Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyest  (Megtekintve 64575 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2012. Március 08. - 11:29:05 »

Ajánlom Széchenyi Zsigmod Ahogy elkezdődött c. könyvét, ott hatásos módszert találsz rá  Stoel
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #91 Dátum: 2012. Március 08. - 11:33:35 »

Ajánlom Széchenyi Zsigmod Ahogy elkezdődött c. könyvét, ott hatásos módszert találsz rá  Stoel
Ha a golfütőre gondolsz, az nekem is eszembe jutott Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2012. Március 08. - 11:37:33 »

Ha a golfütőre gondolsz, az nekem is eszembe jutott Ördög

Én a család éjszakai ébresztőjére gondoltam  Ördög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #93 Dátum: 2012. Március 08. - 12:50:52 »

Sziasztok!

Most,hogy belecsöppentem a vadásztársadalom csodás tagjai körébe...és jön a nyár...balatoni szezon kezdődik (nálam), eszembe jutott egy régi gondunk.
Ehhez kérnék tanácsot.
A balatoni nyaralónk padlásán, hosszú évek óta be van költözve egy nyest.
A nyomai minden reggel az autómon vannak, a padláson az ürüléke halomban áll...a szomszédnál is volt (ő valami ultrahangossal űzte el...a vizeletétől átázott még a födémje is a faházának).
Valami megoldást tudtok-e, mert fizikailag nem zavar, de jó lenne megszüntetnem ezt az állapotot.

Előre is köszönöm az esetleges tanácsokat...talán a konkrét segítséget  Emelem

Egyetlen igazán hatásos módszert tudok javasolni: az összes olyan helyet, ahol be tud jutni a padlásra (egy gyerekökölnyi helyen már átbújik!) masszívan be kell tömni!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #94 Dátum: 2012. Március 08. - 14:05:17 »

Én a család éjszakai ébresztőjére gondoltam  Ördög

Kölökkoromban mennyit üldögéltem én is légpuskával az istállópadláson, hogy elkaphassam. Pedig akkor még nem is olvastam a könyvet. Aztán a puska is majdnem kiesett a kezemből mikor megjelent. A felettem lévő gerendáról fújt felém. Nevet Azóta is arról a kisszékről vadászom. A másik témához meg csak annyit, hogy amióta életemben először (sajnos csak képernyőn)láttam rozsomákot, Ő lett a kedvenc vadon élő állatom. "Felfelé a meredek hegynek, soha meg nem állva, birtokba venni mindent, ami élő és azt is ami  élettelen" Azt hiszem így jellemezte az egyik kutató, aki az életét ennek a csodálatos állatnak szentelte.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2012. Március 08. - 14:30:20 »

Olvastad a Tajgán vadásztam c. könyvet?
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #96 Dátum: 2012. Március 08. - 15:27:54 »

Ajánlom Széchenyi Zsigmod Ahogy elkezdődött c. könyvét, ott hatásos módszert találsz rá  Stoel

Már itt van a polcon, csak az időt kell még megtalálni, hogy elkezdjem olvasni, a nyest meg addig ott röhög...de köszönöm a segítséget...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #97 Dátum: 2012. Március 08. - 18:09:22 »

A nyestek általában a ház mellett álló fák tetőre nyúló ágain keresztül járnak. Az ilyen ágakat kell levágni, a lyukakat kiiktatni, plusz egy pár adag kutya (farkas, medve) szőr a tanyájukon és az autó körül segíthet.
Csapdát is rakhatsz ki a váltöra.
Kalappal! Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #98 Dátum: 2012. Március 08. - 18:24:16 »

Már itt van a polcon, csak az időt kell még megtalálni, hogy elkezdjem olvasni, a nyest meg addig ott röhög...

Vidd föl a könyvet a nyestnek a padlásra . Tanuljon és okuljon . . . !   Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Vagy egy foxival abajgattasd meg néhányszor , akkor átköltözik a szomszéd padlására , - - - neked meg nyugtod lesz . . . !   Ördög Vigyorog Vigyorog

 Wave
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #99 Dátum: 2012. Március 08. - 18:58:37 »

Olvastad a Tajgán vadásztam c. könyvet?

Szia!
Nem, miért?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2012. Március 08. - 20:30:04 »

Szia!
Nem, miért?

Rozsomákról sokat ír.
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #101 Dátum: 2012. Március 08. - 20:34:58 »

A nyestek általában a ház mellett álló fák tetőre nyúló ágain keresztül járnak. Az ilyen ágakat kell levágni, a lyukakat kiiktatni, plusz egy pár adag kutya (farkas, medve) szőr a tanyájukon és az autó körül segíthet.
Csapdát is rakhatsz ki a váltóra.
Kalappal! Emelem

Apámék 40 évvel ezelőtt, körbe ültették a házat fenyővel, amennyire tudtam és lehetett felpucoltam, de azért még a tetőre lazán átugrik..a mókusok is ott közlekednek.
A pala és az eresz között nincs lezárva, tehát a csatornánál lazán közlekedik...a házat nem építeném át, a fákat nem vágnám ki  Ördög
Ezt a szőr dolgot megpróbálom...mondjuk nekem egy Shi-tzu-m van (ez egy nagyobb macska méretű elemes kutya fajta), hát őt nem ugrasztanám neki Mosolyog
A csapda az érdekes lehet, ahhoz nem értek, nem láttam még...esetleg, ha bővebben kapnék infót, azt megköszönném  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #102 Dátum: 2012. Március 08. - 21:20:45 »

Hello Forma4!
Nagymamámnál volt szerencsénk egy nyestcsaládhoz, pár nap alatt megoldható a probléma: ki kell világítani a padlást és elköltöznek. Persze a "vadászias" megoldás se rossz  Nyihi
  Emelem
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #103 Dátum: 2012. Március 08. - 21:36:47 »

Egy cimborámnak volt hasonló problémája. Erdőszéli ház, vadregényes telek, az lett volna furcsa, ha nincs nyest. De mikor felfedezték a padlást, nem lehetett tovább elviselni. Nem is akarta elhinni, mikor mondtam neki, hogy ezek bizony nyestek, ő arra gyanakodott, hogy éjjelente tehéncsordát hajtanak keresztül a padláson.
Nekem támadt rögtön egy ötletem a megoldást illetően, de nagyon kikaptam, hallani se akart róla. így aztán fölvittünk a padlásra egy használaton kívüli rádiót, megkerestük azt a bizonyos csatornát, amin a legpocsékabb zene és a legtahóbb műsorvezető lakozik, és szép halkra állítva fenn hagytuk. A probléma egycsapásra megoldódott, is azóta nyugodt az álma.
 Vigyorog  Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #104 Dátum: 2012. Március 08. - 21:43:36 »

10-es sörét, .22 kisgolyós, rádió a padlásra, csapda.

De én maradnék a 10-es sörétnél, ha olyan a környék.  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: