Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Koccintó  (Megtekintve 58199 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #45 Dátum: 2011. Július 14. - 10:26:03 »

Ki ne dobd azt az iszákos diót!!!  Jó lesz az még valamire Ördög Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #46 Dátum: 2011. Július 14. - 10:58:46 »

Tegnapelőtt  leszürtem és elkészítettem a diópálinkát Soma receptje alapján.
Az első meglepetés akkor ért amikor megmértem a szezszfokát, a dióról leszűrt italnak. Az 52 fokos páleszből gyenge 30-as lett. Megitta a dió!
Azt csináltam, hogy tettem hozzá annyit páleszt , hogy kb.40 fokos legyen, és akkor tettem hozzá a mézet.

Pont nálunk volt az anyós, és megkértem a kóstolásra. Furcsán nézte az érdekes illatú-színű folyadékot, de megnyugtattam, hogy ez az örök élet elixírje. Teljesen jónak találta, azt mondta, hogy arra a gömbölyű üvegben árult italra hasonlít, de ez jobb!

Hasonló eredményre jutottam tavaly én is, de nem csak a dióval, hanem valamennyi ágyaskísérlettel.
Azt gyanítom, hogy valójában nem a szeszfok eshet ennyit, hanem a mérő csal. Szerintem megemelkedik a fajsúly a kioldott anyagoktól, amit a mérő (mivel a víz és az alkohol fajsúlykülönbségén alapul) nem tud mérni. A mérő nagyon érzékeny jószág, a tisztaszesz olyan 0,8 kp/dm3, a víz ugye kerek 1. Ezt a 20 %-nyi különbséget kell neki 0 és 100 között kalibrálnia, ezért akár a szesz hőfoka, akár egy kis mennyiségű, víznél nehezebb anyag bevitele (pl. a körtéből kioldódó cukor) igencsak becsaphatja a műszert és az alkimistát.  
Hozzáteszem, ez csak találgatás.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 14. - 22:14:32 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #47 Dátum: 2011. Július 14. - 11:53:35 »

Na ne B+ !! Még a víz is levert!
Ha valóban ez az örök élet elixírje inkább kiöntöm a francba, mint hogy az anyós megtalálja!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #48 Dátum: 2011. Július 14. - 16:53:39 »

 Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #49 Dátum: 2011. Július 14. - 23:38:44 »

Hasonló eredményre jutottam tavaly én is, de nem csak a dióval, hanem valamennyi ágyaskísérlettel.
Azt gyanítom, hogy valójában nem a szeszfok eshet ennyit, hanem a mérő csal. Szerintem megemelkedik a fajsúly a kioldott anyagoktól, amit a mérő (mivel a víz és az alkohol fajsúlykülönbségén alapul) nem tud mérni. A mérő nagyon érzékeny jószág, a tisztaszesz olyan 0,8 kp/dm3, a víz ugye kerek 1. Ezt a 20 %-nyi különbséget kell neki 0 és 100 között kalibrálnia, ezért akár a szesz hőfoka, akár egy kis mennyiségű, víznél nehezebb anyag bevitele (pl. a körtéből kioldódó cukor) igencsak becsaphatja a műszert és az alkimistát.  
Hozzáteszem, ez csak találgatás.


Valahogy így lehet, mert amikor a mézet is hozzákevertem, akkor már a szeszfokoló nem merült el jobban mint a tiszta csapi vízben, pedig nem az vót!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #50 Dátum: 2011. Július 15. - 19:42:56 »

Valahogy így lehet, mert amikor a mézet is hozzákevertem, akkor már a szeszfokoló nem merült el jobban mint a tiszta csapi vízben, pedig nem az vót!

A méz, az jó másfeles.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #51 Dátum: 2011. Július 19. - 20:45:16 »

Testvéreim az Úrban!
Jó kis könyv és hasznos!!!!! De PDF változatban is meg van.
Pálinkafőzés Takarmányozás- és Konzervgyártás
Írta DR Kopper Adolf
Budapest 1918
Pátria Irodalmi vállalat és Nyomdai RT

Uraim sikerült megszereznem újra PDF vátozatban. Ha valakinek szüksége lenne rá szívesen eljuttatom.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #52 Dátum: 2011. Július 19. - 20:46:41 »

Szia Dama! Emelem

Ha kérhetem! Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2011. Július 19. - 21:05:45 »

Uraim sikerült megszereznem újra PDF vátozatban. Ha valakinek szüksége lenne rá szívesen eljuttatom.


Én is elkérhetem? Cserébe fel tudom ajánlani Békési-Csarnai: Házi pálinkafőzés c. könyvét pdf-ben. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #54 Dátum: 2011. Július 20. - 12:14:33 »



Én is elkérhetem? Cserébe fel tudom ajánlani Békési-Csarnai: Házi pálinkafőzés c. könyvét pdf-ben. Wave

Girgi ezt a pdf-et küld el nekem is légyszíves!
Köszi!
Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #55 Dátum: 2011. Július 20. - 13:28:22 »

Nagyon nem szeretném, ha egy zugpálinkafőző fórummá degradálnátok ezt a vadászportált Türelmetlenül
Úgyhogy vagy elkülditek nekem is mindkét szakirodalmat, vagy seggbe lesztek rúgva Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #56 Dátum: 2011. Július 20. - 14:24:26 »

Nagyon nem szeretném, ha egy zugpálinkafőző fórummá degradálnátok ezt a vadászportált Türelmetlenül
Úgyhogy vagy elkülditek nekem is mindkét szakirodalmat, vagy seggbe lesztek rúgva Ördög Ördög Ördög

Betömörítettem minden szakirodalmat, amit csak összegyűjtöttem eddig a témában. Az alábbi linken elérhető .rar formátumban:
http://data.hu/get/4050809/Dr._Solyom_Lajos_-_Palinkafozes_1986_palinkafozesi_praktikak.rar
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #57 Dátum: 2011. Július 20. - 16:37:19 »

Attila - St Girgesz - Gaben76 Lassan uton van a könyvecske a páleszfőzéshez! Emelem Csak roppant lassan töltődik fel de utána... Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #58 Dátum: 2011. Július 20. - 17:09:10 »

Attila - St Girgesz - Gaben76 Lassan uton van a könyvecske a páleszfőzéshez! Emelem Csak roppant lassan töltődik fel de utána... Emelem
Meghajol
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #59 Dátum: 2011. Július 20. - 18:51:40 »

Mondjuk reggel 7.20 óta ott figyel a link a Pálinkás topikban. A figyelmes olvasás.... Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül   Re:Pálinkás jó reggelt!
« Új üzenet #235 Dátum: Ma - 07:17:37 »
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: