Oldalak: [1] 2 3 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Koccintó  (Megtekintve 58207 alkalommal)
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Dátum: 2009. December 01. - 20:32:40 »

Ezt a témát azért nyitottam, hogy itt emlékezhessünk meg mindenféle folyékony jóról (legyen az barack, gumicsizma, aszfalt stb.  Bion )! Jöhet ide bor, pálinka,  a természet "kincsei" (bodza, nyírfa...) és minden ami a pohárba való!
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1 Dátum: 2009. December 01. - 20:40:57 »

Ezt a témát azért nyitottam, hogy itt emlékezhessünk meg mindenféle folyékony jóról (legyen az barack, gumicsizma, aszfalt stb.  Bion )! Jöhet ide bor, pálinka,  a természet "kincsei" (bodza, nyírfa...) és minden ami a pohárba való!

Legyünk korrektek, az az aszfalt helyesen: bitumenes!

Ugye Lehel?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #2 Dátum: 2009. December 01. - 20:44:21 »

Na végre valami értelmes topik! Piál
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2009. December 01. - 20:50:09 »

Tisztán a cserszegi fűszeres, fröccsnek a jó hazai kövidinka! Igen Nyami
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #4 Dátum: 2009. December 01. - 21:05:35 »

Egy picike Donfelder vagy Cabernet Sauvignon   Piál
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #5 Dátum: 2009. December 01. - 21:27:26 »

Sziasztok!
A hétvégén gyerekzsúron voltunk, jól érezték magukat a srácok, de azért az idősebbeknek is került valami említésre méltó itóka a pohárba! Dió pálinka!  Igen
Nem is volt rossz, bár olyan édes volt, hogy inkább valami körömlakkra hasonlított, ettől függetlenül az íze nekem tetszett.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #6 Dátum: 2009. December 01. - 21:37:49 »

A borokhoz annyit, nekem a nagy kedvencem az Irsai Olivér a Neszmélyi Hilltop borháztól. Ajánlom mindenkinek, hogy kóstolja meg.
Naplózva
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #7 Dátum: 2009. December 02. - 03:47:38 »

Sziasztok!
A hétvégén gyerekzsúron voltunk, jól érezték magukat a srácok, de azért az idősebbeknek is került valami említésre méltó itóka a pohárba! Dió pálinka!  Igen
Nem is volt rossz, bár olyan édes volt, hogy inkább valami körömlakkra hasonlított, ettől függetlenül az íze nekem tetszett.

A diópálinka nem rossz, sőt kifejezetten jó szerintem! Receptet sajna nem tudok, pedig szokott főzni a rokon, csak annyit árult el, hogy zöld diót kell leszedn, az megy cefrének különböző fűszerekel Mosolyog Gondolom cukor is kell bele, a zöld dió nem hiszem, hogy csak úgy magától megerjedne  Fejvakarás
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #8 Dátum: 2009. December 02. - 05:24:13 »

A diópálinka nem rossz, sőt kifejezetten jó szerintem! Receptet sajna nem tudok, pedig szokott főzni a rokon, csak annyit árult el, hogy zöld diót kell leszedn, az megy cefrének különböző fűszerekel Mosolyog Gondolom cukor is kell bele, a zöld dió nem hiszem, hogy csak úgy magától megerjedne  Fejvakarás

A diópálikát nem diódól főzik! Itt a recept:
http://www.receptmania.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=5020&Itemid=26
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 02. - 07:41:34 írta Pyrus » Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #9 Dátum: 2009. December 02. - 05:27:46 »

A diópálikát nem diódól főzik! Itt a recept:http://www.receptmania.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=5020&Itemid=26

Még annyit tennék hozzá,hogy akkor kell a zöld diót leszedni amikor még tűvel át lehet szúrni,de egyesek szerint a pontos dátum junius 10.
Én nem iszom ,de azért Piál
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #10 Dátum: 2009. December 02. - 07:44:31 »

Nyáron a Tamás-féle recept alapján csináltam diópálinkát körtepálinka alapból.
Jól sikerült! Már rég elfogyott volna, ha nem dugtam volna el egy üveggel karácsonyra!  :Mosolyog
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #11 Dátum: 2009. December 02. - 09:23:54 »

Szia Pyrus!
Szívesen elmennék hozzátok a ház elé karácsonyi dalokat énekelni,hátha kapok egy kis dió pálinkát. Ördög
Bár eddíg csak a "Paff a bűvös sárkány"-t próbáltam elénekelni, de mindenki paff lett tőle. (Ford Fairlane nyomán)  Bion
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. December 02. - 09:38:25 »

Úgy látom van még itt pár "FF" rajongó.
Na de térjünk vissza a témához Piál mert a makkunkra koppintanak a moderátorok.  Bion
Az idei "Harry Potter"  főzetünk ringlóból és sárgabarackból készült vegyesen, hát mit mondjak viszik mint a cukrot.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #13 Dátum: 2009. December 02. - 09:44:23 »

Szia Pyrus!
Szívesen elmennék hozzátok a ház elé karácsonyi dalokat énekelni,hátha kapok egy kis dió pálinkát. Ördög
Bár eddíg csak a "Paff a bűvös sárkány"-t próbáltam elénekelni, de mindenki paff lett tőle. (Ford Fairlane nyomán)  Bion

Rendben!
Ha csöndben maradsz, kapsz egy felest!  Bion
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #14 Dátum: 2009. December 02. - 09:52:20 »

Mondd a címet! Bion
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: