Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyest  (Megtekintve 64579 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #45 Dátum: 2010. április 13. - 10:21:11 »

Kutyaszőr mifelénk elég kurens arú.A szomszéd kutyája rövidszőrű,ezért egy darab rongyot is loptam a kutya fekhelyéről.
Ezt nem tartottam elegendőnek és én is a saját hajamat tettem egy zokniba,mégpedig olyanba ami egész nap a lábamon volt! Bion

Azóta nincsenek az autón nyomok!

A csapda amivel próbálkozom pedig sorban fogdossa a környék macskáit,alig győzöm szabadon engedni őket.

Ha körbepisiled az autót, akkor a biztonság 100% fölé nő!  Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2010. április 13. - 10:29:37 »

Ha körbepisiled az autót, akkor a biztonság 100% fölé nő!  Bion

Igen, ezt a módszert először a rendőrség alkalmazta a Teve utcában, és tökéletesen bevált, megvédte az épületet! A nyestek sírva kerülik el a környékét is!
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #47 Dátum: 2010. Május 08. - 22:39:41 »

 Egész Európában elterjedt, élénk, kecses kis ragadozó.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #48 Dátum: 2010. Május 08. - 23:00:18 »

 Ma kimentünk végre, hosszú idő után a közeli erdő mellé. Nagy nehezen sikerült egy megfelelő lest találni, ami jó, D-DNY-i szélben volt, Délről árpa-tábla, Keletről az erdő, Északról  az út és köztünk a nem túl vonzó, friss szója vetés. Lesre fel, várunk.... A szél egyre jobban kezdett fújni, jöttek is a felhők, lassan, komoran. A közeli hegy-községnél már le is szállt a felhő alja, dörgött, arra már esett az eső. Valamivel több, mint fél órája ültünk, a távcsőben semmi, minden csendes, néha egy-egy fácán "kerreg" a szélbe. A fecskék és a seregélyek alacsonyan, az árpa felett köröznek. El is kezdtünk pakolni, mindjárt itt az eső, de előtte be akartam nézni egy rétre, ahol télen a gímbika rudlit láttuk. Amint felálltunk a lesben, a mellettünk lévő bokorból kifutott egy barna csík. Megmerevedtünk, a kis szőrpamacs még a fűben matatott, mire hívogató csettegésemre két hátsó lábára állt. Egy nyuszt! Fényképező fel, bekapcsol, és már kattog is a gép! A nyuszt nem tud minket hova rakni, csak jön közelebb, fel-feláll, tökéletes képek! Aztán párom megmozdult, a kis állat megijedt, felfutott egy kisebb beton-hídgyűrűre, onnan nézett minket. Vagy 2 percig gondolkodott, mit is tegyen, mire visszabújt a bokor védelmébe, de nem el. Lemásztunk elindultunk kifele, még egyszer visszanéztem, és ugyanazon a hídgyűrűn állva nézett utánunk a ragadozó.
 Valószínűleg eltöprengett, hogy mifélék vagyunk, aztán megrántotta a vállát és elindult pockozni Mosolyog





Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #49 Dátum: 2010. Május 08. - 23:02:56 »

Szia!

Láttál máma egyet? Meglepődött

Üdv                   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #50 Dátum: 2010. Május 08. - 23:04:25 »

Szia! Aha, azért kérdeztem hogy hova írjam be Mosolyog
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #51 Dátum: 2010. Május 08. - 23:14:06 »

Gratulálok! Igen

A területünkön van ugyan, de eddig még csak egyszer láttam, egy lucfenyö koronájában.
Ügyesebb és gyorsabb mint egy mókus.
Nagy mókusbarát Nyihi Annyira szereti, hogy megeszi! Ördög



Üdv        Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #52 Dátum: 2010. Május 08. - 23:25:05 »

 Hát igen, gyorsan utána is olvastam, nagyon sok minden a fogára való! Nálunk még sohasem láttam, a nyest jobban jelen van, és még borzot is előbb láttam, mint nyusztot! De örülök neki, most már tudom, hol keressem! Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #53 Dátum: 2010. Május 08. - 23:41:33 »

A borz most tavasszal nem téma, ha egy jó helyre kiülsz, láthatsz eleget, én egyszer láttam ötöt egyszerre, az egyik bérlönknek a rekordja tizenkettö egyszerre.
Van olyan év, hogy több kárt okoznak a kukoricában, mint a disznó.
Löni pedig nálunk csak három hónapig szabad. Nyelv

Nyestet föleg a településeken belül látni, kora este,a kertbe, az autók körül és ha a cseresznye érik, akkor a fák környékén majdnem biztos a találkozás vele.


Üdv                       Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #54 Dátum: 2010. Május 09. - 00:30:00 »

Biztos, hogy nyuszt volt? Nagyon fehér az a torokfolt és eléggé lefut.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #55 Dátum: 2010. Május 09. - 00:46:39 »

Biztos, hogy nyuszt volt? Nagyon fehér az a torokfolt és eléggé lefut.
Rendös nyest lesz az....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #56 Dátum: 2010. Május 09. - 08:59:35 »

 Sziasztok!
Nem, ez 100%-ban nyuszt !
http://m.blog.hu/ne/nemsissi/image/nyest.jpg - na ez itt nyest!

Ha jól megnézitek, és a szakirodalom is azt írja, hogy bár nagyon hasonlóak, a különbséget könnyű észrevenni. A nyest torokfoltja tényleg fehér, ám a szügyön a mellkas felé Y-ban elágazik, ami egyértelműen megkülönbözteti a két fajt, a nyusztnál ugyanis mindig kisebb foltokra esik szét ez a sárgás nagy folt. Emellett a nyusztnak a fülei nagyobbak és jobban elállnak a fejtől, mint rokonának. Életmódjuk is eltér.
 A torok a képeken nem tűnik nagyon sárgának, ebben igazatok van, pedig eléggé az volt, a kép  csal is picit. Viszont szerintem fiatal állatról van szó, lehet hogy ezért sem rikít annyira, hogy sárga.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #57 Dátum: 2010. Május 09. - 09:04:08 »

Itt is egy...

Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2010. Május 09. - 09:04:27 »

Miért is kellette ennek külön topikot nyitni? Vállat von
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #59 Dátum: 2010. Május 09. - 09:14:14 »

 Hm... gondolkodtam, hogy a ritka ragadozókba rakom, de a nyuszt nem ritka, nem is nyest, és a ötös vadászatba se illett... De ha gondoljátok, nyugodtan át lehet olvasztani valamelyikbe, nekem mindegy.  Vállat von Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: