanyag lenne, na azt nem. Lehelletnyi bors a maximum amit "elbír", illetve ha gombás tojást csinálunk pirított vargányával, az hálás egy kis petrezselyemzöldért.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #670 Dátum: 2016. Június 12. - 13:29:40 »

Ugyan személyeskedésnek szántad, de igazad van. Herótom van a mindent "egyenízűsítő" ételízesítőktől. Attól meg pláne, hogy némely recept már alapértelmezettként kezeli őket.
A silány alapanyagokat persze "fel kell javítani" valamivel de úgy gondolom, mindennek megvan a saját fűszere ami igazán jó hozzá. Másrészt a vargányára sokmindent el lehet mondani, de azt, hogy silány alapanyag lenne, na azt nem. Lehelletnyi bors a maximum amit "elbír", illetve ha gombás tojást csinálunk pirított vargányával, az hálás egy kis petrezselyemzöldért.

Mosolyog
Én azt "szeretem", mikor halászlé receptet tesz közzé valaki video-val szemléltetve, és a hozzávalók között első helyen szerepel a "halászlé kocka"!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #671 Dátum: 2016. Június 12. - 13:54:04 »

Mosolyog
Én azt "szeretem", mikor halászlé receptet tesz közzé valaki video-val szemléltetve, és a hozzávalók között első helyen szerepel a "halászlé kocka"!
Hány
Utána meg az, hogy napraforgóolajban jól pirítsuk meg a hagymát... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #672 Dátum: 2016. Június 12. - 13:56:20 »

Hány
Utána meg az, hogy napraforgóolajban jól pirítsuk meg a hagymát... Fejvakarás


Miért, nem úgy kell???   Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #673 Dátum: 2016. Június 12. - 14:17:00 »

Hány
Utána meg az, hogy napraforgóolajban jól pirítsuk meg a hagymát... Fejvakarás


Ilyen baromságot!  Fejvakarás
Azt sima disznózsírban kell pirítani!  Vigyorog Stoel Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #674 Dátum: 2016. Június 12. - 14:20:01 »

Ilyenkor hol vannak a léhűtő moderátorok? Tasli
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: