Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyest  (Megtekintve 64557 alkalommal)
M3RK3L
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2016. Június 03. - 12:39:20 »

60cm-es élvefogó csapda elég neki?
Naplózva
M3RK3L
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2016. Június 14. - 11:31:37 »





Naplózva
kisfüsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #167 Dátum: 2016. Június 14. - 12:57:49 »


Üdv!

Sok kárt okozott mire kézre került? Élvefogó csapdával sikerült? Faluban? Írhatnál kicsit!

 Emelem
Naplózva
m.ates
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #168 Dátum: 2018. December 30. - 17:30:15 »

Üdv!

 Ma délután beírtam magam a lakóhelyem melletti körzetbe, már rég voltam kint. Ahogy ülök csendben, felfigyeltem valami mozgásra az egyik odvas fatörzsön. Távcső elővesz, először nyestnek véltem, de aztán megláttam a torokfoltját. Egyértelműen nyuszt. Pár száz méterre a lakott területtől...  Meglepődött Egy néhány hektáros öreg fákkal teli erdőfolt, nádassal a közelben. Délután 3 óra körül történt. Ki-be mászkált az odúból, majd kikaparta a korhadt fát. Gondolom takarított...  Mosolyog Nem fogok unatkozni abban a körzetben.  Mosolyog Megpróbálok majd fényképet készíteni róla.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #169 Dátum: 2018. December 30. - 18:57:41 »

Üdv!

 Ma délután beírtam magam a lakóhelyem melletti körzetbe, már rég voltam kint. Ahogy ülök csendben, felfigyeltem valami mozgásra az egyik odvas fatörzsön. Távcső elővesz, először nyestnek véltem, de aztán megláttam a torokfoltját. Egyértelműen nyuszt. Pár száz méterre a lakott területtől...  Meglepődött Egy néhány hektáros öreg fákkal teli erdőfolt, nádassal a közelben. Délután 3 óra körül történt. Ki-be mászkált az odúból, majd kikaparta a korhadt fát. Gondolom takarított...  Mosolyog Nem fogok unatkozni abban a körzetben.  Mosolyog Megpróbálok majd fényképet készíteni róla.
Elég sok van Szabolcsban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #170 Dátum: 2019. Október 14. - 21:04:56 »

Sziasztok!

A szomszéd utcában egy ismerősömnél szombatra virradóra 15 kacsa ment gallyra. A gazda szilárdan állitja, hogy nyest, sőt nyestek voltak. Ott van a nyomuk (?) és a hullatékuk. Meg különben is, ő tudja, mert ez egyértelműen nyestre vall. Hát én meg nem tudom. Nekem ez valahogy nem áll össze, hogy egy éjszaka, 15 kacsa és nyest(ek). Mióta eszem tudom mindig voltak itt nyestek, de ilyen hentes munkájukról sosem hallottam. Bár lehet, hogy ez csak az én egyéni csökevényem. Mit mondtok?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #171 Dátum: 2019. Október 14. - 21:06:00 »

Sziasztok!

A szomszéd utcában egy ismerősömnél szombatra virradóra 15 kacsa ment gallyra. A gazda szilárdan állitja, hogy nyest, sőt nyestek voltak. Ott van a nyomuk (?) és a hullatékuk. Meg különben is, ő tudja, mert ez egyértelműen nyestre vall. Hát én meg nem tudom. Nekem ez valahogy nem áll össze, hogy egy éjszaka, 15 kacsa és nyest(ek). Mióta eszem tudom mindig voltak itt nyestek, de ilyen hentes munkájukról sosem hallottam. Bár lehet, hogy ez csak az én egyéni csökevényem. Mit mondtok?
Szerintem csupakabra volt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #172 Dátum: 2019. Október 14. - 21:08:16 »

Szerintem csupakabra volt...

Mert a csupakabra támadás előtt (alatt, után) köztudottan odaxarik a helyszínre?  Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #173 Dátum: 2019. Október 14. - 21:11:24 »

AKP Afrikai kacsapestis, itt  van..... Mondtam, hogy baj lesz..... Mosolyog Zár alá, fácánvadászatokat lemondani!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #174 Dátum: 2019. Október 14. - 21:14:14 »

AKP Afrikai kacsapestis, itt  van..... Mondtam, hogy baj lesz..... Mosolyog Zár alá, fácánvadászatokat lemondani!

Ja, meg a kacsázásnak, libázásnak is kaput.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #175 Dátum: 2019. Október 14. - 21:35:57 »

Sziasztok!

A szomszéd utcában egy ismerősömnél szombatra virradóra 15 kacsa ment gallyra. A gazda szilárdan állitja, hogy nyest, sőt nyestek voltak. Ott van a nyomuk (?) és a hullatékuk. Meg különben is, ő tudja, mert ez egyértelműen nyestre vall. Hát én meg nem tudom. Nekem ez valahogy nem áll össze, hogy egy éjszaka, 15 kacsa és nyest(ek). Mióta eszem tudom mindig voltak itt nyestek, de ilyen hentes munkájukról sosem hallottam. Bár lehet, hogy ez csak az én egyéni csökevényem. Mit mondtok?
A nyest inkább az autó kábellel szokot vérengzeni. Felénk inkább a menyétre fogták.
Nagyanyám szerint meg a párt titkár volt, nehogy már egy kuláknak több kacsája legyen mint neki.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #176 Dátum: 2019. Október 14. - 21:37:25 »

A nyest inkább az autó kábellel szokot vérengzeni. Felénk inkább a menyétre fogták.
Nagyanyám szerint meg a párt titkár volt, nehogy már egy kuláknak több kacsája legyen mint neki.
 Ördög
Ahogy mondod, bár menyét csak elharapja a torkát állítólag.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #177 Dátum: 2019. Október 15. - 08:50:57 »

Fiatal , kis kacsák esetén ez lehetséges, de ha felnőtt , kifejlett kacsákat öltek le , akkor kétséges a nyest kártétel ( bár a jóég tudja a mai eltorzult világban ).
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #178 Dátum: 2019. Október 15. - 20:51:01 »

A második szomszédunkban egy éjjel hat vadkacsát (kifejletteket) és nem tudom hány tyúkot gyilkoltak le nyestek. Három nap alatt megfogtunk egy anyát, és három majdnem teljesen kifejlett kölykét!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #179 Dátum: 2019. Október 15. - 22:12:24 »

Hát no. Nem gondoltam volna. Mint mondtam is semmi ilyen tapasztalatom nincs, pedig mindig voltak nyestek a környezetemben. Meg gondolom lesznek is. De nem volt rájuk eddig panasz. Nyilván, alkalom szüli a tolvajt alapon megfogott eddig is ezt-azt, gondoltam én. Az viszont árnyalja a leányzó fekvését, ha egy alom kinőtt nyest az anyjukkal nekiàll rendet rakni a kacsák közt. Teljesen megváltozott a véleményem róluk.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: