Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyest  (Megtekintve 64562 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #150 Dátum: 2014. Június 22. - 12:49:53 »

Köszönöm Csaba!
Nagyon beszédes a kép, tetszik! Szépen mutatja a nyuszt sötétebb, néhol egészen sötétbarnába hajló színét és a torokfolt elágazásának hiányát  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #151 Dátum: 2014. Június 22. - 15:35:01 »

Az elmúlt 2 hétben, ahogy az érő eperfák környékén lestük a disznókat, szinte minden második nap látunk nyusztot! Tegnap este 15 méterre mellettem mászott fel egy fűzfára, majd negyed óra múlva a közelben verekedett kettő! (Már megy a párzás?) Ma reggel meg cimborám kb. 30 méterről videózott egyet.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #152 Dátum: 2014. Június 25. - 22:38:11 »

Ma este az íjász-szórómnál, egy szederfa mellett ültem a fára szerelhető lesemen.
7 órakor megjelent egy süldő nyest a szórón és nagyon mozgékony egerészésbe kezdett egy kis gallykupac körül, amit a disznók dózeroltak össze.
Láttam többször az egeret is amit hajtott, de végül sikerült meglépnie a kis ragadozó elől.
Majd a nyestecske nekiált kukoricát gyűjtögetni.
Megfogott egy szemet, majd beszaladt vele a takarásba.
De szinte azonnal újból kint volt. Majd megint egy szem kukorica, spuri vissza a lomb alá, de szinte azonnal újból kint is volt.
Kezdett gyanús lenni a dolog, mert volt amikor méterekre onnan került elő, mint ahol eltűnt egy másodperce..... Fejvakarás
Aztán egyszer csak ketten voltak.....majd hárman Vigyorog
Kis idő múlva átköltöztek a szederfához.
Ez egy igen koros fa, több törzse is van, amik hosszan fekszenek a földön és úgy emelkednek fel, igen nagy területet betakarva.
Ez a három bohóc pedig olyan vircsaftot csapott, hogy néha már majdnek leszédültem a les ülőkéjéről, úgy kellett nevessek rajtuk.
Rendkívül élvezték a játékot, közben le-leszaladtak a fáról, felkaptak egy hullott szedret és már folytatódott is a fogócska.
Kicsit teszteltem is őket.
Direkt megmozdultm, mikor valamelyik felém nézett, nyikorgattam a gumicsizmákat, halkan odasztóltam nekik......
de azon kívül, hogy minden alkalommal jól megnéztek maguknak, nem történt semmi.
Időnként félelmetes hangokat adtak ki, mikor hárman egy gombolyagba voltak összeállva, de volt amikor így, ebbben a pozitúrában le is estek vagy 3 méterről a fáról.
De rá se bagóztak, nem hagyták abbba a hancúrozást.
Aztán egyszer csak megjelent közvetlen a les alatt a kedves mama.
Odaszólt valamit a kis rakoncátlanoknak, amazok pedig abban a pillanatban úgy eltűntek vele együtt, mint a kámfor.

Még annyi történt, hogy mögöttem riasztott egy őz és egy szarvas, előttem pedig olyan közel elvonultak a disznók, hogy jól éreztem a szagukat.
Ez a trió bearanyozta az estémet Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #153 Dátum: 2014. Június 26. - 12:02:07 »

 Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #154 Dátum: 2014. Június 26. - 12:29:37 »

Csabus!  Igen Emelem


A múlt héten észrevettem, hogy a tó körüli tuják egyike alatt van egy pár tojáshéj.
Pár éve már volt hasonló, akkor a szomszéd macskája szokott rá a tyúktojásainkra, vesztére.
Egyik este felszereltem a Slaviára a lámpát, és kiültem lesbe a tyúkólhoz. Jó félóra múlva látom ám, hogy a kerítés mögött nagyon mozog az egyik kis akácbokor, majd előbb egy, majd két nyestfej jelenik meg a hullámpala tetején. Két kis süldőnyest volt. Egyszerűen megsajnáltam őket, ezért elzavartam őkelméket. Azóta esténként becsukjuk a tyúkok házának ajtaját. A gond csak az, hogy sokszor csak másnap délután jut eszembe, hogy ki is kell azt nyitni! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #155 Dátum: 2014. Június 26. - 13:32:10 »

Csabus!  Igen Emelem


A múlt héten észrevettem, hogy a tó körüli tuják egyike alatt van egy pár tojáshéj.
Pár éve már volt hasonló, akkor a szomszéd macskája szokott rá a tyúktojásainkra, vesztére.
Egyik este felszereltem a Slaviára a lámpát, és kiültem lesbe a tyúkólhoz. Jó félóra múlva látom ám, hogy a kerítés mögött nagyon mozog az egyik kis akácbokor, majd előbb egy, majd két nyestfej jelenik meg a hullámpala tetején. Két kis süldőnyest volt. Egyszerűen megsajnáltam őket, ezért elzavartam őkelméket. Azóta esténként becsukjuk a tyúkok házának ajtaját. A gond csak az, hogy sokszor csak másnap délután jut eszembe, hogy ki is kell azt nyitni! Röhög

Nekem tavaly nyár végén vagy negyvenet hordtak el. Egy friss fészekaljat, meg kiválogatták a fiatal tojókat és a különlegeseket. Ha körberaktam hajjal meg kutyaszőrrel az udvart, akkor nem volt gond pár napig. Az érdekes az volt, hogy délután kettő és öt között volt mindig az akció. Én is kiültem párszor jó takarásba, de sohasem jöttek, pedig cincogtam is nekik. Aztán a második szomszédba újra lakó költözött, utána megszűntek a támadások. Érdekes, hogy tojást sosem vittek el.
A tyúkház ajtó nyitással én is jártam már így! Mosolyog
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #156 Dátum: 2015. Február 09. - 17:47:51 »

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy ma sikerült terítékre hoznom az első nyestemet. Igaz, csapdával, ez némileg csorbítja a sikerélményt. A kis hattyúnyak volt az ügyes. Most pedig gondolkodom, mitévő legyek: pénzem most nincs preparátorra, a kikörmözést pedig sajnos senki nem tanította még meg nekem, és momentán nem is tudok alkalmas embert akihez fordulhatnék, hogy legalább a gereznát eltehessem emlékbe.

Leírni bonyolult a kikörmözést...? Valaki segítene? Köszönöm előre is!
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #157 Dátum: 2015. Február 09. - 19:49:39 »

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy ma sikerült terítékre hoznom az első nyestemet. Igaz, csapdával, ez némileg csorbítja a sikerélményt. A kis hattyúnyak volt az ügyes. Most pedig gondolkodom, mitévő legyek: pénzem most nincs preparátorra, a kikörmözést pedig sajnos senki nem tanította még meg nekem, és momentán nem is tudok alkalmas embert akihez fordulhatnék, hogy legalább a gereznát eltehessem emlékbe.

Leírni bonyolult a kikörmözést...? Valaki segítene? Köszönöm előre is!

Gratulálok az elsőhöz!

A kikörmözést úgy próbálnám leírni, hogy .... pff nem is tudom, hogy kezdjem.

Kezdem az elejéről, ahogy én szoktam.
Megfogod az egyik lábat a nyestnek, a talppárnát is átvágva felvágod a bőrt a szegy magasságig. A hátsó lábaknál ugyanígy a medencecsont magasságáig. Középen a végbéltől az álláig is felvágod.
Majd szépen óvatosan elkezded a lábakról lefejteni a bőrt. Ha még meleg, könnyebben jön.
Amikor mancs és a lapocka közti részt (pl az első lábnál) annyira lenyúztad, hogy a markoddal is meg tudod fogni a lenyúzott bőrt -amit már csak a körmök tartanak- akkor a bőrt kifordítod viszályára úgy hogy lásd az ujjperceket a bőr alatt. Amikor látszanak az ujjpercek, akkor egy csípőfogóval elcsíped a csontokat, vagy elvágod késsel az ujjperc ízületeket. Ekkor már a mancs rész is elválik a lábhústól.
A fejnél is óvatosan nyúzz, nehogy véletlen több szeme legyen, óvatosan a csont felé vágj és húzd a bőrt, hogy ha engedi váljon el könnyebben. A füleket úgy nyúzd ki, hogy amilyen lent tudod elvágni a koponyánál, ott vágd el a porcos rész mert akkor szépen fognak állni, nem dől el, ha kikészítteted. A farkat is vagy végignyúzod óvatosan, vagy körbenyúzod U alakban a tövénél (ugye a gerinc felöl nem...) és lehúzod. Ha nem hosszában nyúztad végig, akkor vágd végig utólag késsel a farok részt, mert azt is be kell sózni.
A fülekbe, farok részbe és a mancsokba ne sajnáld a sót, mert ezeken a helyeken könnyebben elkezdhet fülledni.
Amikor kész, akkor a lábakat ráhajtod a gerinc részre, majd összetekered hosszában.
Valahogy így....szoktam.
De ha valaki jobban le tudja írni, köszi! Mutatni egyszerűbb lenne.

 Emelem
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #158 Dátum: 2015. Február 09. - 19:53:51 »

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy ma sikerült terítékre hoznom az első nyestemet. Igaz, csapdával, ez némileg csorbítja a sikerélményt. A kis hattyúnyak volt az ügyes. Most pedig gondolkodom, mitévő legyek: pénzem most nincs preparátorra, a kikörmözést pedig sajnos senki nem tanította még meg nekem, és momentán nem is tudok alkalmas embert akihez fordulhatnék, hogy legalább a gereznát eltehessem emlékbe.

Leírni bonyolult a kikörmözést...? Valaki segítene? Köszönöm előre is!

U.I: A koponyát is kifőzheted...
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #159 Dátum: 2015. Február 09. - 21:11:16 »

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy ma sikerült terítékre hoznom az első nyestemet. Igaz, csapdával, ez némileg csorbítja a sikerélményt. A kis hattyúnyak volt az ügyes. Most pedig gondolkodom, mitévő legyek: pénzem most nincs preparátorra, a kikörmözést pedig sajnos senki nem tanította még meg nekem, és momentán nem is tudok alkalmas embert akihez fordulhatnék, hogy legalább a gereznát eltehessem emlékbe.

Leírni bonyolult a kikörmözést...? Valaki segítene? Köszönöm előre is!
Tudom, ha hirtelen kéne akkor nem sokat segítek, de ha érdekel a téma, akkor érdemes beszerezni a Fehér György féle könyvet. Alaposan leír benne mindent. Kicsit régi, vannak azóta jobb (vagy elérhetőbb anyagok pl. a cserzéshez), de mindenképp megéri pl. vaterán néha van. Én kölcsönadtam, csak sajnos már sosem kaphatom vissza...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #160 Dátum: 2015. Február 09. - 21:41:38 »

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, és minden segítséget. Azt hiszem így már menni fog. Ha besóztam, már ráérek keresgélni a neten praktikákat a további tartósításhoz. De ha esetleg erre is akadna pár ötlet, hálás lennék. Sajnos preparálással kapcsolatos fórum szobát nem találtam, de talán csak én voltam figyelmetlen. Köszönöm még egyszer!
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #161 Dátum: 2015. Február 09. - 22:47:40 »

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, és minden segítséget. Azt hiszem így már menni fog. Ha besóztam, már ráérek keresgélni a neten praktikákat a további tartósításhoz. De ha esetleg erre is akadna pár ötlet, hálás lennék. Sajnos preparálással kapcsolatos fórum szobát nem találtam, de talán csak én voltam figyelmetlen. Köszönöm még egyszer!
Érdemes a guglival keresgélni. Néhol egész jól leirják, hogyan kéne lehusolni, vékonyítani, cserző ,,pácot" készíteni.
És milyen jó lehet, ha magadnak készíted el az általad ejtett vad gereznáját.
Sok sikert
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #162 Dátum: 2015. Február 10. - 00:19:34 »

Ha nem akarsz sokat bíbelődni vele,  nyúzd meg, csavard össze,  aztán sózás nélkül mehet a fagyasztóba.
Elég sok rókám börét csesztem el a sózással. Az se jó ha túl van sózva.
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #163 Dátum: 2015. Február 10. - 10:28:01 »

Ha nem akarsz sokat bíbelődni vele,  nyúzd meg, csavard össze,  aztán sózás nélkül mehet a fagyasztóba.
Elég sok rókám börét csesztem el a sózással. Az se jó ha túl van sózva.

Újfent köszönöm a hasznos tanácsokat. A bőrt magam vagyok kénytelen végig csinálni, mert jelenlegi anyagi helyzetem sajnos nem teszi lehetővé hogy preparátorhoz forduljak (üzemanyag, munkadíj). Ennek ellenére alighanem a nyúzást követően először valóban a mélyhűtőben köt majd ki, amíg be nem szerzem a fentebb említett könyvet (Vaterán van több példány is, szerencsémre), és a szükséges anyagokat, meg persze az elképzelést, hogy hogyan is kéne tartósítani a bőrt...
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #164 Dátum: 2016. Május 15. - 15:46:05 »

Tegnap késő este jöttem haza. A kutyáim nagyon néztek be a Terrano hűtőrácsához. Felnyitottam a motorháztető és szépen nézett felém egy nyest.   Woest Sajnos meglépett a kutyák elől.
Nagyobbik probléma, hogy a kutyák már korábban észrevették és szépen összekarmolták körben az autót... Igen  Rííí
Naplózva

Üdv! Viko.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: