Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gombászsarok  (Megtekintve 148686 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #600 Dátum: 2015. Október 13. - 18:51:25 »

A napokban nekem is sikerült:


Tavaly augusztus végén, szeptember elején tudtam itt szedni. Jó egy hónapot késett az eső hiánya miatt.
Valahogy töröltem a képet,amit készítettem. Először azt hittem,hogy valaki teleszemetelte az erdőt...A pár éves akácos sorai között rengeteg gomba volt,ráadásul időben vettem észre,mert egy sem volt öreg.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #601 Dátum: 2015. Október 18. - 19:21:54 »

Aki a nyáron nem tudta teleszedni a hűtőládát vargányával (lehetnek ilyenek jőpáran  Ördög) az most pótolhatja haidermarssal (gyűrűs tuskógomba).
Zalában annyi van, mint a tenger, tegnap délelőtt 4 vödörrel szedtem.
Tehát: gombára fel, de ízibe, mert elvénül.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #602 Dátum: 2015. Október 18. - 19:31:21 »

Aki a nyáron nem tudta teleszedni a hűtőládát vargányával (lehetnek ilyenek jőpáran  Ördög) az most pótolhatja haidermarssal (gyűrűs tuskógomba).
Zalában annyi van, mint a tenger, tegnap délelőtt 4 vödörrel szedtem.
Tehát: gombára fel, de ízibe, mert elvénül.
Disznómázlista környék vargánya nuku,az őzláb bő hete lejárt,most mezei szegfű "idény" végét járjuk a tuskó,laska csak ötször ekkora "csapadék" után remélhető. Rííí
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #603 Dátum: 2015. Október 19. - 07:23:41 »

... a tuskó,laska csak ötször ekkora "csapadék" után remélhető. Rííí

Itt olyan 120 mm volt az elmúlt két hétben.
Ma is esik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #604 Dátum: 2015. Október 19. - 08:24:39 »

Disznómázlista környék vargánya nuku,az őzláb bő hete lejárt,most mezei szegfű "idény" végét járjuk a tuskó,laska csak ötször ekkora "csapadék" után remélhető. Rííí

Felénk soha nem látott mennyiségben van sárguló csiperke, ami sajnos nem ehető.  Rííí Rííí
Sok a tintagomba, van laska, még találni fiatal őzlábgombát, és itt-ott már van szürke tölcsérgomba is.
Rizikét és fenyőtinórut még egyet sem találtam Vállat von Talán ha egyszer eláll az eső és kisüt egy kicsit a nap.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #605 Dátum: 2015. Október 19. - 08:34:13 »

az most pótolhatja haidermarssal (gyűrűs tuskógomba).
Zalában annyi van, mint a tenger, tegnap délelőtt 4 vödörrel szedtem.

Csak óvatosan, nehogy úgy járjatok, mint a puccos pesti vendéglő szakácsa meg vendégei...

 Stoel bár ezt nektek/neked szükségtelen mondanom  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #606 Dátum: 2015. Október 19. - 09:48:14 »

Itt olyan 120 mm volt az elmúlt két hétben.
Ma is esik.
Az egész évben mostanáig jött le ez a mennyiség ..(ha a 60-70 mm-t kiadó jeget nem veszem számításba akkor itt még mindig aszály lenne Rííí)
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #607 Dátum: 2015. Október 19. - 10:17:57 »

Disznómázlista környék vargánya nuku,az őzláb bő hete lejárt,most mezei szegfű "idény" végét járjuk a tuskó,laska csak ötször ekkora "csapadék" után remélhető. Rííí

Nálunk megint van cepe ( vargánya). Múlt csütörtökön hozott egy szatyorral az egyik sárgamellényes ismerősöm. Volt nálam némi restanciája,annak fejében hozta. Tehát nem csak láttam vagy hallottam, hanem ettem. Félreértések elkerülése végett, a cepét ettük meg.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Tillmann Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #608 Dátum: 2015. Október 19. - 11:43:30 »

Ehető a sárguló csiperke is, csak az első vizben fel kell forralni,és azt leönteni róla.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #609 Dátum: 2015. Október 19. - 12:05:29 »

Felénk soha nem látott mennyiségben van sárguló csiperke, ami sajnos nem ehető.  Rííí Rííí


Ehető az, csak olyan íze van, mint a ragtapasznak.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #610 Dátum: 2015. Október 19. - 12:08:33 »

Csak óvatosan, nehogy úgy járjatok, mint a puccos pesti vendéglő szakácsa meg vendégei...


Gondolom, nyersen, vagy alig főzötten került az asztalra.
Ennek a gombának 20 perc főzés dukál, mert (ha jól emlékszem Boar által írtakra) thermolabilis toxint tartalmaz. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #611 Dátum: 2015. Október 19. - 12:10:50 »

Disznómázlista környék vargánya nuku,az őzláb bő hete lejárt,most mezei szegfű "idény" végét járjuk a tuskó,laska csak ötször ekkora "csapadék" után remélhető. Rííí
Nézz körül a fiatal tölgyesekben is. (Gondolom nálatok is telepítettek legalább annyit mint itt...) Rengeteg gombát találtam este a családi csavargás közben. (Még légyölő galócát is, amit eddig csak meséskönyvekben láttam.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #612 Dátum: 2015. Október 19. - 13:00:59 »

Gondolom, nyersen, vagy alig főzötten került az asztalra.
Ennek a gombának 20 perc főzés dukál, mert (ha jól emlékszem Boar által írtakra) thermolabilis toxint tartalmaz. 

Valamelyik rádióban a hírekben hallottam, hogy valami pesti étteremben több vendég rosszul lett a gyűrűs tuskógombás polentától.
Én is úgy gondolom, hogy nem főzték eleget.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #613 Dátum: 2015. Október 19. - 14:01:30 »

Ehető a sárguló csiperke is, csak az első vizben fel kell forralni,és azt leönteni róla.

Tudja fene, de ezekkel úgy vagyok, ha már ilyen "előjátékokkal" lehet csak megenni, inkább kihagyom.  Van sok ami egy kicsit sem problémás, inkább azokat eszem.  Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #614 Dátum: 2015. Október 19. - 15:42:41 »

Tudja fene, de ezekkel úgy vagyok, ha már ilyen "előjátékokkal" lehet csak megenni, inkább kihagyom.  Van sok ami egy kicsit sem problémás, inkább azokat eszem.  Kacsint

A tuskógomba pedig finom. Szét se nagyon fő. A vadsertés pörköltbe kiváló.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: